Suure ringi küsimus - Tulede vilgutamine

Vaba teema

Kas sa vilgutad tulesid, kui näiteks vastutuleval autol ei põle tuled, sõitsid politeist mööda vms?

Alati
163
64%
Vahel
89
35%
Kunagi, kuigi tean
3
1%
Pole kuulnud sellisest kombest
0
Pole hääli
 
Hääli kokku: 255
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Ceed kirjutas:Aga hakake ka politsei eest vilgutama, see võib mõnemehe pere näljast päästa :!: ;)
Aga mina ütleks, et ärge vilgutage politsei pärast. See võib mõnele mehele varastatud auto tagasi tuua.

jJanno
Veiko K
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 26.09.2003 18:42 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E91
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas Veiko K »

Ceed kirjutas: Aga hakake ka politsei eest vilgutama, see võib mõnemehe pere näljast päästa :!: ;)
Sellele, et pere söömata jääb peaks ikka enne mõtlema kui teed midagi kus on põhjust politseid karta. Ehk kui julged teha, julge ka vastutada.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Ise kohe kindlasti ei vilguta politseid passimas nähes. Kui ikka julged kihutada või muid lollusi teha siis julge ka vastutada. Samas anna alati märku, kui kellelgi tuled ei põle. Olen isa ka selline hajameelne. :)
Kasutaja avatar
Ilmar
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: 18.11.2004 09:06 59
Peamine sõiduk: BMW 318d E91
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ilmar »

Ei näe et see oleks ei tea mis patt kui vilgutad, kuna nägid politseid. Ise vilgutan ja ja tänan ohutuledega jne. Ning helistan sky + liiklusliinile alati kui kusagil politsei passib. Olen vastutanud oma tegude eest. Aga see ei tähenda, et ma ei või abivalmis olla ja ande teistele ka märku. Ning kui nüüd tuleb jutt, et hetkel mil mina märku andsin võtis ta politsei ees hoo maha ja siis pärast sõitis ta kellegi surnuks ei ole kohe kindlasti minu süü.
Aga märku annan kindlasti sellest ka kui tuled ei põle.
Ohutut liiklemist!
E91 318d 105kw '09
kert34
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 08.03.2006 20:27 44

vilgutama

Postitus Postitas kert34 »

Ma vilgutan alati nii mentide korral kui ka siis kui tuled ei põle.
Minu nahka on küll ja küll päästetud.
BMW 520i
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Mentide puhul mind eriti vilgutama ei kisu, ei tea miks..
Kui niiväga kiire on, siis on kas mendile hea vabandus või oleks võinud natuke varem startida. Sellega kui 20-30km/h ületad erilist ajavõitu ju nii-ehk-naa ei ole. Samas tuledeta sõitjatele annan alati märku, päris mitu korda juhtunud, kus olen vasakut kätt mingisugustesse imeasenditesse väänanud, et keset kurvi saaks vilgutada.
Kuna mul just eriti suur või läbipaistmatu auto ei ole, siis ei ole muretsenud tagant tulejate pärast maanteel, samas, kui keegi suurema auto juht annab märku, et võin mööda minna, siis tänan alati! Üsna niru on sealt rekka/bussi nurgatagant välja piiluda..
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

vilgutan kui vastutulijal tuled ei põle- vilgutan ka kui pollarid teepervel!

Tegemist on juba vanade heade tavadega liikluses ja näen siin ainult head ja positiivset (suures plaanis)

ka ohutuledega tänamine ja suunad on selged- kogu seda asja saab nimetada liikluskultuuriks ja ei näe mingit põhjust miks mina ei peaks sellest osa võtma!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
rixa
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 12.11.2005 10:35 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rixa »

jjanno kirjutas:Tere
Ceed kirjutas:Aga hakake ka politsei eest vilgutama, see võib mõnemehe pere näljast päästa :!: ;)
Aga mina ütleks, et ärge vilgutage politsei pärast. See võib mõnele mehele varastatud auto tagasi tuua.

jJanno
Kahtlen väga, kas varastatud autod maanteel sõidavad. Samas e-politsei ruulib selle koha peal väga. Tuttaval varastati mõni aeg tagasi auto numbrid. Tegi ilusti politseisse avalduse ja tõi ka ARKist uued numbrid. Peale seda on teda linnavahel korduvalt era- ja politseivärvides autodest maha võetud, kui "linnukesega" auto. Politsei maine minu silmes tõusis sellega väga.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
rixa kirjutas:Kahtlen väga, kas varastatud autod maanteel sõidavad.
Ma ei teoretiseeri, vaid räägin reaalsest kogemusest.

