m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jumpsik
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 09.10.2007 02:47 59

m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas jumpsik »

Pikk jutt lühikeseks siis. Lugu selline et külmamootoriga on kõik OK kui aga soojaks läheb siis lööb pöörded 600rpm ja podiseb seal omaette :S kui gaasi annad siis kuni 3000rpm-ini kakub ja jõudu ple kuid nii ainult sõites, kohapeal tundub nagu OK olevat. Vahetatud on nukaandur, vändaandur, süütepoolid koos piipudega. Võtsin pistiku tagant ära õhulugejal ja gaasiklapi asendi anduri et teada kas need ikka toimetavad ja kuna mootori pöörded muutusid siis sellest võib järeldada et toimib küll. Proovisin ära võtta üks haaval süütepoolide juhtmeid et vaadata kas seal ka midagi muutub ja kõik muutus, ses suhtes et auto sai aru et mingi pütt on tagant ära kuna lõi pöörded korraks alla 500rpm-i. Kuna endal on mõistus ja kannatus juba kergelt otsas siis ootaks targemate arvamusi kas asi võib olla mingis vaakumis või pean uuesti käidud tee ette võtma ja üks haaval uuesti kõiki katsetama et teada saada et äkki on siiski miski nendest läbi. Kes on targem võiks siin nac infi jagada, ette tänades juba :)
Life is to fast to drive that slow.
Kasutaja avatar
pikkpold
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.05.2012 19:18 12
Peamine sõiduk: BMW 740i
Asukoht: soome/võrumaa

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas pikkpold »

diagnostika:D +-3 min ning asi selge mis viga:)
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas redline »

Võta õhulugeja pistik tagant ja proovi sõita, kohapeal võib see pööre muutuda ka vigase lugejaga.
Kui midagi ei muutu, siis võta lambda pistik tagant ja aku klemm 10min maha, siis proovi ilma lambdata sõita.
56792145
jumpsik
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 09.10.2007 02:47 59

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas jumpsik »

tänud katsun homme neid võtteid proovida :) annan teada teile siis sellest
Life is to fast to drive that slow.
jumpsik
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 09.10.2007 02:47 59

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas jumpsik »

OK lamda ja küünlad vahetatud kuna unustati lamda veakood teeninduses ära kustutada siis vahepeal poos ikka kinni kuid selle probleemi lahendame ära kohe kui olen selgust saanud et kas solk kütus võib õhulugeja peeti keerata. Asi selles, et panin 5+ tanklas paagi täis kõrini enne seda sõitis ja toimetas normaalselt kuid pärast tankimist sain linnuteelt järvekeskuseni sõita kui pill taas lolliks läks. Ega siis midagi proovisin igatimoodi kuid aru ei saanud milles mure. Keerasin lõpuks küünlad maha ja nägin et need olid täiesti tahmased, tegin puhtaks ja ühendasin lahti ka õhulugeja. Diagnoos et lugeja on peetis tuli sellest et ilma õhulugejata sain ma sõita tuttavate juurde hoovi kus auto ka praegu seisab, seega kas on võimalik et minu diagnoos, õhulugeja, võib solk kütusega peesse minna või pean otsima lahendust juba kolmandast kohast :S
Life is to fast to drive that slow.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas redline »

Ilma lugejata sõidab hästi siis? Kütus lugejat kahjustad ei saa, lihtsalt nad ei puutu kokku omavahel. Seda lambda asja proovisid?
56792145
jumpsik
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 09.10.2007 02:47 59

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas jumpsik »

Tegin seda lamda asja vähe valesti, ma tõmbasin lamdalt lihtsalt juhtme pistikust välja ja ei muutunud midagi, eks katsun nüüd aku juhtmed ka maha võtta pärast kui lamda lahti on. Kui õhulugeja on küljest ära siis ei muutu midagi, kuulsin et m50b25 mootoritel pidi õhulugeja suht nõrk koht olema ja ei välista varianti ka et äkki oli lihtsalt halb kokkusattumus et samal ajal kui sain solki sain lahti ka lugejast :S aga proovin selle lamda teema nüüd õieti järgi ja annan teile homme teada kuna auto on tuttavate hoovis ja ise olen eemal korteris :S
Life is to fast to drive that slow.
Alexmsk77
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 24.06.2013 08:59 16
Peamine sõiduk: 528

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas Alexmsk77 »

recommend that you read the information about the repair kits for BMW vanos online
http://www.vanos-bmw.com


Pilt
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: m50b25 vanos e36 tõrgub madalatel pööretel

Postitus Postitas redline »

Ma ei viitsinud sinu eelmist posti kommenteerida enam, mille ära kustutasid. Aga diagnostika ei pruugi anda adekvaatset vastust kui tegu lambda probleemiga. Ta küll näitab et lambda viga ja näidu järgi ka ei tööta, pannes uus sinna taha on seis täpselt sama. See lambda suudab ajada aju nii lolliks et mootor ei käi peast ega p*rsest. Olen sellise probleemiga just kokku puutunud m50, m60 ja m42 mootorite puhul ja aitab ainult kas aku klemmi maha võtmine või aju pistikust võtmine. Hetkel pakkusin omanikule kodust diagnoosimise viisi, et tuvastada vigane lambda andur.
56792145
Vasta