Jama kindlustusega, juristi abi vaja

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Jama kindlustusega, juristi abi vaja

Postitus Postitas wirx »

Asi nimelt selles, et detsembri alguses käisin Pärnus ja sealses portarturis, mõni nädal hiljem helistati politseist, et ma olevat kellelegi otsa sõitnud parklas. Uurisin enda auto üle ja mingeid kahjustusi ei olnud(nagu oleks mõni värvikriim juurde tekkinud stangele, aga seal olid need ennem ka juba) aga auto kellele ma otsa olevat tagurdanud sai 10500 krooni eest kahjustusi(mis maksti talle kindlustuse poolt mõne päevajooksul ära, kuigi keegi polnud minuga ühendust võtnud) Siit tekib esimene point, et kuidas saab teha kellelegi 10k eest kahju, ise samas täiesti terveks jäädes...
Käisin kindlustuses ära peale politsei kõne ja kirjutasin seletuskirja, kus rääkisin, et ei tea asjast midagi. Kindlustusest öeldi, et üks taksojuht olevat näinud minu avariid(otsa olevat sõitnud sama värvi BMW 525le).
Siis käisin ka politseis ära, kus määrati mulle trahv 300krooni LE 91 ja 105 paragrahvi rikkumise eest. Kuna summa oli naeruväärne(Pärnu sõit läks ka rohkem maksma) ei hakanud ma seda edasi kaebama(kuigi tasunud ka pole).
Nüüd Jaanuari keskel sain kindlustusest kirja, et pean maksma välja auto remondi ja ka kindlustuse töö(12000 krooni kokku). Kuna ma ei teatanud avariist ja põgenesin sündmuskohalt. Jaburaks teeb asja see, et kuidas ma saan teatada liiklusõnnetusest, millest ma ka ise teadlik pole. See teeb umbes sama välja, et kui sõidad maanteel, saad mõnelt autolt kivi esiklaasi, kirjutad autonumbri üles ja sõber kes kõrval istus hiljem kinnitab, et jah selle auto ratta alt tuli kivi ja summa nõuab välja kindlustus sellelt kivi viskajalt autojuhilt.
Teine probleem on veel, kuna politsei tegi trahvi 20dets ja kindlustus saatis kirja 15 jaanuari paiku, ei ole mul enam võimalik teha pretensiooni politsei otsuse vastu(15 päeva oli aega ainult) Pealegi saatis ta kirjad Paide koju, kus need vedelesid mitu nädalat, kuna ma ei käi iga nädal kodus.

ja point, miks ma ei hakanud kohe protestima on siin:
Politsei 300 kroonise trahvi kviitungi peal on kirjas:
juht ei veendunud oma manöövri ohutuses parklas parkimis kohas välja sõites, tagurdas teisele pargitud autole pihta, millega tekitas varalise kahuga liiklusõnnetuse

Aga kusagil pole juttu põgenemisest vms. Tegelikult oleks pidanud ma saama sellise asja eest minimaalselt vist 3000 ja max 18000, kuna avarii paigalt põgenemine=alkoholi joobes sündmuskohalt lahkumine.
Ma jäin ootama, mida kindlustus teeb(no kes see ikka magavat karu torgiks) ja kindlustus muidugi jäi ootama mida mina teen, ootas 15 päeva ära ja siis asus tegutsema....

heh...nüüd vaatasin veel täpsemalt, tuleb välja, et kui ma oleks tahtnud 300 kroonist nõuet tagasi ajada, oleks pidanud minema pärnu ja seda kohe kindlasti korduvalt, bensu peale oleks juba 1000-ndetes pappi läinud....ajuvaba :S
et säästa 300 pean raiskama 1500??

Kahju muidugi, et kellegi BMW katki läks :cry:
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

Üks väike idee tulevastele avarii tegijatele selle sama loopõhjal:

Kuna kannatada saanud bmw juht sai raha kindlustuselt mõne päeva jooksul peale õnnetust kätte(mina sain sellest õnnetusest alles mõne nädala pärast teada) siis tsenaarium järgmine:
Sõidan mina kogemata vastu teist autot, aga kuna petsi auto, siis ei taha ise maksta. Sõidan oma autoga mõnda parklasse mõne musta värvi auto lähedusse. Siis tuleb meph ja väidab hiljem politseile, et üks must honda numbriga ABC 123 sõitis vastu minu autot ja põgenes...mina saan papi, petsil on kasko ja voilaa....kõik rahul ja honda omanikust ei saa ma enam kunagi midagi teada...
BMW M5 V10
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Nagu sa tõenäoliselt juba tead, on põhiline viga selles, et sa ei kaebanud edasi seda 300 trahvi. Ainuke variant, mis pähe tuleb, on see, et tagurdasid omaarust hoopis mingile valgele sigullile otsa seal parklas ja arvasid, et trahv on selle eest. Mustast autost ei tea sa midagi.
Kui sa tõesti ei tagurdanud kellelegi otsa ja arvad, et vastaspool üritab tünga teha, siis rõhu eelmisele tekstile, kui võisid ikka tagurdada, siis väida, et see kõks ei saanud niipalju väärt olla.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4223
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kas sa ise nägid politsei fotosid kahjustatud autost ja kas politsei uuris sinu sõidukit või kindlustus ? Kas sa oled andnud allkirja , et põhjustasid liiklusõnnetuse ja kas on ülekuulamisprotokoll politseis tunnistajatelt ?
Kas sa tegelikult võisid antud õnnetuse põhjustada ?? Ausalt .
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Vot see on huvitav et paari päevaga kindlustus 10K välja käis. Tavaliselt ikka nik**kse ajusi vähemalt kuu. Ise kunagi sain salvalst raha kätte 2 nädalaga ja see tõsine rekord.
Arvatavasti kuskil kellelgi kindlustuses käpp sees.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