jJanno
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

See on vist mingi pop ja noortepärane komme jätta tulede lüliti lõpuni keeramata jätta ehk siis keeratakse peale parktuled ja pannakse põlema udutuled. Pean märkima (kui kellelgi autokoolis kuulmata jäi) et udutuledega ei tohi linnaliikluses üldse sõita ja maanteel võib neid kasutad ainult halva nähtavuse korral. Seega on udutuled tavaliiklejale suht kasutud lisaseadmed.
Minu mõtte point on selles et need kes sõidavad tuledeta, 80-90% on sellest teadlikud. Euroopa standardite kohaselt on enamusel autodel automaatselt peale mootori käivitamist süttivad tuled.
N: Ei usu et mõnele ala 98.a Passatile oleks see funktsioon projekteerimata jäätud :?
Seega olen loobunud linnas tuledega märku andmast kui märkan kedagi kellel need pole sisse lülitatud. vb mõnele Sierra mehele võib seda veel meelde tuletada, Fordimehed pidid ju taeva saama. :D
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
ToomasP
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: 23.09.2004 20:09 43
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ToomasP »

Vilgutan tuledega pea alati, kui vastutulijal tuled ei põle või miilitsad põõsas passivad.

Viimasel ajal on päris palju maantee sõitu ja seal annan alati märku vabast teest, kui tagant tuleb keegi kiiremini. Ohukatega tänan ka alati.
Kahjuks ei ole just palju rekkasid ja busse kes märku annaksid, kui tee vaba. Minu üllatuseks vilksas üks X5 suunda, et võid mööda minna :-).
Viimasel ajal on ohukatega tänamine ka linnas moodi läinud, kui ummikutes vahele lastakse.
Kasutaja avatar
Raiko R
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 31.05.2005 22:19 38

Postitus Postitas Raiko R »

Kiirust mõõtvatest politseinikest annan alati teistelegi teada, pole seda politseid tarvis ühti niipalju toetada, erandiks ainult korrad kui teeolukord **** jne ja vähe mõistlikumad piirkiiruse juures püsivad, ning siis mõni mees arvab et tal jube kiire, mõni kilomeeter hiljem aga tellib omale juba puksiiri järgi.

Samuti sellest kui vastutuleval tuled ei põle aga enamasti mingit resultaati küll näha pole, mina annan märku udukate kustutamisega.
ravia
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 30.12.2004 23:53 38

Postitus Postitas ravia »

siim_s kirjutas:See on vist mingi pop ja noortepärane komme jätta tulede lüliti lõpuni keeramata jätta ehk siis keeratakse peale parktuled ja pannakse põlema udutuled. Pean märkima (kui kellelgi autokoolis kuulmata jäi) et udutuledega ei tohi linnaliikluses üldse sõita ja maanteel võib neid kasutad ainult halva nähtavuse korral. Seega on udutuled tavaliiklejale suht kasutud lisaseadme...
Teen nii ühte kui teist,vilgutan kui vaja ja tänan kui põhjust on.
Aga paeval kasutan tuledena just udukaid ja pole mulle ükski poliismen sellepärast turja karanud.
... popp ning noortepärane- see küll nüüd puha laim.
'90 E34 M50B25
Kasutaja avatar
Kristjan_T
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 07.10.2004 12:57 54
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kristjan_T »

olen liikluses alati viisakas vilgutan ja tänan ning lasen vahele alati kui võimalus kuni sinna maani kuini kiire on sorry
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

ravia kirjutas:
siim_s kirjutas:See on vist mingi pop ja noortepärane komme jätta tulede lüliti lõpuni keeramata jätta ehk siis keeratakse peale parktuled ja pannakse põlema udutuled. Pean märkima (kui kellelgi autokoolis kuulmata jäi) et udutuledega ei tohi linnaliikluses üldse sõita ja maanteel võib neid kasutad ainult halva nähtavuse korral. Seega on udutuled tavaliiklejale suht kasutud lisaseadme...
Teen nii ühte kui teist,vilgutan kui vaja ja tänan kui põhjust on.
Aga paeval kasutan tuledena just udukaid ja pole mulle ükski poliismen sellepärast turja karanud.
... popp ning noortepärane- see küll nüüd puha laim.
kui see laim on, siis mis on tegelik põhjus, mis päeval sõidetakse udukatega? Ma koguaeg mõelnud miks, aga siiani pole ühtegi mõistlikku põhjust leidnud. "Nii on ju ilus" ei ole mõistlik põhjus :lol:
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

