Kuidas pargid?

Vaba teema
Vasta

Kuidas pargid kaubanduskeskuse parklas?

Hääletus lõppes 17.05.2004 12:34 45

Kuidas juhtub
14
23%
Võimalikult ukse lähedale
25
41%
Risti üle kahe koha, et keegi ei saaks kõrvale pugeda
2
3%
Otsin parkla nurgast turvalise koha, kus keegi ei ohusta mu autot
20
33%
 
Hääli kokku: 61
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Kuidas pargid?

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Algataks siia ühe teema, mis on välja kasvanud Patriku auto teemast. Kuidas pargib keegi enese autot, et kaitsta teda kõrvalautode uste eest?

Mina isiklikult ei pööranud sellele tähelepanu. Parkisin ukse lähedale esimesele vabale kohale. Pärast küljelt kahe täkke leidmist olen hakanud parkima kaugemale, et vähendanda tõenäosust, et keegi mu kõrvale pargib. Eriti kardan igasuguseid Jeepe, kuna nende ukse nurgad on kõrgemal, kui minu autol olev kaitsev kummiliist.

jJanno
exTouring
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Postitus Postitas rajko »

mida se 'kuidas juhtub' tähendab? Kas nagu omast arust kõige parema kohapeale või et savilt jätan kuskile kõnniteele risti ette teistele (või ka invaliidi kohale).
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
rajko kirjutas:mida se 'kuidas juhtub' tähendab? Kas nagu omast arust kõige parema kohapeale või et savilt jätan kuskile kõnniteele risti ette teistele (või ka invaliidi kohale).
Just seda tähendabki, et pargid auto nii, kuis juhtub ja on täiesti pohlad, kuhu see pargitud sai. Igasugused jooned ning liiklusmärgid on sellise parkimise juures täiesti tähtsusetud. Selliseid parkijaid näeb kahjuks iga päev. Näiteks kadaka selveris suudab mõni vend vahest isegi peaaegu uksest sisse sõita.

Põhjuseta invakohtadele parkijatest ma parem ei räägiks. Kui nad ütlevad, et Invaliid nagunii ei tule täpselt sellel hetkel, kui nemad pargivad, siis vaadaku teinekord kui tihe on invakohtade kasutus. Mina olen näinud hetke, kus kõik 3 Kadaka selveri esist invakohta on hõivatud AMETLIKKU invamärkki kandva auto poolt. 1 koht neist on peaaegu alati töölt koju mineku ajal kinni.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Mina pargin 2 varianti. Kui on tühi parkla siis ukse lähedusse ja kui on täis siis võimalikult kärukuuri juurde et saaks käruga autoligedusse ja käru omasse urkasse ajada. Loomulikult otsin tühjemaid paiku.
Minu kategooriat siin ei olnud :P
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
piret
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 18.02.2004 20:54 20
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas piret »

Mhmm, minu varianti ka ei ole pakutud.. Sinna, kus on kõikse ilusamad BMW-autod ja kõikse kenamad üksikud noorherrad ja kõikse vähem ruumi, et kõrvalolija uksi lahti teha ei saaks...
Tegelikult, sry, sinna, kus on lihtsalt ruumi ja ikka nina ees, manööverdamine jääb hilisemaks lõbuks ikka.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ohhh siis ma pargin Pireti kõrwale :)

Tegelikult ka veel teine teema kas pargid ninaga või tagumise otsaga :)

Mina tagurdan ja üxkord olin peris kuri kui võtsin asendi sisse ja keegi ***** sõitis kähku nokaga minu pesasse sisse. Ai kus ma sõimasin ja karjusin üle platsi.... parklas kohtab alati debiilikuid :) olin nüüd siis see mina või ***** - saa sa aru :P
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Cardo kirjutas:Tegelikult ka veel teine teema kas pargid ninaga või tagumise otsaga :)
Kuna saba on autol kõrgemal, kui nina, siis on saba kõnnitee poole tervislikum parkida.
Samas kuskil USA's mingites osariikides pidid olema seadused, mis kohustavad saba tänava poole jätma. Vist oli see nõnda nendes osariikides, kus pole esimene numbrimärk kohustuslik???
Samuti oleneb see mis pidi parkida ka selles, kas on tarvis kasutada poest tulles enese auto universaalkere omadusi :)

jJanno
exTouring
piret
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 18.02.2004 20:54 20
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas piret »

Cardo kirjutas:Ohhh siis ma pargin Pireti kõrwale :)

Tegelikult ka veel teine teema kas pargid ninaga või tagumise otsaga :)

