E36 Rool vibreerib

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

E36 Rool vibreerib

Postitus Postitas Pavel_V »

nii probleem siis järgmine!
bmw 318 rool vibreerib, vibreerib siis kui hakkan pidurdama!
Huvitav küll millest probleem võiks olla!
Üks põhjus on, aga päris nii kindel ka pole!
piduriketas kõver.
Niipalju võin öelda, et äkki piduriketas kõver???????
Kas keegi suudab mulle öelda mis võib valesti olla?????
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

Äkki velg pole korralikult tsentris :shock:
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
anne
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 31.10.2006 10:07 12

Postitus Postitas anne »

Mul oli äkki samade tunnuste juures piduriketas kõver, vahetus ja kõik pärasti ok.
318ci '00
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Velg ei mõjuta, siis vibreeriks koguaeg. On kaks varianti: piduriketas kõver või rooliots(ad) läbi.
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

E36 Rool vibreerib

Postitus Postitas Pavel_V »

Ei ole pisavalt tuulutus ,mis nagu jahutab kettaid??
Sellepärast kettas propellerisse lähebki!
Kõver kettas ja tulemus ongi Rool vibreerib??????????
Võib olla tõesti rooliotsad läbi??????
jyrxixx
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 31.07.2007 18:08 14
Asukoht: Kuressaare saaremaa

Postitus Postitas jyrxixx »

kõige lihtsam lase rattad ära taskaalustad.. makäin endaomaga mingi korra kuus kindlasti tasakaalustamas ( just esimesed) .. mul tundlik slellite asjade suhtes .. vb veljed seest kruusasodi ja soppa täis
325i e36 EX
525 TDS touring - Lagisteades läbi eestimaa
Kasutaja avatar
skyline
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 15.05.2007 15:49 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas skyline »

Suure tõenäosusega jah piduriketas või -kettad kõverad. Kas siis ka vibratsiooni tunda on kui pidurit kõvemini ja äkilisemalt vajutada? (ma ei mõtle abs vibratsiooni). Ketta viskamine on tavaliselt tunda just nõrgemal pidurdamisel.

Oma autol ka kergelt kettad kõverad, aga eriti tunda ei anna ja enne kevadet näppima ei hakka, iseenesest pole kallis jupp E36-l oli veidi üle 200 eek b-osana.
Vajadusel aitan Tartus veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

E36 Rool vibreerib

Postitus Postitas Pavel_V »

Vibratsiooni tunda on ka siis kui nõrgemal pidurdamisel!!
Ma arvan küll, enne kevadet vahetama küll ei hakka!!!
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

E36 Rool vibreerib

Postitus Postitas Pavel_V »

Kas keegi suudab mulle öelda mis võib valesti olla, et need kettad kõveraks lähevad??
Kas eest stange küljest peaksid tuulutus kanalid tulema suunaga piduri ketastele,mis nagu jahutab kettaid??
NB! Sõidustiil on ka suht rahulik nii, et pidurid valu ei saa.
Kouru
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 05.11.2006 20:50 36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Kouru »

Piduriketas kõver ja maksab ca. 300jaaku tükk...
Kasutaja avatar
Janar_R
Huviline
Postitusi: 389
Liitunud: 04.08.2007 10:51 06
Asukoht: Tartu/Võru

Postitus Postitas Janar_R »

Kas keegi suudab mulle öelda mis võib valesti olla, et need kettad kõveraks lähevad??
Kas eest stange küljest peaksid tuulutus kanalid tulema suunaga piduri ketastele,mis nagu jahutab kettaid??
NB! Sõidustiil on ka suht rahulik nii, et pidurid valu ei saa.
esimestel ei kujuta ettegi, miks pidurid kuumaks võiksid minna. tagumistega on enamus juhtusid seotud käsipiduriga. Viimane jääb mingis asendis ikka peale ja ajab ketta kuumaks.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Selleks et E36 esimesi kettaid kõveraks saada, ei pea sugugi kuhugi ringrajale paarutama minema, kus pidurid teatavasti kõva vatti saavad. Mul läksid ka esimesed kõveraks ja ma olen suht rahuliku sõidustiiliga. Vahetasin ära ja mured murtud. Miks kõveraks läksid? Muud põhjust ei oska öelda, kui kehvad kettad lihtsalt. Kui ketas on vana ja õhemaks kulunud, siis kõverdub kergemini. Mõni teadjam mees võiks öelda, kas loksuga roolilatist ei või pidurdades vibratsioon rooli lüüa? Mu meelest võib ka see veel üks põhjuseid olla.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Postitus Postitas jargo »

