Üle 139 kW autodele luksussõiduki maks?

Vaba teema
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

AARE530 kirjutas:
Ilves kirjutas:Teine vägagi aus ja proportsionaalne maks oleks sõiduautode kütuse hinna tõstmine sellisele tasemele, et pisarad jooksevad
Dooh, sinnapoole need juba liiguvadki- aasta algul ma ei uskunud, et aasta lõpuks bensuliitri hind 20 eeku on, aga sinnakanti hoiab juba praegu, ja aasta lõpuks kisub juba 25 tuuri :evil:
Kui välja jätta see ebameeldivus, et muud kaubad lähevad ka kütuse hinnatõusu tõttu veidi kallimaks pole mul selle vastu midagi, et inimesed natuke mõtleksid kas on väga mõistlik ummikutes 5 liitriste bensukatega töristada ja siis ägada, et kütus on kallis osta. Enne kui laks rahakoti kaudu pole ära käinud ei toimu ka mingit tarbijakäitumise muudatust. Kui lõpuks 100 kilomeetri läbimisele kulub linnas 500 krooni hakatakse äkki ka normaalsema kütusekuluga masinaid ostma ja seeläbi keskkonnale vähem haiget tegema.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ilves kirjutas:Enne kui laks rahakoti kaudu pole ära käinud ei toimu ka mingit tarbijakäitumise muudatust. Kui lõpuks 100 kilomeetri läbimisele kulub linnas 500 krooni hakatakse äkki ka normaalsema kütusekuluga masinaid ostma ja seeläbi keskkonnale vähem haiget tegema.
Absoluutselt nõus. Lihtsalt mõistlik oleks see diferentseerimine siiski viia läbi kütuseaktsiisi tõstmise näol, mitte mingi lollaka joone tõmbamisega mingi kw rea peale - saaksid kõik võrdselt ühe puuga ja ei tekiks debiilset olukorda, kus näiteks pre-facelift 530d ei ole luksusauto ja facelift 530d on :)
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tjah, aga kui see laks kord ära käib ja inimesed aru saavadki sellest, siis on juba hilja- ega siis elu odavamaks lähe enam, riigiisad hoolitsevad selle eest piisavalt hästi.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Indrek_M kirjutas:Lihtsalt mõistlik oleks see diferentseerimine siiski viia läbi kütuseaktsiisi tõstmise näol, mitte mingi lollaka joone tõmbamisega mingi kw rea peale - saaksid kõik võrdselt ühe puuga ja ei tekiks debiilset olukorda, kus näiteks pre-facelift 530d ei ole luksusauto ja facelift 530d on :)
Ma olen täiesti veendunud, et sellisel kujul ühtegi maksu ei tule, selle üle pole isegi mõtet ennast diskussiooniks kulutada. Tegu on poliitilise kabe ja valijatelt zhetoonide korjamisega: "röövime rikkaid, valige meid tagasi".
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

ega tulebki autol mingi kiiks välja otsida, ning kui ülevaatust tegema lähed, peab enne dünos ära käima ning mingi veaga saama selle kW numbri alla 139kW .. siis see ära registreerida, auto korda teha ja tuld :D
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

to no_name see on suht utoopiline lähenemine asjale. Samas tegelikult kui nüüd säästlikult mõelda on mul tööle umbes 45-50 mindine jalutus teekond rattaga saaks sinna umbes 15-20 mintsaga. Aga ei ikka on ju vaja autoga tööle minna, rattaga ma ilmselt jõuaks vaata, et kiiremini.
Lihtsalt probleem on mugavuses sõidan kuhu tahan ja millal tahan! Samas on ju see ka et mitte ükski asi ei veena mind jalga ühistransporti tõstma.. kuna see on puupüsti täis ja nuh parme ja muud jama leidub ka seal. Ma ei poolda mitte mingi valemiga 1,2-1,4 autosid. ma saan aru, et nende suunitlus on 90%linna sõit aga põhimõtteliselt pole nendega maanteele eriti asja. Suviti on maantee sõitu palju ja ausalt ma ei tahagi mingi putukaga (mikro auto milles võin pagassi luugi salongist kinnitõmmata) maanteele minna. Kuna esiteks säästu autod on väiksed ja teps mitte turvalised.
Igatahes ma leian, et see maks on selline mõttetu lähenemine asjale. Bensu hinna tõsu noh... siiani on elatud ja sõidetud seega elatakse ja sõidetakse ka edaspidi! Mis selles 5l ummikus istuvas masinas hullu on siis, Ülevaatusel käime me kõik! Kui on normid paigas siis on ju ok. Samas väike suitsev datsun on ju hullem kui 10 korras 5 liitrist :roll:

