Sõidutundide andmise õigus

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
saar
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 02.06.2004 07:43 44

Sõidutundide andmise õigus

Postitus Postitas saar »

Ma tahaks et isa saaks mulle anda sõidutunde. Kas ta peab siis läbima mingeid eksami või testi ARK-s et saada pabereid et ta ikka võib õppetada.
Rains_525
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 05.03.2004 10:28 44

Postitus Postitas Rains_525 »

Niipalju, kui mina uurisin seda asja:
Üks eeldus peab olema, et 3 või 5 (täpselt ei mäleta) aasta jooksul ei tohi ühtegi trahvi olla :evil:
ARK-st tuleb järelepäring teha, ja siis mingi 2 nädala (vist oli, igatahes kuidagi aeganõudev oli see protseduur) pärast otsustavad, kas saad vajamineva dokumendi või mitte. Minu arust oli ARK vastavat tõendit vaja, et võid õpetada sõitma algajat. ca 300 vist läheb maksma ka see paber, kui ma ei eksi.

Muidugi, mul oli eesmärk, et sõidutunde saaks naisukesel kooli arvelt vähendada, kuna ta sõita oskab väga hästi, aga igal juhul tuleb 40 sõidutundi täis sõita, nii et need sinu õpetatud sõidutunnid arvesse ei lähe. Õnneks oli nii hea sõiduõpetaja, kes arvas pärast mõningaid sõidutunde, et 20 sõidutunnist peaks täiesti piisama tüdruku jaoks (koolisüsteem oli nii et maksid sõidutundide eest eraldi :P .

Kuna need sõidutunnid arvesse ei lähe sõidukoolis ning lisaks mina saan keskmiselt aastas 1 trahvi, siis ma rohkem ei hakanud tegelema sellega. Aga noh, põhiline oligi see ARK dokument sõiduõpetamise kohta, kui see olemas, siis võid õpetada.
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

Kas mitte aastaid tagasi ei olnud nii, et üksikkorras õpetamise loa taotleja pidi minema tavalisele liikluseksamitele ja kui sooritas, sai selle loa ja kui ei sooritanud, võeti juhiload ka ära? On nagu meelde jäänud nii
Rains_525
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 05.03.2004 10:28 44

Postitus Postitas Rains_525 »

Niipalju, kui mina ARK venna jutust aru sain, ei ole vaja muud, kui et trahve (3a) 5a ei oleks ja maksad papi ära ja saadki oma paberi kätte. Mingist eksamist küll juttu ei olnud....
Vasta