Tühikäik (jälle)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
dns_
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.08.2006 17:08 16
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Tühikäik (jälle)

Postitus Postitas dns_ »

Tere. Tean, et neid tühikäigu teemasid on siin päris palju juba, kuid tundub, et minu oma on veidi eriskummalisem.

Isendiks muidu '93 316 E36. Nimelt siis tühikäigul mootor vingelt puperdab, isegi kere väriseb kohati. Siis veel kui aeglaselt sõita esimese käiguga ja sidur täiesti lahti lasta, hakkab mõne aja pärast JULMALT liikumine jõnksuma. Tundub, et ka üldine kütusekulu on normist suurem..
Algul käisin elektriku juures, seal tehti elektrisüsteemile diagnostika ära, erroreid ei andnud (lambda, küünlajuhtmed jms värk oli ka korras). Siis vaatas tüüp küünlaid ja ütles nende järgi, et sellesse masinasse on eelmine omanik ohtralt pirakütust tankinud ja soovitas seda statoilist saadavat lisandit kasutada ning 98 Ultima'ga sõita. (Ehk siis arvas, et pritsung on umbes veits ja ehk mootoripesu aitab.). Sõitsin paagitäie ära, kuid midagi nagu ei muutunud (Võibolla peaks paar paagitäit rohkem sõitma?). Hiljuti sai ka Unitedis mootoridiagnostika ära tehtud, seal soovitati rootor, jagajakaan ning küünlajuhtmed (??!) ära vahetada. Ootaks pisut nõuandeid, niisama ei tahaks ka antud osi ära tellida. Olen kuulnud, et need united'i vennad ka mõnikord jahuvad seal, kui viga üles ei leia ning siis taod mõttetult kogu värgile raha alla ja tulemust ikka ei tule.. Või peaks kellegi kolmanda isiku juurde testima minema?

Ette tänades.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Aga tühikäigumootori puhastasid ära? Mul ka turtsus, aga kui see sai puhastatud, muutus kõik normaalseks.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
dns_
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.08.2006 17:08 16
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas dns_ »

peaks jah. kusjuures, täna sain veel teada, et üks silinder ei tööta.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Njah. eks see annab omajagu kepsutamist juurde
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Mul tekitas sellist jama E36'le tüüpiline lambdapistik. Kord annab ühendust, kord ei anna.

Aga jah, kui 1 silinder ei tööta, siis on viga tõenäoliselt milleski muus.

Kas sul on ketiga või rihmaga mootor? 93 nagu tuli ketiga mootor välja iseenesest ja sellel minu mäletamist mööda olid süütepoolid eraldi küünaldele juba... ehk siis kus see jagaja seal olema peaks... Ei mäleta seda mootorit enam ise muidugi väga.
Ametnik
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 22.09.2006 01:27 34

Postitus Postitas Ametnik »

Täpselt sama jama!
Kui Probleemi lahendatud saad, ootan huviga. :D
Kasutaja avatar
dns_
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.08.2006 17:08 16
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas dns_ »

tundub, et klapid on läbi. Kompressioon oli ka paigast ära.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

umbes 10 minti tagasi lõpetasin enda masinal tyhikäigumootori puhastamise... tulemus siis selline... ennem käima pannes hakkasid peale 2-3min töötamist pöörded kõikuma 300-1500rpm vahel nüüd ei suutbud ma neid enam 20min töötamisega kõikuma saada... tähendab oli kasu... see klap mis seal sees ringi käib, see oli näpugagi raske liigutada... usun, et see mootor ei saanud sellega samuti ennem hakkama.
peale karpa cleaneriga puhastamist lasin snna sisse WD40'i ja asi hakkas kui iseenesest liikuma

EDIT: aega võttis see jamamine umbes 2 tundi... ja nagu truumu mulle garanteeris... käed saab ära lõhutud, sest tavaliselt seal ruumi nii vähe... mul veel 3 extra voolikut kah nii et ruumi veel vähem
Kasutaja avatar
dns_
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.08.2006 17:08 16
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas dns_ »

