E30 käigukast ja rool

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
juulius1
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 11.11.2004 13:33 20
Asukoht: tallinn

E30 käigukast ja rool

Postitus Postitas juulius1 »

nimelt käis auto iluravil ja sai seista mingi paar kuud. nüüd on sihuke tunne nagu käigud lähevad raskemalt sisse ja rool on ka kuidagi raskemaks läinud. mul on jõumehe rool ehk ilma võimendita ja mootor on 1,8. proovisin otsingut ka aga kõik mis räägiti oli roolivõimudega autode kohta ja käigukasti kohta ka ma ka midagi olulist ei leidnud.
äkki on kellelgi head nõu anda...tänud juba ette
noniii
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Oli ka mul sama probleem, et käigud lähevalt raskelt sisse, aasta ning määrisin käigukangi all oleva hoovastiku (oli nimelt rooste ussi liigendi vahele võtnud) ja probleem kadus.
Kasutaja avatar
juulius1
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 11.11.2004 13:33 20
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas juulius1 »

MairoG kirjutas:Oli ka mul sama probleem, et käigud lähevalt raskelt sisse, aasta ning määrisin käigukangi all oleva hoovastiku (oli nimelt rooste ussi liigendi vahele võtnud) ja probleem kadus.
suured tänud,tegin endal ka hoovastiku üle ja läks kergemaks küll.eks auto oli 2 kuud seisnud ja kiilus vähe kinni.
aga selline küsimus on ka et kas sellisel mootoril sõltub rooli jäikus ka mootori õlitasemest või ei ole neil omavahel mingit seost. kui saaremaalt autoga ära tulin,siis oli selline asi,et lõpukilomeetritel muutus rool imelikult jäigaks nagu oleks metall nagu paisunud ja ei liikus tunduvalt raskemini. külma autoga sõidan nagu roolvõimuga aga pikemal sõidul kisub rooli imelikult jäigaks.milles võib küll probleem olla....
noniii
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Ei tea kas abiks aga kas sul rooli on lahti alt võetud? Mul oli nii, et kunagi ostsin E30 millel oli roolilatt alt lahtivõetud ja siis tartu meistrimees oli selle valesti kokku pannud (ei tea täpset sõna aga see roolilati kardaan valesti koos). No sellega oli ka alguses hea sõita ja kogusee aeg läks raskemaks ja raskemaks kuni lõpuks oli lausa rammumehe jõudu vaja, et rooli keerata. Siis saigi see asi avastatud ja korda tehtud.
See masin oli ka ilma roolivõimuta.
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Ise soovitan ka roolilati gardaan üle vaadata, on endal sama mure olnud ja äärepealt oleks kurvalt lõppenud.
E90 325I LCI´10 M-Tech
Vasta