On küll ilus ju kui kulmu alt vaatavad parktuled ja põranda lähedal põlevad vähe suuremad :lol: rikkumine küll aga mis teha, 63% meie foorumi kasutajatest sõidab nii :lol:
Pille sina oled tüdruk ja mõistad vast autop****nismi vähe teisiti kui meie poiskad, kuigi mitte väga vääralt mööda see sul ka ei ole :lol: ;)

ps. Postitus ei ole eesmärgiga alustada arutelu udutuledega päeval sõitmisest; IN or OUT :oops: jne. Samas ei ole ka see kirjarida siin selleks, et õrnemat sugu kiita/laita vaid pigem ikkagi minu siklik tuim arvamus
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Vilgutamisest: Tulede mittepõlemisest teavitan peamiselt korraks enda tulede välja lülitamisega. Maanteel annan teinekord ka ise parema suunaga mööda sõita soovivale autole märku, kui ta veel autovaba teed märganud pole. Kui mulle "rohelist teed" näidatakse või kõrvale tõmmatakse, siis tänan alati ohutuledega. Linnas saab hakkama harilikult käeviipega või naeratusega ;) Politsei passimisest reeglina ei teavita, kuna need kes kihutavad, teevad seda teadlikult ja kui julged kihutada julge ka politseiga diskuteerida sel teemal...
Ei tahaks ka udukate teemaga seda topicut solkida, aga ei saa ütlemata jätta nende kasutamise põhjust.... mina kasutan sellepärast, kuna ei näe vajadust päeval lähitulesid kasutada, sest seal asuvad suurema valgusjõuga pirnid (+50), mis kipuvad suhteliselt kiirelt läbi põlema. Sellega säästan nende tööiga ja raha, kuna nad pole kõige odavamate killast...
silver
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 13.11.2002 09:09 21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas silver »

Vilgutan niipalju kui saan ja kõiki asju mis võimalik ja mõõdasõitu lõpetades vilgutan autot ka- teel ja kraavis teel ja kraavis

Vilgutan tuledega pea alati, kui vastutulijal tuled ei põle või miilitsad põõsas passivad.

Viimasel ajal on päris palju maantee sõitu ja seal annan alati märku vabast teest, kui tagant tuleb keegi kiiremini. Ohukatega tänan ka alati- ka linnas

Vilgutan ohukaid kui tagumisel autol tuled ei põle
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Juss kirjutas:Vilgutan ka alati kui kellelgi tuled ei põle või kui põõsas istub politsei. Viimase olen paaril korral tegemata jätnud, kui vastutulev auto ületab kiirust silmnähtavalt ikka +50km/h. Sellistele kulub väike õpetus ära.
Ma olen rakendanud nende +50 klubiliste osas niisama vilgutamist - vähemalt mõneks ajaks tõmbab tempo maha ja ajab silmad :shock: Kõigile tervislikum. Kui just mõõdeti, siis loomulikult ei vilguta :cool:

Normaalsetele inimestele annan ikka erinevatest jamadest märku ja tänan ka vahele-möödalaskjaid.
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Vilgutan alati. Eriti politseid nähes. mina neid mundris topiseid ei salli. Kasu pole neist kunagi olnud. Me eriti vihane Eesti politsei peale.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
tmw
Huviline
Postitusi: 358
Liitunud: 03.01.2005 20:31 29
Peamine sõiduk: MB W212 E500
Asukoht: Pärnu

Vilgutan!

Postitus Postitas tmw »

Tere!

1) ohutuledega tänan
2) politsei olemasolust annan märku (ükskord isegi vastutulevale politseile, kes siis naerul näol viskas tänutäheks "viis" aga minul endal oli tsipa imelik)
3) udutuledega olen sõitnud (ka asulas) kuid politsei on seda ka tähele pannud ja .....

Minu arvates sõidavad enamus BMW-sid nende park-udutule lahendiga. Vaadake ise täna tänavapildis.

Aga see ei ole õige!! Tean.

Tervitades
ja ohutut liiklemist sooviv

Tomso
Märt_S
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 05.01.2006 17:29 16
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Märt_S »

vilgutan ikka, kuigi mitte alati. Teinekord on neid tuledetta sõitjaid nii palju et lihtsalt ei jõua vilgutada. Olen ka suunda vilgutanud kui olen mööda saanud jne jne...samas ka mööda lasen suunaga märku andes.

