BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Vaba teema
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas confu »

Suur BMW omanike diskrimineerimine. See on absurd.

LINK: http://www.postimees.ee/?id=235935

Midagi peab selle vastu ette võtma. Allkirju koguma?
Mina teadsin, et liikluskindlustust määrati elukoha, riskikoefitsendi ja mootir võimsuse järgi. Või ma eksin?
Sooviks teada teie arvamusi.
.
Lauri_R

Re: Absurd

Postitus Postitas Lauri_R »

Mismõttes midagi ette võtma. See on järelikult kindel fakt ja seda ei saa allkirjade vms abil muuta. :mrgreen: Mina ei näe siin mingisugust diskriminineerimist :roll:
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas confu »

See, et sa ostad BMW, siis maksad ka lihtsalt sellepealt rohkem? No ikka on. Kus on loogika?
.
krisT
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 24.02.2009 19:16 02
Asukoht: Tallinn

Re: Absurd

Postitus Postitas krisT »

Alati on asjal kaks külge, kindlustuse pakkujate huvid peavad olema ka kaitstud. Kindlasti ei ole see summa üüratult suur, mida tuleb rohkem maksta.
Lauri_R

Re: Absurd

Postitus Postitas Lauri_R »

Seal tuleb see vahe maksimum paarkümmend krooni kvartalis, kui sedagi.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas toivoku »

MIs järgmiseks? Iga valgenahaga inimene või mustanahalisele jalaga tagumikku lyya ja seepole diskrimineerimine? :D Samas mul ontäiesti kama 8 , ega sisi sellepärast sõitmatta jää :)
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas confu »

No oletame, et paned auto seisma hoovi. Kuidas ta saaks enda süül tekitada avariid?
Autost üldsegi ei olene see asi, vaid asi on juhtides. Tehku miskeid teste enne kui lube kätte antakse. Siis maksku taunid oma debiilikustjuhimaksu.
No summa summaks, asi ikkagi põhimõttes :D Krt, paar õltsi jääb saamata :(
.
urx007
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 05.01.2008 19:05 37
Peamine sõiduk: 730 d e65
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas urx007 »

See minuteada juba ammu ,et suurema riskigrupiga ja õnnetuste rohkete markidega see makse pisut suurem, sama teema ka ralli masina markidega minu teada. Seega pole lihtsalt midagi teha kui otsustatakse neid niipalju kortsu laksida siis ka kindlustusel kuskilt raha vaja :lol:
Kõik inf kiirelt -5581481
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas confu »

Ammu või mitte ammu, egas see ei päästa midagi :D Põhimõte sama enivei.
Kunagi mäletan, et oli kusagil miski valem kuidas arvutada enamvähem oma kindlustust. Aga automarki ma seal valemis ei näinud. Samatmoodi registreerimisel võiks ju panna tehnilisse passi märkuste lahtrisse, et ala ohtlik auto, kipub iseenesest avariisid tegema vms..
No taunikari, absoluutselt mingit loogikat ei ole.
.
Kasutaja avatar
LauriJ
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 08.07.2007 22:12 55
Peamine sõiduk: F15 40d
Asukoht: Tartu

Re: Absurd

Postitus Postitas LauriJ »

Ma ei saa aru mida sa vingud? Kui ei meeldi ära sõida. Siis võiks ju kõik tallinnlased vinguda, et miks neil kallim kui võrukatel, ega mina ju õnnetust ei tee. Samamoodi see, et ostan võimsama auto, ega ma ei sellepärast kiiremini ei sõida ja rohkem õnnetusi ei põhjusta, aga kindlustus on kallim. Kui nii on kindlaks tehtud, et bmw-l on suurem riskigrupp, siis pole midagi teha, nutad ja maksad.
Uudis sulle: "Elu ei olegi kõigile võrdne, harju ära!"
F15
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas confu »

Meeldib ja sõidan ja summa mind ei häiri. Elukoha järgi käibki kinldustuse arvestamine. Aga, et automargi järgi - see ongi absurd.
Tegu ikka põhimõttes ja vingumisest asi kaugel. Tegemist on aruteluga inimestele, kes siiski arvavad, et tegemist on lihtsalt järjekordne läbimõtlematu asi kuidas teenida vähekenegi lisaraha. Sa vist oledki miski kindlustusekoi, kes helistab ja määrib miski konsultatsioone pähe. Ja on ise õnnelik maksma lambiasjade eest.
Nt: Lähed poodi, paned vorsti korvi millel hind juures 15 eeki, siis kassas küsitakse, et mis autoga sõidad, ütled, et BMW'ga, maksad kohe miski 25 eeki vorsti eest. Täpselt sama tuleb välja.
Samahästi võiks olla rehvi maks, mida odavamad rehvid, seda rohkem maksad rehvimaksu. Samatmoodi ohtlik ju.
.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Absurd

Postitus Postitas iisak »

Sa ole õnnelik, et sul Impreza ei ole :roll:
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Lauri_R

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas Lauri_R »

Osta Lada, antakse teine vorst kaubapeale :mrgreen:
Järelikult oled vale margi kasuks ostunud, kui sind häirib sellega kaasas olev maine ja mõned kopikad suurem kindlustusmakse. Hoolitse parem selle eest, et näitad baierlase roolis end eeskujuliku liiklejana ja ei suurendaks avariide arvu.

