Telgid ja hinnad ja BMW

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Telgid ja hinnad ja BMW

Postitus Postitas Cardo »

Nii sõbrad BMW omanikud, kindlasti teist paljud käivad suvel väljasõitudel ja naudite telgis ööbimist. Endal sama hea idee, aga vaja oleks uut telki.
Käisin mööda poode ja jäin samatargaks kui enne poodi minekut.
1. Spordipoest (hinnad kallid 1500-4500, valik kesine)
2. Tränipoes (hinnad keskmised 600-900 valik tundus selline, et miskit on hulgim maha müüdud ja miskit on alles jäänud )
3. Toidupood( hinnad 150.- ????? )

Isiklikult on vaja 3-4 inimese telki kus oleks ukseees väike varjualune.


4000 eest ostes saan aru, et vist on hea telk aga 150.- telk kas on ühekordseks kasutamiseks või saab 5 korda kasutada ? Samas ma ei ole väga tihe telgikasutaja, kas see investeering ikka tasub ära?

Teades, et kui telk jääb niiskeks siis hakkab pahasti lõhnama, seega vast oleks hea osta odav ja paari aastapärast osta uus, aga ma ka ei tea, mida arvate teie ?

Kes telgist miskit ei tea ärge niisama lisaridu siia palun tehke.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Olin sama probleemi ees kaks aastat tagasi, aga kuna ei ole ka eriti tihe telkija siis otsustasin selle nn tränipoe kasuks. Kahjuks täpseid hindu enam ei mäleta aga telk (3 kohane) ja 2 magamiskotti läks alla 1000 krooni.
Telki olen ise kasutanud no miski 50 korda. Mingeid suuremaid probleeme küll ei ole täheldanud, lihtne ülespanna ja ka kokku pakkida ei ole raske - tegu siis kuppeltelgiga millel ka väike katusealune ukse ees. Katus on kahekordne.
Suurema tuulega on see probleem, et need katusealuse vardad kipuvad lahti tulema aga see ju telkimist ei sega.
Eelmis aasta suvepäevadel kallas ka vihma ja mingi tilk oli ka telki sattunud. Muid miinuseid nagu ei olegi.

:D Telk on ise väike ja mahub ilusti BMW pagassi, rohkem ruumi võtavad magamiskotid ja lebomatid ja khm muidugi õlled mis telkimisega on paratamatu kaasavara. :lol:
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Unustasin lisada, et vahet pole kui kallis telk, niiskeks ei tohi jätta. Peale telkimist tuleb telk ikka kuhugi tuulduma kuivama jätta. Pahale haisule lisaks mädanevad niiskelt pakitud telgil kiiresti ka õmblused.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2609
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

me ostsime sõbraga jaanipäevaks jysk ist 150.- tegli ja olime väga rahul. suitsuaugud ja muu on vähemalt savi :D ainuke miinus on see et ta on ühekordne ehk ei ole väga vihmakindel ;)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Täiesti veekindlad telgid maksavad kuskil 2000-3000.-
Cardo sa osta omale kuksil 500.- kroonine ja usu mind sellise suvega nagu meil praegu on, käib imehästi.
Vaata ka seda, et ostetaval telgil oleks see nn. foolium kate olemas, muidu kisub ikka vastu hommikut telgis ligi 30 kraadi ära ja seda kuskil kuke ajal juba kui veel juhtumisi eelmine õhtu on natuke grillitud ja õlut nina alt läbi lohistatud siis on ka "hingamine" takistatud:(
Kui see läikiv kate olemas siis saab vast ikka 10:00ni ära magada, veel jälgi seda, et oleks kasvõi topelt katuse kate(selline võrk telgi tipus, topelt telki ikka 500.- eest ei saa päris:(
Kindlasti peab metalllukuga asi olema, ja hea oleks kui on heledamat värvi kohe telk.
Sa juba elu näinud noormees mine poodi ja katsu materjali, ka odavalt saab, kallilt saab ka aga kui harva siis milleks?



