Mitu vedavat telge on X-il tehnilises passis?

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Mitu vedavat telge on X-il tehnilises passis?

Postitus Postitas AndresS »

Jõudu.
Küsimus "X" mudelite omanikele: Milline mudeli ja modifikatsiooni nimetus seisab teie auto tehnilises passis ning milline number seisab veotelgede arvu lahtris?

Küsin sellepärast, et ise seda oluliseks puuduseks ostmisel ei pidanud (passis seisab 325i ja veotelgi 1, kuigi nii vin-koodi kui irl olemuse järgi on nii X kui vähegi olla saab). Jänes aga puges püksi pigem mõttega seoses, mis saab siis, kui peaks kindlustus mulle seda mingil põhjusel hüvitama hakkama? Siis saadetakse mind selle jutuga, et tegelikult mul X oli, sinna, kus päike ei paista ning hüvitatakse (äärmisel juhul) tavamudeli väärtus.

Kirjutasin ka ARK'i ajaviiteks päringu:
Küsimus:
05.05.2004 17:17:41 Andres
Tere. Auto passis on märgitud mudeliks BMW 325i, kuigi tegelikult on auto mudel BMW 325iX. Täpsustuseks: "X" BMW mudelinimes tähistab nelivedu. Samuti on passis vedavateks sildadeks märgitud 1, kuigi tegelikult on 2. Millised on võimalused tehnilises passis andmete korrigeerimiseks ning kui, siis palju see maksma läheb? ette tänades, Andres
Vastus:
10.05.2004 08:46:44 Andres Soots
Pöörduge lähimasse ARK büroosse andmete täpsustamiseks ja muutmiseks.


Läheb ja täpsustab muidugi. Aga olen ma ainuke, kellel on kala passis või on see pigem reegel? Paari ixeriga rääkinuna tundub reegli moodi olevat.

tänan tähelepanu eest :-)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Meie peres on asjad korras - 325i X, veotelgi 2

See, et tegelikult on 325iXA on juba vist liigne nõuda. Sellist pisiasja ei suutnud jälgida isegi viimane aasta BMW open tracki registreerijad ja see häiris mind tunduvalt rohkem.
Veiko
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 04.03.2003 13:18 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Veiko »

Mul on passis 325i ja veotelgi 1
Ma selles nüüd küll erilist probleemi ei näe. Juhul, kui midagi juhtub ja kindlustus peab mulle kahju hüvitama, siis on ju võimalik auto järgi kindlaks teha, et tegemist on 325iX-ga, mitte 325i-ga.
BMW 850i -90
BMW 325i -89
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Veiko kirjutas:Ma selles nüüd küll erilist probleemi ei näe. Juhul, kui midagi juhtub ja kindlustus peab mulle kahju hüvitama, siis on ju võimalik auto järgi kindlaks teha, et tegemist on 325iX-ga, mitte 325i-ga.
Noh jah.
Igasugu juhuseid teada ning elu on näidanud, et kui neil on võimalus vähem raha välja maksta siis nad seda ka iga hinna eest silma pilgutamata teha üritavad. Ja kannataja asi on siis joosta ja tõestada rumalatele ja väga põhjalikult, et ta kaamel pole.
Loodaks muidugi et midagi sellist kunagi üldse teha tarvis pole.
Aga niisama oleks ka tore, kui asjad korras oleks:)
Mart_R
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 27.02.2003 09:40 40
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mart_R »

no pole ullu. Kui vanadel headel aegadel veel BMW omanik olin, oli minu auto tehn. passi kirjutatud uste arv: 4. Nende kahe aasta jooksul, kui mina oma autoga sõitsin, suutsin leida nendest vaid kaks :? muidugi, kui nad pagassi- ja katuseluuki kah usteks ei pidanud :P
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Njah, näiteks minu Audi S4 revo passis seisab: Audi 100, universaal aga vähemalt kw on S4 omad pandud: 169 kw.

Asjal on ka positiivseid külgi: Kasko aasta on alla 9k... :)
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Silwer ja mis sul kaskost siis kasu on, kui vaja makstakse sulle 100 Avandi hind ja kogu lugu.
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Re: K: iX omanikele: mitu vedavat telge on tehnilises passis

Postitus Postitas AndresS »

Anz kirjutas:Läheb ja täpsustab muidugi.
Leidsin siis täna selle aja ja veetsin ligi tunni ARK'i järjekordades seistes. Kõigepealt infolaua juures ja siis autode ettenäitamise rivis.
Lühidalt ja emotsioone vaos hoides: vaatas üks noormees kapoti alla, märkas seal esimesi pooltelgesid paistmas ning konstanteeris, et on jah esivedu ka sel autol ning kadus paberitega tükiks ajaks oma arvuti taha.
Kui ta tagasi tuli, oli andmete muutmise blanketil veotelgede lahtris 2. Mudeli nime kohapeal aga seisis endiselt 325i. Minu küsimuse peale, miks siis seda ära ei parandatud, vastas ta et sildil (kapoti all) pole ka "x". Noh polnud jah. Mõtlesin, et vahet pole. Ei hakka sellest mingit numbrit tegema.
Aga siis märkasin, et ka mootori tüübi lahtris on bensiin-kat. (enne lihtsalt bensiin). Sellele minu küsimusele, kuidas see siis nüüd ühtäkki sinna ilmus ning et ma küll kindel pole, kas sel autol tõesti katalüsaator all on, vastati et VIN-koodi järgi peab olema. Kui pole, tuleb panna :shock:
Mu istmik, miks ta siis mudeli numbrit VIN'i järgi ei vaadanud?
Samuti oli lisatud rehvimõõdud, milliseid tohib nimetatud sõiduautol kasutada. Nendeks on: 200/60R365 88V :shock: ning 195/65R14 89V :o Üks parem kui teine.
Kokkuvõttes on mul nüüd see muudatuste (2 veosilda ja kat) leht olemas ning vanade andmetega tehniline pass kuid võiksin minna parandatud pabereid nõudma. :|
Aga miks ma peaksin tahtma omale kat'i nõuet tehnilisse passi (roheline mõtlemine on muidugi positiivne) ja miks ma peaksin tahtma eelnimetatud rehvide kasutamise nõuet tehnilisse passi (et vahetada originaal 15" velg 14" vastu?)... seda ma küll ei suuda praegu endajaoks välja mõelda. :?
undertaker
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 18.02.2003 16:06 03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas undertaker »

Õhtast,
minu rallika passis samuti veotelgi vaid 1 ja mudel 325i aga krt ARKi oma närve küll ei taha minna rikkuma seepärast. VIN koodi järgi on asi korras.
Anzule tagantjärele tarkuseks võin öelda, et liigne initsiatiiv on karistatav:)

Undertaker
hotwing
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.10.2003 00:43 52

Postitus Postitas hotwing »

Selle rehvimõõdu kohapealt niipalju, et nad panevad ja selle jura sinna ülevaatamise lehele kirja, aga passi see harilikult ei lähe (endal 2x ostes-müües olnud nii). Aga näit. GAZ 53 ja Jawal pandi need mõõdud passi... :roll:
Vasta