1. leht 1-st

BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 00:05 07
Postitas hfwklu
Küsimus siis selline, et tühikäigul töötaval mootoril õlikorki ära keerates mis peaks juhtuma? Kas on normaalne, et sealt puhub õhku ja hakkab õli kapoti alla pritsima või äkki on see selle mootori mõni eripära vms? Avaldage palun arvamust.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 01:46 07
Postitas Martin1
Millist õlikorki? kas mootori peal olevat, või varrast? Peaks olema normaalne jah.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 01:50 58
Postitas Steven89
Martin1 kirjutas:Millist õlikorki? kas mootori peal olevat, või varrast? Peaks olema normaalne jah.
Kas varras on kork?

Ja ma ei taha eriti usksuda, et see on normaalne, kui hakkab õli PRITSIMA..äkki karterituulutusklapp umbes? Eks targemad räägi edasi.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 02:05 36
Postitas hfwklu
Õlikork ikka, ehk see mis mootori peal on, mitte õlivarras.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 08:24 38
Postitas Ron23
Minu ISil ei tulnud sealt õlikorgi avast midagi välja. Ja ma kahtlen kas sealt peabki tulema mingit asja välja. Pigem jah on karterituulutus kinni jäänud.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 13:34 38
Postitas illukas
jätkan teemat
tuttaval mure natuke vastupidine, e46 ja õlikorki maha keerates on kerge, kuid tuntav vaakum mootoris...
Karterituulutus?

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 13:49 35
Postitas hfwklu
Minu teada ka ei tohiks niimoodi õli välja pritsima hakata. Olen paljude autodega tegelenud ja endalegi üllatuseks tuli see, et käies ühte ISi vaatamas siis omanik üritas selgeks teha, et peabki nii olema, et muretsemiseks on põhjust siis, kui sealt õli välja ei pritsiks. Ma siis mõtlesingi, et küsin igaks juhuks foorumist üle inimestelt, kes on võib-olla reaalselt omanud ISi, et äkki on see mõni mootori eripäradest vms. Äkki on õlipihustid mingil sellisel kohal või nukkvõlli liikumisest tekib see pritsimene vms.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 14:02 59
Postitas Ron23
Korras mootoril ei aja õlikorgi august midagi välja ega taha ka sealt ise midagi sisse imeda. Küll aga õli korgi eemaldamisel töötava mootori korral tahab mootor vägisi välja surra.

Re: BMW 318is surve karteris

Postitatud: 21.11.2010 14:21 46
Postitas hfwklu
Ron23 kirjutas:Korras mootoril ei aja õlikorgi august midagi välja ega taha ka sealt ise midagi sisse imeda. Küll aga õli korgi eemaldamisel töötava mootori korral tahab mootor vägisi välja surra.
Huvitav, selle väljasuremise probleemiga ei ole ise kokku puutunud. Konkreetsel ISil küll toimus korraks pööretekõikumine, kui õlikork sai maha keeratud aga ülejäänud autodega millega ise tegelenud olen ei ole väljasuremise probleemi täheldanud.