Suverehvidega sõidueest trahvi?

Vaba teema

Kas trahvida valede rehvide kasutajaid juba esmaspäevast ehk 6 novembrist?

Jah
32
23%
Ei
106
77%
 
Hääli kokku: 138
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4226
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Suverehvidega sõidueest trahvi?

Postitus Postitas Cardo »

Kuna talv on käes ja aega on olnud rehve vahetada, siis teeks küsitluse, kas arvate, et oleks põhjendatud tulevast nädalast kontrollida rehve ja neid kes sõidavad ärakulunud või suisa suverehvidega trahvida, kui liiklusohtlikku liiklejat kes ei mõtle enda ja teiste turvalisusele ?
Teeme jah ja ei variandid, siis lihtsam ja ei teki spekulatsioone, et veel ei jõudnud, või tali tuli ootamatult.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kuna seadus lubab sõita praegu ka suverehviga, siis seda trahvida ei saa, sest mis ei ole keelatud on lubatud ja mis on lubatud pole kindlasti keelatud. trahvida tuleks teehaldajaid, et nad ei suuda oma teid hoida sellises seisus, et seal ka suverehviga saaks veel ohutult liigelda

samas alates 1 detsembrist tuleks korraldada mass reide rehvikontrollimiseks... ja kui on valed rehvid, siis ikka täie rauaga
ToomasP
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: 23.09.2004 20:09 43
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ToomasP »

Minu arust oleks see väga vale tegu, kui hakatakse selle eest juba praegu trahvima. Kui seaduses on lubatud sõita 1 detsembrini suverehvidega siis ärgu mölisegu.
´
Edit: Hollow jõudis mõttega ette.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

:shock: Miks trahvida kui on lubatud? Mõnimees sõidab suverehviga ka paremini, kui teine vana talvepastlaga.
Kümmekond aastat tagasi polnud mingeid talirehve, on vaja lihtsalt ettevaatlikumalt sõita.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Seda minagi. Olen Aaroga nõus sõiduoskuste kohta jne. Ja paljud panevad ka südasuvel keset päist päeva kuiva teega kabelimatsu.
Aga trahvid- seda päris vist ei saa siiski, siis peaks juba LEsse muudatuse tegema, et talverehvid on kohustuslikud alates esimesest lumest...
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

ei tohiks traffida, kuna kummitöökodades pole lihtsalt aega ja siis saavad pooled eestlased traffi. Sest aeg on 1.5 nädala pärast :S
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4149
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

Ceed kirjutas:ei tohiks traffida, kuna kummitöökodades pole lihtsalt aega ja siis saavad pooled eestlased traffi. Sest aeg on 1.5 nädala pärast :S
sama siin aga see kohustuslik kuupeäv tuleks ohutuse mõttes kuu aega ette poole tõsta imo!
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ceed kirjutas:ei tohiks traffida, kuna kummitöökodades pole lihtsalt aega ja siis saavad pooled eestlased traffi. Sest aeg on 1.5 nädala pärast :S
Noh, see ei tohiks küll argument olla, sest vahepeale mahub pool aastat, kui on aega talvekate allapanekuga tegelda...
Aga ettepoole tõstmine- iseenesest pole see kõige halvem idee, kuid aastad pole teatavasti vennad- mõni aasta tuleb lumi maha oktoobris ja jääb, teine aasta on aastavahetuseni vbl maa must... Eks see ole igaühe enda südametunnistusel, kui kaua riskib suvekatega lasta...
Kristjan
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 30.10.2002 19:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan »

trahvida kindlasti mitte. talve rehv küll aitab, aga kui roolis ei mõtle on õnnetus kiire tulema. saab väga vabalt hakkam ka suvekaga, kooli ajal kui raha niipalju käes polnud sai kaks talve suvekatega uhatud polnud hullu midagi, tuleb mõistusega võta ja mitte üle hinnata olusid.

