K; kuidas annate märku metsloomast teel kaasliiklejatele.

Vaba teema
GREEDY
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 06.11.2004 21:52 42
Asukoht: Järvamaa ja Fin

K; kuidas annate märku metsloomast teel kaasliiklejatele.

Postitus Postitas GREEDY »

Mõtlesin selle teema üle kuna viimasel ajal olen mitu korda kohanud metsloomi auto teed ületamas.
Mis on olnud ka üsna ekstreemsed! :shock:
Minu situatsioon oli järgmine; tegin möödasõidu manöövri ja olin teisest sõidukist oma 100-150m. ees ning märkasin kitsi tee ääres esmalt lülitasin sisse ohutuled ja pidurdama nii, et taga pidurituledega plingid. sellega suutsin ka kaasliiklejale märku anda kes tuli minu taga ja vähendas kiirust.
Vastu tulevale sõidukile võiks märku anda ees seisvast ohust nii ,et sisse lülitada ohutuled ja vilgutada kaug tuledega.(mõtlesin ,et võiks oma arvamust siin avaldada)
Soovin siis ohutut liiklemist. :cool:
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Annan märku samamoodi - tagasõitjale pidurituledega, kui neist aru ei saa, siis ohutuled ka lisaks.
Vastusõitjale tulede vilgutamise ja ohutuledega.

Siiani on kõik aru saanud :)
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

Ma juba mitu aastat samamoodi teinud ;)
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Pille kirjutas:Siiani on kõik aru saanud :)
millest selline järeldus? mulle on vilgutatud siis senini kõikidel juhtudel olnud tegu fööniga smurfiga.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

smurfidest ma üldjuhul ei teata. Aga vahe on selles, et vilgutan paljupalju kordi järjest. Ühele rekkale olen näidanud ka ohutulesid vilgutamise ajal, kui märkasin metsatuka tagant kahte kitse kohe teele jooksmas. Minul oli neid võimalik näha, kuid rekka ja kitsede vahele jäi mets. Võtsin siis ise hoogu maha, et nad üle lasta ja paaniliselt vilgutasin ka kõiksuguste tuledega, et ta kindlasti aru saaks. Jääks kitsed ellu ja ka ise ei peaks seda juhtumit pealt nägema.

Ühesõnaga - vahe on vilgutamise intensiivsuses.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

erinevalt politseinike pärast vilgutamisest, ei ole kitsede puhul mõtet vilgutada siis kui ma nägin neid juba 1km tagasi. Selleks ajaks on kitsed juba ammu mujal ringi kappamas.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

Aare530 kitse nähe tõmbaks rekka pasunat nii kui suudaks ja paneks kaukad peale :D
Kasutaja avatar
Simsa525
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 05.09.2004 23:30 57
Asukoht: Tartu-Võru-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Simsa525 »

Igaüks annab omalmoel märku, eks jääb enda mõistatada mida tahetakse sellega öelda.
E34, 535i, 155kw
E39, 525tds, 105kw
Nissan Primera 2.0d 55kw
ToomasP
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: 23.09.2004 20:09 43
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ToomasP »

Olen ise päris mitu korda sellist märku andmist näinud, et vilgutatakse mitu korda ja tõmmatakse korraks ka ohukad peale. Need ohukad teevad just eriti ettevaatlikuks. Igakord on ka mingi sarviline tegelane juba teepeal või just üle tee jõudnud. Ühekorra isega vahtis keset teed liikumatult.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

kapa kirjutas:Aare530 kitse nähe tõmbaks rekka pasunat nii kui suudaks ja paneks kaukad peale :D
Õigus ta on, kapa, kuigi hetkel rekkaga ei sõida :D Bemmiga on see asi, et nii palju kui ma neid näinud olen... peale nägemist pole mul enam suurt millegagi vilgutada olnud, vähemalt vastutulijatele...
Aga kui peaks ikka juhtuma, et ma neid ilma füüsilise kontaktita trehvaks, siis arvan, et tegutseks enam-vähem samuti nagu Pille :)

