Autofirmad asuvad võitlusesse roolijoodikutega!

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Autofirmad asuvad võitlusesse roolijoodikutega!

Postitus Postitas ryan »

Väga tänuväärt takistused roolijoodikutele mõeldud.Huvitav, mida BMW on välja mõelnud takistamaks joobes inimesi rooli istumast?
2006 oli eestis liikluses üks ohvriterohkemaid üle 200 hukkunu, mis on väikse eesti kohta suur number.Nii mõnigi inimelu jääks roolijoodiku süül teise ilma saatmata. http://www.postimees.ee/040107/esileht/ ... 237311.php
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Allan_A
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 24.11.2004 14:46 01

Postitus Postitas Allan_A »

E85 Z4 3.0si
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kaua selline asi normaalselt funktsioneerib, 6 kuud, aasta? igatahes on need alkomeetrid väga haprad asjad ja vajavad kalibreerimist tihti. ma kaebaks kohe kohtusse kui ma kainena sõita ei saaks.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Tundub üsna tobe asi, mille peale tootearenduse raha kulutada. Rootsis pandi kah osadele jotadele alkolukud peale, mis võimaldasid juhtimisõigust säilitada. Võib-olla sinisilmsetele ja seaduskuulekatele heaoluühiskonna jüngritele sellised asjad toimivad. Meil tõmmataks lont viltu ja siis palutaks kainel (nais)sõbral puhuda või veel parem laseks enne joomingut täis puhutud õhupallist väikese suraka sisse ja sõit jätkuks. Higi, pupilli ja rooli joobes võdistamise analüsaatorite töökindlus kah väga adekvaatne ei saa olla - tõmbad käed autos Eurofreshiga üle ja sõiduk pargib ennast selle peale teeserva. Või siis otsustab, et pole see Rapla kardirajal rooliga sahmerdamine ikka õige asi, kindlalt on juht süsi ja tõmbab boksi :)

Õnneks ei lähe bmw filosoofia selliste "hüper-aktiivse" ohutuse vidinate väljatöötamisega kaasa. Kuigi mida ma pooldaks oleks see, et juhi turvavöö mittekinnitamisel löödaks niikaua pininaga lokku, kuni juht vöö peale paneb.
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

Ilves kirjutas:Kuigi mida ma pooldaks oleks see, et juhi turvavöö mittekinnitamisel löödaks niikaua pininaga lokku, kuni juht vöö peale paneb.
selle vastu on lahendus turvavöö seljatagant läbitõmbamine...

Ükskord isegi teles näitas, kuidas "tähtsad" riigi-isad toompeale-toompealt ära sõitsid niimoodi.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Ilves kirjutas:Õnneks ei lähe bmw filosoofia selliste "hüper-aktiivse" ohutuse vidinate väljatöötamisega kaasa. Kuigi mida ma pooldaks oleks see, et juhi turvavöö mittekinnitamisel löödaks niikaua pininaga lokku, kuni juht vöö peale paneb.
selle turvavööga on nii, et mingi vanem dodge mudel oli ehitatud põhimõttel, et kui turvavöö kinni ei ol siis auto ei käivitu ja Camryl tagusid ka kellad seni kuni turvavöö kinnitasid... sellepeale pani sõber turvavöö kinni tooli tagant.

jutu point, et kui ei taha neid seadusi täita siis ei saa autotootja sind kunagi ka muuta.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

mart154 kirjutas:
Ilves kirjutas:Kuigi mida ma pooldaks oleks see, et juhi turvavöö mittekinnitamisel löödaks niikaua pininaga lokku, kuni juht vöö peale paneb.
selle vastu on lahendus turvavöö seljatagant läbitõmbamine...

Ükskord isegi teles näitas, kuidas "tähtsad" riigi-isad toompeale-toompealt ära sõitsid niimoodi.
Jah, olen sellest kuulnud. Pigem aitaks see pinin neid, kelle vöö lihtsalt ununeb peale panemata. Kui mõni on niivõrd tuhm, et vabatahtlikult ennast autos tahab ära tappa ja teadlikult selleks kinnitatud vöö peale istub - lasku käia, pikapeale läheb niimoodi geenivaramu paremaks ;)
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

kõige suurem kasutegur oleks sellised mõõteriistad paigutada sõidukitesse, mis teenindavad inimesi. nt-ühissõidukid.On sellised jopskeid, kes ei hooli teiste inimeste tervisest ja turvalisusest.Ja kui selline joobar peaks avarii tegema võivad tagajärjed kurvad olla. Ehe näide taas, mis toimub meie liikluses :evil: http://www.postimees.ee/040107/esileht/ ... 328.php?r=
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Ilves kirjutas: Kuigi mida ma pooldaks oleks see, et juhi turvavöö mittekinnitamisel löödaks niikaua pininaga lokku, kuni juht vöö peale paneb.
Uus Toyota Corolla - ülihäirivalt karjub niikaua, kuni ees on turvavööd kinni. Täitsa poolt.
Ilves kirjutas:Tundub üsna tobe asi, mille peale tootearenduse raha kulutada. Rootsis pandi kah osadele jotadele alkolukud peale, mis võimaldasid juhtimisõigust säilitada. Võib-olla sinisilmsetele ja seaduskuulekatele heaoluühiskonna jüngritele sellised asjad toimivad. Meil tõmmataks lont viltu ja siis palutaks kainel (nais)sõbral puhuda või veel parem laseks enne joomingut täis puhutud õhupallist väikese suraka sisse ja sõit jätkuks.
Eesti seadustest lähtuvalt sobiks selline asi küll neile seadusekuulekatele. 1 jaanuaril oli kindlasti palju autojuhte, kes mõtlesid, et kuidas nüüd olukord on - kas alkohol on juba verest kadunud ja võin koju sõita või ei. Selline lisavidin kuluks sellistele inimestele marjaks ära küll.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

