e38 vs e60

Erinevad BMW mudelid
Vasta
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

e38 vs e60

Postitus Postitas ottOmar »

Sai siis ükspäev United'is käidiud ja "istusin" mõned autod läbi.
Tundus nii ahvatlev see ilus must e60 mis seal seisab - istusin sisse ja hakkasin tutvuma. Näppisin ikka nagu tavaliselt - vaatasin enda jaoks olulisi asju.

Siinkohal on paras muidugi kohe ära mainida, et e60 siiski ei ole päris see auto mida endale tahaks, seega on mu arvamus igati subjektiivne.

Mis mulle siis silma torkas võrreldes oma e38'ga:

1) El. istmed - Näidisautol olid esimesed istmed pool elektrilised. Minu terve loogika ütleb küll, et aastal 2005 võiks need asjad ikka täiselektriga käia. ...kui juba '97 a e38 selline asi võimalik on.

2) Cruise Control - e38'l ülimugavalt roolil (küll häirib, et cruis'i sisse/välja lülitud nupp asub konsoolil - nõuab käe sirutust - aga arusaadav, et ohutuse kaalutlustel) siis e60'l on kogu kupatus tõstetud kangi külge, mis nüüd minu isiklikust seisukohas vaadates küll mugavam ei ole kui roolilt. e60'l on roolile toodud hoopis telefoni juhtimine ja muu üsna ebavajalik jura.

3) Temperatuuri regulaator - Olgugi, et e60'l on suur, suur display keset armatuuri ja see kõikvõimsana tunduv suur nupp keset konsooli mis jätab mulje, et sealt saab kõike juhtida, siis temperatuuri reguleerimiseks mõeldud nupp meenutas mulle hirmsasti tagasiminekut e34'ja juurde (ja e34'jal oli neid nuppe 2) Tavaline pööratav nupp, kuhu siis juurde kirjutatud kraadid (18; 20; 22; 24 jne) Kui e38'l on BMW'le hästi sobivalt valgustatud kaks väikest display'd kust siis saab eraldi paremat ja vasakut poolt reguleerida - ilus ja lihtne.

4) Joogitopsi hoidja - e38'l armatuuri ka keskkonsooli kohtumiskohast sõidab välja vajadusel muidu hästi varjatud hoidja kahele!! pudelile/topsile. e60'l see-eest sõidab kummalise nurga all kõrvalistuja poolelt keset armatuuri välja samuti hoidja ühele topsile. (Ja kui e38'l jääb armatuur kehvemini sobivaid pudeleid toetama, siis e60 seda tõenäolislet ei juhtu, kuna hoidja sõidab armatuurist eemale pudel jääb justkui õhku rippuma)

5) Keskkonsooli laegas - e38'l küll väike aga igati tõhus, kuna seda saab käetoena korralikult kasutada ja sellele mõelduna liigub ka veel edasi-tagasi. Ja selle, et ta väike on, kompenseerivad ustes asuvad laekad. Ja olgugi, et väike see keskkonsooli laegas, saab sinna ikkagi asju panna (pabereid, parkimistrahve jne) siis e60'l on seal ikka imeagregaat - avamine on ebamugav aga kindlasti harjutav. OK, kui laegas lahti, siis mis mulle sealt vastu vaatab - järgmine laegas :) aga laeka nr 1 ja nr 2 on pisikene vahe, nii, et sinna saab midagi küll ära kaotada - aga midagi asjalikku sinna küll panna ei saa - ja siis kui on avatud laegas nr 2, siis sinna juba kannatks isegi midagi asetada - ja kusjuures!!! - selle laeka all oli veel üks laegas!!! see oli küll üüratusuur, aga mina ei viitsiks never sinna midagi panna.

