e36 ja Katalüsaator

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
gobra
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 27.01.2009 00:03 11
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Pärnu

e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas gobra »

tere küsimus selline et mul on e36 320 92a 110kw kui Katalüsaator alt ära võtta kas siis kütusekulu muutub ja kui muutub siis kuhu poole kas hakkab vähem võtma või hakkab küttet rohkem võtma ja kuidas see auto võimsusele mõjub kui Katalüsaator alt ära võtta kas läheb lahjemaks või mitte.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas Seigo »

Võta siis juba terve summuti alt ära !!!!
Kasutaja avatar
bmw-vanos
Huviline
Postitusi: 757
Liitunud: 22.02.2009 22:20 35
Peamine sõiduk: e46 330d 150kw,6 manu
Asukoht: Kuressaare

Re: e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas bmw-vanos »

Seigo kirjutas:Võta siis juba terve summuti alt ära !!!!

jah kui katalüsaatori võtad alt ära siis jõudu rohkem kuna mootor hingab kergemalt ja minek parem umbes 10 hobujõudu tuleb juurde ja bensiini kulu väheneb 1-2 liitrit :cool:
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas Brutality »

bmw-vanos kirjutas:
Seigo kirjutas:Võta siis juba terve summuti alt ära !!!!

jah kui katalüsaatori võtad alt ära siis jõudu rohkem kuna mootor hingab kergemalt ja minek parem umbes 10 hobujõudu tuleb juurde ja bensiini kulu väheneb 1-2 liitrit :cool:
ja kui õhuviltri vahel ära vütad sis saab veel 10hp juurde ja kyttekulu lankeb veel 2 liitrit siis v6ix veel sumpsikollektori ka maha vütta sab tuuninguhääle ja veel 10hp juurde ja veel 2 liitrit langeb kulu ja siis ongi sul 200hp massin mis kytet ei vüta ja **** tehase idjootid on ikka lollid küll :evil:
Rev range is there to be used!
318I
Huviline
Postitusi: 354
Liitunud: 06.11.2008 16:42 49
Asukoht: Järvamaa

Re: e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas 318I »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Lauri_R

Re: e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas Lauri_R »

bmw-vanos kirjutas:
Seigo kirjutas:Võta siis juba terve summuti alt ära !!!!

jah kui katalüsaatori võtad alt ära siis jõudu rohkem kuna mootor hingab kergemalt ja minek parem umbes 10 hobujõudu tuleb juurde ja bensiini kulu väheneb 1-2 liitrit :cool:
:lol:

Jõunumbrites seda vahet sa tundma ei hakka (kui kat muidugi varem umbes polnud), vaid tundma hakkad hoopis bensiini haisu heitgaasides ning ÜV-st pole siin rääkidagi... :D
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: e36 ja Katalüsaator

Postitus Postitas porku »

Tegelt ma ei saa aru miks inimesed sedasi nähvama selle küsimuse peale hakkasid :/.
Ta tahtis lihtsalt teada kas see muudab midagi kui Kat ära võtta või mitte, arvatavasti on tal Katt läbi omadega ja ei raatsi uut osta.
Vastan ise siis.
Kati alt võtad siis küttekulu suureneb, sellega suurenevad ka heitgaasid ja tõepoolest, siis ÜV-ga on probleemid käes. ( Seda juttu puhuti mulle ÜV-l kui venna nissaniga käisin, elu õpetab ).
Üritaks olla mõistvam nende suhtes kes ise autodest väga midagi ei tea ( kaasa arvatud mina ;D. )
Vasta