E36 Elektriprobleem.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
weber
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 23.04.2012 22:42 45
Peamine sõiduk: E36 325i

E36 Elektriprobleem.

Postitus Postitas weber »

Tere foorumirahvas.

Mul on selline mure, et mul ei tööta püsikas, katuseluuk ja obc (ainult klahvide taustavalgus töötab). Lakkasid töötamast peale seda, kui auto oli pikka aega seisnud. Kaitsmed tundusid kõik korras olevat esmavaatlusel.
Kas need juhtmed ristuvad kuskil? mingi ühine pistik vms, milles viga võiks olla, või mingi massi probleem?

Ehk keegi viitsib kaasa mõelda ja aidata natuke.
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: E36 Elektriprobleem.

Postitus Postitas brucevilli »

massi probleem. ilmselt. e36 elektriga kursis pole aga otsi skeem kus mass asub. e39l on istme all mõlemal pool.
weber
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 23.04.2012 22:42 45
Peamine sõiduk: E36 325i

Re: E36 Elektriprobleem.

Postitus Postitas weber »

Tänud kiire vastuse eest. Eks ma uurin seda maanduste asja siis.
weber
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 23.04.2012 22:42 45
Peamine sõiduk: E36 325i

Re: E36 Elektriprobleem.

Postitus Postitas weber »

Nüüd on asi niikaugel, et salong ka kõik välja lammutatud ja salongis ka need massid ära puhastatud, mis leidnud olen, aga ikka mitte midagi. Salongi valgustus hakkas tööle, mis enne ei töötanud. Luuk, OBC ei tööta ikka aga püsika kohta ei oska midagi öelda, kuna pole saanud sõita.

Siiani leidnud ja puhastanud järgnevad massid:

1. Mootori ja kere vahel
2. Kaitsmekarbi juures.
3. Ees vasaku tule juures.
4. Mootori katte alt jooksis kaane ette otsa mingi mass.
5. Parema amordikannu küljes oli ka mingi pisike.
6. Juhi pool kapoti kangi kohal 2 juhet ühe mutri alla.
7. Kõrvalistuja pool kindalaeka taga vaiba all oli 2 mutrit ja sinna jooksis päris palju juhtmeid.
8. Käigukangi taga kummikatte all. (ATM kast)
9. Juhipool tagaistme seljatoe all oli üks
10. Pagaasnikus aku miinus.


Kapoti alt, seal kus pluss klemm on, sealt ma leidsin ka mingid kaablikingad mis on mutri alla keeratud, aga juhtmed on ära lõigatud. Mingeid lahtiseid otsi ei leidnud sealt kahjuks.
Pilt


Proovisin obc-l nii et panin miinuse kere küljest sinna pirni juurde mis pealt sisse keeratav on, ning see hakkas põlema, seega minu mõistuse järgi peab kuskil ikka mingi massi jama olema, aga kus, seda ei suuda välja mõelda. Kas armatuuri all on ka neid veel?

Ehk keegi viitsib kaasa mõelda ja hädast välja aidata :?:
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 Elektriprobleem.

Postitus Postitas jargo »

Kui asi ei tööta,on lihtne viga otsida.Hullem oleks kui ta ei toimi vahest jne.
Võta skeemid ette ja kontrolli kõik massid mis jooksevad obc-sse ja püsikasse üle.Massi mööda pistikute otsast.Nii saad kõige kindlama vastuse.Siis kontrolli kõik toited üle!Samamoodi pistikutest,mis lähevad seadmetesse.Pane tähele,et osad toited tulevad läbi süüteluku.Seega peab ka süüde sees olema!
Kui need ka üle käidud,siis juba ka viga leitud!Seal ei ole rohkem variante.Lihtsalt niisama auto massiühendusi kontrollides võid ennast segaseks lammutada.Neid on ikka väga paljudes kohtades.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
weber
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 23.04.2012 22:42 45
Peamine sõiduk: E36 325i

Re: E36 Elektriprobleem.

Postitus Postitas weber »

Nii, sain luugi toimima. Comfort relee sees oli halb joode, jootsin üle. Aga see obc asi ajab aju krussi juba :D

Küsin igaksjuhuks, et kas keegi äkki viitsib enda autos minu oma proovida, või mulle enda oma anda, et proovida kas asi ikka on juhtmetes, või on obc ise omadega õhtal.

asukohaks on Tallinn, Pääsküla...
Vasta