E36 Spido valgeks LEDide abil

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas fildeo »

Tere

Kas kellelgi on äkki kogemusi E36 spido ledistamisega. Plaanin ise ette võtta, aga mida võiks teada spidobloki lahtivõtmisel?. Olen ainult pirne vahetanud sealt tagant. Välisma foorumitest olen nii palju kuulnud et kuna seal originaalis tegu hõõgniit pirnidega, siis neil peaks oranz sokkel olema, mis tähendab et sellest oranzist valgusjuhist oleks vaja vabaneda kuidagi ( pidi mingisugune kleepis olema, mida ma siiralt loodan ).
Sisust muidu juba veits ära ledistatud, Klaasitõstuki nupud ja OBC nupud on juba valged. :D Tulemus endale meeldib küll. Plaanis veel need tulede regulli nupud teha. Kahjuks kliimablokki pole, pliidinupudega variandil saand aint tagasiklaasisoojenduse valgeks teha ja ASC nuppu ei saa kuidagi lahti, õnneks saan ühe mitte töötava nupu siis saan lammutada ja vaadata kuidas sinna ligi saab :)
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas Henri. »

Öösel sõitmine saab kahtlemata "äge" olema kui valge LEDi valgus näkku sirab rooli tagant.
Kasutaja avatar
juht
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 15.04.2010 14:50 53
Peamine sõiduk: 525d/E61
Telefon: 5257414
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas juht »

Henri_J kirjutas:Öösel sõitmine saab kahtlemata "äge" olema kui valge LEDi valgus näkku sirab rooli tagant.
See poleks esimene ega ilmselt ka viimane sõiduauto, mille näidikute taustavalgus valge :) Seega siramine on ikka tegija probleem, kui LED näiteks näidiku ette panna, nagu prozektor :D :D :)
Ma ise olen teinud 2 E39 täiesti valgeks, viimne kui 1 oranz valgusviht on valgeks saanud ja tulemus on väga super.
Sõitmist küll ei ole häirinud, pigem vastupidi, värske tunne. Tunne, et väsitaks, pole esinenud - testitud 1200km järjest pimedal ajal sõites :)
Samuti on kellad saanud valgeks nii E60'l(mis ka M paketil originaalis on!) kui ka E46'l, pole keegi nurisenud, et häirib. Saad ju valguse eredust muuta :)
Digitally Emitted...
Kasutaja avatar
glm318
Huviline
Postitusi: 746
Liitunud: 23.01.2008 22:00 41
Asukoht: Harjumaa , Keila

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas glm318 »

aga kas siis vqimalik e36 sellist asja teha?
Bensiiniga võite pintsleid pesta, jõudu tehakse diisliga!
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas fildeo »



Keegi on ledid sinna sisse pannud igastahes. Selline sinine väsitab tõesti silmi. Aga valge valgus ja õige tooniga ja valgustugevusega ledid ja ma arvan et täitsa okei saaks.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas dcshoes »

fildeo kirjutas:

Keegi on ledid sinna sisse pannud igastahes. Selline sinine väsitab tõesti silmi. Aga valge valgus ja õige tooniga ja valgustugevusega ledid ja ma arvan et täitsa okei saaks.

kas keegi oleks osav teha mulle spidole sama asi et kui süüde sisse paned need nooled käivad edasi tagasi :)?
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas siiim_k »

Minuarust teeb ta seal kelladele testi. Varjatud menüüs number kaks vist oli see test. Täpselt e36 kohta ei mäleta enam.
Kasutaja avatar
Kris K
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 14.03.2010 12:55 34
Peamine sõiduk: E90 318iA '06
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas Kris K »

dcshoes kirjutas:
fildeo kirjutas:

Keegi on ledid sinna sisse pannud igastahes. Selline sinine väsitab tõesti silmi. Aga valge valgus ja õige tooniga ja valgustugevusega ledid ja ma arvan et täitsa okei saaks.

kas keegi oleks osav teha mulle spidole sama asi et kui süüde sisse paned need nooled käivad edasi tagasi :)?
Minuarust toimis see asi nii, et hoiad kelladeplokil läbisõidu reset nuppu all ja keerad süüte samal ajal teise astmesse?
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas dcshoes »