terv Are
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

ma ostsin 4 kohalise 600.- ja seda ma pean küll ytlema et vihmakindel ta nüüd küll ei olnud
kõige naljakam oli see, et vett sisse lasi aga välja ei tahtnud kudagi enam tulla :D

samas polnud kahju ka
siim528
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05.03.2004 01:07 35
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas siim528 »

kuna mulle kuppeltelgid kohe üldse ei meeldi siis sai soetatud eelmine suvi selline natuke teistmoodi süsteemiga. umbes 5 kohaline ja hinda oli 1000.-
telkinud olen päris kõvasti, ka vihmag ja olen täiesti kuivaks jäänud. ostuga ülimalt rahul. sai ostetud pärnust, sealt samast majast kus asub rimi.

edu otsingutel.
525 iA e28; 524 tdA e28; 730 iA e32
528eA e28; 525e M-tech e28; 518i e28
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Re: Telgid ja hinnad ja BMW

Postitus Postitas ruut »

Cardo kirjutas:...
3. Toidupood( hinnad 150.- ????? )
4. Matkapoed nagu Matkasport ja Nõmme matkakeskus
Sealt muidugi odavaid telke ei leia. Oma telgi ostul vaatasin vettpidavust. See on enamvähem viisakatel telkidel sildipeal kirjas, mitu mm veesammast talub. Samuti tasub vaatata, et õmblused oleks teibitud.
Ahjaa ostul vaata ka telgi mõõte mitte ainult seda, mitmele see ette on nähtud. Mõne tootja viie inimese telk on väiksem, kui teise kolmele mõeldu.
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Suur
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 25.06.2005 21:04 37

Postitus Postitas Suur »

Kindlasti on teisiti mõtlejaid ja kahtlemata on neil mõnel juhul õigus, kuid mina olen eelistanud telgi ostmata jätta ja investeerida selle raha hoopis koralikku, moodulitest koosnevasse magamiskotti. Moodulite all mõtlen siis erinevaid kihte, nt suine kiht temperatuuridele üle +10 kraadi, sügisene kiht üle -15 kraadi, need kaks omavahel kombineerituna... -30 on oma kogemus, ei hakanud külm (karmimaid kogemusi pole võimaldanud kohalik kliima). Lisaks veel veekindel kattemoodul, mille võib ka ostmata jätta. Väljas magades võib suvalise presendi(kile?) kahe puu vahele tõmmata, iial ei teki probleemi palavuse, läppunud õhu vms.-ga. Ok, ainus eelis telgis ööbimisel oleks, et sääsed on mõnevõrra kaugemal pinisemas.
BMW 735i E32 1991+BMW 318iS E36 1992+ Suzuki GSX-R 600 K3
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Hea teema!
Olen kasutanud magamiskoti varianti...
Korralik madrats alla, värske õhk, väga hea oli!
Ja kui algab padukas, siis lähen teadagi kuhu varjule... :P
Kui telgi valin, võtan vihmakindla & korraliku, pärast kasutamist kindlasti kuivatan!
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Telk tasub koralik osta. Endal peavalu vähem. Endal Ferino Skyline(Nõmmel matkatarvete kauplus on maaletooja sellel firmal) ja mind on ta teeninud juba 4 aastat ja välja näeb nagu uus. Ja tasub osta selline kuhu mahub ilusti suur täispuhutav madrats sisse. mugavus ennekõike
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

eks ostu eesmärk paneb asjad paika. Selleks ja järgmiseks ostes sobib iga kahe kihiline kui vähegi hoida ja kuivatada. ka 3000-ne mädaneb kätte ära kui niskena pakkida ja seisma jätta. Minu soovitus on vaadata asja ülespaneku seisukohast. Kui vaja vaid üheks/kaheks ööks magamiseks, siis pisike kuppel ja pole rohkemat vaja. Pikemaks ajaks reisides (kämpingus) on sobilikum suuremate eeskodade ja kõrgem,ad. Enam soovitan tegeleda magamisvarustuse ja madratsitega. Ise täis minev lai 599. samas tavaline pumbatav 299 ja mingi vinüül (ei pruugi esimest öödki vastu panna) saab alla 200 EEK. Kes magamiskotti harrastab, sellel piisab 100% fooliumiga vahtkummist. Tekl siiski sääsekatse ja vihmavar rohkem kui just ei ole rännumees, kel omad kindlad soovid!