hetkel on põhi teed on ju kõigest märjad jääd kohtad kõrval teedel, tänavatel ja usun, et mingi ajapärast on need ka puhtad...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kusjuures kipubki olema üheks põhjuseks, mis talvel õnnetusi tekitab, ''naelameeste'' julgus, õigem oleks vast öelda, et see ''rusikaga vastu rindu'' tagumise efekt- mul on naelad all, ei see lähe kuhugi- selge on see, et jää peal on pidamise piiri ületamine raskem ja tekib see suurematel kiirustel kui lamellidega, aga arvan, et kui see piir ületatud on, on tagajärjed ka hullemad just seetõttu, et kiirused on selle piiri ületamiseks suuremad...
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Sõidu- ja veoautol, mille registrimass ei ületa 3,5t, ja haagisel, mille registrimass on üle 0,75t, kuid ei ületa 3,5t, peab 1. dets. 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S või M&S tähistusega), mille mustri jääksügavus on vähemalt 3,0mm.
Selles ajavahemikus suvekummidega sõites on politseil õigus trahvida juhti kuni 3000.-
Talverehve on lubatud alla panna juba 1. okt., kuid eemaldada tuleb need hiljemalt 1. maiks.


Seega ei sea seadus mingeid piiranguid praegusel ajal suvekummidega sõitmiseks. Liuelge mõnuga.
Ja igasugune sellekohane trahvimine on põhjendamatu. Suunavaid vihjeid saaks ju anda, kuid trahvida mitte, kui just seadusemuudatust sisse ei viidaks. Aga nagu eelnevalt öeldi, aastad pole vennad.
Kuid enda ja teiste turvalisuse huvides tuleks rehvivahetus juba aegsasti ära teha, et mitte rehvitöökodade ootejärjekordades seistes sellega hiljaks jääda.
Oleks ammu juba aeg õppida eelnevatest aastatest, sest kordub ju üks ja see sama asi igal aastal. Ka meedias leiab see piisavalt kajastust, et inimesed ikka mõistuse pähe võtaksid.
Ei ole ju mõtet rehvivahetusega venitada viimse vindini. Ei tee ju mingit kahju, kui uute talverehviga paar nädalat paljal asfaltil kruiisida. Pigem tuleb see just kasuks, sest tagatud on siis rehvide kõige parem ja õigem sissetöötamine.
Sellega on oluliselt vähendatud risk lõpetada enda ja teiste elu ning varaline kestvus.
Sedadustega ei saa kõike jäägitult reguleerida, peab ka endal mõistust olema, et turvaliselt ja ohutult läbi ajada.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ka raadios pööratakse sellele suht tihti tähelepanu, et kuigi PEAVAD talverehvid all olema alates 1.dets, võiks siiski varem alla panna...
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Mõistusega inimesed panevad varem alla või sõidavad lamellidega. Muidugi, eks kõige rohkem loe see tihend rooli ja pedaali vahel...
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Muidu oleks mul isiklikult savi nendest, kes suvekatega praeguse ilmaga sõidavad. Aga kui sellise inimese pärast mul auto ära lõhutakse või keegi surnuks sõidetakse, siis enam mingisugused vabandused ei aita.... Paljud võivad ka suverehvidega talvel hästi sõita, aga ükski juht ei suuda teeolusid pidevalt adekvaatselt hinnata. Kilomeetri jooksul võib märg tee asenduda märkamatult musta jääga, nii et isegi auto termomeeter ei ole veel regeerinud... Tulin just kesklinnast ja temperatuur liikus linnast väljapoole tulles 2 kraadi madalamaks. Talvekatega sõites sellised ootamatused alati kõige hullemini ei lõpe...
Aga juriidiliselt pole õigust praegu kedagi suvekatega sõitmise eest trahvida!
nokkel
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 17.10.2004 20:12 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas nokkel »

