E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas tryku »

On tekkinud E36 316i M43 plokiga mingine anomaalia. Imelikult niiskete ilmade tekkides. Täpsemalt siis sedasi, et auto seisab pikemalt näiteks, käivitan ja toimib kenasti. Jätan auto seisma näiteks 10-ks minutiks(vahet pole, kas enne olen 10 või 100km sõitnud) ning algul käib tühikäigul vaevaliselt 500-600 pöörde peal, gaasipedaali andmisele ei taha üldse pmst reageerida. Selline tunne, nagu kütust või õhku ei saaks kätte. Hoiad gaasi peal ning venitab astmeliselt pöörded üles ja jätab nagu vahele mootor. Hakkan kuidagi sõitma ning minuti pärast käib nagu kellavärk jälle. Järgmises kohas seisab veidi aega ning sama seis.

Algul oli ostes koonusfilter oli, arvasin, et saab kondenseerunud vett vms ja ajab õhulugeja lolliks veidi vms. Nüüd originaal õhufiltrikorpusega on ikka sama mure. Olen ka kuulnud, et koonusfilter ei mõju hästi õhulugejale, minul lugeja peaks korras olema, sest muudel hetkedel auto toimib kenasti.

Nüüd jäingi mõtlema, kui tõenäoline on, et kütusefilter on umbes. Mina selles mõttes seda vahetanud ei ole ning autot olen omanud nüüd peaaegu 2 kuud. Kütust paagis on, vahet ei ole kas 10 liitrit või 60, samamoodi käitus ikka. Kütusefiltriga on ainult see, et seistes peaks kenasti tööle hakkama ning sõidu ajal umbe tõmbama.

Oskab keegi aidata? Pole varem BMW-sid eriti remontinud ning ei tea, mida tuleks sellel esialgu kontrollida. Lambda anduriga ega küünaldega ma ka seda anomaaliat ei seostaks, kuna muudel hetkedel toimib auto kenasti.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
Kasutaja avatar
djvaldo
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 05.01.2006 18:49 20
Kontakt:

Re: E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas djvaldo »

Nüüd kui sulad ilmad siis mul sama teema... ja õhufiltri karp paugub ka. Eelmine kevad oli sama teema just niiskete ilmadega, vahetasin lamda ära ja asi funkas.
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas tryku »

Kas sul tekkis see probleem siis, kui auto teisis veidi aega? Mul on sedasi, et kui autot seisma ei jäta(mootor käib tühikäigul), siis seda probleemi ei teki.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
Kasutaja avatar
djvaldo
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 05.01.2006 18:49 20
Kontakt:

Re: E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas djvaldo »

jah, kui kasvõi korraks autol mootor välja suretada hakkab jama pihta. Natukene sõitmist ja paukumist hakkab jälle normaalselt tööle.
Kasutaja avatar
marko323
Huviline
Postitusi: 1050
Liitunud: 14.08.2006 16:35 52
Asukoht: saue

Re: E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas marko323 »

on keegi veale jälile ka saanud :roll: :?:
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas tryku »

Ma sain sealt enam-vähem vastuse oma küsimusele http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=38&t=27469
Ilmselt sai lambda anduri pistik niiskust ning hakkas jamama.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
Kasutaja avatar
djvaldo
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 05.01.2006 18:49 20
Kontakt:

Re: E36 316-l kaob jõud ära pärast seismist

Postitus Postitas djvaldo »

anduri pistik on see 3 haruline mis läheb sisse ainult ühes asendis?
Vasta