Mõttetu vaidlus, mis kuhugi ei vii.
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas confu »

Sõidan üpriski viisakalt ja samuti näen, et teisedki BMW juhid on väga viisakad. Mina väga tihti ei kohtagi liikluses BMW'sid nii väga liiklemas nagu räägitakse. Põhilised on siiski audid ja toyotad, kel suunatuld ei ole enam põhivarustusse pandud.

Valisin endale just selle automargi, mis on parim. Ma siin juba väsinud kordamast, et mind ei häiri kõrgem makse vaid selle põhimõte. Olgu mul kasvõi mersu vms. Ma alles esimest korda kuulsin sellisest asjast ja arvasin, et automargist ei tohiks kindlustuse makse sõltuda. Kuna auto iseenesest end sodiks ei sõida.

Eks vaidlus on mõttetu tegelt jah ja enamused mõtlevad, et mis mingi dislapoiss niigi oma väikeste kW-ga ja kardab maksta nüüd paar lisa krooni. Ei ma ei karda maksta.
Kahju, et keegi ei oska kaasa mõtelda. Samahästi võib selle teema ka siis ära kustutada, või ära muuta nii, et oleks lihtsalt üks link.
.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas Anti »

Automargi- (ja tihtipeale ka mudeli-)põhine kindlustussumma arvutamine on mujal Euroopas olnud tavaline asi juba aasta(kümne)id. Isegi üllatav, et Eestis nii kaua läks selle juurutamiseni, varasemalt lihtsalt seadusandlus nägi ette teise arvutuskäigu.
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas KirillD »

Mind ei häiri ausalt see kõrgem kindlustusmaks nii väga kui see, et Postimees ja muud väljaanded diskrimineerivad SELGELT ja jõhkralt BMW omanike oma idiootsete pealkirjadega. Kui avariis osaleb juht, kes omab BMW'd siis on pealkirjaks "BMW sõitis vastu puud !" ja kui on mingi muu automark siis kirjutatakse "Autojuht ei saanud hakkama auto kontrollimisega ja põrutas vastu puud".

Minu meelest peaksime meie, EBK foorumi rahvas, küll midagi selle vastu tegema. Kõige lihtsam viis oleks näiteks tuimalt toimetajate tüütamine, nii kui tuleb selline pealkiri. Siis liikmed saadavad viisaka kirja stiilis "Palun parandage x artikli pealkirja sõnastus. Automark ei põhjusta avariid, vaid autojuht, palun lõpetage BMW maine rikkumine.".

Mõne jaoks võib see tunduda tõesti idiootne, aga mind häirib see asi juba väga, konkreetselt on kopp ees. Ma teeks võib-olla sellest ka siia teema, aga ma ei tea kas oleks toetajaid või ei, üksi oleks ka parajalt idiootne rabeleda.

Vabandust OT pärast.

Parimat, Kirill.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2401
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas TarmoV12 »

nuu pole kuigi raske näha põhjuseid, miks liiklusuudiste pealkirjad telfis ja mujal on sellised nagu nad on ... ikka selle va kõliseva pärast .. pealkirjas mainitud "BMW" garanteerib igal juhul palju klikke ja palju kommentaare, see aga tähendab otsest reklaamitulu. kogu lugu. meeldib see meile või mitte, telfi või õhtulehe toimetajaid ilmselt ei koti absoluutselt hala, kuidas meid diskrimineeritakse :|

Kristjan Tamme: Riigitöötajad on suured ropendajad
Millised sõnad pealkirjas garanteerivad palju kommentaare?