Ma olen seda meelt, et sõitma peab lihtsalt rahulikumalt...[b]st ohjeldage oma hobuseid[/b]. Esimese külmaga jookseb inimestel ketas kokku tavaliselt...lastakse lihtsalt sama suvise harjumusega edasi. Sellest ka päris karmid paugud maanteel. :( Asi ei ole rehvides vaid mõistuses...või selle puudumises. Kurb on muidugi see, et täiesti süütud kannatavad.
Suht õige väide on ka see, et kogenud juht on ka suverehvidega ohutum kui uute naeltega nolginäoga noormees.
Aga jah parem varem talvekad alla, kõigil kindlam.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4226
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Miks trahvida? Kui trahvida ei tohi, siis liiklusesse teadlikult sellise ilmaga minna suverehviga oled hädaks endale ja teistele või tuleks ikka autojuhtidele otsaette koputada. Seadus ja seadus, seadus lubab ju varakult talverehvidele mõelda. Kui ühtäkki tuleb suur lumi siis algavad need hiigelummikud ja rasked liiklusõnnetused, palju õnnetusi selle nädalaga kokku siis oli, kas see ei pane mõtlema. Targutada ja põhjendada oma põhjendamatut tegu tekitab minus ja mõnes teisesgi inimeses hämmingut, selleks võikski seaduses ikka olla nii, et kui lumi maas, siis suverehviga jää koju. Ei ole antud liikluskoormusega viisakas võrrelda 10 a taguseid aegu kui talverehve ei tuntudgi, ei olnud siis pooltki nii palju sõidukeid ka.
Täna hommikul minu majaeest üritas 3 autot kohapealt ära saada, ilma abita see ei õnnestunud, samas pealinnast ja suurelt teelt kõrval on teeolid ju sellised kus valitseb jäärajaolustik.
Kuigi reedel veel nägin kodanikke, kes fooritagant minema ei saanud ja ühe korra foorivahe muutus suht heade tingimuste juures 3 tsükli jagu pikemaks.
Trassil liiguvad sellised ka 60-70 kmh, õige ta ju on, et kiiirus hoitakse all, aga korraliku rehviga saaks ju normaalkiirusega ilma ohuta sõita.
Ise vahetasin u 3nädalat tagasi rehvid ära, töökodades poisid pikutasid ja haigutasid, aega oli ju küll !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5629
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Ma arvan, et antud küsimusele vastust mõeldes ei tuleks lähtuda hetkel kehtivast seadusest vaid tervest mõistusest. Ja arvan, et Cardo ka nii mõtles kui küsimuse püstitas.

See, et talverehvid on kalendri mitte teeolude järgi kohustuslikud on idiootsus. See jutt et on kõvad mehed kes võimelised sõitma libeda peal suvekatega jummala ohutult on sama kui et mõni paksuverega mees võib sõita pudel viina keres nagu noor jumal :|

Ehk siis tuleks jah trahvida ja selleks praegune seadus vastavaks tuunida.
Arvan mina.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Elu käib seaduste ja terve mõistuse järgi. Seda viimast kipub väheks jääma olenemata rehvidest. Trahvida saab seadustest lähtudes.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
Morten
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 16.09.2006 22:04 00

Postitus Postitas Morten »

minumeelest tuleks inimestele rohkem selgeks teha kustmaalt suverehv pidamise kaotab ja kui ohtlik tegelikult on miinuskraadidega ja lumega jne sõita... kui on lubatud kuni 1. dets sõita, siis vähemalt peaks teadma millega riskitakse...
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Selge, eks olen siis kurjategija, õelge kuhu trahv ära maksta!
:(
Mitte tahtlikult tekkis selline olukord, et pean hetkel sõitma autoga millel on suverehvid, suverehvid mis on peaaegu uued (3 kuud kasutatud) autol on plokkdiffer, libe ei ole minu jaoks veel olnud. Sõita tuleb mõistusega mitte rehvidega. Sellel autol ma ei kavatsegi talverehve alla panna ja minu olukorra jätkumisel sõidan kasvõi 1 detsembrini nendega. Vat olen paha ja lõõge nüüd risti.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Aaro kirjutas:Kümmekond aastat tagasi polnud mingeid talirehve, on vaja lihtsalt ettevaatlikumalt sõita.
Kümmekond aastat tagasi polnud ka mingeid suverehve ... oli mingi vahepealne saast, mis ei pidanud korralikult ei asfaldil ega lumel ... samas siiski pidas veidigi mõlemil. Tänapäevased suverehvid on siiski ainult suveks ja talverehvid ainult talveks. Pole mõtet võrrelda tänapäevast suverehvi aastatetagusega.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ceed kirjutas:ei tohiks traffida, kuna kummitöökodades pole lihtsalt aega ja siis saavad pooled eestlased traffi. Sest aeg on 1.5 nädala pärast :S
No see on küll isiklik mure :lol:
Keegi ei keela talvekaid varem alla panna - lund lubati juba mitu nädalat.
Keegi ei keela ka teisi velgi talveks muretseda ning ise need talverehvidega alla kruttida kui aga vajadus tekib.
Võiks ikka ettenägelikum olla mitte tagantjärele ohkida.
Indrek
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5629
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Indrek_M kirjutas:Keegi ei keela ka teisi velgi talveks muretseda ning ise need talverehvidega alla kruttida kui aga vajadus tekib.
Võiks ikka ettenägelikum olla mitte tagantjärele ohkida.
Ja täpselt nii ongi.
Igaüks on võimeline ostma kasvõi mingid plekkveljed. Osadele autodele ei maksa need peaaegu midagi juba.
Rehvide maha-peale kiskumine rikub rehvi ja vahel ka velge, maksab raha jne. Rataste vahetusega peaks küll iga autojuht toime tulema kasvõi tänava peal. Tööriistad on ka juba tehasest kaasas. Milles küsimus?
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

