E36 el. akende paigaldamine.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

Margo_325 kirjutas:Enamustest lülititest ei või otse aknavoolu läbi lasta - need on vaid relee juhtimiseks. Võrdluseks vaadake juba akna el mootorisse mineva juhtme ristlõiget ja lülitisse mineva juhtme oma. Enda releeploki saab paari viieklemmise NC releega teha. Pluss tuleks ikka kaitsmekarbist vedada või äärmisel juhul süütelukku tulevast juhtmest. Sinna ka kindlasti kaitse vahele (originaalis vist 30A). Uuema aastanumbriga autodel ZKW IV plokiga süsteem, mida tasuks lihtsuse mõttes doonorina vältida.

Uued aknamehhanismid paigaldage samuti neetidega, nagu originaalis. Poldid tulevad varem või hiljem lahti. Paremal juhul jookseb siis lihtsalt aken viltu, halvemal juhul peate kinnituskõrvu keevitama hakkama.

Edit: Relee on lüliti, mida sina omakorda lülitad. Pisikesest nupust ei saa nii suurt voolu läbi lasta kui aknal vaja oleks, seega lülitad aknale vajaliku voolu hoopis läbi relee.
Okei aga kas sa oskad õelda kust neid releesid saaks osta, ise elan saaremaal ja ei viitsi eriti tellida, Läheb kaua ja kui muud üle ei jää siis pean nagunii aga kas pärast relleed ei või lihtsalt kaitset vahele panna?
Sul endal ei ole esimesel pildil olevat pistikut ja seda relee karpi? Saaksin ehk ka asjad liikuma.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas jargo »

suvalised autost leitavad releed sobivad ka edukalt selleks toiminguks,kuigi mina paneks ikka zke ploki ka vahele.tahad äkki hiljem ka tagumisi el aknaid külge pookida ja samas saaksid ka esimesed automaatselt tööle.milleks uut jalgratast leiutada,kui see juba olemas!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

jargo kirjutas:suvalised autost leitavad releed sobivad ka edukalt selleks toiminguks,kuigi mina paneks ikka zke ploki ka vahele.tahad äkki hiljem ka tagumisi el aknaid külge pookida ja samas saaksid ka esimesed automaatselt tööle.milleks uut jalgratast leiutada,kui see juba olemas!
Jama see, et siin Saaremaal on raske leida tavalist zke plokki, teaks ma milline see välja näeb oleks asi lihtne kas katuseluugil el omal on see must asi see plokk, mis seal üleval on paremal pool natukene ja saab välja tõmmata nagu pesast? Asi muidugi liiguks kedasi kui ma saaks 2 pistikut, üks siis lüliti oma, mis on selline: Panen pildi siis lihtsam vaadata:
Pilt
Sellele oleks vaja mul pistikut, kui kellelgi on võib koha teada anda.

Teine pistik oleks vaja aknamootori poolse oma, mis on mul kuue pulgaline, panen ka pildi asi jällegi selgem:
Pilt

Vot sellele kui ma need pistikut saaksin hakkaks asi ka liikuma ja kui paigaldama hakkan teen ka pilte, et järgmised poole lihtsamalt aru saaksid kuidas asi käib.
See teema piinab päris mitmeid nagu ma aru saan.
Tänud ette!.
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

Kas siis tõesti kellelgi ei ole aimu nende paigaldamises ja selline küsimus siis ,et kas e34 bmw lülitite pistikud on samad mis e36 omadel? El akende lülitid? Kui on oleks see juba kergendus.

Teiseks: Kas kellelgi on muidu seda relee plokki ja ühte lüliti pistikut ja ühte aknamootori pistikut. Saaks asi natukene arenema kui kellelgi on.
Kasutaja avatar
Tauri.
Huviline
Postitusi: 3001
Liitunud: 05.02.2009 19:40 22
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Võru

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas Tauri. »

Krt kisu jälle vana teema üles. Ei saa mina sellest aru:S Mul siis olemas rohelise põhjaga lülitid koos pistikutega..
olemas ka sinine relee koos pistikuga ja aknamootorid koos pistikutega. Aknamootoritele läks vist kaks pistikut, ühele kaks juhet ja teisele kolm. Teise mootoriga samalugu.
On mul veel miskit vaja kui tahan, et nad automaatselt üles-alla jookseks?
Kui keegi vastata viitsib, siis võin asjadest pilti ka teha!!
BMW
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas Cert85 »

Lugedes eelmise postitaja postitust, siis meenus küsimus, millele mõelnud olen.
Masinaks 92a e36 sedaan, ees elektri- ja taga vändaga aknad.
Juhiukse aknet saab siis automaatselt üles- ja alla lasta, aga kas kõrvalistuja oma peaks sama tegema või see nö rõõm kuulub ainult juhile?
Kui kinni tahan lasta, siis oleks mugavam see aken avada ühe lühikese vajutusega ;)
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
Heigu
Huviline
Postitusi: 791
Liitunud: 19.07.2010 19:55 30
Peamine sõiduk: BMW 320
Asukoht: Saaremaa

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas Heigu »

Minul 95 a oma ning mõlemad liiguvad 1 vajutusega alla kui ka ülesse kui tahta. ;)
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas Cert85 »

96 näitab jah, et mõlemid autom avamise ja sulgemisega.
4 klemmi lülitil siis. Eks ma pean siis vaatama, mis see lüliti siis alt paistab, eks nad vahetatavad ka, kui pistikus mul ikka mõlemil 4 juhet vastu vaatab.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Vasta