E46 318i ei käivitu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

E46 318i ei käivitu

Postitus Postitas siimp »

Probleem siis järgmine, auto külmaga ei käivitu. Üleeile kui probleem tekkis, vedasin kohe tegemisse, kus vahetati kütusefilter (oli täiesti umbes), ketipinguti ja silladetaile (viimased kaks olid enne kokku lepitud ja arvatavasti käivitamise kohapealt seost ei oma). Samuti pandi peale uus võimsam aku (vana aku oli ca. 1 aasta vana aga nende arvates mahult väike bmw jaoks). Diagnostika ühtegi viga ei näidanud. Soojas seistes mõni tund läheb koheselt käima. Väljas seistes käitab nagu ilusti aga isegi ei luba mitte käima minna. -10 kraadiga läks veel ilusti käima. Küünlad vahetatud 09/2011 ning õlid ja filtrid samal ajal. Proovisin ka teise võtmega, endiselt ei lähe.

Autoks siis täpsemalt 2003a. E46 Touring 318i N42 mootoriga (105kw versioon)
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 318i ei käivitu

Postitus Postitas siimp »

Probleem lahendatud.
Lugesin erinevaid foorumeid ja paljudel probleeme olnud bensiinipumba ja releega. Suund oli olemas ja sai kindalaegas eest võetud ja sinna taha piilutud, kuna kusagilt lugesin välja, et pumba relee peaks seal taga asuma. Leidsin relee ja sai kuulatud, et kas plõksub kui süüdet anda - ei plõksunud. Samas kõrval olev signaali oma plõksus kui signaali lasta (täpselt samasugune relee ja sama värvi, paljudes foorumites oli lahendusena välja käidud, et pumba ja signaali relee omavahel ära vahetada). Ise sai aga liigutud UM`i ja sealt uus relee ostetud (12 €), millel oli juba mingi tärn peale tehtud, kuigi toodekoodid ja muud jutud peal samad nagu teisel releel. Äkki tehas juba uuendanud seda releed, ei tea täpselt. Igatahes pärast seda läks ilusti käima. Päev hiljem hommikul -20 kraadiga läks samuti käima, nii et probleem tundub olevat lahendatud.

Pilt ka juurde, et millised mingid releed on, juhuks kui kellelgi kunagi sama probleem:
Pilt
Galoss
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 15.10.2011 10:32 07
Peamine sõiduk: BMW 530xd LCI
Asukoht: Eesti

Re: E46 318i ei käivitu

Postitus Postitas Galoss »

Mul on hetkel sarnane probleem, -10 läks ka käima aga nüüd mitte. Proovisin kahe erineva võimsusega täis laetud akuga ja isegi ei lubanud. Autoks e36, kas sellel on ka "pardakas" releed?
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 318i ei käivitu

Postitus Postitas siimp »

Galoss kirjutas:Mul on hetkel sarnane probleem, -10 läks ka käima aga nüüd mitte. Proovisin kahe erineva võimsusega täis laetud akuga ja isegi ei lubanud. Autoks e36, kas sellel on ka "pardakas" releed?
E36 pole kunagi endal olnud, aga nagu väljamaistest foorumitest lugesin, siis väidetavalt kapoti all, juhipool, musta kaane all (peaks asuma suht tulemüüri lähedal).
Üks pilt siis, milline e36`l peaks kütusepumba relee olema.

Pilt
Galoss
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 15.10.2011 10:32 07
Peamine sõiduk: BMW 530xd LCI
Asukoht: Eesti

Re: E46 318i ei käivitu

Postitus Postitas Galoss »

siimp kirjutas:
Galoss kirjutas:Mul on hetkel sarnane probleem, -10 läks ka käima aga nüüd mitte. Proovisin kahe erineva võimsusega täis laetud akuga ja isegi ei lubanud. Autoks e36, kas sellel on ka "pardakas" releed?
E36 pole kunagi endal olnud, aga nagu väljamaistest foorumitest lugesin, siis väidetavalt kapoti all, juhipool, musta kaane all (peaks asuma suht tulemüüri lähedal).
Üks pilt siis, milline e36`l peaks kütusepumba relee olema.

Pilt


Mul on samuti nagu pildil, üleval oranži kõrval 2 tühi kohta. Kas siis vasak poolses peab olema pumba relee? Või ma saan midagi valesti aru? :roll:
Vasta