Uus velgede varastamislaine!?

Vaba teema
Vasta
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

Postitus Postitas UrMas.L »

henri, kahjuks on sul õigus. Meie politsei tegeleb vaid ise pihku jooksvate asjadega. Mis puutub varastatud velgede avalikult üles riputamisse netis, siis sama on ju tehtud arvutitega ja sellest on abi olnud.
Kasutaja avatar
Aigz
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 18.05.2005 21:19 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Aigz »

21. dets hommikul 3.30 ajas mind üles uksekell. Ukse taga oli naabrinaine, kes oli näinud, kuidas keegi tahtis minu masinalt velgesid maha keerata. Aga kuna signa hakkas tööle, siis läksid mehed (2 tk.) laiali. Ta kutsus välja ka politsei. (lisamärkusena niipalju, et ta ise jäi suvel samas maja ees E38 all olnud 19" ilma).
Kui välja läksin, siis oli politsei juba kohal ja koos avastasime, et auto ümber olid valmis juba telliskivid ja maas poldid. Tuli välja, et igat velge hoidis kinni vaid üks polt.
Samas tundud imelik, et kui kogu aeg oli parklas põlenud valgus, siis nüüd olid lambid pimedad. Ja mis tuli välja... metallist valgustuspostidel olid taga küljel asuvad luugid lahti ja korgid välja keeratud.
Samas seisnud, selle sama eelpool mainitud naabrinaise A6, olid velgedel maha keeratud kapslid. Ja ei tea, kas taheti teha 2 autot korraga, või koguti ainult infot.
Kui politsei oli läinud hakkasime ümbruskonnas ringi sõitma, et äkki näeb midagi kahtlast. Natukese aja pärast nägime 1 Toyota Avensist, kes korra meie tee otsas seisma jäi ja siis edasi sõitis. Võtsime sellele järele ja selgus, et masinas 2 meest ja kulgevad mööda kõrvalisi ja pimedaid Haabneeme teid kella 4.30 ajal kolmapäeva öösel. Jälitasime neid linna ja läbi kadrioru, kesklinna, kalamaja mustamäe poole. Telliskivi tn. võttis ta mõned punased tuled ja kadus silmist.
Vot selline tore jõululugu...
Nii et kui märkate, et parkla pime, siis olge valvsad. Või veel parem... laske need millegi püsivama kui 2 kruviga kinni.
Mul nüüd uued turvapoldid ja hoiame naise autoga küljed koos.
P.S Kogu sündmus leidis aset Haabneemes.

HÄID JÕULE!!!
...::: BMW 525i e60 2004a. :::...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Aigz kirjutas: Tuli välja, et igat velge hoidis kinni vaid üks polt.
Tea, kas strateegia oli selline, et vaikselt keeratakse 4 polti välja ja kui rataste alt ära keeramiseks läheb, siis tehakse hopp! ja lännu?

Hea, et naabrinaine na terane sul oli ja pätid seekord ilma ''jõulukingita'' jäid :)
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Minu maja alt läksid eile öösel teised rattad. Senini tellistel :(
http://www.tolaram.ee/eero/eero/E63ratasteta.jpg
Viimati muutis eero, 19.01.2007 11:19 17, muudetud 2 korda kokku.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

sõbra omegal 17" valud,sõitis siis üks päev ringi ja hops,ratas alt läinud :shock: tuli välja,et tsurkad olid ülejäänud poldid ära kruvinud aga pätipoldist jagu ei saanud ja nii ta jäi... vedas,et linnas ja vaikselt kurvi peal juhtus!
On the 8th day, God created boost.
m4x1x
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 07.10.2006 12:20 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas m4x1x »

ega jah tuleb wist parkimist kõvasti harjutada...:D mõtlesin siin veidike ja et peak endale need mingid jubinad ostma, täpset nimetust neil ei tea aga mis pannakse kui valekohapeal pargid. Mingid et autot kohapealt liigutada ei saaks. topid selle yhe tagumise ratta kylge ja esimesed rattad keerad rattad v2lja:D peak toimima aga see seine äärde parkimine on kõige parem variant.
Surisev BMW 323i 1983.a
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Soovitan panna kahed turvapoldid ja need siis kindlasti mitte kõrvuti.
Hea meelega seletaks lahti milleks nii teha on vaja aga.....
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

