Paar anomaaliat konditsioneeriga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Paar anomaaliat konditsioneeriga

Postitus Postitas Brutality »

Autoks E36 320i. Peal on vanema tüübi kliima. Kõik tundub nagu ilus olevat, külma puhub ja kui ei taha külma, saab sooja ka ja muidu on see kliima tore. Aga aeg-ajalt kimbutavad paar anomaaliat.
1) Tühikäigul seistes ja konditsioneeri välja lülitades hakkavad mootori pöörded mõnikord hüppama. Ei ole vahet, kas mootor külm või soe, juhtub mõlemal juhul. Pöörded hakkavad hüppama järjest suurema amplituudiga ja mingi hetk tekib nagu tunne, et kohe sureb välja. Mõnikord peale paari hüpet jäävad pöörded stabiilseks, teinekord pean natuke gaasiga aitama - annan 1200 pööret hetkeks ja kõik normaliseerub.
2) Foori taga seistes, kui konditsioneer töötab, on tunda kerget vibratsiooni mootorist tulevat. Helisid või muid märke anomaaliatest ei ole, ainult kerge vibratsioon. Kont välja lülitades kaob ka vibratsioon.

Samad sümptomid on mul esinenud juba päris pikka aega. Ei häiri otseselt aga tahaks teada, kas midagi kallist on saba andmas ja kas kuidagi on võimalik ennetada.
Rev range is there to be used!
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Paar anomaaliat konditsioneeriga

Postitus Postitas Brutality »

Tegin täna vähe loomkatseid.
Vibratsiooni kohapeal seistes ei tundnud ma kordagi, küll aga sai mootor nii mõnigi kord välja suretatud. Ja seda just kõikuvate pöörete pärast. Esmalt sain vihjeks, et äkki õhulugeja vigane ja põhjustab toda anomaaliat. Kiskusin juhtme tagant ära ja panin masina käima, tühikäik oli kole ebaühtlane. Käisin tegin sõidu, et aju harjuks ja siis katsetasin kondi väljalülitamist. Seisan koha peal, käik väljas ja kont töötab, lülitan selle välja ja partsti, mootor sureb välja. Paar korda proovisin veel, ikka sama lugu. Pistsin lugeja tagasi, enam välja ei surnud, kuid kergelt võttis jällegi pöörded kõikuma.
Teiseks arvati, et lambda võib ka lolli mängida aga ma pole viitsind veel garaaži tühjaks ajada, et kanali peale lambda pistikut otsima minna.
Kolmandaks tundub mul olevat nii haruldane probleem, et ükski teine BMW entusiastide foorum pole suutnud sarnast probleemigi välja manada. I'm all alone here :D
Rev range is there to be used!
Vasta