Samas ei ole touringu vastu ühelgi telgil shansse. Igas paigas magad, vihmaga.külmaga, sääskedega ja ilma, Norra kaljudel ja soomaal, Võidu väljakul ja talumehe põllu ääres. Pole vaja üles panna ega kuivatada. PROOVITUD VÄRK!
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ise ostsin kunagi pakun, et JYSK'ist või mingist samaväärsest kohast 199-kroonise telgi. 3-kohaline kuppeltelk, kahekordse katusega, pealmine osa hõbedane ja kuumust peegeldav, ees väike varikatus.
Umbes 10x olen kasutanud ja ei saa midagi ette heita. Vihma käes läbi laskma ei hakanud, põhi oli niiskuskindel, kolmekesi ööbides on hommikuks õhk otsas ja palavus tappev :)
Mingist tippkvaliteedist muidugi rääkida oleks kohatu aga need vähesed korrad, mis on vaja telkida olnud, on asja ideaalselt ära ajanud.
Indrek
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Kuna enda vana telk läks kaotsi, siis sai endale uus ja silmatorkav telk hangitud, seda siis kiirkorras, maksis 400.-, neli kohta, ühekordne, imelihtne paigaldada ja ka tagasi koti ajada.
Ühe suure vihmasaju (4-5 tundi) pidas vabalt vastu.

Telk ise on selle pildi peal pisut näha(esimene):

http://viltsikas.pri.ee/sadla21230706/p ... hoto63.jpg


Edit: Pildi link muudetud. Ain
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Vilts, sina ja sinu naljad, esimene asi on poolpaljas pepu, siis tulev hundivesi ja siis alles päikesekarva kujutis ....
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Niisiis .Oli reedel kiire minek ning kuna öömajaga veel kindel polnud , jooksin poodi mingit telki ostma.
Ja saigi ostetud Rimist 2 telki mõõtudega 200x140.
Kui hakkasime telke üles panema ,pidin p...li kukkuma et sellise raha eest saab sellise asja :shock: . Sisemised võrkuksed isegi ja katuseluuk
Pilt
Telgid olid üleval 2 ööd -päeva ning mõlemal ööl sadas ka vihma. Aga telgid seest ilusti kuivad kuigi ühekordsed.Hõbedasel tundus olevat paksem kattematerjal, mis ei lasknud ka päiksekiiri läbi(Oluliselt kallim ka :D ). Kollases hakkas hommikul palav. Kokku käisid ilusti ja tundub et saab ka teinekord veel kasutada.
Niisiis kollane telk maksis 59,50 ja Vähe kobedam 62,50 . :lol:
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Aimar kirjutas: Niisiis kollane telk maksis 59,50 ja Vähe kobedam 62,50 . :lol:

Vedas. Olin paar nädalat tagasi situatsiooni ees, kus kesk eestit tuli meelde, et olin oma peretelgi ühe fiibervaia remonti unustanud. Kammisin siis teele jäänud Viljandi matkapoode, eesmärgiga osta kõige odavam fiibervaiadega kuppeltelk ja siis 2 telgi vaiast üks enam-vägem õige pikkusega kokku monterida. Ostsin lõpuks samade mõõtudega ühekordse asjanduse ja maksin 625 krooni!!! Siga kallis unustamine peaks ütlema, aga neil hetketel erilist vahet pole... Aga väikelinnade elanikest on kahju küll vahel.... :|