UrMas.L kirjutas:henri, kahjuks on sul õigus. Meie politsei tegeleb vaid ise pihku jooksvate asjadega. Mis puutub varastatud velgede avalikult üles riputamisse netis, siis sama on ju tehtud arvutitega ja sellest on abi olnud.
mitte et ma mente hirmsasti kaitseks aga eks tilk tõrva rikub asja ära. Ise olen täheldanud, et erinevates osakondades on politseis täiesti erinev töökultuur. Nagu erinevad organisatsioonid!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

teenitakse raha oma autoga :lol:
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Kasutaja avatar
Aigz
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 18.05.2005 21:19 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Aigz »

KristjanS kirjutas:Soovitan panna kahed turvapoldid ja need siis kindlasti mitte kõrvuti.
Hea meelega seletaks lahti milleks nii teha on vaja aga.....
Mul naabrimees rääkis, kuidas tal oli kogemus selline, et oli pandud kõik turvapoldid (siis igal veljel 5 erinevat). Hommikul oli masin kivide peal ja kapoti peale oli kraabitud "noh humorist".

Nii et ära sa varast solva... :roll:
...::: BMW 525i e60 2004a. :::...
vull1
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 19.02.2007 15:28 31

Postitus Postitas vull1 »

ma mõtlesin juba, et võiks uinutipüssi osta omale. kui pätti näed, siis nool tagumikku ja kui tüübil pilt eest läind, annad paar kõvemat hoopi jalaga takka :evil:
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Krt ma ise elan Meriväljal ja kogu aeg on kõhe sest pidevalt Viimsist pannakse midagi tuuri... Krt ma hakkan vist okastraati aia ümber tõmbama või ostan verekoera kes kõri läbi närib varastel.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

täna helistasin iffi ja uurisin asja.nii palju tean,et ergo ja seesam ei tegele üldse eraldi velgede kindlustamisega.ja velgede kindlustamisega pidi ka olema omaette ooper.esiteks superkasko on kuni 12aastat vanale autole :?: Mis vahet sellel,kui vana mu auto on,kui ma seda tahan teha,siis ju keegi ei saa keelata.

Minikasko on 6–15 aasta vanustele autodele sobiv kindlustus. Minikaskolepingu sõlmimise eeldusena peab sõidukil olema tehtud tehnoülevaatus ning talle peab olema paigaldatud immobilisaator või signalisatsioon.


NB! Ja muide eraldu tegin juttu ka velgedest.sellel juhul lähevad veljed kaskokindlustuse ja varguse puhul väljamaksmisele,KUI tehases on ette nähtud sellele kerenumbrile veljed.kui tehasest tuli välja plekkveljega ja hiljem originaali juurde soetad,siis ei pidavat kasko kehtima :shock:

Sellise vastuse sain oma küsimusele täna Iff'i helistades.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Marko S kirjutas:

NB! Ja muide eraldu tegin juttu ka velgedest.sellel juhul lähevad veljed kaskokindlustuse ja varguse puhul väljamaksmisele,KUI tehases on ette nähtud sellele kerenumbrile veljed.kui tehasest tuli välja plekkveljega ja hiljem originaali juurde soetad,siis ei pidavat kasko kehtima :shock:

Sellise vastuse sain oma küsimusele täna Iff'i helistades.
see on küll jama! Auto kindlustatakse selle lisavarustusega mis sul autol küljes on. Juhul kui kindlustusperioodi jooksul soetad omale veel lisavarustust (nt vingem ja kallim audio, kallimad veljed jms) siis tuleb teha vastavad muudatused ka kindlustuslepingus- eeldatavasti peaks see kindlustuse hinda tõstma vastavalt lisandunud vara väärtusele!