udukate kohta sis nii palju, kasutan ise ka, aga mitte päeval vaid sis kui on pime(eriti maanteel), teeb valgemax, kuid ka mitte alati..kuidas juhtub.
Raha lõhn tervisele ohutu
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Pimedatele, st. tuledeta juhtidele on saanud ikka alati vilgutatud ja hea tunne käib veel seest läbi kui juht tänuks käppa tõstab. Samas...olen teinud katse: nimelt meelega sõitsin Rakvere-Pärnu mnt. üle 50km ilma tuledeta, et näha, paljud sellest mulle märku annavad, samas vilgutasin veel neilegi, kes mulle pimedalt vastu tulid (suht naljakas tundus see endale-ilma tuledeta juht vilgutab teisele tuledeta juhile, et too tuled põlema paneks :D). Lõpptulemuseks see, et mõnekümnest autost ainult paar üksikut andis mulle märku. Selline kultuur meil siis liikluses tulede kasutamise seisukohalt.
Politsei passimise peale saab ka kaks korda kaugtulede hooba tõmmatud, kuna olen ise nii pääsenud ja hea inimesena tahan ka teisi päästa.Alati ei ole ju see kiirus mille pärast kardetakse, vahest on ehk turvavööd kaasreisijatel lahti või mingi muu pisem apsakas sees.
Ohutuledega tänan igasugu minu suhtes rakendatud märguandeid ja mõistaandmisi samas annan ka vastutulijatele ohutuledega märku kui eespool on mingi oht (kas siis kitsed teeääres,teele langenud puu, avarii, teele "surnud" auto vms. juhtum)
Paari rekkameest olen ka kohanud, kes nagu nimme tõmbavad suuna paremale, andes sellega vaba tee märgi, kuid oh imet, kui taganttuulest välja saab hüpatud, tuleb vastu veel mõni liikleja. Ja nii on korduvalt juhtunud. Ei tea kas arvavad, et kui Bmw`ga siis loll las trügib, üks jõmm jälle vähem, homme endal lihtsam liigelda...?

Ohutut turvalist kultuurset liiklemist...!
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Mina just arvan, et need rekka juhid tõmbavad kõrvale, et saa näeksid piiluda, et auto tuleb vastu!

Ei tasu maailma ka alati nii mustades värvides vaadata. ;)
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Minu kogemused rekkameestega liikluses on olnud positiivsed. 95% on teelt natu kõrvale tõmmanud ja suunda näidanud. See 5% on valdavas osas läti-leedu rekkad.
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
Renee_N
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 04.03.2006 17:58 10

Postitus Postitas Renee_N »

vilgutan ikka ja ka mina elan selle järgi et ära tee teisele seda mida sa ei taha et sulle tehakse. aga on ka juhtumeid kus ma tuulepea olen unustand endal tuled põlema panna ning ise vilgutan siis teistele :D oleme ikka viisakad ja ärme soovi üksteisele halba.
Xim
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 31.03.2003 20:12 18

Postitus Postitas Xim »

Vilgutan alati kui ment passib kuskil või kui kellelgi tuled ei põle. Tänan ainult kui selleks on põhjust st. kui ees sõitev auto annab suunaga märku et mine nüüd mööda või midagi sellist on mille eest tänamiseks on põhjust. Kui satun tiptunnil linna siis vahele lasen ikka kui mingi ummik peaks tekkima.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

randos kirjutas:Politsei passimise peale saab ka kaks korda kaugtulede hooba tõmmatud
Endal ka nagu välja kujunenud see vilgutamine nii, et mendi peale vilgutan kaks korda, "pimedate" peale ühe korra.

Aga rekkameestest ja suuna näitamisest, siis see on küll ainult meil ja sinna lõuna poole moes. Olen sõitnud Soomes päris palju maanteedpidi ja seal ma sellist käitumist ei ole täheldanud. Ükskord jah juhtus, et jõudsin rekkale "piixu", too siis tõmbas nii teeäärde kui sai (ilma suunata), et ma mööda pääseks. Sõitsin rahulikult mööda ja tänasin ohutuledega, siis sellepeale rekkavana vilgutas kaugtulesid kõigestväest ja üpris kaua. See oli vist tema jaoks midagi uut ja huvitavat :D.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
mätas
Huviline
Postitusi: 217
Liitunud: 04.07.2004 11:32 40
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas mätas »

Arvan, et see tuli sellest, et mujal maailmas kasutatakse ohutulesid ohu korral. Tundub, et Eestlaste fantaasia on piiritu ja nii on tekkinudki igal võimalikul juhul ohukate lülitamine. Parim viis kaasliiklejaid tänada on viisakalt liigeldes ja ka teistele teinekord teed anda. Muidu jõuame otsaga selleni, et liikleme nagu Moskvas kõiksugu tulesid vilgutades ja signaalil elades. :lol:

Tuledega vilgutan siis kui politsei põõsas. Tuleteta sõitja puhul lülitan korra päevatuled välja ja siis sisse. 80% vastutulijatest on aru saanud mida ma antud hetkel mõtlen.
Kasutaja avatar
Renee_N
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 04.03.2006 17:58 10

Postitus Postitas Renee_N »

olen sõitnud palju soomes ja seal on siis minu meelt mööda nii õelad inimesed et keegi ei vilguta ei lase mööda ega anna märku politseist, muidugi seda on juhtunud väga harva ka kui olen näinud vilgutamist. a see on suht imelik tgelt arvestades nende liikluskultuuri arengut eestiga
Vasta