Mina tagurdan ja üxkord olin peris kuri kui võtsin asendi sisse ja keegi ***** sõitis kähku nokaga minu pesasse sisse. Ai kus ma sõimasin ja karjusin üle platsi.... parklas kohtab alati debiilikuid :) olin nüüd siis see mina või ***** - saa sa aru :P
Seda minagi.. Karjuma ma muidugi ei viitsi hakata, aga no oma teravat keelt sai kasutatud küll.. Enamasti on need muidugi naisinimesed, kes sedasorti trikke teevad, pähhh
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

jjanno kirjutas:[Samas kuskil USA's mingites osariikides pidid olema seadused, mis kohustavad saba tänava poole jätma. Vist oli see nõnda nendes osariikides, kus pole esimene numbrimärk kohustuslik???
See võib pigem olla põhjendatud sellega, et ei puhuks paha haisu kõnniteele jalakäiajate peale ;)
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
Indrek
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 07.01.2003 17:58 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

eero kirjutas:
jjanno kirjutas:[Samas kuskil USA's mingites osariikides pidid olema seadused, mis kohustavad saba tänava poole jätma. Vist oli see nõnda nendes osariikides, kus pole esimene numbrimärk kohustuslik???
See võib pigem olla põhjendatud sellega, et ei puhuks paha haisu kõnniteele jalakäiajate peale ;)
kaldun arvama, et siiski jjanno versioon on 6igem. vähemalt californias oli ikka meeletult palju autosi millel ees numbrit polnud.
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

Ma pargin võimalikult ukse lähedale, aga siiski eeskirjade kohaselt.
Kui kedagi tagant pole trügimas, siis pargin reeglina tagurpidi, et saaks hiljem kohe hooga välja sõita.

Mis kõrvalolevate autode ustesse puutub, siis mu eelmine auto oli Mazda 323 Forte, millel ei olnudki uste küljes kaitseliiste, kuig plekk oli jaapanlastele kohaselt pehme, nii et mõelge ise, millise reljeefiga need autoküljed olid :shock:

Bemariga nagu ei ole tähele pannud, et keegi väga külgesid mõlki taoks.(ja nüüd kolm korda üle vasaku õla...)

Üks kasvatuslik nahhaalsus on küll olemas, mida ma vahel teen.
Mul koduukse ees kolm parkimiskohta. Vahel aga on mõni sinna nii ebasümmeetriliselt parkinud, et peale tema ei mahugi enam normaalselt kaks, vaid ainult üks auto. Siis mina pargin talle nii lähedale oma parema küljega, et ta peab kõrvalistmelt sisse ronima.

Vaat nii teen parkimiskohtade raiskajatega (kui on näha, et ta pole nii parkinud olude sunnil, vaid lohakusest)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Üldiselt ma olen ka hakanud nüüd suvega pikem kaugemale ja rahulikumasse kohta autot jätma. Kuna osadel pole vist üldse mingit vahet, kas nad koksivad oma ustega teisi autosid või mitte.
Õnneks väga palju täkkeid pole õnnestunud saada (ptüi ptüi ptüi) ning nende edasipidiseks vältimiseks nüüd üritangi siis kaugemale autot jätta.

Eriti närvi ajab see kui osad pargivad invakohtadel ning ka need kes pargivad nii et 2 auto kohta on hõivatud :evil:
Need invakohtadele parkijad ilmselt näevad oma tulevikku ette...kui sedapsi pargivad.

Heh, suvel üritan üldsegi poes jala käia - loodust säästa ja tervist tugevdada :D
530d
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Vältige kõiksugu lastepolikliinikute ümbrusi. Murest murtud emad käivad oma laste nõgesekõrvetusi arstitädidele näitamas ja sellise eluohtliku olukorra juures on neil täitsa savi, kas mõni masin kusagil mõne lömmi külge saab. Oma naise auto peal on mul kenasti näha, kas ta käis päeval tööl või oli seminaril. :mad:
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