Mis aga rekkadesse puutub, siis arvestades mu liikmestaatust, siis võibolla nüüd tuleb igasugu kurje kommentaare, kui ma ütlen, et omaenda rekka omanikuks saades sülitaks ma mõnele seadusele KONKREETSELT pähe- nimelt sellele, et autol võib olla ainult 2 lisakaugtuld- minu omale tuleks neid 8- 10 :cool: :evil: , kuigi sellega tuleks vähemalt Pärnus kõvasti jagelemist...Nii palju seepärast, et oleks auto ees tõesti KÕIK valge...
Põhjendus- kõik 4 kitse, kellele ma pihta olen saanud, kaotasid elu just seetõttu, et ma ei NÄINUD teeääri...
Lihtsalt, kui lojus hüppab sulle konkreetselt auto ette, vahetult enne autot... mida sa näed siis...

Ja muidugi ''Rootsi- tüüpi'' rauad- võrkudega...


Ei ole ma ka näinud seni, et keegi oleks väga hoiatanud ka nende eest, vähemalt Eestis mitte...

Aga eks loogika järgi peaks muidugi vähemalt taganttulija küll aru saama, kui ohukad peale panna...

Sry, nats pikk jutt tuli :oops:
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

heh sõidan täna hommikul tartust jõgeva poole ja üks vastutulev golf paaniliselt vilgutas mulle (mitte üks kord vaid nagu vilkur oleks peal) ja seal ta oli - hobune lonkis keset teed. Tegin siis omakorda sama vastutulijale :)


kuigi ma pean ütlema, et selline liigne vilgutamine tõmmbas mu tähelepanu esmajärjekorras golfile ja alles siis taipasin ettepoole vaadata.
Nii et oleks võinud hoopis hobusele otsa põrutada...
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Mina näiteks vilgutan ka siis kui teel on avarii vms. Kaugtuledega 3-4x. Sellist loomadega juhtu pole mul otseselt ette tulnud. Kas ka helkurita jalakäija puhul peaks vilgutama?

Natuke teemaväline, aga mind isiklikult häirivad ka need autojuhid, kes maanteeservas peatudes ohutuled peale panevad. Ja need kes lähitulesid parkideks ümber ei lülita. Ise jätan teeservas peatudes parempoolse suuna sisse ja tuled parkideks. Ja kui pimedal maanteel näen ees ohutulesid, siis võtan kiiruse maha. Aga nõme lihtsalt kui kellegi metsapeatuse tõttu peavad teised liiklejad kiiruse maha võtma.
730iA e32 138kW 12/1992
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

no mul oli suvel rapla-märjamaa teel selline lugu, kus üks sharani mees vilgutas paar korda tulesid ja võttis siis käed ja tegi endale "sarved". Sain kohe aru et loom. võtsin kiiruse 120 pealt 50km/h ja mõnesaja meetsi pärast hüppaski igavene suur põdravolask tee peale, kuna oskasin oodata seda ei saanud keegi vigastada. Aga jah seda saab rakendada valgel ajal, või siis pimedal ajal salongivalgusti abil vastutulevale sarvi näidata.
Kasutaja avatar
foxracer00
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 26.09.2006 22:25 07
Asukoht: Türi
Kontakt:

Postitus Postitas foxracer00 »

Hiljuti just juhtus nii et suur metsiga oli teeäärse juti peal ja nägin viimasel hetkel oleks ligemal olnud oleks täpselt nurka tulnud sisse:S
Siis pidurdasin panid ohutuled peale ja vilgutasin vastutulevale autole ja märkasin kohe et ta sai asjast aru:)
Oliver; 56718492; bmw 525 1991a
Tahad oma akendele aknalaudu?Helista;)
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Ees sõitva auto igasugune pidurdamine peaks vähegi vilunud/ kogenud autojuhi ettevaatlikuks tegema ja on üpris loomulik, et ka tagumine auto võtab kiirust vähemaks. Ohud teel ei piirne ju ainult üksnes metsloomadega :) Aga vastutulevale mõjub tõesti samamoodi tulede vilgutamine- see teeb juhi tähelepanelikuks. Tavaliselt järgneb samuti sellisele käitumisele see, et vastutulev auto vähendab kiirust. Mida ongi vaja. Ausalt öeldes ise küll selle peale ei tuleks, et nii metsloomade eest hoiatatakse, pigem politsei eest :lol: Aga see kah variant... õnneks pole tulnud endal sellist juhust ette viimastel aastatel, kuid suur õnnetuste arv metsloomadega on viinud selleni, et pimedal ajal maanteel ikka naljalt üle 90 km/h ei sõida.
regaja1
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 29.08.2005 21:40 10
Asukoht: Ah?ja!