Seda vb jah aga videos ma küll ei markanud et ta hoiaks et midagi seal ikka tehtud. Olen suht paljudel seda asja nainud:)
Kasutaja avatar
juht
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 15.04.2010 14:50 53
Peamine sõiduk: 525d/E61
Telefon: 5257414
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas juht »

dcshoes kirjutas:Seda vb jah aga videos ma küll ei markanud et ta hoiaks et midagi seal ikka tehtud. Olen suht paljudel seda asja nainud:)
Siis pead automarki vahetama :D Lexus style, ögenn :D
Originaalis ja ka moditud versioonis ei saa seda BMW'l teha. Tuuning versioon kindlasti lubab seda, aga ilmselgelt muutub see mõttetult kulukaks(originaal tarkvara koodi muutmine, enne seda aga spidomeetri tarkvara algoritmi avamine).
Aga valgest valgusest E39 puhul: http://www.erki.us/carmods/tuned1.jpg http://www.erki.us/carmods/tuned4.jpg http://www.erki.us/carmods/e60tuned_.jpg
Viimati muutis juht, 16.02.2012 10:14 42, muudetud 1 kord kokku.
Digitally Emitted...
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas siiim_k »

Ütled inimesele mingisuguse ennustatava umbkaudse summa ka?
Kasutaja avatar
juht
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 15.04.2010 14:50 53
Peamine sõiduk: 525d/E61
Telefon: 5257414
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas juht »

siiim_k kirjutas:Ütled inimesele mingisuguse ennustatava umbkaudse summa ka?
Ei saa hinda öelda, kuna sellist asja pole veel tehtud :) Aga et see töö ette võtta, siis ilmselgelt kuluks sellele tuhandeid eurosid, ehk väga palju töötunde :)
Digitally Emitted...
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas siiim_k »

Oletan, et see hind (hunnik pappi) on siiski piisav hind, et selline asi sinnapaika jätta. :D
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas fildeo »

Nagu ma aru saan on e39 ja e46l ja uuematel seal taga ledid. neid smd lede poles mitte mingi pinge vahetada, paar tundi tööd ja ongi valge. Eile katkusin oma spido lahti ja sain selgeks et kui valgeks teha peab selle spidonumbrite kleepsu uue ostma kuskilt, sest originaal kleeps on tagant oranz ja ma ei usu et tulemus väga hea jääb kui seal seda oranzi maha kraapima hakata.

See kellad põhja on jah. enne võtme sisse panekut hoia tripi nuppu all ja keerad esimesse asendisse. Need numbrid tähendavad:
1st display: BMW PART NUMBER (6 digits)
2nd display: CODE NUMBER (5 digits) Internal Coding Plug #
3rd display: K NUMBER (4 digits)
4th display: CHASSIS NUMBER (5 digits) this is part of your VIN
5th display: SOFTWARE VERSION (3 digits)
6th display: REVISION INDEX (2 digits) Hardware #
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: E36 Spido valgeks LEDide abil

Postitus Postitas Heix »

fildeo kirjutas:Nagu ma aru saan on e39 ja e46l ja uuematel seal taga ledid. neid smd lede poles mitte mingi pinge vahetada, paar tundi tööd ja ongi valge. Eile katkusin oma spido lahti ja sain selgeks et kui valgeks teha peab selle spidonumbrite kleepsu uue ostma kuskilt, sest originaal kleeps on tagant oranz ja ma ei usu et tulemus väga hea jääb kui seal seda oranzi maha kraapima hakata.

See kellad põhja on jah. enne võtme sisse panekut hoia tripi nuppu all ja keerad esimesse asendisse. Need numbrid tähendavad:
1st display: BMW PART NUMBER (6 digits)
2nd display: CODE NUMBER (5 digits) Internal Coding Plug #
3rd display: K NUMBER (4 digits)
4th display: CHASSIS NUMBER (5 digits) this is part of your VIN
5th display: SOFTWARE VERSION (3 digits)
6th display: REVISION INDEX (2 digits) Hardware #

lõpuks ometi keegi seletas need lahti:)
Tänud.
E36 m50b20
Vasta