samas on paraku IF tuntud tingimuste väänaja!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Marko S kirjutas:täna helistasin iffi ja uurisin asja.nii palju tean,et ergo ja seesam ei tegele üldse eraldi velgede kindlustamisega.ja velgede kindlustamisega pidi ka olema omaette ooper.esiteks superkasko on kuni 12aastat vanale autole :?: Mis vahet sellel,kui vana mu auto on,kui ma seda tahan teha,siis ju keegi ei saa keelata.
mul on seesami nö suurkasko ja veljed on kindlustatud, ega nii jah ei saa, et kindlustad ainult veljed, ma peaksin siis eraldi nippleid ka kindlustama :lol:
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

täna hommikul pirital kontori juures selline kurb vaate pilt :
Pilt

kusjuures seal iga hooaja alguses (kevad/sügis) mõned jooksud autode alt jalutama läinud (mõne masinaga kolleegi sõnul lausa mitu korda juhtunud)
bemar, bemar, über alles! :)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

mul läks teine ring nippleid täna öösel, huvitav, et nad võtavad 3 tükki ainult. 4da jätavad alles, et saaksin selle järgi uued osta vist :lol:
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

njaa. suht jõhker :shock:
aga eitea kas see varastamine toimub rohkem tallinnas kui kusagil mujal?
ise, kui veljed saan, siis üritan ka vastu mingit seina või autot ööseks parkida :?
Kasutaja avatar
jclkooper
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 24.11.2004 13:25 56
Asukoht: Pärnu-Tallinn

Postitus Postitas jclkooper »

Njah..need vargad on ikka erilised tropid..tõesti kui kätte saaks sis lööks käeluud katki, nimelt paar nädalat tagasi seisin ka minu e39 pakkude peal mustamäel.
hommikuks olid läinud nii esimene M-stange kui ka 18" M-veljed...vot see ajas vihale ja isegi nutt oli kurgus kuna auto nädal vana...just tõin saksast.
ja samuti ootasin politseid mingi 2h ja sis kui kohale lõpuks ilmuti öeldi et " me ei saa midagi teha, nagunii ei saada neid kätte".

oli selline tunne et viruta isegi neile mentidele vastu hambaid seal samas.
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

No nii, sai ka siis täna see valgede vargus üle elatud. Kuna Eero case oli mind vaimselt ette valmistanud, siis löök ei tulnud nii kõva. Võttis irooniliselt muigama, et ongi käes.

Läksin hommikul auto juurde, vaatasin kaastundlikult, et näe veljed varastatud ja võtsin alarmi maha... murdosasekund läks aega, siis sain aru, krt see on ju minu auto! Panin alarmi peale tagasi, läksin tuppa ära.
Vargus leidis aset Nõmmel, kus on vägagi kinnine koht, poleks iial osanud arvata, et siit võiks ka ära minna.

Läksid siis 19 tollised V-Spoke 126. Lootusetu aga andke teada, kui keegi märkab kuskil müüki vms :) Eriti jama on see, et 2 kuud tagasi sai uued korralikud kummid peale ostetud.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Meil hoovi peal seisab ka juba vähemalt 2 nädalat üks uus seitsmekas, jalavarjudeks vaid tellurid, masendav :evil:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

Tarvo kirjutas:Meil hoovi peal seisab ka juba vähemalt 2 nädalat üks uus seitsmekas, jalavarjudeks vaid tellurid, masendav :evil:
Vargus on ütlemata rõve asi, kuid ärgem unustagem ka kindlustuspettusi. Ei vihja küll konkreetsele näitele.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

TiitR kirjutas:
Tarvo kirjutas:Meil hoovi peal seisab ka juba vähemalt 2 nädalat üks uus seitsmekas, jalavarjudeks vaid tellurid, masendav :evil:
Vargus on ütlemata rõve asi, kuid ärgem unustagem ka kindlustuspettusi. Ei vihja küll konkreetsele näitele.
Jah kindlasti on neid kindluspettusi ka. Kuid ikkagi valdav enamus on nõudlus ehk kui ei ostetaks mustat turult velgi, siis poleks ka pointi varastada. Aga eks see saab selgeks alles siis, kui sinult endalt need ära varastatakse ja pead ilma autota mingi hetk olema. Ja palju õnne, varastatakse just BMW velgi, kuna neile on suurem nõudlus. Seega mõelge enne, kui turult ostate.

