Kojamehed

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Aga kui sul keegi Tallinnast Mulgimaale tulemas, siis Järve keskuse juures Ben autotarvete poes paar päeva tagasi oli neid hulgi müügistendil rippumas.

Vaat hiljaks jäid natuke oma sooviga, ma ise tiirutasin sel nädalavahetusel Mulgimaad pidi, oleks saanud sulle kuhugi jätta.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Muideks seal samas järvel on müüa ka seda vidinat eraldi, olen selle ise sealt ostnud, maksis 15 krooni kui ma ei eksi.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kalle_K
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 25.08.2006 20:40 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kalle_K »

Mul selline küsimus, et E36-l juhipoolne kojamees veab alla tulles vastiku krägina saatel vertikaalsed triibud klaasile kui klaas märg. Arvasin, et lihtsalt vana ja kulunud ning ostsin uued Championid. Kuid asi läks ainult natuke paremaks, ikka veab triibud sisse nö "hüpates" kui alla liigub luud. Üles läheb kenasti. Milles probleem võib olla, hoovastik kulunud? Vars ei suru piisavalt peale? Ehk keegi oskab aidata...
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

ridariass kirjutas:Mul selline küsimus, et E36-l juhipoolne kojamees veab alla tulles vastiku krägina saatel vertikaalsed triibud klaasile kui klaas märg. Arvasin, et lihtsalt vana ja kulunud ning ostsin uued Championid. Kuid asi läks ainult natuke paremaks, ikka veab triibud sisse nö "hüpates" kui alla liigub luud. Üles läheb kenasti. Milles probleem võib olla, hoovastik kulunud? Vars ei suru piisavalt peale? Ehk keegi oskab aidata...
Oli sama jama, painutasin pisut kojamehe karkassi ja asi toimib, hullult ajas närvi küll.
Aga teine viga seoses nendega on ikkagi man.
Arvatavasti on tõesti kogu selle kojameeste mitte perfektse toimimise põhjuseks hoovastiku kulumise aste.
Juba terve aasta võtan hoogu et viga kõrvaldada, aga alati tuleb see siis meelde kui vihma sajab ja ununeb kui enam ei saja :| :D demet.
Luban endale et kõrvaldan tulevikus kojameestega seotud probleemid.
Kasutaja avatar
Laur
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 20.09.2003 01:06 59

Postitus Postitas Laur »

Võib-olla kõik juba teavad, aga igaks juhuks ütlen ka siinsele rahvale, et esinduses e34 kojameeste komplekt maksab nüüd 650.-. Minu arust olid need paar aastat tagasi vähemalt paarsada krooni kallimad.

terv,
BMW 549i/6
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Olid jah 850.
Samas, Baktis on vist juba üle aasta komplekti hind 450 olnud.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

Mis aitaks kui juhipoolne kojamees jätab silmade kõrgusele veeläraka? + tagasitulles lohistab selle laiali kah.
Probleem oli algusest peale , kojameesteks on Trico.Lootsin , et vajavad sissetöötamist aga ei miskit. :?
Vanad x-aegsed kojamehed pühkisid ühtlaselt kuni surmani.
Bmw E46 330D
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

sips kirjutas:Mis aitaks kui juhipoolne kojamees jätab silmade kõrgusele veeläraka? + tagasitulles lohistab selle laiali kah.
Probleem oli algusest peale , kojameesteks on Trico.Lootsin , et vajavad sissetöötamist aga ei miskit. :?
Vanad x-aegsed kojamehed pühkisid ühtlaselt kuni surmani.
Aitavad uued kojamehed ehk....
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

juhikojamehel "spoiler" on?
Kasutaja avatar
virx1
Huviline
Postitusi: 390
Liitunud: 23.12.2006 16:51 33

Postitus Postitas virx1 »

Kojameeste väsimusel on kaks märki. Esiteks- jätavad veelärakaid. Teiseks- hakkavad kriuksuma või nö. vastukarva käima. Mingit sissetöötamist pole uuel kojamehel vaja. Pole võimatu, et said praagi.
E36 325i
agx
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 18.02.2003 10:43 32