hm, kas mõnes autos on need turvavöö andurid ka tagaistujatele? Ma oleks kahe käega ka selle poolt.
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Pille kirjutas:hm, kas mõnes autos on need turvavöö andurid ka tagaistujatele? Ma oleks kahe käega ka selle poolt.
Uuel pesukott 207-l oli kõigi 5 istmekoha kohta andurid, heli kohta ei tea, kuid tuluke põles armatuuris küll.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

hanno kirjutas:
Ilves kirjutas: Kuigi mida ma pooldaks oleks see, et juhi turvavöö mittekinnitamisel löödaks niikaua pininaga lokku, kuni juht vöö peale paneb.
Uus Toyota Corolla - ülihäirivalt karjub niikaua, kuni ees on turvavööd kinni. Täitsa poolt.
Ilves kirjutas:Tundub üsna tobe asi, mille peale tootearenduse raha kulutada. Rootsis pandi kah osadele jotadele alkolukud peale, mis võimaldasid juhtimisõigust säilitada. Võib-olla sinisilmsetele ja seaduskuulekatele heaoluühiskonna jüngritele sellised asjad toimivad. Meil tõmmataks lont viltu ja siis palutaks kainel (nais)sõbral puhuda või veel parem laseks enne joomingut täis puhutud õhupallist väikese suraka sisse ja sõit jätkuks.
Eesti seadustest lähtuvalt sobiks selline asi küll neile seadusekuulekatele. 1 jaanuaril oli kindlasti palju autojuhte, kes mõtlesid, et kuidas nüüd olukord on - kas alkohol on juba verest kadunud ja võin koju sõita või ei. Selline lisavidin kuluks sellistele inimestele marjaks ära küll.

Nagu siin kõik (autofirmad jms tegijad) on kunagi kiitnud või väitnud mis iganes asju (auto on ärandamis kindel jms) ja ikkagi aetakse neid nn "ärandamis kindlaid" autosid ära,siis küll mõeldakse välja ka variant,kuidas kogu seda tehnikat petta seoses joobesseisundiga.see vidin kuskil küljes,millega saab joovet kontrollida on iseenesest hea idee.Ma usun et paljudel on siit foorumist tulnud ette napsutamiseid ja hommikul tahaks ikka teada,kas oled ikka puhas poiss ennem rooli istumist.Samas see nii metsikult kallis ka ei ole,et soetada endale alkomeeter.Hea praktiline vahend ja vähemasti saad hommikul oma kainuses kindel olla.Need kes sõidavad purjuspeaga tihemini kui kord kuus või isegi enamgi,siis neid parandab ainult haud.Kui sa oled ikka sündinud idioot,siis sellisena sa ka sured.Kui ikka mõistust antud lusikaga ja võetud kulbiga,siis pole sealt midagi oodata kah.

Võtta võtu ajal ja sõita sõidu ajal.Need kaks asja ikka koos ei käi! :)
boob
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 13.11.2006 18:22 15
Telefon: 5013912
Asukoht: Tapa

Postitus Postitas boob »

alr kirjutas:
Pille kirjutas:hm, kas mõnes autos on need turvavöö andurid ka tagaistujatele? Ma oleks kahe käega ka selle poolt.
Uuel pesukott 207-l oli kõigi 5 istmekoha kohta andurid, heli kohta ei tea, kuid tuluke põles armatuuris küll.
407 karjub niikaua, kuni eesistujad on turvavöö kinni pannud. Ja see piiksumine läheb aina valjemaks ja häirivamaks, et kaua ei kannata lahtise turvavööga sõita.
"Kes naerab viimasena..? Ma olen siis teie järel!"
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

E60 ja E90 lõugavad ka nii mis hirmus (kui keskmine kiirus jõuab 30 km/h vms) aga neil vist on võimalik see kisa mahaprogeda :)
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Kusjuures E60 UM-is seda piiksumist maha progeda ei saa. Aga samas milleks ongi vaja, see just hea, et tuletab meelde kui turvavöö pole peal.
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

Laiendaks teemat.

Alkojoove pole ainuke probleem, palju tõsisem ja raskemini tuvastatav on narkojoove.Selleks ikka vaja vereproovi, et teada saada mida tarbitud.Narkojoobes sõiduki juhtide arv on aasta-aastalt kasvanud.
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Eastsider
Huviline
Postitusi: 268
Liitunud: 26.10.2005 14:53 02

Postitus Postitas Eastsider »

ryan kirjutas:Laiendaks teemat.

Alkojoove pole ainuke probleem, palju tõsisem ja raskemini tuvastatav on narkojoove.Selleks ikka vaja vereproovi, et teada saada mida tarbitud.Narkojoobes sõiduki juhtide arv on aasta-aastalt kasvanud.
Kusjuures täiesti aktuaalne teema. Tean isegi mitmeid tüüpe, kes "jupi" joobes on sõitnud. Ka politseile võib asi esmapilgul märkamatuna näida kui just lambiga silma ei näidata ja pupilli reageerimist ei kontrollita.
Vasta