igatahes ma arvan et see eelnõu läbi ei lähe :roll:
Viimati muutis Martin_S, 15.05.2008 15:18 45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

ermicas kirjutas:"Silberauto juhatuse esimehe Väino Kaldoja sõnul on luksusmaksu kehtestamine tänases majandussituatsioonis olukorra paranemisele vastu töötav algatus - see on sõnum inimestele, et teenige vähem, ärge tahtke oma elujärge parandada - see on karistatav."
Kaldoja väide on samasugune demagoogia ja asjassepuutumatu nagu poliitikutel. Ja ta väide on tegelikult täiesti vale - maksu kehtestamine peaks just motiveerima sissetulekuid suurendama, kui tahad suurema autoga sõita :P

Ma räägin, pole mõtet diskuteerida, seda maksu sellisel kujul ei tule. Aga midagi tuleb kindlasti.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Enne tuli bensuhinnast nats juttu , samuti ka aktsiisist. Hakkasin siin endamisi mõtlema- aetakse mingit mulli nafta maailmaturuhindade tõusmisest. Aga ma ei saa sellest aru, miks need maailmaturu hinnad JUST SIIN nii kajastuvad- Eestis on 8 aastaga hind tõusnud ca 3 korda või isegi veidi rohkem, samas kui Rootsis on sama ajaga bensuliitri hind tõusnud umbes 5EEK. Kas seda oskab keegi mulle selgitada?
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

rootsil oma väike tiik olemas kust naftat saab :P
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Vaata, Rootsil ei ole tiiki, Norral on, aga see polegi point- ega Norral poleks ka ju mõtet odavamalt müüa kui maailmaturu hinnad, tõusma peaks ju igal pool. Kummaline värk.
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Kalev »

Aktsiis oli pliivaba bensiini pealt vist 5.6 eeku liiter. Diisli pealt vähem.
F11
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

no ütleme siis nii, et tiik on lähedalt võtta :P
aga ega eestis ka aastal 2000 bena hind 5,x eeku ei olnud. google andis vastuseks 7-9
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ma tõesti täpselt ei mäleta, aga sinna 8 keerdu ta võis olla küll. A nagu ma ütlesin Rootsi hinna kohta- 10.xx SEK võis see olla juba jumal teab kui kaua enne 2000. aastat, kui esmakordselt Rootsi sattusin. Aru ei saa ma lihtsalt sellest, et siin aina tõuseb bensuhind, ja põhjenduseks maailmaturu hind- selline tunne tekib, nagu Skandinaavia riigid ei kuulugi maailma :D
Ja see ''luksussõiduki'' maks- mis selle põhjuseks on, kas tõesti see, et järgmisel aastal peab Eesti riik kokku hoidma 10 mlrd. EEK? Selle asemel, et kulud kriitilise pilguga üle vaadata, visatakse lihtsalt mingi ''lambimaks'' jälle selga!
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

10EEK piir tuli eestis vist 2002, aga samas suuremad (hüppelised) bensuhinna tõusud on siiski olnud seotud aktsiiside tõusuga. Aktsiisitõus kui selline on täiesti normaalne nähtus arenevas riigis(omaette teema on muidugi see, kuidas meil seda aktsiisitulu rakendatakse), maailmaturuhind on aja jooksul samuti tõusnud, sellega vabandatakse väiksemaid kõikumisi.
730iA e32 138kW 12/1992
dan666
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 07.04.2007 12:50 51
Asukoht: võru

Postitus Postitas dan666 »

ei tea kas see väikeautogi nii loodust säästev on. üks asi on kütuse kulutamine teine auto tootmine. kusagil oli artikkel ka sellekohta(autolehes vist). näiteks kui sa sõidad 540-ga 500000km+ siis selle vahemaa peale oled kolm 1,1L fiati õmblusmasinaks sõitnud
BMW 525i e34 141kw
Kasutaja avatar
veekaheksa
Huviline
Postitusi: 406
Liitunud: 22.04.2006 00:24 35
Peamine sõiduk: Audi A4 3.0 TDIQ
Telefon: 5295728
Asukoht: P-Jaagupi EST/Scand
Kontakt:

Postitus Postitas veekaheksa »

Ilves, ma vaatan, et sulle on erinevad maksud nii südamelähedased, et äkki soostud mõne klubikaaslase maksud kah kinni taguma. Kui ei soostu, siis ära nii optimistlikult sõna võta. Mulle igatahes tundub, et sul on eestlase veri välja löömas muidu. Kahjurõõm, on ikka ja jälle üks suurimaid rõõme. Olen igasuguse maksutaseme tõusmise vastu.
Aus Maksumaksja
suitsetaja
autoPD
veekaheksa
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Vull, Norras on ju kütus vägagi kallis ja seda just sellepärast, et nemad oma kütust ei tarbi, vaid ka impordivad, et juhul kui tuleb naftakriis, siis neil oma sahver putru täis.

Natuke ärritas isegi üleeile Autolehe toimetaja veerg, mille autoriks oli seekord M. Pipari asemel Tõnu Korrol, kes kirjutas järgmiset:
...kuid vähemalt kaks asja on SDE fopaa juures positiivsed: esiteks see, et suure tõenäosusega ei hakka selline absurdne maks kehtima, ja teiseks see, et viimaks tekkis arutelu autode võimaliku maksustamise kohta. Just arutelu, kas ja kuidas maksustada, on esmatähtis ning tegelikult võiks ka SDE-le anda teise võimaluse oma ettepanek läbi mõelda ja uuesti sõnastada.
-mis mõttes, kas ja kuidas maksustada ja mismõttes, viimaks tekkis arutelu autode võimaliku maksustamise kohta? Miks see kasulik on?? Nagunii maksame juba praegu vägagi kõrget kütuseakstsiisi ja mida suurema mootoriga auto, seda rohkem me kütuseakstsiisi kaudu ju ka riiki toetame. Lisaks sellele maksame ka kohustuslikku liikluskindlustust, mis on suurema mootoriga autodel kallim kui ökoseljakottidel. - nii, et kui te väga tahate oma luksusauto maksu, siis nimetage lihtsalt kohustuslik liikluskindlustusmakse ümber või muutke kütuseakstsiis kordades väiksemaks.

Täiesti mõistmatuks jääb, miks on hr Korroli arvates hea, et lõpuks ometi tekkis idee autosid maksustama hakata! WTF?!?
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Soomes pidid üle 1,5l mootorid maksustatud olema ja alla 1,5 piiri jäävad autod pidid hinnas olema.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

usas tuleb varsti iPodi maks vist :D siis kui trahvimine erilist tulemust ei anna
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Postitus Postitas JannP »

postimees.ee
Pentuse sõnul pole tulumaksu langetamine mitte Reformierakonna jonn, vaid riigile hädavajalik samm majanduskeskkonna soodsamaks muutmiseks. Nii ei tohiks Pentuse väitel praegu makse ei tõsta ega uusi lisada.

«Luksusautomaksu sellisel kujul võiks nimetada ka kadedusmaksuks, sellele on raske mõtet leida,» kritiseeris Pentus sotsiaaldemokraatide ideed. Ka ei pidanud ta mõistlikuks Soome eeskujul autode maksustamist CO2 väljalaske järgi.
Olgu mis on aga vähemalt üks erakond on sellele jaburdusele vastu!
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Eks see maks ainult ühe erakonna idee on. Pointile ei ole pihta saanud, miks nad seda maksu peale suruvad, aga kui muudmoodi tähelepanu ei saa, siis rahva vihastamisega seda jagub.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Et miks või? Eesti riik on omadega pees, eelarve vähemalt, see on minu arvamus, et selle tõttu tuli kellelegi see geniaalne idee pähe.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Sama teema nagu jonnipunni teemaga.
Vaadake oma postid enne saatmist üle.

Aare, sinu rahulolematust Eesti riigiga on juba 10-kordselt kõigile pähe taotud - ei ole vaja seda iga päev igas teemas uuesti kirja panna.
Ja Rootsis on jah kõik teistmoodi.