viimane mulle tekitatud kahju läks väljamaksmisele umbes nädalaga.
pikk jutt lühidalt- kahjukäsitlejale makstakse altkäemaksu remonditöökoja poolt, et auto neile saadetakse. läksin nende mänguga kaasa kuni oli aeg remonti minna( garantiikiri oli laual kolme päevaga)
siis ütlesin et makske hoopis jupid kinni ja pool tööraha. assa kus kahjukäsitlejal tuli nägu pähe.sain 8500.- pole siiamaani viitsinud midagi autoga teha. põhimõtteliselt pole nagu midagi viga. vähemalt teised pole märganud.
aga kui advokaati vaja siis tõsise inimese viin kokku tõsise advokaadiga- no problem
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Olles ise ka advokaate kasutanud, siis selle 10,5K maksad sa korralikule advokaadile ühe päeva töö eest - asjaga-dokumentidega tutvumine, päringud, kaebuse vms. koostamine jne.

Kahjuks :(
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

fotosid näen esmasp, kuna hetkel oli see tibi, kes kindlustuses minuga tegeleb puhkusel.
Enda seletuskirja kirjutasin, et ei tea asjas midagi, kuid politsei omale kirjutasin alla, et ma ei olevat veendunud manöövri ohutuses ja tagurdasin otsa. Selle kirja oleks saanud 15 päeva jooksul edasi kaevata(loe minna 2-3 korda pärnud 300 krooni taga nõudma) mida ma muidugi ei hakanud tegema, kindlustus ootas 15 päeva ära ja esitas nõude(mina jällegi ootasin 15 päeva, et kindlustus kirjutaks mulle, et saaks edasi kaevata, aga kuna ei kirjutanud ennem ei hakanud 300 krooni pärast vaeva ka nägema) Üks põhjus oli ka see, et politsei ei kirjutanud kuhugile, et oleksin põgenenud.(kindlustusest ennem öeldi, et kui olen põgenenud sündmuskohalt=alkojoobes sõitmine=pean raha neile maksma)
Tegelikult on mõned kriimud nagu tekinud tahastangele(aga ei tea kus kohast ja need kriimud on tõesti väga tühised mõni sent pikalt värv maas kuni kivikaitseni) Samas oli ka ennem mingid kriimud seal, seega 100% kindlusega ei oska midagi täpselt öelda.
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

oleneb kuidas advokaadiga kokkuleppelöe saad- kuna case on kindlustuse vastu siis ei ole probleemi kindla võidu puhul oma tasu advokaadil kindlustuselt väljanõuda! Kui oleks teinepool eraisik siis ei taha ükski advokaat seda teed minna!
Mine kindlasti advokaadi juurde- tema oskab anda juriidilise hinnangu ja soovitada mida edasi teha- see läheb sul nõuandena kirja ja 1 tunni hind heal advokaadil ca 1000.-
Kui pead selle raha maksma ja saad teada, et oled plindris siis pole midagi teha aga vähemalt on süda rahul, et oled enda heaks midagi teinud.
Kui Härra advokaat ütleb sulle, et õigus on igati sinupoolel siis saate juba edasistest plaanidest rääkida! Kuid vali kindlasti korralik tuntud advokadibüroo, sest mina kunagi seda ei teinud ja sain täiesti alusetult 12000 EEK trahvi, mida ei taha meenutadagi! :evil:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
crabbar
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 14.12.2003 16:17 46

kaamerad!!!

Postitus Postitas crabbar »

Mine kas advogaadi või mentidega portarturi turvateenistuse pealiku jutule ja küsi kas kaamerad platsi võtsid. Kui võtsid, siis nad tavaliselt säilitavad salvestusi 6kuud. sorri ma ei lugenud kõiki vastajaid läbi, võib-olla sa juba proovisid seda varianti. Kui mingi salvestis on, siis ei tohiks sul selle keisiga edasisi probleeme tulla.
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

kaameraid selle koha peal ei olnud
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

tead.. nende kaamerate asukohaga on nii, et ega nö lihtsurelik saagi ega tohigi ehk teada nende olemasolust.. et siis uuri seda kaamreate asja ikka, nägusid need küll ei näita kuid fakti et kas koksasid midagi või ei peaks ikkagi olema võimalik konstanteerida
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Toomas_V
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 25.07.2004 15:35 50