Homo. Savisaar. Venelased. BMW.
V8
timik
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 05.03.2010 20:05 07

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas timik »

Teemaalgatajale niipalju, et see vingumine ei vii sind kuskile.
Ise, kui kindlustusmaailmas tegusid tegev inimene olen mitu korda saanud sellise küsimuse, ja ka mitu korda väga hea vastuse sellel küsimusele. Miks näuiteks IF-il on eraldi koefitsient vanuse kohta? Kui sa oled 20 aastane ja teed omale kindlustuse IF-is, siis korruta oma summa julgelt koefitsendiga 1,8. Kui ei taha, ära vingu, ja mine teise seltsi. Asjad on paika pandud mitte ainult Delfi postituste andmetel, vaid ikka pika uurimustöö tulemusena. Lambist ei hakka keegi niisama mingit koefitsenti sulle kaela väänama. See ikka läbimõeldud ja põhjendatud asi.
Iizi.net sai vist vabalt vaadata oma kindlustusmakset. Toksi andmed sisse, vali odavaim makse ja naudi elu. See, millise seltsi liikluskindlustus sul on, EI tähenda sinu jaoks mitte midagi.
Edu.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas Madis. »

Kas te siis ei tea, et iga BMW omanik ei ole idioot, aga igal idioodil on BMW? :P
BMWsid on väga palju registris ja see pole mingi uudis, et see madalalaubaliste esimene valik on. Ja sellised kipuvadki purjuspeaga kraavi ära eksima
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas confu »

Kust otsast tänapäeval arutelu on vingumine?
KirillD kirjutas: Mõne jaoks võib see tunduda tõesti idiootne, aga mind häirib see asi juba väga, konkreetselt on kopp ees. Ma teeks võib-olla sellest ka siia teema, aga ma ei tea kas oleks toetajaid või ei, üksi oleks ka parajalt idiootne rabeleda.

Vabandust OT pärast.

Parimat, Kirill.
Oo.. inimene kes luges teemat välja, suur kummardus.
Just seda ma silmas pidasingi, et see on absurd, et diskrimineeritakse automarke. Samahästi võiksin ju teisi rasse diskrimineerida. Umbes kui on miski tsurka on raudselt pätt, tuleks kinni panna.
.
taunod
Huviline
Postitusi: 3968
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas taunod »

Mõned aastad tagasi ajas närvi, et noortel suurem kindlustus. Ja siis saabus see päev ja makse langes aasta peale umbes 700 eeku :cool:
Oskab keegi öelda, kui palju BMW omanik rohkem maksab?

Edit! Vaatasin, et järgmine kindlustusmakse peaks tulema mul kusagil 1200
Naisel sama autoga 4200 (tema nimel pole varem kindlustust olnud).
Normaalne :D
Viimati muutis taunod, 19.03.2010 22:38 54, muudetud 1 kord kokku.
2X328 '95
timik
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 05.03.2010 20:05 07

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas timik »

:lol: :lol: :lol:
Mis kindlustusmakse valemist jutt käib? Hakkas ennast ka huvitama :D
Kindlustusselts paneb hinnad paika enda kogemuse ja äranägemise järgi. Mingist diskrimineerimisest ei saa juttu olla.
Kas mingi 20 aastane nolk, kes on eile saanud load on bemmi roolis ohtlik? Muidugi on!
Kas ta on ka muu automargi roolis ohtilk? Muidugi on!!!
Sellest tuleneb ka lisamakse mida selts peale väänab. kellelgi ei ole vist soovi hakata lambist midagi välja maksma. Pigem loobutakse sellistest klientidest. Poliis maksab 1000 EEK, pärast käib selts välja 10 000 EEK. :)
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas confu »

timik kirjutas::lol: :lol: :lol:
Mis kindlustusmakse valemist jutt käib? Hakkas ennast ka huvitama :D
Kindlustusselts paneb hinnad paika enda kogemuse ja äranägemise järgi. Mingist diskrimineerimisest ei saa juttu olla.
Kas mingi 20 aastane nolk, kes on eile saanud load on bemmi roolis ohtlik? Muidugi on!
Kas ta on ka muu automargi roolis ohtilk? Muidugi on!!!
Sellest tuleneb ka lisamakse mida selts peale väänab. kellelgi ei ole vist soovi hakata lambist midagi välja maksma. Pigem loobutakse sellistest klientidest. Poliis maksab 1000 EEK, pärast käib selts välja 10 000 EEK. :)
Kas minu meelest esivedu on ohtlikum, muidugi on!!!
Igas kurvis tahtis talvel otse panna kui sõitsin korra esiveoga.
No staaži järgi loomulik, et hinnakiri paigas kuid automargi järgi mitte.
Ja ma ei tea mitmendat korda ma ütlen seda juba aga seda paar krooni lisamakset mul pole raske maksta, olgu kasvõi 500 krooni rohkem. Mind lihtsalt ei meeldi see idee, et BMW omanikud maksavad rohkem. Jah on teisi ka. Aga kui maailmas oleks 10 automarki vaid, millest 1 on hea ja vastupidav ning kõik ostaksid seda. Mida rohkem neid teedel on, seda rohkem juhtub ka liiklusõnnetusi. Seega teised 9 ei maksa emmigi ja see 1 mis on hea maksab rohkem.
.
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas maestro »