Postitus Postitas agx »

Kindlasti tuleb ka esiklaasi seisukorda jälgida, kõik pisemad täkked lühendavad kojamehe eluiga. Ikkagi müün igasugu vidinaid jne. ja olen ammu jõudnud tulemuseni, kus aastas vahetan harju 2X aastas ja probleeme ei ole. Toode ikka Championi oma. Muide väga head tulemust annavad ka need klaasi vahad. Kartsin nende kehva järelmõju ja muidu skeptiline selle keemia suhtes aga pole klaasil äda midagi. Suur pluss ka see, et hoovastik saab väga kerge liikumise!
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

sain ka läbi ussim*nni(sry aga lihtsalt on õige sõna siinkohal,sest BMWle,eriti vanematele väga raske leida või polegi) e46-le nö. "raamita kojamehed" - aega ja otsimist oli aga lõpuks, kui kellelgi huvi siis PS kuna ei hakka oma teemasse pilte ja hindasid panema,muidu saan mõni hommik uued osta veel :P väga hästi puhastavad ikka!!
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Kas e36 on samad?
Kui mitte, jäi äkki silma.
estex
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 05.02.2006 23:39 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas estex »

Ise kasutan Valeo raamita kojameest ning sigarahul, proovinud igast kojamehi kuid need on jätnud kõige asjalikuma mulje.
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

toom kirjutas:juhikojamehel "spoiler" on?
Spoiler on. Kojamehed olid tutikad, ( kohe hakkas ebaühlaselt pühkima).

Mine või garaazi vanu kojamehi otsima :?
Bmw E46 330D
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Ise ostsin kohalikust autopoest lihtsalt tavalised kojamehekummid, mingi 100kr oli vist ja pikkus tuleb ise välja lõigata ja panna vana kummi asemele. Ja üllatuseks pühivad nii, et paremini enam pühkida ei saagi ja juba pool aastat ilusti kestnud. Konkreetselt pühib kõik ära, mingeid jutte ega laike ei jäta. Klaasivaha on ka peal ja peale klaasi vahetamist paar kuud tagasi hakkasid veel paremini pühkima. Sõber ostis teisest poest need kummid mingi 40 krooniga ja näpuvahel olid juba kõvemad ning ei pühkinud algusest saati üldse. :lol:
Kasutaja avatar
rt23
Huviline
Postitusi: 911
Liitunud: 11.04.2007 14:45 36
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas rt23 »

olen proovinud igasugu vuhvleid, mille kõige suurem pluss on siis kui jätad nad ostmata sest tulemus on hullem kui vanadega. Bochi toodangus olin ka ennemalt heal arvamusel aga viimasel ajal hakkas nagu mingi praak sattuma koguaeg ja vahetasin championite vastu- siiamaani olen siga rahul ja kasutan ka edaspidi neid :D
Vahetada tuleks ikka 2x aastas kevadel ja sügisel, ohutuse kohapealt see 400 krooni aastas kokkuhoid küll ei ole :D
tel.53365288-Toomas 56285941- Taavi
Asukoht: Viljandimaa.
Kasutaja avatar
virx1
Huviline
Postitusi: 390
Liitunud: 23.12.2006 16:51 33

Postitus Postitas virx1 »

Ma ei kiidaks championit taevani. Olen ka ainult neid kasutanud, kuid viimased ei kõlvanud kuskile.
E36 325i
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