Postitus Postitas Toomas_V »

Üldiselt sul wirx vedas, et politsei su vastu suht lahke on olnud, et ta sulle lahkumist ja põgenemist pahaks ei pannud. See, et sa koheselt politsei otsusega nõusse jäid näitab seda, et sa ka õnnetuse põhjustamist süüd tunned.
Ja ütle, miks keegi suvaline taksojuht tahaks just sulle "kärna" keerata!!??...mainides politseile sinu auto numbrit!
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

kindlustus

Postitus Postitas Angel_L »

asi pole kärna keeramises vaid kindlustusest saadava rahaga. Tänapäeval muutuvad need petuskeemid järjest keerulisemaks seega peab ise valvas olema muidu võibki nii juhtuda nagu wirxil juhtus. Ja viga oli tõesti see, et nõustus politsei määratud karistusega. Oleks pidanud kohe protestima kui tead ,et pole kellelegi otsa sõitnud. Olgugi et trahvi summa aint 300 eeku oli. Asi on siiski põhimõttes ja oma syytuse tõestamises. nüüd lihtsalt omal asjaolud keerulisemad sest selle trahvi aktsepteerimisega võttis ka syy omak.
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Kindlustus tugineb politsei otsusele, mida sa vaidlustama ei hakanud.

Vaidlustada ei saa, sest seal on lühike tähtaeg, mis on möödas.

Ainuke võimalus on alustada tsiviikohtumenetlust ja kohtumeneltuse ajal kindlustus sinult raha võtta ei saa (kuni puudub otsus, kus sa süüdi oled).

Küsimus on nüüd selles, kuidas sa tõendad et sina liikluskahju ei teinud.
Vastaspool on seda juba teinud sinu allkirja abiga.

Enne tuleb mõelda kui allkirja kirjutada :!:

Trahv maksa ära, paari kuu pärast maksad muidu kohtutäiturile niikuinii+250 eek+jamad.

Võta minuga privas ühendust, räägime siis edasi (kui sul muidugi vaja on)- see case on piisavalt lihtne, et advokaadi peale pole mõtet raisata, otsi mõni asja jagav jurist.

Praegu on sinu kõige nõrgem koht see, et sa avarii fikseerimisel ametlikus protokollis ennast süüdi tunnistasid. Praeguseks arvab turvaülem juba kolmandat ja video on "kustutatud" jne jne.

Kas sul tunnistajad olid autos? Kui üksi olid ja tunnistajaid ei leia, turvakaamera linti pole, on see Sulle kaotatud case.

NB! Falck näiteks hoiab linte mingi 30 päeva ainult :!:
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

aga selline huvitav küsimus, et kui ma oleksin politseis väitnud, et mul on kindel alibi, et olin antud hetkel kusagil mujal. Ja kindlustus maksis juba mõne päeva möödudes vastaspoolele raha välja. Seega kehtiks põhimõtteliselt selline teema, et sõidan autoga kusagil vastu posti, jätan auto kuhugile parklasse seisma, sõber väidab, et nägi mingit suvalist autot põgenemas sündmuskohalt, kes mulle otsa tagurdas. Kindlustus maksab mulle raha ära, ja edasine mis saab sellest vastaspoolest, pole minu asi...(arvatavasti on tal kindel alibi, et teda polnud seal antud hetkel vms) samas kindlustus ei saa hiljem ka raha tagasi nõuda ju, kui ta süüdlast ei leia... seega mingi suur AGA on siiski selles cases...
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

mõne päevaga ilma altkäemaksu maksmata ei liiguta kindlustus lillegi

tavaliselt läheb oma nädal juba kõikide paberite vormistamiseks.

pooled kahjukäsitlejad võiks trellide taha pista kui kõiki neid jutte kuulda mida rahvas räägib....
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

Ja peale selle miks inimene peab sihilikult vastu teist autot tagurdama kui on olemas parkimisandurid.
Kohe mitte ei saa aru
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Ehk saad lasta ekspertiisi teha kus selgitatakse, kas sinu autoga on üldse võimalik konkreetseid kahjusid tekitada (tingimustes, mis vastavad tunnistaja ütlustega)?
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

seoses selle teemaga, et vastaspool nii kiirelt raha kätte sai...oskab keegi (privasse näiteks) saata Ergo ja IF-i ülemuste telefonid(või vähemalt mingite vastutavate isikute kontaktid), kindlasti oleksid nad huvitatud, kuidas nende alluvad vaikselt raha enda tasku panevad vms(mingi põhjus ju peab olema, kuidas vastaspool sai 2 päevaga raha kätte, samas veel minule, kui "süüdlasele" sellest kordagi märku andmata)
BMW M5 V10
pampkuri
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 24.03.2003 18:46 31
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas pampkuri »

Liikluskindlustusfondis on mingi järelvalve kindlustuste tegevuse üle uuri sealt.
2xAudi Quattro BMW530I
Vasta