Postitus Postitas regaja1 »

Mina soovitaks täistuledega vilgutamist sest uuematel massinatel on suunad sõidutuledega kõrvuti ja enamasti sa ju pimedas teiste lampe ei vahi(pimestamise :idea: oht) seepärast ei pruugi märgata .Palju abi on udutuledest need valgustavad servasid päris hästi.Näe ja ole nähtav :!:
Kasutaja avatar
steve6
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 12.10.2006 11:21 59
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas steve6 »

Kui tuledega vilgutada siis kaas liiklejad enamasti arvavad ,et hoiatan politsei eest..Vähendatakse kiirust 90 km / h pannakse turvavööd peale..Aga kas piisab sellest kiirusest ? Kindlasti ei ..90km/ tunnikiirusel võivad olla vigastused nii autole kui inimestele ohtlikud..
Mina olen isiklikult nii teinud ,et kui näen metslooma tee ääres või kuskil siis jään seisma ohutuled peal ja samal ajal vilgutan kaugtuledega..
Nägin ükskord avariid kus kiirus võis olla kuskil 50 km / h ja mersu esiots oli päris katki ..

Veidi OT aga räägiks natukene kuidas suhtub eesti politsei sellesse kui surnud metsloom on tee ääres..
Viimsis aeti alla üks kits mis oli otse tee ääres lasteaia juures..
Helistasin politseisse ,et mida teha ?
Öeldi ,et helistage 1313 ja nad koristavad selle ära..Sealt öeldi mulle ülbelt ,et see ei ole üldse meie asi ja küll keegi ikka kunagi selle sealt ära korjab..
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

steve6 kirjutas: Veidi OT aga räägiks natukene kuidas suhtub eesti politsei sellesse kui surnud metsloom on tee ääres..
Viimsis aeti alla üks kits mis oli otse tee ääres lasteaia juures..
Helistasin politseisse ,et mida teha ?
Öeldi ,et helistage 1313 ja nad koristavad selle ära..Sealt öeldi mulle ülbelt ,et see ei ole üldse meie asi ja küll keegi ikka kunagi selle sealt ära korjab..
See on küll nende asi. https://www.kki.ee/index.php?id=1123

Ma olen ka sinna korra helistanud, kui nägin keset teed mingit suurt surnud looma. Pime oli. Ei osanud ka kusagile helistada, kõigepealt helistasin ka politseisse, siis päästeametisse ja sealt suunati mind sellele 1313 telefonile. Seal ütlesin kirjelduse (nii palju kui pimedas mööda sõites nägin) ja täpse asukoha ning sealt vastati, et nad tegelevad sellega. Kui pooleteise tunni pärast samast kohast mööda sõitsin, oli see suur surnud loom ära viidud.
Kasutaja avatar
steve6
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 12.10.2006 11:21 59
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas steve6 »

Ei tea mis õnnetu juhus mul siis oli :)
Aga ülbust oli sellel 1313 operaatoril küll ja küll :)
truumu

Postitus Postitas truumu »

Vilgutamine muidugi hea asi, kuid kaugtuli pimestab ja siis ei näe üldse, mis teel vedeleb...
See käib öö kohta muidugi
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

Suht hea teema on. Minu väheste sõidukogemuste juures, hakkan ka taipama, miks osad lihtsalt tuledega vilgutavad. Vahel on see mu närvi täitsa mustaks ajand, et mida te vilgutate nagu pöörased. Kuigi pole mind veel aidand see süsteem, sest pole ühtegi looma nii kohanud, kui keegi on "ette" õelnud.
E82
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Minuarust suht pudrukõrvale naljarubriik, mina soovitaks 3x mõtteliselt pidurdada, siis täistuled peale, kässar põhja tõmmata ja 2x signaali lasta, ja kui metsloomad sind vahtima ei jää tuleks signaalipasunad välja vahetada võimsamate vastu.

