E46 tulede korrektor

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Kas BMW omapära ongi see, et kui kõik korras, siis laguneb järgmine asi ?! :D

Eile öeldi teenindusest peale mõningat hooldust ja remonti, et kõik on nüüd väga heas korras. Õhtul sõitma minnes avastasin, et tuled näitavad väga maha - ja tõsi ta oli, kumbki tuli ei tõusnud normaalsele kõrgusele sõidu alustades, ja lüliti ka ei toiminud salongis.

Auto ostul kartsin kohe, et siuke loll süsteem(milleks peab BMW need tuled alla laskma peale süüte väljakeeramist) meie külmaga siin otsad annab..
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Vabandust, foorumit lugedes tuli välja, et tegu on tulede regulaatoriga, mitte korrektoriga vist :)
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas Ma®tin »

Mul ka mingi hetk see ei töötanud paar päeva, siis hakkas jälle tööle ja töötab siiani. Samas praegu pole enam teab mis suur külm võrreldes varasemaga.
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Avastasin nüüd enne kui mootori käivitasin, süüde sees, et reguleerides salonginupust tulesid, häälitseb midagi kapoti all küll, aga tuled, ei vasak ega parem, ei liigu.

Seega mis diagnoosi võiks asjale panna? :)


edit: kapoti all nii vasakul kui paremal tule ääres teeb midagi häält kui rullikut kruttida salongist, tuli ise äkki.. aga kumbki tuli ei liigu ? :/
Kivestmägi
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 09.03.2011 10:52 28

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas Kivestmägi »

Tulede regulaatori siis põhimõtteliselt korras aga liugurid laternates kinni jäänud. Avastasin sama probleemi üleeile. Ajasin auto sooja garaazi ning tunnikese pärast liikusid juba tuled ka.
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Aga väljas ju plusskraadid.. ?

Selline küsimus, et mu sõber rääkis, et E49 olevat olnud mingi anduriga asi, et reguleerib automaatselt tulesid. Kas e46 on samuti sellise süsteemiga? Ses mõttes, et just vahetati rooliotsad+roolivardad ära, kas äkki kuidagi sellest vahetusest läks asi nihu?
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas MartenL »

Xenon tuledel on esimese parema õõtsa küljes väike nn kont, mis on ühenduses anduriga. Tihti kipub üks nendest lagunema.

Siin teemas tundub, et tegu on tavaliste halogeenidega, kuna xenonil ei ole salongis mingit nuppu, kus ise korrigeerida.
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Tegu on tõesi halogeenidega.
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Kuno_T kirjutas:Kui tuledes on ajamite tööd kuulda, siis on tõenäoliselt tegu ise kokkuklopsitud tuledega, mile töö kvaliteet ei kannata kriitikat ja reflektorid on lahti. Olen selliseid soperdisi mitmeid näinud.
2 kuud töötas kõik väga korralikult ja asi oli paigas, seega kahtlen, et oli tegu kokkuklopsitud tuledega.
edgarb
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 26.02.2011 23:07 02

Re: E46 tulede korrektor

Postitus Postitas edgarb »

Kõige huvitavam on see, et nüüd kus 2 päeva olid miinuskraadid ning auto seisnud, on asi iseenesest eilse õhtuse seisuga korda läinud - tulesid saab uuesti reguleerida. Müstika :)
Vasta