Aga peretelgina teenib korralik, kõrge eesruumiga ja kaheks jaotatava magamisruumiga asjandus. Püstitamine ja langetamine võtab 10 närvirakku ja pool tundi aega.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

Pilt

kolme inimese telk (neli mahub ka), võrdlusena kõrval vana TM ajakiri. peale hõbedasest päikse-vihmakatte, maakülge kinnitamiseks vaiade ja koti, kuhu kõik sisse pista, komplektis rohkem asju ei ole.
kupli saab püsti poole minutiga, ei mingit monteerimist. ukse esist varjualust ei ole, küll aga pidavat selline versioon militaarvärvides isegi kuskil müügis olema aga kus, seda ei tea.
kasutusel olnud kuskil 6a ja midagi katki pole läinud, maksis ka hea kopika (~1500.-). tuttaval sama telk ja inimesed alati imestavad kuda nii kähku püsti saab :lol:
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

nõustun vanaisaga- kuna küsimus bmw meestele siis osta touring :)

kuna tean, et sul ka lastekari taga siis peaksid kas 2X touringut ostma või siis haagise aga see jääb vist ära.

Aimari poolt kirjeldatud telgi ostsin ise 2- 3 aastat tagasi 99.- krooniga ja ööbisin sel aastal selles veel ka cabriode kohtumisel ( kahjuks on telk nii väike, et kui kogemata 3 inimese madratsi sees täis lasin paistis asi rohkem tekikoti moodi välja :) )
Samas on see väga hea telk kui tahad asja kiiresti üles saada ja maha. Samuti peab ta ka vastu õrna kodumaise vihmasabina. Vähe tugevama vihma puhul ei tohi vastu telgi seinu minna! Ise sain hakkama lapsega kuni 1a selles ööbimisega- vanematega läheb kitsaks :) - lapsevanemad teavad!

Isiklikult arvan, et eestis telkimiseks on mõistlik jyskist vms- kohast osta kuni 500 eek maksev telk- seda tean sellepärast, et need on enamasti lihtsalt püstitavad kuppeltelgid ja kahekordse kattega- positiivne on jah see päikest peegeldav kate!

Olen omanud ka 4500 eek maksvat (aastal 1999 või 2000 ostetud) telki, millel nimeks hotel california! mitu tuba, eeskoda õhuavad , kahekordne põhi jne. Igaljuhul läks asja üklespanekuks alati 1- 2 tundi ja hiljem üksi seda koku ei lapi. Samuti võtab pagassis palju ruumi- asi!!!

Omaette klass on muidugi kvaliteet- kui ostaksin kunagi matkapoest telgi siis mitte selleks, et everesti otsa ronida, vaid lihtsalt ise täituv telk on klass omaette ( kõik muud kvaliteedi ja mugavuse jutud ei küündi oma vajaduste ja kasutuse klassi)

seega cardo- ca 500 EEK ja mured aastateks lahendatud :)


PS! üksi magamiseks piisab magamiskotist- proovitud ja parim variant- värske õhk ja alati kui hommiku päike tüütama hakkab saab end puu alla veeretada ;)
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Mart_R
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 27.02.2003 09:40 40
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mart_R »

Mina ostsin endale eelmisel aastal Sportlandist Lafuma Summertime 3/4
Maksis veidi üle 1000 eegu. Nüüd nägin sama telki Kaubamajas 899.-
Kahekordne telk, kui õieti mäletan, siis oli veekindlus 2500mm.
Paberite järgi on ta 3 kohaline. Aga minu kogemus näitab, et 4 inimest läheb ilusti sisse ja kui veel kõvasti õhtul juua, siis ka 5 inimest :)
Müüa seletas sellist asja, et miinuskraadidega ei ole seda telki soovitav kasutada, kuna põhi pidi minema rabedaks ja võivat puruneda.
Päris täpselt ma ei saa aru, mida tähendab "veekindlus 2500mm".
Kas seda et telk peab sellist sadu, et 24h jooksul tuleb maha 2500mm vett? See on enam vähem selline, et mingi vend kallab 24 h järjest vett ämbrist :roll:

