Kogemused tehnoülevaatusega

Vaba teema
Vasta
karmo
Huviline
Postitusi: 1363
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas karmo »

Käisin täna autoga (e36 1992) ülevaatuse-eelses tehnokontrollis. Kuna umbes aasta tagasi viis keegi mult eesmised udutuled ära,siis asendasin need vabamüügis olevate mustade plastikutega. Juhtmed ja pistikud on kõik alles kapoti all ja salongis. Minu suureks üllatuseks ütles ülevaatuse teostaja,et udutuled ei rakendu(armatuuris muidugi märgutuli süttib),aga kuidas saksidki rakenduda asjad,mida autol küljes pole :shock: ?
Teine asi veel mis tundus huvitav: suunatule süttimis märgutuled on vasakuul pool armatuuris roheline ja paremal pool oranz/kollane. Ülevaataja ütles,et need peaks mõlemad olema rohelised. Kuna rohkem e36si peale enda oma pole uurinud,siis ei osanud selle kohta midagi öelda. Varasematel aastatel pole selle kohta keegi midagi maininud. Oli tal siis õigus või mitte?
Kasutaja avatar
Sander S.
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 06.07.2009 13:19 31
Asukoht: Tartu

Re: kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas Sander S. »

See on teada tõde ,et asjad mis autol küljes on peavad töötama. Kui plastikud ette panid siis oleksid pidanud ka tulede lüliti ära vahetama kus esimeste udutulede nupp on. Suunatule märgunde asja ei oska kommenteerida :D
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas Riivo »

kumbki pole ohtlik viga...samas sellist janti kuulen esimest korda et kiretakse sellise udukatejama pärast...taheti norida pigem...udutuled oleks pidand töötama siis kui nad oleks küljes olnud...aint lüliti ei ole näitaja. Seda on mu tuttav ülevaataja öelnud.
Suunatulede asja kohta ei oska midagi öelda.
´17 4Drive
imm100
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 22.05.2010 00:23 17
Asukoht: Tallinn

Re: kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas imm100 »

Sander S. kirjutas:See on teada tõde ,et asjad mis autol küljes on peavad töötama. Kui plastikud ette panid siis oleksid pidanud ka tulede lüliti ära vahetama kus esimeste udutulede nupp on. Suunatule märgunde asja ei oska kommenteerida :D
Udutuled ei ole autodel kohustuslikud ju. Mind on katkise näidikute plokiga kus ainult spido ja taustavalgus töötab kahes erinevas kohas läbi lastud kus peaksid olema küllaltki ranged ülevaatajad ning ei ole mingisugust probleemi sellest tehtud. Autoks ka siis e36.
Kasutaja avatar
Sander S.
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 06.07.2009 13:19 31
Asukoht: Tartu

Re: kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas Sander S. »

Keegi ei öelnud ,et nad kohustuslikud on. Lihtsalt kui autol olemas lülitid jne peavad olema küljes ka udutuled. Nii öeldi mulle Tartus ühes ülevaatuspunktis. Ohtlik viga ta pole aga märkusena läheb ikka kirja.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas hillarr »

karmo kirjutas:Teine asi veel mis tundus huvitav: suunatule süttimis märgutuled on vasakuul pool armatuuris roheline ja paremal pool oranz/kollane. Ülevaataja ütles,et need peaks mõlemad olema rohelised.
Sellel ülevaatajal peaksid olema silmaalused sinised :) Mina Sinu asemel ütleksin parem valju häälega kus ülevaatuspunktis sa käisid ja mis nimeline härra oli ja seda igal pool netiportaalides, kus sa vestled. Vähemalt siis teised ei komista selle reha otsa ja äkki kunagi läheb see nimetatud härra oma äriga põhja või vähemalt muudab suhtumist. Ülevaatusel tuleks ikka tehnilist seisukorda kontrollida mitte idiootsustega tegeleda.

Kui mul päike paistab indikaatorlampidele peale, siis ka lambikesed ju muudavad värvitooni ja pole enam ühte moodi :) Ja ka udutulede nupu teema on täpselt sama lollus. Kui ma tahan, siis ma joonistan igale raadionupule udutulede märgi kõrvale - kas siis on need nupud kõik automaatselt udutulede nupud ja peavad udukaid lülitama? Aga kui mul udutulede nupu juurest nupu tähendust kirjeldav märk üldse ära kulunud, kas siis on udutuled tehniliselt kõlbmatud ja katkised? Mõned inimesed on ikka tõesti reaalsustaju ära kaotanud :D
Kuff
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 22.10.2007 15:38 33
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: kogemused tehnoülevaatusega

Postitus Postitas Kuff »

Käisin ka ühe udutulega ülevaatusel, teise teipisin igaks juhuks musta teibiga kinni. Enne sisse sõitmist teavitasin ülevaatajat, et mul varastati 1 udukas ära ja kõik korras :)
Vasta