no üldiselt otsin ma võimalikult ukselähedast kohta ja kui kedagi ei sega siis üritan auto nii sättida, et pärast oleks hea minema minna :)
Aga läbiaegade on mind õnnistatud tiivanühkijatega- vähemalt üle ühe auto on mul mingil ajal parklas tiiba sisse sõidetud. Praegu ka tagatiival natuke punast värvi :evil: Ja mis mul ikka teha- maksan aga värviparanduste eest (enamasti jääb parandusele kuluv summa kasko omavastutusest ka allapoole! :( )
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Kuigi mul puudub hetkel sõidukorras bmw ei luba ma ikkagi oma lolli väikeõde autosse enam...
Korra oskas see olend uksega ühe S mesa parklas ära kriipida, oma masin kriibitud ja mesa kah, aga siis astus mesast välja onu: kellel olid suured vuntsid ja kiilas pealagi..... :(
vat siis kiskus küll olukord kurjaks, egas midagi, mina kohe suure hooga: näe see mu arutu väikeõde tegi- mine ja nõua...
Onu ajas tagasi, et see noor ja loll, süüdi olete ikka teie- teie ju parkisite kahe valge joone vahele :shock:
Onuga jätkus valjuhäälne vaidlus kolmveerand tundi, kuni ta lihtsalt sõnas, et nüüd on aeg otsustama hakata- kas ma maksan või ei maksa tema mesa kinni + aeg mis ta minuga veetis :?
Ma siis haukusin vastu, et tema ju parkis viltu? Tema ikka vastu: mersu omanik olen ikkagi mina ja ainult mul on ju õigus :oops:
Onu vihastas nõnda rängalt, et närvikava ütles üles ja ta lihtsalt lahkus...
Oma väiksel õel aitasin ma lihtsalt kiiremini hammastevahetus protsessist üle saada aga kus on jutu moraal :shock: - pargid õigesti ja jääd süüdi :?
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Are: Mida juttu :shock: Sa peaksid nime ikka tagasi Metalheart'iks muutma.

Aga teemast:
Olude (ja tööandja) sunnil olen viimasel ajal pidanud suhteliselt tihedalt Hollandis ja Belgias viibima. Holland ise pindalalt Eestiga samane, kuid rahvaarv 10 korda suurem. Ise võite ette kujutada, kui kitsas seal on. Ja parkimiskohad on samuti kohutavalt kitsad. Hollandlastele on see aga igapäevane rutiin, kui manööverdamiseks tuleb 2 korda tagurdada, et välja keerata. Autost väljumiseks ja sisenemiseks tuleb sinna reeglina pugeda. Sest ust ei saa rohkem lahti teha kõrvalasuva auto tõttu. Aga kohutavalt mõlgitud külgedega autosid samas ei näe. Eks ta harjumise ja maastmadalast kasvatuse küsimus ole (mõtlemise ja ridadevahelt lugemise koht lapsevanematele)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Õppisin minagi mõnda aega seal kanalitest puretud riigis :), ei tea kas asi oli linnas või minus, aga autosid seal küll eriti palju ei liikunud :?
Linnake oli Maastriht (sry kui kirjapilt vale) seal kuskil piiriääres, hotellist lahkudes jäin esimese laksuga hoopis jalgratta alla :shock: (uimane eestlane :D )
Seal rahvas rõhub rohkem jalgrattale. Parkimismajad, mida külastasin rendiautoga, tundusid kuidagi tühjad ja autotud :?
Seal on olemas korralikud jalgrattateed mis nende liikumisviisi soodustavad, samas olid ka korralikud sõiduteed- kuid nagu mainisin oli autosi vähe, jalgrattaid aga sigapalju...
Autod olid peamiselt rariteedid mis liikusid :idea:
Aga parkisid nemadki vatsavalt korrale- mitte nagu meil- mida kallim seda suvam kuidas...
nn.ämmaboksi ei tunne meil vist keegi :roll:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
inc13

Postitus Postitas inc13 »

Are kirjutas: Korra oskas see olend uksega ühe S mesa parklas ära kriipida, oma masin kriibitud ja mesa kah, aga siis astus mesast välja onu: kellel olid suured vuntsid ja kiilas pealagi..... :(
vat siis kiskus küll olukord kurjaks, egas midagi, mina kohe suure hooga:
sul muidugi suht raske aru saada sellest kui mingi tegelane Väga kurjaks saab kui ta S mersu või 7 -ne bmw ära kraabitakse.
selleks,et asi oleks samasuguse veatu välimusega (originaal värv) nagu enne,tuleb sisuliselt pool autot üle värvida...ning see pole odav lõbu.... tegelikult on auto Rikutud...
Sul lihtsalt sitta kanti vedas,et asi nii jäi
See ei õigusta teise osapoole valesti parkimist loomulikult.

inc@on auto ära kraabitud
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Inc13 kribas:sul muidugi suht raske aru saada sellest kui mingi tegelane Väga kurjaks saab kui ta S mersu või 7 -ne bmw ära kraabitakse.