pidurikettad saab kiiresti kõveraks kui sõida ühe korra no näiteks 200km/h ja tee äkkpidurdus nullini ja tulemus olemas :cry: kettad lähevad sellisel pidurdusel väga kuumaks ja kui pidurdad seismajäämiseni siis ei ole enam ketastel ka jahutust ja jahtuvadki kohapeal kõveraks (võiks ju ka hoiduda veelompidest).olen ise seda mitu korda läbi elanud ka uute ketaste ja klotsidega :|
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
madka007
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 12.06.2007 15:12 59
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas madka007 »

UPS kirjutas: Mõni teadjam mees võiks öelda, kas loksuga roolilatist ei või pidurdades vibratsioon rooli lüüa? Mu meelest võib ka see veel üks põhjuseid olla.
Ühel minu masinal oli just see viga (polnud küll BMW, aga vahet vist pole). Pidurdades võttis rooli värisema. Kuna kettad olid kulunud, siis vahetasin ära: läks kübe paremaks, kuid päris ära ei kadunud. Müüsin masina maha tuttavale: see tegi roolilati korda ja vibra kadunud :P
Sõida ise ja lase teistel sõita. Ning pidage meeles: Pidurid on kiiruse surm......
---------------------------------------------
SilverEST
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 14.11.2007 19:47 19
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas SilverEST »

Ise küsisid ise vastasid. PS ära osta odavaid B kettaid, isiklikult oli odavate ketastega palju peavalu. Kui vähegi võimalik originaalid ikka. Nagu 1 sakslane ütles, B osadega BMW ei ole enam BMW vaid Opel :P
madka007
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 12.06.2007 15:12 59
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas madka007 »

Eelmisele kommenteeriale ! ma ei ostnud B (loe odavaid kettaid) Ja asi ei seisnudki selles, et ketastel oleks midagi viga olnud. muuseas vahetasin koos ketastega ka klotsid. teema püänt seisnes selles, et rooli vibratsioon võib tekkida ka muust, kui kõveratest piduriketastest. Ma arvasin ka ,et vibra seotud kõverate ketastega, kuid peale auto müüki selgus, et põhiprobleem oli hoopis loksuvas roolilatis( Muuseas oli auto ostja täiesti teadlik asjaolust, et tugeval pidurdamisel on roolil kerge vibratsioon) :cool: :lol: Ning ei üritanud ostjale mingit saasta(loe. varjatud vigadega) masinat kaela määrida,
Sõida ise ja lase teistel sõita. Ning pidage meeles: Pidurid on kiiruse surm......
---------------------------------------------
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kettad lähevasd kõveraks siis kui saavad kuuma, enamjaolt on ikka viga pealejäänud piduris, ei pruugi palju peale jääda, piisab vähesest, seda enamjaolt ei märkagi ja pidur on kogu aeg peal, meenuta nüüd kas mingil ajal autos olles või väljudes tundsid mingit imelikku kärsalõhna ?

Üldiselt tuleks sellistel puhkudel vahetada piduri kettad ja ka suportid lahti võtta, uued tihendid, vajadusel kolb vahetada.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
wunderbaum
Huviline
Postitusi: 493
Liitunud: 20.06.2007 21:59 27

Postitus Postitas wunderbaum »

Mul samamoodi vibreerib just sellepärast,et esimene,vasakpoolne piduriketas on kõver...ja pärast 200km/h kiiruselt nullini pidurdades läksid nad veel kõveramaks kui enne.. :)
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

oma kogemusest võin öelda , et vahetatud õõtsapuksid ja asi muutus väga palju.. paremuse suunas:)
ennem arvasin ise, et roolilatis lõtk, tegelikult polnud...et kettad kõverad, aga polnud.
Vasta