Uus trend turvavöö kasutamises.

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Uus trend turvavöö kasutamises.

Postitus Postitas Cardo »

Tekkis täna siis selline idee et kuidas turvavööd turvalisemax teha. Idee ju lihtne ja hetkega teostatav. Sõita sellises stiilis suht huvitav kuid pikka maad nii vastu ei peaks. Ringrajale see stiil sobiks küll kuid märkasin , et limonaadipudelit oma kohale enam tagasi ei saanud panna .... käed ei ulatanud :). Ex proovige ise.
Mis ma siis tegin ?? Panin end traxidega kinni :)
Turvavöö pingule , lasin seljatoe 10 senti tahapoole , tõmbasin järsu tõmbega vöö lukku ja keerasin seljatoe võimalikult ülesse tagasi nii , et jäin pingul vöö ja seljatoe vahele ja vöö lõdvax ei lähe. Suht hull sport tunne oli mööda Tallinna tänavaid nii liigelda . Mina pidasin tunnikese vastu ja oleks kauemgi kuid teekond sai otsa . Eks ta meenutab midagi sellist nagu 4 punkti turvavööga sõita. Kiired kurvid olid toredad , sest keha lihastega ei pidanudgi kinni hoidma.
Juu hakkas soe ilm mulle pähe :P
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Tubli poiss :)
Popimates autodes on olemas turvavöö rullil veel lisafunktsioon, mida sakslased kutsuvad KiSi ja rootslased ALR funktsiooniks ning mis seisneb selles, et kui kogu lint rullilt välja tõmmata ning siis seda tagasi hakata laskma, ei ole linti võimalik mingi projekteeritud hetkeni väljapoole tõmmata. Sisse kerib, välja ei lase.
Ette on see aga nähtud paraku eelkõige lapseistme kinnitamiseks. Ja selletõttu pole seda kasutusel ka juhiistme turvavöö rullides:) Enamasti kui on, siis tagaistmete rihmadel ja harva ka kõrvalistujal.
Aga kaardilugejana way to go;)
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

:cry: MA ei saa sellist asja teha. Istme seljatugi ei liigu lihtsalt ja selle pärast ootavad ka 6punkti vööd paigaldamist.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Henrik88 kirjutas::cry: MA ei saa sellist asja teha. Istme seljatugi ei liigu lihtsalt ja selle pärast ootavad ka 6punkti vööd paigaldamist.
Aga lükka siis iste kõige tagumisse asendisse turvavöö kinnitamise ajaks. Ning hiljem tõmba iste järsu liigutusega ette poole :)

jJanno
PS: Ilmad on sellised, et sai täna esimest korda konti kasutatud :)
exTouring
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Ja eriti äss tunne on siis, kui iste on normaalasendis, siis turvavöö kinni ja siis krutid istme nii ette, kui turvavöö laseb. Vaateväli on igatahes palju avaram ja järsemates kurvides saab hammastega rooli hoida. :D
truumu

Postitus Postitas truumu »

päike oma esimesed ohvrid leidnud iccc.... :lol:
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Mnjaa kui mul oleks villises turva olemas siis seal oleks seda sellise taktikaga hea kasutada :)
Mercedes EQS 450+ 2022
Vasta