Krõbe pakane tulekul!

Vaba teema
Vasta
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Märt kirjutas:kolleegist ilmahuviline arvas,et sellist "jahedat" ilma jätkub kuu lõpuni :)
Ja juttu jätkub siin teemas kauemaks... ;)
Muideks. Sai täna käidud seal, kus viimane pildistamine toimus. Meri auras ning jättis päris hea tausta ;) Selline väheke müstiline. Muhvi valge X näeks seal lumiste kivide ning härmas laevavraki taustal päris spuuki välja ;) Aga üle 7 minuti ei kannatanud seal muulil autost väljas olla ja kaamerat näppida.

jJanno
Märt
Huviline
Postitusi: 489
Liitunud: 28.01.2003 14:53 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Märt »

oi,kaks hommikut järjest on olnud super ilusad valgused ja muu sinna juurde kuuluv...ainuke mida pole olnud,on kaamera :(
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Märt kirjutas:oi,kaks hommikut järjest on olnud super ilusad valgused ja muu sinna juurde kuuluv...ainuke mida pole olnud,on kaamera :(
Mul käis sama mõte peast läbi. Siis heitsin oma autole pilgu ja vaatsin,et pesulasse küll sellise pakasega ei kannata minna. :D
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Lugedes kõigi kommentaare tekkis omal ka sportlik huvi seada sammud parklasse ja proovida E39 530D käivitusvõimeid. Aga kuna õues kisub pimedaks ja otsest vajadust kuhugi minna pole, siis jätan selle "rõõmu" homseks. Haigusleht sattus küll väga õigele ajale ja soojas toas on päris mõnus.
Hommikul naine võttis maja eest mu töö Corolla ja -20 juures läks nagu lupsti käima, kuigi esimesed 30 sekundit tegi valusat häält. :cry: Kuid kõik muu oli töötanud tõrgeteta, ka mootor soojenes kiiresti.
Käima läksid ka meie firma kõik teised Corollad, seda isegi Ida-Virumaa -30 kraadises pakases. Kui auto rääkida oskaks, siis sealse müügimehe jutu järgi oleks võinud küll kuulda sellist teksti: "Saage ometi aru, et ma olen Jaapanist pärit ja pole sellisteks ekstreemsusteks mõeldud. Täna kannatan ära, aga homme paluks liikumisvajaduse korral käia jala!" :P
Eks homme lähen proovin ka bemari talvevõimeid ja mis töötab, ning mis mitte.
alecoq
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 14.10.2003 22:29 18

Postitus Postitas alecoq »

jaant kirjutas:alecoq, kui õnnestub lahti saada pagasiruum, siis valgustuse kaudu saaks ju akut laadida. Kuidas teha kindlaks pluss ja miinus? Näiteks elektriku indikaator - kruvikeerajaga , kui "krokodill" massi panna . Millise klemmi juures indikaator põlema läheb, see on pluss.
Pagassi luku avamine oleks super, aku asub kohe parempoolsel küljel, aga jama selles, et üksi lukk ei avane. Jama :cry:
Bemm arvas nii, ei tea kas õnnestub: väga raske on seda kirjeldada ning selle töö juures on ka mitmeid ohtusid. Tuleks proovida vasak iluvõre eemaldada ja trossist tõmmates saate parema kapoti sulguri lahti ning kruvikeerajaga peate sealt ka vasaku sulguri avama.
Kasutaja avatar
Mart
Huviline
Postitusi: 113
Liitunud: 27.02.2004 18:56 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mart »

'88 e32, aku 3-4a vanune, seisis Võrumaa kandis kolm ööpäeva -25..-30 kraadiga väljas, siis käivitus u. 30 sekundiga. Viis minutit hiljem hakkas ka siduripedaal natuke liikuma :) Igatahes tore, et vana hobune veel jaksab.
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Muhv kirjutas:Huvitaks, mis meie klubiliste uuemad diislid ka teevad? bensiiniröövel Xi ei lasknud end küll sekundikski häirida. Ainult veerimik oli esimesed 100m pisut jäigem.
Ei mingeid probleeme. Liikumahakkamine on pisut kangevõitu, aga see läheb mõne kilomeetriga mööda ja on vast kõigi autode häda sellise külmaga (hommikul -24)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

haha...sai aku tõstetud kuu aega seisnud kolmesele ja rull käivitus 3-4 sekundiga....bensakas on ikka bensakas...vähemalt lootus omada homseks liikumisvahend :lol:
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Koleloom
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 23.01.2005 18:56 23
Peamine sõiduk: f07 GT 535dx 2014a.
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Koleloom »