Kuidas sa saad väita, et ma ei saa aru :?: ;)
Tööautot see mees ei värvinud mul ju ära, tööandja kasseeris selle ühelt vennalt sisse :!:
Küsige te kellelt, minult k......võtaks :evil:
tema valis töökoja ja mina maksin, selle eest oleks õde peaaegu uuesti lusikaga sööma õppinud :mad:
Seda ei tasu väita, et mina ei tea :roll:
ja siiski selles loos oli kaks osapoolt: esimene oli mu õde ja teine see mesa...
See esimene oli süüdi ainult oma uimasuses ja väikses ajumahus aga teine oli süüdi valesti parkimises - minu arust vähemalt :?
Oleks mu õeke 100% süüdi old ma oleks ta last Männikule viia ja ise oleks mesa remonti taguma hakanud aga ta ju ei olnud 100% süüd...
Nagu juba mainisin oli loos kaks osapoolt, vaidlema võibki jääda kes oli süüdi jakui palju :shock:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Sul oli ju kindlustus. Lasknud see käiku ja see et sinu auto ka kannatada sai puhtalt vanemate vastutada kes hetkel alaealiste eest hoolitseb ja pidi ikka alles lax olema et oma auto ää kahjustas.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Ärge nüüd vihastage- tööautoks on kaubik :oops: (kaubikujuhid on selle foorumi hirmud vist).
Uks käib lahti kahes astmes: esimene aste on u.60´ ja teine aste on 90´
Õeraisk hoidis mõlemas käes kommikotti ja lajatas ukse põlvega lahti :shock:
Pauk oligi säärane naiselik :(
Ja ega siis kindlustus seda parandama ei hakka ütleb ainult, et see mahub omavastutus piirnormidesse ja asin tahe :roll:
Või olen ma blond ja ei jaga kindlustuse asjadest midagi?
Kui kindlustustega tavaliselt jagamiseks läheb siis oh neid sigapalju halle karvu mis üle kere tekivad :mad:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Kasutaja avatar
tyhjus
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 27.09.2003 01:09 59
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas tyhjus »

A tegelikult võib parkida ka platsi (maja) kõige tagumisse nurka, kuivõrd see on ikkagi kriipsu parem, kui kuhugile pool kvartalit eemale. Mul on seni veel kesklinna suht vähe asja olnud ja nendel vähestel kordadel on parkimisega ikka paras kämm ol'd. Kui maksta ei taha, siis lähim talutav koht vanalinnale on Ajakirjandusmaja all/taga Tatari tänav. Kuigi vahepeal taheti juba seda kohta ka tasulise ala piiridesse kiskuda...
-- Vana Risu 325i --
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

ma mõtlesin mesa omaniku suhtes , et ta auto oleks võinud ju kindlustusel kinni maxta sest boonus sinul ju ei lange vaid firmal.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

ahh see mersuga-jumal, lahkus oma tervise huvides.
mitte, et mina kuidagi sundinud oleks niikõva mees ma ka ei ole ja pealegi oli ta minust kolm korda suurem :cool:
Mingi vana laev oli võis ka noalaev vabalt olla :lol:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Panin küll "kuidas juhtub" kuid pidasin silmas siiski seda, et kord uksele võimalikult lähedale, kord kaugemale jne. Pärast lugesin, et jjanno mõtleb, seda, et treppi sõidan vms :oops:
inc13

Postitus Postitas inc13 »

Are kirjutas: Korra oskas see olend uksega ühe S mesa parklas ära kriipida, oma masin kriibitud ja mesa kah, aga siis astus mesast välja onu: kellel olid suured vuntsid ja kiilas pealagi..... :(
vat siis kiskus küll olukord kurjaks, egas midagi, mina kohe suure hooga:
sul muidugi suht raske aru saada sellest kui mingi tegelane Väga kurjaks saab kui ta S mersu või 7 -ne bmw ära kraabitakse.
selleks,et asi oleks samasuguse veatu välimusega (originaal värv) nagu enne,tuleb sisuliselt pool autot üle värvida...ning see pole odav lõbu.... tegelikult on auto Rikutud...
Sul lihtsalt sitta kanti vedas,et asi nii jäi
See ei õigusta teise osapoole valesti parkimist loomulikult.

inc@on auto ära kraabitud
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Ivar kirjutas:Panin küll "kuidas juhtub" kuid pidasin silmas siiski seda, et kord uksele võimalikult lähedale, kord kaugemale jne. Pärast lugesin, et jjanno mõtleb, seda, et treppi sõidan vms :oops:
Ja muuta ma neid valikvariante enam ei saa.

jJanno
exTouring
piret
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 18.02.2004 20:54 20
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas piret »

Are kirjutas:Või olen ma blond ja ei jaga kindlustuse asjadest midagi?
Kui kindlustustega tavaliselt jagamiseks läheb siis oh neid sigapalju halle karvu mis üle kere tekivad :mad:
Are, sinuga läheme veel luurele koos..
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

:cool: :!:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
Vasta