1. leht 1-st

e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 07.04.2011 17:07 43
Postitas isand
Juhtus hiljuti siis selline asi, et paisupaak otsustas lõhki minna. Sai soetatud uus paak ja kõik tip top. Sai siis õhutama hakatud aga tekkis väike probleem. Nimelt ei saa süsteem täielikult ringlusesse.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... ter_hoses/
Tee mis tahad, aga number 3 voolik on täiesti külm ja tühi. (See on siis see mis tuleb mootoriplokist ja läheb radiaatorisse) Number 1 seevastu läheb ilusti soojaks ja salongi puhub ka ilusti sooja. Proovinud erinevaid õhutamise nippe aga lahenduseni pole jõudnud. Armatuuris ilutseb kollane radiaatori ikoon.
Mõned nädalad tagasi sai lastud vahetada ka veepump. (tehti teeninduses ära ja pärast mehaanik ütles, et see bmw õhutamine on ikka üks äärmiselt masendav tegevus, igatahes hakkama ta tookord sai)
Äkki on kellelgi veel mõni varunipp jagada, olen foorumit juba päris palju sirvinud seoses probleemiga.

Re: e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 07.04.2011 19:12 23
Postitas jõmmu4
NR.3 läheb soojaks alles siis ,kui termostaat avaneb.Ja,kui armatuuris tuli põleb siis on tase madal.(vala tosooli juurde).

Re: e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 07.04.2011 19:24 58
Postitas isand
Just, termostaat ei avane, aga peaks avanema, sest mootor sai lastud piisavalt soojaks. Termostaadi mitte avanemise põhjuseks pidasingi õhku, mis kuskil süsteemis ehk on. (Kuigi reaalselt peaks olema õhutatud kõik)
Termostaat iseenesest peaks olema terve, vähemalt 2 nädalat tagasi läks asi ilusti ringlusesse ja toru soojaks.
Tule kohta niipalju, et tosooli sai juurde lisatud, vaatamata sellele põles tuli edasi.

Re: e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 07.04.2011 21:49 26
Postitas jõmmu4
Tee varjarud menüü lahti ja vaata mis tegelik temperatuuri näit on.Minu omal avaneb näiteks 103c juures.

Re: e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 09.04.2011 00:39 44
Postitas SHREK
Ega sa ometi B varuosa paisupaaki ei ostnud! Nendel võib vahest ujukil magnet üldse puudu olla ja sellepärast ei kustu ka taseme kollane radika tuluke armatuuris, kuigi vedeliku tase normis on.

Re: e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 09.04.2011 15:19 49
Postitas isand
Mis see ülemine temperatuuri piir on millest enam kõrgemale ei tohiks lasta? Mis see nn kriitiline temperatuur on? Pole kursis termostaatidega, aga kas on ka neid mis avanevad seal 103-st suurematel kraadidel?
Paak oli B osa küll, aga ujuk oli korralik ja praeguseks on viga kadunud, tuli kustus.

Re: e46 probleem õhutamisega

Postitatud: 12.04.2011 18:16 41
Postitas isand
Viitsid äkki seletada kuidas on originaal paagiga õhutamine efektiivsem või lihtsam kui b - paagiga, arvestades asjaolu, et paagid on oma mõõtmetelt ja välimuselt identsed. Kvaliteet kannatab kahtlemata, aga lõppude lõpuks paak on paak?
Üleüldse sõnastasin oma probleemi vist veidike valesti. Nimelt probleem on selles, et suurt ringi ei toimu ja kahtlustasin selles õhku, mis kuskil torustikus olla võib. (Polnud oma õhutamismeetodites päris kindel)
Varjatud menüü põhjal sai aetud temperatuur 105 kanti ja ei miskit. Jookseks vist kinnisilmi praegu termostaati vahetama kui ma ei teaks, et 2 nädalat tagasi, peale veepumba vahetust, asi toimis.