Eetriga ka endal pahad kogemused , Papsil oli kunagi Mitsu galant 1,8td
Ja sai kasutatud ka kõva pakasega eetrit , aga nagu teada siis on mootoris õlid suhteliselt paksud , Eter tekitas äkiliselt kiire pöörde ja tõmbas hammasrihma pealt 2 hammast üle , läks käima küll aga lõik kohe kolina sisse , sai kohe seisma jäätud, ja sai hambad paika tõstetud ja asi jälle toimis!!!! Õnneks ei teinud klappidele viga!!
Vott selline paha lugu , mis põhimõtteliselt võib ka juhtuda ka bemmidega , kellel on rihmaga mootorid!!
e38 730d 2000a
e61 525d 2004a müüdud
e38 740iL 4.4 96a müüdud
e30 325ix 86a
Peugeot 205 1,4 xs 87a
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

täna sai uus aku ostetud :D , järjekord oli !!!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

Pole autot, mis poleks pakasest puutumata jäetud.Patareiärikatel tundub hetkel olevat õitsenguperiood :lol: ja langus on pesuäris, kes see ikka pakasega autot peseb.
Täna siis oli tunda, et käigikastis õli veits paksem, pakasega woofer on tummaks jäänd :? eks siis kuulab hiirepiuksu seni kuni pakane taandub :D
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Hommikul 8 paiku oli Pärnus -26. Auto käivitus veidi vaevalisemalt kui tavaliselt, kuid käima läks mingi 2-3 sekundiga. Roolivõimu õli oli ainuke asi mis ära tahkus ja rool oli mingi 2-3 km suht raske. Ka aknapesuvedeliku paagis oli mul -21 kraadi kannatav vedelik ning see muutus süldiks ja tuli pritsungitest väga vaevaliselt ja väikese survega. Ahjaa, ka ukse iluliist oli nurgast lahti lõõnud, selgus, et iluliist oli osalt mastiksiga kinni liimitud, mis andis järele.
Ülar M
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 12.12.2004 12:51 43
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Postitus Postitas Ülar M »

Ptui, ptui, ptui. Kuid käivitusprobleeme pole olnud veel- täna hommikul oli -24 välja minnes. Läheb kohe esimese keeramisega õnneks :) Aga jah esimene roolipööre oleks küll justkui ilma roolivõimuta :lol: Igaljuhul aku laen ma laupäeval ära, sest krt seda teab, mis juhtuda võib- auto ju ikkagist just ostetud.

Igaljuhul homme lähen jääradasid avastama, sest nüüd peavad küll Tallinnas ja siin läheduses kõik veekogud.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Ülar M kirjutas:Igaljuhul aku laen ma laupäeval ära, sest krt seda teab, mis juhtuda võib- auto ju ikkagist just ostetud.
Kuna samuti uus auto, siis esimese asjana saigi uus aku soetatud, et ei tekiks hommikul üllatusi.
Ülar M
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 12.12.2004 12:51 43
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Postitus Postitas Ülar M »

ryan kirjutas:Pole autot, mis poleks pakasest puutumata jäetud.Patareiärikatel tundub hetkel olevat õitsenguperiood :lol: ja langus on pesuäris, kes see ikka pakasega autot peseb.
Täna siis oli tunda, et käigikastis õli veits paksem, pakasega woofer on tummaks jäänd :? eks siis kuulab hiirepiuksu seni kuni pakane taandub :D
Pesulavendadel just äri õitseb. Vähemalt neil, kes maa-all tegutsevad. Täna helistasin, esimene vaba aeg laupäeval lõunal. St mingi 2 päeva ooteaeg :shock:
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Mina pesema ei julgeks minna - tihendid võivad ju ära kuivatada aga kesklukule teeb ilmselt liiga. Jama kah pärast nõutult ümber auto tammuda.
Järgmisel nädalal pidi soojemaks minema. :cool:
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Pole ju hullu midagi, minul õnnestus päev enne pakast just tuled ja numbrid niiske lapiga puhtaks pesta ja siis ära kuivatada, siiamaani on kõik puhtad :)
Ülar M
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 12.12.2004 12:51 43
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Postitus Postitas Ülar M »

draggo kirjutas:Mina pesema ei julgeks minna - tihendid võivad ju ära kuivatada aga kesklukule teeb ilmselt liiga. Jama kah pärast nõutult ümber auto tammuda.
Järgmisel nädalal pidi soojemaks minema. :cool:
No vaadates ilmateadet, siis soojemaks ta läheb, kuid seda siis -10-(-20) :) Ühesõnaga, täitsa krõps veel siiski.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

kui mulle meelde jäi et keegi ei tahtnud kevadeni oodata auto käimasaamisega...tundub et meil on rohkem võimalusi kui mõnel teisel euroopas:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


looduse keerdkäigud :D :D :D ...omanikud kindlasti nii rõõmsad ei ole...