Valeo FTMFW! :lol:
On the 8th day, God created boost.
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

virx1 kirjutas:Ma ei kiidaks championit taevani. Olen ka ainult neid kasutanud, kuid viimased ei kõlvanud kuskile.
Samas võid osta kohe teised šampinjonid kui esimesed ei pühi ja oled ikka omadega plussis :P
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Arne_P kirjutas:
virx1 kirjutas:Ma ei kiidaks championit taevani. Olen ka ainult neid kasutanud, kuid viimased ei kõlvanud kuskile.
Samas võid osta kohe teised šampinjonid kui esimesed ei pühi ja oled ikka omadega plussis :P
ja jah

mina ostsin no kiiruga bensukas champid kui kunagi esiklaas ära vahetati! Ca 2 nädalaga kraapisid uude klaasi oma jäljed sisse ja peale seda jäänud eranditult boschi kaubamärgile truuks. Mõlemal masinal hetkel ka ilma raamita isendid kasutusel
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
pikk100
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 05.06.2006 23:15 33
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas pikk100 »

kas ka e39 le on raamita kojamehi saada
530dT ´99
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

pidavat olema jah nagu roolivõimus bosch i mees rääkis.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

valik on päris lai ja nad vast leiavad sobivad. Ametlikult nt. X3-le ei ole olemas, kuid ees nad mul siiki on :)
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

pikk100 kirjutas:kas ka e39 le on raamita kojamehi saada
Kaks nädalat tagasi Baktis öeldi, et ei ole. Just nende omapärase varrekinnituse pärast.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Tauri kirjutas:
Arne_P kirjutas:
virx1 kirjutas:Ma ei kiidaks championit taevani. Olen ka ainult neid kasutanud, kuid viimased ei kõlvanud kuskile.
Samas võid osta kohe teised šampinjonid kui esimesed ei pühi ja oled ikka omadega plussis :P
ja jah

mina ostsin no kiiruga bensukas champid kui kunagi esiklaas ära vahetati! Ca 2 nädalaga kraapisid uude klaasi oma jäljed sisse ja peale seda jäänud eranditult boschi kaubamärgile truuks. Mõlemal masinal hetkel ka ilma raamita isendid kasutusel
Kuidas selline asi üldse võimalik on, et kojamees klaasile oma jälje kraabib :roll: Esimest korda kuulen .....
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Arne_P kirjutas:
Tauri kirjutas:
Arne_P kirjutas: Samas võid osta kohe teised šampinjonid kui esimesed ei pühi ja oled ikka omadega plussis :P
ja jah

mina ostsin no kiiruga bensukas champid kui kunagi esiklaas ära vahetati! Ca 2 nädalaga kraapisid uude klaasi oma jäljed sisse ja peale seda jäänud eranditult boschi kaubamärgile truuks. Mõlemal masinal hetkel ka ilma raamita isendid kasutusel
Kuidas selline asi üldse võimalik on, et kojamees klaasile oma jälje kraabib :roll: Esimest korda kuulen .....
loogiline ju, et kraabib. hõõrdumine, füüsika.
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

aise kirjutas:
Arne_P kirjutas:
Tauri kirjutas: ja jah

mina ostsin no kiiruga bensukas champid kui kunagi esiklaas ära vahetati! Ca 2 nädalaga kraapisid uude klaasi oma jäljed sisse ja peale seda jäänud eranditult boschi kaubamärgile truuks. Mõlemal masinal hetkel ka ilma raamita isendid kasutusel
Kuidas selline asi üldse võimalik on, et kojamees klaasile oma jälje kraabib :roll: Esimest korda kuulen .....
Aga kahe nädalaga?! See ei ole ju loogiline, et see kojamehe kumm kahe nädalaga klaasi ära kulutab.
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

siis pidi see kumm suht liivapaber olema, odavate asjade viga.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Pigem sattus mingi liiv sinna kojamehe vahele või midagi säärast. Paljast kummist see küll tulla ei saanud. Ise annaks hääle Championile. Olen kasutanud mitmete autode peal ja on head minu arust. Võibolla pole paremat saanud :roll: Kojamehe "hüplemist", naginat ja kraginat põhjustab tihtipeale vääralt reguleeritud hoovastik. Kojamees peab klaasiga olema vist 90 kraadise nurga all. Kui ei ole tuleb varsi vähe painutada. UM is kohe spets tööriist selleks olemas (ilmselt ka paljudes klaasitöökodades).
Vasta