Siin mõned ütlevad, et kasutab telki paar korda aastas. Minu meelest on sellega nii, et kui sul telki ei ole, siis sa tõesti seda palju ei kasuta. Aga kui ta olemas on, siis kasutad rohkem. Just käisin naisega Lõuna-Eestis automatkal ning magasin 6 ööd telgis. Lõpuks harjus telkimisega nii ära, et kui oma voodisse magama läksin, siis ei tulnud und ja mõtlesin, et lähen rõdule magamiskotti magama :p
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Mart_R kirjutas:Päris täpselt ma ei saa aru, mida tähendab "veekindlus 2500mm".
Kas seda et telk peab sellist sadu, et 24h jooksul tuleb maha 2500mm vett? See on enam vähem selline, et mingi vend kallab 24 h järjest vett ämbrist
Leidsin sellise teksti:
www.matkasport.ee kirjutas:Piltlikult ja lihtsustatult öeldes asetatakse raamile pingutatud kangale klaastoru, tihendatakse ühenduskoht ja hakatakse torusse ülalt vett valama. Nüüd mõõdetakse ära veesamba kõrguse tase, mille juures hakkab vesi telgiriidest läbi immitsema.
Täpsem info siin:
http://www.matkasport.ee/pages/Misonvee ... enDocument

Isiklik eelistus telkide suhtes: Kasutan telki suhteliselt vähe, seetõttu pole veel enesele soetanud. Laenan lähisugulaselt Lafuma telki. Magamiskoti soetasin Nõmmelt matkaspordist ning sealt sai ka ühele heale sõbrale käidud hiljuti telki valimas.
Eks loomulikult ole võimalik osta säästumarketist mõni odav telk, kuid eks oopel ole ka auto ;) Ehk BMW fännid saavad aru, mida silmas pean.

jJanno
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

jjanno kribas:
Laenan lähisugulaselt Lafuma telki
Kui vähegi raha natuke rohkem on siis soovitan seda firmat.
Sai sealt nõmme matkaputiigist omale sama firma matkajalatsid ostetud, üle aasta on nendega juba looduses jalgu lõhutud ja järgi pole nad siiamaani andnud, siis kui seal poes Lafuma telgi kohta küsisin siis nad rääkisid isegi 25a. garantiist :shock:
Aga see vist on juba liiga profi teema...

terv Are
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

mina võtsin endale uueks telgiks sellise
http://www.matkasport.ee/pages/FerrinoA ... enDocument
meelitas just kiire ülespanemis võimalus(7mekas on liiga mugav ja muidu ma tassisin eelmist telki kaasas, aga üles ei viitsinud kunagi panna, sest autos sai ka edukalt magatud :P) ja sama ka kokkupanemisega...kui teada, et vihma ei tule ja kõiki vaiu maasse ei löö, siis saab 20-30sekiga vabalt üles...lisaks on soojadel ilmadel hea asi 2 ust..ehk siis tuule koridor tekib sisse...
samas eelmine telk on ka täiesti eluvõimeline (5-6 aastat vana) ja sai ostetud maksimarketist 600 eest kunagi...
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ohh jahh, ostsin telgi ära. Kuulasin õpetussõnu, käisin kolmes poes ja kolmandamast krahmasin selle, mida vist otsisin, oli viimane. Asukoht Lasnamäe Centrumis mingi Koduekstra vist oli.
Hind 600.- üleni hõbedane, 3+ inimesele, mõõdud 240x210 + 100x90 eeskoda ja kõrgus 130cm, kaal 4,2kg, hingav telk.
APOLLO (alu 800mm/cm2).
Tuleval nädalal lõpeb telgi testimine, siis on näha kas jäi terveks.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Vasta