Soovitan sellist rituaali 4 realisel eraldusribata kiirteel kui sõidukiirus ületab 145 kmh.

Tarkust tuleb taga nõuda !!!!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

reino kirjutas:Suht hea teema on. Minu väheste sõidukogemuste juures, hakkan ka taipama, miks osad lihtsalt tuledega vilgutavad. Vahel on see mu närvi täitsa mustaks ajand, et mida te vilgutate nagu pöörased. Kuigi pole mind veel aidand see süsteem, sest pole ühtegi looma nii kohanud, kui keegi on "ette" õelnud.
Siis on sul vedanud :)
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

Pille kirjutas:
reino kirjutas:Suht hea teema on. Minu väheste sõidukogemuste juures, hakkan ka taipama, miks osad lihtsalt tuledega vilgutavad. Vahel on see mu närvi täitsa mustaks ajand, et mida te vilgutate nagu pöörased. Kuigi pole mind veel aidand see süsteem, sest pole ühtegi looma nii kohanud, kui keegi on "ette" õelnud.
Siis on sul vedanud :)
Ühe kitsepoja olen siiski alla ajanud...minu jaoks õnnelikult, tema jaoks..mitte
E82
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

Cardo kirjutas: siis täistuled peale,
nagu täistuled selleks et nad arvaksid et on hollywoody staarid ja poseeriks seal võimalikult kaua.?
:lol:
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

Veidi OT aga räägiks natukene kuidas suhtub eesti politsei sellesse kui surnud metsloom on tee ääres..
Viimsis aeti alla üks kits mis oli otse tee ääres lasteaia juures..
Helistasin politseisse ,et mida teha ?
Öeldi ,et helistage 1313 ja nad koristavad selle ära..Sealt öeldi mulle ülbelt ,et see ei ole üldse meie asi ja küll keegi ikka kunagi selle sealt ära korjab..[/quote]




Kui enda auto kitsega kokku põrge oli siis helistasin küll politseisse !!!
Ütlesin et ajasin kitse alla , nemad: et kas endaga kõik korras ja kuidas autoga ?Kui ütlesin et autol on mini kasko , siis nad ei tulegi välja aga piirkonna jahimeestele lubasid küll helistada :D
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

ühesõnaga eesti politsei on "väga asjalik" :lol:
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

--overdose-- kirjutas:ühesõnaga eesti politsei on "väga asjalik" :lol:
Minul tekib küsimus, et mida politsei selle põdraga pihta hakkaks? Kas viskab auto tagaistmele/katusele? Ega see ei olegi ju nende töö.... järgmine hetk olete tigedad kui teete avarii ja vajate politseid või on käinud vargad ja on vaja politsei abi.... politsei telefonilt saate vastuseks; " meil ei ole autot saata... patrull istub hetkel teeperves ja valvab surnud põtra!"
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
steve6
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 12.10.2006 11:21 59
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas steve6 »

Siis peaks eesti riik organiseerima sellise üksuse kes tegeleks sellise asjaga..Kas see siis oleks normaalne kui need loomad jäävad sinna teele ?

Siis kui inimestel häda käes siis ei ole ühtegi ametniku mitte kuskil...
Aga kui tuntakse raha lõhna või on valimised siis on väga suured sõbrad..
Rikas riik aga vaene rahvas ;)
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

steve6 kirjutas:Siis peaks eesti riik organiseerima sellise üksuse kes tegeleks sellise asjaga..Kas see siis oleks normaalne kui need loomad jäävad sinna teele ?

Siis kui inimestel häda käes siis ei ole ühtegi ametniku mitte kuskil...
Aga kui tuntakse raha lõhna või on valimised siis on väga suured sõbrad..
Rikas riik aga vaene rahvas ;)
Aga selline üksus on ju olemas, helista 1313 ja nad tegelevad asjaga. Miks siin ühel kirjutajale öeldi, et pole nende asi, ei tea. Minu ja mõnede mu tuttavate kogemuste põhjal on see organisatsioon loomi koristanud küll.
Vasta