Madis_M kirjutas:Kas te siis ei tea, et iga BMW omanik ei ole idioot, aga igal idioodil on BMW? :P
BMWsid on väga palju registris ja see pole mingi uudis, et see madalalaubaliste esimene valik on. Ja sellised kipuvadki purjuspeaga kraavi ära eksima
+1 Sellega minu arust kõik öeldud :!:
KirillD kirjutas:Mind ei häiri ausalt see kõrgem kindlustusmaks nii väga kui see, et Postimees ja muud väljaanded diskrimineerivad SELGELT ja jõhkralt BMW omanike oma idiootsete pealkirjadega. Kui avariis osaleb juht, kes omab BMW'd siis on pealkirjaks "BMW sõitis vastu puud !" ja kui on mingi muu automark siis kirjutatakse "Autojuht ei saanud hakkama auto kontrollimisega ja põrutas vastu puud".
Su palveid on võetud kuulda http://www.tallinnapostimees.ee/?id=239429 :evil:
confu kirjutas:Kas minu meelest esivedu on ohtlikum, muidugi on!!!
Nii ei tasu ka võtta, mõlema veolised on oskamatu juhi käes võrdselt ohtlikud.
Ei ole sellist asja et esivedu on ohtlikum kui tagavedu. Esiveo mees vaidleks risti vastu!
On sellel vaidlusel mõtet - mina leian et ei ole. Kellele meeldib ema, kellele meeldib tütar.

Ja ma üldsegi ei saa aru mida selle teemaga üritatakse öelda :?:
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas confu »

Ega jah kel ongi pohhui, et BMW'sid mõnitatakse ja alandatakse, need ei pruugigi aru saada ja on rahul sellega ka veel takkaotsa.
.
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas Mihkel_O »

Kui statistika näitab, et mingi margiga juhtub keskmiselt rohkem liiklusõnnetusi (õnnetuste arv registreeritud arvu suhtes, vaevalt et see väljendub lihtsalt selles, et bmw-sid on lihtsalt rohkem), siis järelikult on mille üle ka mõtelda. Nii nagu paljud ka siin enne on välja toonud, siis selliste otsuste taga on ikkagi korralik ja statistiliselt korrektne uurimustöö. Seega ei ole siin tegu margi mõnitamise vaid fakti konstateerimisega. Kui teemaalgatajale see küsimusi tekitab, siis võiks pöörduda ametliku päringuga kas lkfi või mõne kindlustuse pakkuja poole ja nõuda selgitust sellele. Ma usun, et saab päris põhjaliku seletuse.

Mis puutub laimamisse ja mõnitamisse, siis selline tegevus on alati kellegi isiku subjektiivne arvamus ja kui tegu ei ole oma tuttavaga (kellelt ootaks oma vaadetega arvestamist) siis peaks sellised sõnavõtud küll täiesti külmaks jätma. Mind küll ei häiri, kui keegi osutab bmw juhi peale ja ütleb rullnokk vms. Tema arvamus, millele tal on õigus, see ei mõjuta minu arvamust ja mul ei ole ka mingit sundust teiste arvamusi ümber pöörama hakata.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Vähemalt Kaskokindlustuses on sellised reeglid juba ammu-ammu kasutusel. See on üks põhjus, miks Subarut kallis pidada on, Kaskomakse on 2x kõrgem kui samaväärsel Madzal.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas marek555 »

Hakkas ennast huvitama, palju siis BMW omanik võib rohkem maksta võrreldes teiste sama võimsate autodega. Tegin endale huvipakkuvatest näitajatest tabeli Ergo kalkulaatori järgi ja tuleb välja, et olenevalt mudelist, võivad vahed olla ikka väga suured. Muidugi on mõstlikum valida odavam kindlustuspakkuja kui seda on Ergo.
Pilt
Ise maksan enda 320i eest aastas 805 krooni :cool:
Enne EL-i astumist reguleeri seadus täpselt tariifi metoodikat (http://www.hot.ee/e23bmw/Tariifi%20koos ... oodika.pdf) aga nüüd koostab iga kindlustuspakkuja oma äranägemise järgi.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas Henri. »

Päris hea, et 320 on kallim kui 328 :mrgreen: aga samas, statistiliselt on 320-e kindlasti kõvasti rohkem liikvel ja kindlasti paljudele kättesaadavam kui 328, seega keeratakse neid ka rohkem ümber puu.
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW ja kõrgem kindlustusmakse

Postitus Postitas confu »

Päris huvitav tabel tõesti. Selle peaks ära isegi ära salvestama.
BMW ja Fordi võrdlus hea, see 85kW ga.
.
Vasta