Selle 3 minutiga, mil ma näppisin läbi enda jaoks kõige olulisemad asjad - veendusin, et seda autot küll ei ostaks. Olles veel teadlik ka sellest, et ntks e39 530d on oluliselt - rõhutan - oluliselt ökonoomsem kui e60 530d.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

kes see ütles et uus asi alati parem on :lol:
sisu võibolla tõesti pole minu jaoks selline nagu ootaks aga välimus on e 60 küll ilus !
kui sa tahad ökopilli siis seda sa sellelt autolt küll ei saa
e60 peaks e38 ökom olema
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

vbla olen vanakooli mees - ehk et mulle meeldivad klassikalised välimused nagu seda on e34, e38. Aga samas ei meeldinud mulle ka uus 7mene kui ta välja tuli - küll aga nüüdseks on arvamus juba olulislet muutunud.
Aga minu e38 on küll ökonoomsem kui e60 530d. Tuttaval oli e39 530d, mis oli tõeliselt ökonoomne - nii nagu üks diisel peakski olema ja heas lootuses ostis uue e60'ne mis hakkas linnas võtma 17l/100km.
isegi mu ema sõidab BMWga
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Julgen arvata, et su sõbra Diisliga on midagi lahti kui nii palju võtab või siis on väääga raske jalaga. Kui sõbraga mõlemad uusi autosid ostsime, siis algul vaatasime mõlemad e60, kuid muna mu ülemus oleks mind maha löönud olin sunnitud siiski e39'ga kasuks. Sõber siiski võttis ära ja võttis 545'e. See võtab umbes nii palju kütust nagu sa räägid.
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

ausalt öeldes kõik sinu poolt välja toodud punktid on mõttetud pisiasjad.
kui tahad detailidesse langeda, telli mingi individual pakett ja koosta enda jaoks õige lahendus.
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

Kuidas kellelegi pididetailid - vaatasin enda jaoks olulisi asju - mida igapäevaselt kasutan.
Samuti ei ole ma seda autot ostmas ja lisasin ka et mu arvamus on igati subjektiivne. (Ja sry, aga isegi individuaal paketiga ei saaks ma seda topsihoidikut armatuuri keskelt mugavamesse kohta ;))

Minu sõnum oligi selle postiga see, et kummaline, et mõned asjad kehvemaks muutuvad - mida aeg edasi. Ja oma põhimõttekindluse juures jätaksin selle auto ostmata - olles leidnud enda jaoks piisavalt neg tegureid.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

uue e60'ne mis hakkas linnas võtma 17l/100km.
oleneb mis e60?
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

Relk kirjutas:Julgen arvata, et su sõbra Diisliga on midagi lahti kui nii palju võtab või siis on väääga raske jalaga. Kui sõbraga mõlemad uusi autosid ostsime, siis algul vaatasime mõlemad e60, kuid muna mu ülemus oleks mind maha löönud olin sunnitud siiski e39'ga kasuks. Sõber siiski võttis ära ja võttis 545'e. See võtab umbes nii palju kütust nagu sa räägid.
...jah, ega ta kõige kergema jalaga ei ole. Siiski võrdleb ta küttekulu oma eelmise e39'ga. Lasi kontrollida samuti UM'is - kus öeldi, et kõik ok. Ja ei tohikski olla midagi viga 20.000 sõitnud autol.
isegi mu ema sõidab BMWga
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

ottOmar kirjutas:Tuttaval oli e39 530d, mis oli tõeliselt ökonoomne - nii nagu üks diisel peakski olema ja heas lootuses ostis uue e60'ne mis hakkas linnas võtma 17l/100km.
Endal E39 530d (142 kW) ja keskmine kulu 8,5 l/100 km.
Sõber ostis jaanuaris E60 530d ja viimase kolme kuu keskmine on 7,6 l/100 km. Tal on ca 60% maanteed ja 40% linna. Kustkohast 17 l/100le saadakse ma küll ei mõista...
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

Just, e39 olid tal analoogsed andmed - aga e60'l asi kütusekuluga igatepidi korrast ära. Meie järeldus oli, et ehk ei ole ökonoomsus eesmärk enam.
Aga see selleks - kütusekulu ei olnud teema mõte - küll aga jah, millegipärast jõuvad kõik teemad selles foorumis alati kütusekuluni välja.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

millegipärast jõuvad kõik teemad selles foorumis alati kütusekuluni välja.
kõik ju sellega seotud
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Re: e38 vs e60

Postitus Postitas Ivar »

ottOmar kirjutas:2) Cruise Control - e38'l ülimugavalt roolil (küll häirib, et cruis'i sisse/välja lülitud nupp asub konsoolil - nõuab käe sirutust - aga arusaadav, et ohutuse kaalutlustel)
alates 98-st on see nupp roolile tõstetud.
Vasta