Nii.. praeguseks on siis ära tehtud klappide lihvimine, uued klapisääre puksid ning tihendid, samuti nookurid käiatud ja uus plokikaane tihend. Tiksumine kadus nüüd nagu ära.. aga tühikäik on ikka sama ebaühtlane kui enne. Lasin ka tühikäigu mootori ära puhastada, kuid parandaja ütles, et sealt ei tulnd nagu midagi eriti.. Veel pakkus ta, et viga võib olla rootoris (sama nagu BMW esinduses arvati..)

Kusjuures, eriti kahtlane on see, et nüüd mõnikord harva, on vaja käivitamisel gaasi peal hoida, muidu masin nagu kohe üldse käima ei lähe :S
tsap
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 21.09.2006 20:38 06
Asukoht: ingussia

Postitus Postitas tsap »

ma ostaks uue masina.... :oops:
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Olen enda masinal (E36 320 '93) täheldanud, et tühikäigul seistes auto vaikselt vibreerib imelikult. Kuid samas pöörded on absoluutselt paigal ja mingit kõikumist seal ei ole.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Lepard kirjutas:Olen enda masinal (E36 320 '93) täheldanud, et tühikäigul seistes auto vaikselt vibreerib imelikult. Kuid samas pöörded on absoluutselt paigal ja mingit kõikumist seal ei ole.
minul viis sama symptom selleni, et sai silindrisurved ära mõõdetud... ja tulemus oli midagi sellist mis sunnib plokikaane remonti viima... kaks pytti olid alla igasugust arvestust... 3 ja 6 bar'i kolm pytti olid 10 bar'i piires ja üks oli 12 bari. tyhikäik ei kõigu peale tyhikäigumootori puhastamist aga mingi selline vibra on sees kui tyhjalt töötab
Kasutaja avatar
dns_
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.08.2006 17:08 16
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas dns_ »

tsap kirjutas:ma ostaks uue masina.... :oops:
Usu mind, ka mul on see täielik kinnisidee hetkel. Aga vana masinat ei saa eriti maha müüa ilma korda tegemata :)
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

dns_ kirjutas:
tsap kirjutas:ma ostaks uue masina.... :oops:
Usu mind, ka mul on see täielik kinnisidee hetkel. Aga vana masinat ei saa eriti maha müüa ilma korda tegemata :)
Isegi mõigutan müügimõtteid, aga vastu talve on tunduvalt raskem masinast lahti saada olenemata auto seisukorrast kui nt kevadel.
Kasutaja avatar
dns_
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.08.2006 17:08 16
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas dns_ »

muide, paljud (nn. parandajad siis) oletavad, et jama on toitesüsteemis või et saab õhku vahele vms. Kas tasuks ära teha toitesüsteemi diagnostika?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

seda kas saab lisaõhku vahele või mitte, teeb korralik diagnostik kindlakd umbes minutiga... mingit spets diagnostikat selleks küll vaja pole.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

tsap kirjutas:ma ostaks uue masina.... :oops:
Selliste meeste masinaid ongi kõige edevam osta, kunagi ei tea mis viga ja miks müüakse. Sellist lolli soovitust paku oma vanaemale, foorum on ikka abistamiseks, mitte lollide ideede väljapakkumise koht.
tsap
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 21.09.2006 20:38 06
Asukoht: ingussia

Postitus Postitas tsap »

Aaro kirjutas:
tsap kirjutas:ma ostaks uue masina.... :oops:
Selliste meeste masinaid ongi kõige edevam osta, kunagi ei tea mis viga ja miks müüakse. Sellist lolli soovitust paku oma vanaemale, foorum on ikka abistamiseks, mitte lollide ideede väljapakkumise koht.
kas oled ise ka mõne sellise pähkli otsa sattunud, et minu sõnad niimoodi südamesse võtsid?
Vasta