e36 ukselink

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
termostaat
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 07.11.2010 14:41 03

e36 ukselink

Postitus Postitas termostaat »

Oskab keegi äkki anda mõne näpunäite,kuidas eemaldada e36 välimist ukselinki?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: e36 ukselink

Postitus Postitas jjanno »

Tere
termostaat kirjutas:Oskab keegi äkki anda mõne näpunäite,kuidas eemaldada e36 välimist ukselinki?
http://blog.bavauto.com/bmw-e36/bmw-out ... ent-e36-z3
Trikk on selles, et see kruvits mis esimesel pildil näha ja millega saab tõugata neid lukustusnagasid tuleb sisse lükata ukse otsast. Seal on üks u sentimeetrine plastikkate, mis tuleb eemaldada ja avaneb sobiv auk.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
termostaat
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 07.11.2010 14:41 03

Re: e36 ukselink

Postitus Postitas termostaat »

Tänud infi eest,aga sain juba vahetatud.Klaas tuli maha võtta ja veits vaeva näha.
ultimate325
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 28.09.2010 17:56 05

Re: e36 ukselink

Postitus Postitas ultimate325 »

Tervist.
Elustaks vana teema. endal jama selles et ma ei saa seda linki kuidagi sinna vahele,nippe kuidas ta kinni ja lahti käib tean.aga füüsiliselt ei mahu suruks nagu klaasi puruks.Kunagi olen sedaanil vahetanud siis ei olnud minuarust siukest jamamist. aga praegu tegu kupee juhiuksega.

tegelikult sain ta toore jõuga lõpuks vahele ja ilusti pessa keerasin väljapoolt mutrigi otsa aga siis avastasin et see hoob mis luku külge läheb oli puruks murdunud.

Siit mu kysimus kas peabki paigaldus nii käima või peab ilmtingimata klaasi eest võtma.


Kui klaasi peab eest võtma siis kuidas selleks kõige lihtsam variant on,mulle tundus et siinid ja mootor ja kõik tuleb siis maha võtta.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e36 ukselink

Postitus Postitas Heix »

ultimate325 kirjutas:Tervist.
Elustaks vana teema. endal jama selles et ma ei saa seda linki kuidagi sinna vahele,nippe kuidas ta kinni ja lahti käib tean.aga füüsiliselt ei mahu suruks nagu klaasi puruks.Kunagi olen sedaanil vahetanud siis ei olnud minuarust siukest jamamist. aga praegu tegu kupee juhiuksega.

tegelikult sain ta toore jõuga lõpuks vahele ja ilusti pessa keerasin väljapoolt mutrigi otsa aga siis avastasin et see hoob mis luku külge läheb oli puruks murdunud.

Siit mu kysimus kas peabki paigaldus nii käima või peab ilmtingimata klaasi eest võtma.


Kui klaasi peab eest võtma siis kuidas selleks kõige lihtsam variant on,mulle tundus et siinid ja mootor ja kõik tuleb siis maha võtta.
mootorit ei pea maha võtma,siine samuti mitte...võtad alt kinnitusklambritelt lukustusklambrid ära,tõmbad tõstuki hoovad välja,lased klaasi vaikselt ukse põhja,eemaldad klaasitihendi ja teatud nurga all tuleb see klaas sealt välja.tagasi tagurpidi ja kindlasti tihend märjaks teha,mingi spreiõli on antud juhul parim,sest tihendid üsna vanad ja jäigad...
E36 m50b20
ultimate325
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 28.09.2010 17:56 05

Re: e36 ukselink

Postitus Postitas ultimate325 »

Nüüdseks asi tehtud.Klaasi ei võtnud ära kuigi nüüd tundub see lihtne.Lasin siini lahti ühe ja sain hakkama.
Lõpuks juurdlesin välja(eelnevalt sadatpidi varjnte juhtmeid yhendanud+keegi enne mind ka veel) et see mikrolüliti on seal mis klaasi ülesalla liikumist reguleerib(lüliti siis lukusti küljes).Proovisin puhastada ei aidanud ostsin uue lukusti millel aga polnud küljes mikrolüliteid ega kohti kus neid panna,siis loobusin et panen vana tagasi jääb nii nagu jääb,ennem puhastasin uuesti mikrolüliti viisakusest ära ja imekombel jäi toimima,kuni mingi 1kuu nüüd on hakanud jälle jamama.
Vasta