E36 316 süütelukk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
drey
Huviline
Postitusi: 382
Liitunud: 12.10.2005 00:15 40
Asukoht: Türi

E36 316 süütelukk

Postitus Postitas drey »

Sõbra bmw-ga milleks on siis E36 316 juhtus selline asi, et sõiduaeg kukkusid võtmed välja üldse põrandale. Loomulikult sai pandud võtmed tagasi, kuid võti ei keera enam nagu lukus. Kui mootorit käivitad ja tööle läheb sellesse asendisse jäi lukku ja võti käib sisse ja välja ainult. Niiet mootor töötas koguaeg ja ei saanud midagi teha. Sai siis 5da käigu sisse pandud ja välja suretatud mootor ja aku klemm maha võetud kuna vool ju koguaeg järgi.
Oskab keegi ehk aidata milles jama olla võib jne? Oleks vaja tööle saada auto. kahjuks ei oska öelda ma mis aasta omaga tegu, kuid pakun, et mingi 92-95
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Re: E36 316 süütelukk

Postitus Postitas andresv »

kui võti ei keera siis arvatavasti lukusüdamik katki. Võimalik et see võti jäi isegi õigesse asendisse, kust saab selle lukusüdamiku kätte.

Siin foorumis oli väike õpetus kuidas seda teha. Aga lühidalt, seal väike pilu, kust saab juukseklambri sisse torgata ning siis saab lukusüdamiku välja tõmmata.

Kui juhtmetest käivitada oskad siis võid ju seal süüteluku tagant need mõned juthtmed kokku ühendada. (süüte ernevad astmed) ja siis ühest juhe starteki käivitamiseks korraks ühendada.
VxV
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 23.12.2010 16:40 28

Re: E36 316 süütelukk

Postitus Postitas VxV »

Mul oli/on sama asi, ning aitas: http://www.youtube.com/watch?v=8TlreQ85uCw.
Kuid kui ta juba ühekorra nii läheb siis juhtub seda uuesti (vähemalt minul juba päris mitu korda, kannan näpitsaid ja kruvikeerajat autos igaksjuhuks).
Seega tõenäoliselt tuleb roolilukk/süüteluku korpus välja vahetada (kui auto ilma tehaseimmota ehk vanem kui 95, siis ei tohiks see keeruliune olla).
Selles suhtes kas lukusüdamik ka välja tuleb vahetada olen vastakaid arvamusi kuulnud. Võimalus on, et võid vana seest süüteluku võtta (saad vana võtit kasutada).

Ehk on abi.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: E36 316 süütelukk

Postitus Postitas Fred »

Olen ka selle läbi elanud, 1300 eek läks parandus koos uue võtmega. http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... #p14204145
Küll aga ei oska ma päris täpselt öelda, mis välja vahetati või parandati. Igatahes varemalt juba see lukk streikis ja auto käivitus ainult siis, kui võti ühte kindlat pidi sisse sai pandud, teistpidi käis ta lihtsalt luku sees ringi..
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Vasta