Sorry for OT :roll:
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

jjanno kirjutas:Selline väheke müstiline. Muhvi valge X näeks seal lumiste kivide ning härmas laevavraki taustal päris spuuki välja ;)
Mina olen valmis! iX juba puhas, Xi jäheb homme pessu.

Xi-ga oli täna tore jama. Tahtsin hommikul aknapesupaagist vastu vaatavale jääkuubikule aknapesu konsentraati peale valada. Esimese paagiga polnud muret, siis avasin tagumise ja valasin vedelikku peale. Seejärel üritasin sulgeda, mispeale paaki kattev plast kate mul pöidla all kildudeks lendas. Just nimelt kildudeks, mitte lihtsalt ei võtnud pragu sisse. Nii, et see külm mul siiski 12.- kahju ka toonud.
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

Ülar M kirjutas:
ryan kirjutas:Pole autot, mis poleks pakasest puutumata jäetud.Patareiärikatel tundub hetkel olevat õitsenguperiood :lol: ja langus on pesuäris, kes see ikka pakasega autot peseb.
Täna siis oli tunda, et käigikastis õli veits paksem, pakasega woofer on tummaks jäänd :? eks siis kuulab hiirepiuksu seni kuni pakane taandub :D
Pesulavendadel just äri õitseb. Vähemalt neil, kes maa-all tegutsevad. Täna helistasin, esimene vaba aeg laupäeval lõunal. St mingi 2 päeva ooteaeg :shock:
Sa arvad, et kui su auto on lapiga üle käidud ja kuivatatud, et siis vesi ja niiskus on kadund :?: :roll:
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
aivo28
Huviline
Postitusi: 561
Liitunud: 25.04.2005 12:21 07
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas aivo28 »

ma pean oma saha ees küll mütsi maha võtma vist....
õli on jah paks(sai õnneks äsja vahetatud) ja starter veab raskelt,aga käima on läinud siiani 2-3 sekundiga.roolivõim undab jubedasti mitu kilomeetrid,nagu ekskavaatori hüdrosüsteem,ja sidur on alguses sigaraske.aga teenib ausalt siiani.

kusjuures diagnostikas üeldi,et 2.silinder on peaaegu kutu ja veel üks pütt oli suht puudulik,niiet seda arvestades peab vanakesele au andma
Impreza STi ja mikromootoriga bemm :)
Ülar M
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 12.12.2004 12:51 43
Asukoht: Tallinn/Kiisa

Postitus Postitas Ülar M »

ryan kirjutas:
Ülar M kirjutas:
ryan kirjutas:Pole autot, mis poleks pakasest puutumata jäetud.Patareiärikatel tundub hetkel olevat õitsenguperiood :lol: ja langus on pesuäris, kes see ikka pakasega autot peseb.
Täna siis oli tunda, et käigikastis õli veits paksem, pakasega woofer on tummaks jäänd :? eks siis kuulab hiirepiuksu seni kuni pakane taandub :D
Pesulavendadel just äri õitseb. Vähemalt neil, kes maa-all tegutsevad. Täna helistasin, esimene vaba aeg laupäeval lõunal. St mingi 2 päeva ooteaeg :shock:
Sa arvad, et kui su auto on lapiga üle käidud ja kuivatatud, et siis vesi ja niiskus on kadund :?: :roll:
Ei, ma ei arva seda, tean isegi, et pole. Kuid lihtsalt käisin täna lõbupärast linnvahel sõitmas ja siis astusin ka Mustamäe Prismast läbi. Sai seal ka juttu puhutud pesulavendadega. Neil tööd nii palju, et tulevad homme päris mitu tundi ennem ametlikku tööpäeva pesulasse, et endale lisanutsu teenida ;)
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

kahju nendest autoomanikest, kes otsustavad pakasega autot pesta, tihendid ja lukud kiiluvad kinni. aga jah igaüks teab, mis teeb ;)
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
aivo28
Huviline
Postitusi: 561
Liitunud: 25.04.2005 12:21 07
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas aivo28 »

Kristjan_K kirjutas:
bastion kirjutas:tere,

tangin ainult nestes ja kui nad siiamaani pole veel talvist diislit müüma hakanud siis haistan küll skandaali ;)
viimane tankimine oli üleeile ja siis panin neste diislit paagi täis. eelsüüte küünalde asja ei teadnud , eks õhtul laen aku ära ja proovin seda 3-4 korda nalja.
sain ka um-ist teda, et mingi spriaalituluke peaks armatuuris põlema minema sel puhul kui eelsüüteküünlaid sees hoitakse.

ps. sellest kuidas e39-l aknad lahti ei käi , ma ei viitsi isegi rääkida. kellel mõni hea ideee on kuidas asi töökindlaks saada võib postida siia , ma arvan et ma pole ainuke.