PS: Naabrimehel on aasta uuem 7-ne ning tal on 2 korda maja eest veljed ära varastatud.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Ivar kirjutas:Vargus leidis aset Nõmmel, kus on vägagi kinnine koht, poleks iial osanud arvata, et siit võiks ka ära minna. .
:roll:
Ivar kirjutas:PS: Naabrimehel on aasta uuem 7-ne ning tal on 2 korda maja eest veljed ära varastatud.
Vargus on asi mis võib mõted sassi ajada. Kuidas siis nii, et sa ise tead, et naabril juba 2 korda veljed varastatud, aga ikka pead turvaliseks kandiks?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Jaanus_P kirjutas:
Ivar kirjutas:Vargus leidis aset Nõmmel, kus on vägagi kinnine koht, poleks iial osanud arvata, et siit võiks ka ära minna. .
:roll:
Ivar kirjutas:PS: Naabrimehel on aasta uuem 7-ne ning tal on 2 korda maja eest veljed ära varastatud.
Vargus on asi mis võib mõted sassi ajada. Kuidas siis nii, et sa ise tead, et naabril juba 2 korda veljed varastatud, aga ikka pead turvaliseks kandiks?
:) Asi selles, et ma elan selles uues kohas alles 3 nädalat ning naaber tuli ütlema siis, kui politsei autos avaldust tegin. Ega kui oleks teadnud... siis poleks jätnud ka ;)
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »


keegi on mu idee teostanud :)
ideaalis võiks mingi pihusti seda vastavas olukorras vargale ka pihustada
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

eestis juba asi 2005 aastast! http://www.datadotdna.ee/?id=2
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Tauri kirjutas:eestis juba asi 2005 aastast! http://www.datadotdna.ee/?id=2
Väga asjalik link!!

Paljud autoomanikud seda reaalselt kasutavad?
Kas ikka kõik vargad kardavad seda märgistust?

Sest, kui pole varem sellest kuulnud ei oskagi vaadata. (Näiteks mina sain sellisest süsteemist alles täna teada)
Saidil on küll hea reklaam, peletab vargad eemale ... aga ma sügavalt kahtlen, et iga pätt/kaabakas/narkomaan on sellest süsteemist teadlik.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

asi vajaks lihtsalt rohkem reklaami, siis oleks vast vargusi ka vähem.
või siis rohkem värskelt värvitud velgi müügil :P
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

vull kirjutas:asi vajaks lihtsalt rohkem reklaami, siis oleks vast vargusi ka vähem.
või siis rohkem värskelt värvitud velgi müügil :P
Mis mõttes oleks varguseid vähem?
Varguseid oleks vähem võibolla ainult juhul kui näiteks ülevaatuspunktid kohustuslikus korras UV-lambiga autosid kontrolliks. Kui aga keegi kohustuslikus korras ei kontrolli ja asi visuaalselt on lihtsalt mingi lärakas, siis mis on asja point?
Müüakse mingeid lärakaga velgi ... so what? Enamus velgi on mitme auto alt läbi käinud. Visuaalselt pole võimalik kuidagi vahet teha lärakaga varastatud või lihtsalt müüdaval veljel. Kuna asja kontroll ei ole visuaalselt võimalik ja on tavakodanikule tehtud põhimõtteliselt võimatuks, siis ... ma ei näe asja pointi.
Permanent markeriga juppidele auto numbri peale kirjutamine omab ka kordades rohkem mõtet :)
Indrek
Vasta