näed... mul pole teisi velgi... sest ei leia enda masinale korralikku, kasutatut ja õige offsetiga plekki :( ja UM'i 1200 eeki tk kah neid ostma ei lähe
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5629
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

hollow kirjutas:näed... mul pole teisi velgi... sest ei leia enda masinale korralikku, kasutatut ja õige offsetiga plekki :( ja UM'i 1200 eeki tk kah neid ostma ei lähe
Mul ka pole plekke. Mõlemal autol on 2 jooksu valukaid.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

eero kirjutas:
hollow kirjutas:näed... mul pole teisi velgi... sest ei leia enda masinale korralikku, kasutatut ja õige offsetiga plekki :( ja UM'i 1200 eeki tk kah neid ostma ei lähe
Mul ka pole plekke. Mõlemal autol on 2 jooksu valukaid.
Sama siin - talveks 15' BMW originaalvalukad, mis maksid umbes 1500 eek jooks. Ma ei saa üldse aru millest see plekkvelje vaimustus.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Trahvimise koha pealt ka ... suverehvid ja lumi ei käi kokku. Kui on ikka lumi maas ja autol suverehvid all siis on tegemist autoomaniku vaimse küündimatusega. Miinuskraadidega suverehvidega võiks sõit olla lubatud ainult rehvivahetustöökotta. Libedaga suverehvidega avarii põhjustamine võiks olla karistust karmistav asjaolu.
Loomulikult praeguse seaduse järgi trahvida ei tohi aga pole olemas seadust, mida ei annaks parandada.
Indrek
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

eero kirjutas:
hollow kirjutas:näed... mul pole teisi velgi... sest ei leia enda masinale korralikku, kasutatut ja õige offsetiga plekki :( ja UM'i 1200 eeki tk kah neid ostma ei lähe
Mul ka pole plekke. Mõlemal autol on 2 jooksu valukaid.
näd... pole nii rikas, et yldse autole valusid osta... te rikkad... toetage mind 15 valudega... ma noor inimene kes pyyab sõltumatut elu alustada... osta korterid, toita peret... mul raha lihtsalt ei jagu, et osta 5000.- valud + 2000 rehvid

ja paljud on sellises seisus... peal on korteri laenud ja auto liisingud... elada ka vaja... auto on tarbe ese ja selle peale kulutatakse nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

hollow kirjutas:mul raha lihtsalt ei jagu, et osta 5000.- valud + 2000 rehvid
Ära siis osta 5 tonniga valukaid ... osta odavamalt :lol:
Valukal ja valukal on vahe - kui tahta valukat, mis oleks talverehvi jaoks ja veidigi kenam kui plekkvelg siis need ei maksa kasutatuna mingit ulmelist raha. Kasvõi võttes siinsamas foorumis rehvide ja velgede rubriigi lahti siis E36 jaoks komplekt 16' valuvelgi koos m+s rehviga maksid 4000 eek.
Kui tahta bling-bling velge siis ... iseasi.
Indrek
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

No kuule, ega mulgi pole aias rahapuu. Siiski olen soetanud 2 ringi velgi. Mõlemad ringid kasutatud veljed ja ostetud 1500 krooniga. Kummid seal peal on juba iseasi. Mul on uuena ostetud NF3 ja suvekatel mingid kasutatud rehvid.
Vasta