bastion
Soojaks läheb, hakkab käima jälle (nii räägitakse vähemasti)
Minu E39 -al otsustas üks tagauks kinni jäätuda, tahtsin õli vahele lasta just, et paremini käiks, aga *****, auto jõudsi ette..

ma ei saa aru,miks peaksidki aknad käima siukse ilmaga?ma pole endaomal proovindki juba tykk aega....ustega on jah se jama,et ei tule lahti ja ei jää kinni.kesklukk siiani aint juhiust liigutabki :D ja kinni jääb ka ilusti siiani ;) muu mind ei huvitagi...
Impreza STi ja mikromootoriga bemm :)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Mul töökaaslasel selline kangesti õlimaiias Saab 9-5. Hakkas siis vennike hommikul õli juurde valama. 5-50 või 55 oli vist. Õli oli kuuris seisnud pudelist sisuliselt klimpidena välja voolanud. :shock: Mõni ime siis, et autod hommikul plagisema kipuvad.

Mis pesemisse puutub, siis selle teema võiks küll lahti kirjutada. Pole vist varem ka jutuks olnud. Isiklikult arvan, et kui pesula on korralik, siis tihenditega probleeme ei ole. Need kuivatatakse kompressoriga ja õlitatakse. Samuti kõik muud nähtavad pinnad. Märjaks jäävad ukse sisu ja muud raskesti ligipääsetavad kohad. Samuti korjab salong niiskust. Pakun, et kui peale kuskil keskpärasemas pesulas pesemist sõita otsejoones kuhugi soojemasse garaazi, seal auto ise üle kuivatada, lasta uksed lahti pool tunnikest tuulduda ja seejärel veel nii tunnike seista, peaks enamus probleemidest tulemata jääma. Mis arvate?
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

poealustes parklates kõige parem jätta auto seisma paariks tunniks, üldiselt maaall ikka oma 10 c sooja.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Hommikul oli dosooli klimpis oleksut ka üsna asjalik näide, mootori temp juba ilusasti püsti, aga salongi puhub ikka veel head jahedat ~+5C õhku..
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

isegi 2päeva enne krõbedat sai auto pestud, ja siis ikka tõmbas luku kinni :?
sellise krõbeda puhul peab küll autopesu ennem ette planeerima, kel siis ikka aega 2-3h tihendeid kuivatada keset päeva :roll: ja egas see tuulutaminegi kindel pole sellise pakase puhul.

foorumlased kes asuvad ida-virus soovitaks küll villaseid ja 100g valget ;) vaadake et siis rooli ei istu ;) teil täna päris kurja pakast lubati -34
isegi kodus puitaknad tõmbuvad kokku :shock:
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

erikred kirjutas: eile:
e34 525tds - oma laiskusest alla 10 liitri paagis väljas -19 ja ilmselt paagi sisu natuke rohkem sylt kui normaalselt, tulemus - u. 30 sekundit käiamist ja läks käima aga ei suri uuesti välja. edasi läks esimesest pöördest käima aga otsustas paari sekundiga jälle välja surra ja nii 4-5 korda enne kui käima jäi. sült kytus ilmselt takistas ka webasto tööd.

täna:
eilsest paak täis ja mingi statoili riiulit x kylmarohi ka sisse kallatud, väljas -22 webasto jälle aja peale tööle ei läinud, kohapeal nupust vajutades otsustas ikka tööle hakata, 5 min ootamist, rahustav suits ja esimest pöördest käima, lihtne ju :D ainuke muu mure siiani on kesklukk. Tagumine vasak otsustas juba -5 peal et ei viitsi enam lahti tulla, ok pole probleemi. Juhiuks aga teeb rohkem muret, kord ei tule lahti siis ei lähe kinni, aegajalt ei ole võimalik linkidest ust lahti saada :?

vaatame mis veel huvitavat juhtub, nädalavahetusel plaan kylmemasse kliimasse kolida :evil:
otsustasin veel täna kylmataati trotsida ja käisin ka pesulas, korra kergelt naksasid hiljem uksetihendid, nii et ei midagi hullu.
Vesi tegi aint liiga el. peeglitele, kuna pesu ajal nihkusid natuke ja alles hiljem avastasin siis nyd peab natuke ootama ennem kui paika saab.
Positiivne see et juhiuks otsustas lõpuks normaalselt tööle hakata, kui kauaks ainult :?:
Ja lisaks tuli veel meelde woofri probleem, täna hommikul siis otsustas tavalisest vaiksemalt mängima hakata, nüüd õhtul mingi hetk hakkas normaalselt mängima kuid natukese aja pärast jälle keeras oma volyymi maha.

a eks annan siis homme teada mis siis ikka juhtub kui sellise külmaga pesulas käia :!:
Vasta