Püsigem kõik teemas.
Viimati muutis hanno, 16.05.2008 13:15 52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ma ei räägi selles, kui rahul ma olen või mitte, räägin vaid seda, kuidas olen aru saanud.
Aga ju jääb.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Postitus Postitas Ultron »

1. EU niikuinii piirab uute autode lubatud maksimaalset CO2 sisaldust, piirangud on juba mitmeks aastaks paika pandud.
2. Tootjad kes soovitud keskmisest mõnevõrra suurema CO2 eraldusega autosi müüa hakkavad EU'le selle eest raha välja käima. Siit sündis näiteks BMW Efficent Dynamics ideoloogia.
3. Auto maksimaalne võimsus pole mingit pidi seotud luksusega.
4. Auto maksimaalne võimsus pole ka seotud kütusekuluga.
5. Kes majandusteooriad natukenegi tunneb, see teab et majanduslanguse ajal lisamaksud 30 000 juhile (või misiganes lisa maksukoormusele) ei mõju majandusele kohe kindlasti hästi ega soodusta majanduskasvu taastumist.
6. Kütte hind on mõne aastaga kahekordistunud ja jätkab samas tempos. Surve säästliku auto soetamiseks on ja jääb ka ilma igausguste lisamaksudeta.
7. Riik maksustab läbi aktsiisi kütust, suurema CO2 eraldatusega masinad, mis tarbivad rohkem kütust maksavad rohkem. Näiteks 30l/sajale kulu või lõbu maksab üldjuhul juht omast taskust kinni, suure osa läbi aktsiisi riigile. Kes sõidab väikse säästliku autoga hoiab oma tuhanded juba siin kokku.

Sotside eelnõu ei täida sellele pandud eesmärke, kui nädalavahetuse hobiautode arendajad (olgu siis selleks garaazis olev EVO/Impreza või V12 Jaguar/BMW), dziipidega metsamehed, 7-kohaliste suurte pereautodega sõitjad jne peavad oma kukrut kergitama. Reaalne eesmärk oli neil populismi viljeleda: võtame vähestelt "rikastelt", küll "vaesed" siis oma kadedusest rakendades hääled meile annavad. Karm reaalsus on see: sotse pole algusest peale huvitanud, kas tegu on luksuse või looduse säästmisega, neid huvitavad ainult hääled. Sellega on neil sedasi, et ca 30 000 omaniku hääled on neil nüüd läinud, sõltumata kas eelnõu jõuab üldse menetlusse. Pluss 30 000 juhi elukaaslased, hääletamis-õigusga pereliikmed + kodanikud kes soovisid oma järgmiseks autoks kunagi kaugemas või lähemas tulevikus võimsamat (mitte ilmtingimata reostajat) autot soetada.

Kokkuvõtteks, EU juba piirab tootjate CO2 eraldatust uute automudelite juures. Kütust rohkem tarbijad kasutajad juba maksavad selle eest riigile. Küttehinnad jätkavad oma tõusu ja "luksuse" tarbijad maksavad niikuinii tulevikus veelgi rohkem. Sotside eelnõu on täiesti ebavajalik kõige selle valguses aga ega poliitika ja reaalne vajadus ei käigi meie riigis tihti käsikäes.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ilvese jutuga täiesti nõus.
Ja üleüldse on imo suht mõttetu sellise avalduse peale "leili" minna, sest säärast jaburdust nagunii ei tule.
Kui midagi, siis pigem CO2 pealt, mis on minu meelest ka täiesti õiglane ning euroopalik mõtteviis.
530d
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

Palju head lugemist:

http://www.vabalog.ee/?p=583
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Postitus Postitas Ultron »

Asjalik link, kadedusemaks on hea kirjeldus :)
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Ei taha teada, kui palju mingi 1,5liitrine isend kütust võtab, kui 5-liikmeline pere koos lapsekäru ja soojade riietega peale laadida.

Mootori kubatuuri või kilovattide põhjal makse arvestada on ikka äärmiselt meelevaldne. Siis peaksid kõik inimesed autos üksi sõitma, nii kulub kütust kõige vähem ja järelikult eralduks ka vähem Co2.

Tean inimesi, kes peavad kütusekulul väga hoolikalt silma peal ja kes oskavad kohe öelda, et "kui 1 inimene on rohkem peal, siis kulu suureneb kohe 0,6 liitrit sajale!" või "suvel läheb liiter sajale rohkem, konditsioneer annab tunda".
Issand, kütusekulu mõjutavaid faktoreid on lihtsalt NII palju, et adekvaatset arvutusmudelit ei ole võimalik koostada. Sotsid tegid minu silmis küll margi täis selle lolli ideega :?
Vasta