Bmw e 36 sooja probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Heigoo
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 22.09.2006 17:57 17

Bmw e 36 sooja probleem

Postitus Postitas Heigoo »

Mul on selline probleem et kas keegi oskab öelda kui kaugele peab minema sooja näidik (millise kipsuni). Autoks on 318 1995. Ja miks ei tule sisse sooja. Termostaat peaks töötama õigesti, jahutusvedelik on vahetatud. Ja kas kuskil võibolla mingi klapp mis ei lase jahutusvedeliku soojaradikasse. Ette tänades
Kasutaja avatar
darkking
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 08.02.2005 11:10 15
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas darkking »

1. näidik peab sisuliselt keskele jääma, siis on ok (mõni mm paremal keskelt on mul)
2. kas korralikult õhutasid ära?
3. tükk aega kohapeal käies peaks vasakpoolne radika lõdvik soojaks minema, kui ei siis termostaat ei funka - arvatavasti
4. kapoti all on külma-kuuma klapp, mis minul endal peavalu tekitas. nimelt suvi otsa oli külma asendis ja kui talv tuli siis kuuma peale lülitades ta enam klappi ei avanud. võtsin lahti, määrisin ja töötab. Klapp ise detail nr 1
5. see äärmuslik olukord aga lihtsalt mainin, kuna siin ennegi olnud, t kuuma ei puhu. Kui õhk on suunatud puhuma näo suunas, siis sealt tuleb ainult külma, muudes suundades tuleb sooja kaa.

Mõned mõtted mis pähe tulid.
BMW 325 93' coupe - Oopis teine maailm
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Mihkel_O »

termomeetri näit peab sõidu ajal täpselt keskel püsima. kui sooja ei tule aga mootor soe on, siis on läbi kas kraan mis laseb sooja vee radikasse, relee, mis seda klappi juhib või reostaat millega reguleeritakse sooja.
Heigoo
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 22.09.2006 17:57 17

Postitus Postitas Heigoo »

:arrow:
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Postitus Postitas extsy »

Kas yldse ei tule sooja w?
Mul omal on nii,et tuleb sooja aga kui kylmem ilm on siis tuleb ikka kuidagi lahjalt sooja,aga tuleb.
thend
Huviline
Postitusi: 687
Liitunud: 29.10.2006 23:55 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas thend »

mul on ka sama jama. vahest hakkab siis kui kohapeal seisad ja mootor käib jahedat õhku puhkuma. ja kui kaua peaks ootama et se vasakpoolne voolik kuumaks peaks minema?
Heigoo
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 22.09.2006 17:57 17

Postitus Postitas Heigoo »

extsy kirjutas:Kas yldse ei tule sooja w?
Mul omal on nii,et tuleb sooja aga kui kylmem ilm on siis tuleb ikka kuidagi lahjalt sooja,aga tuleb.
Sooja tuleb aga mitte korralikult ja kui keerata soojakraan külma peale siis ei tule külma ka vaid sooja edasi.
Heigoo
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 22.09.2006 17:57 17

Postitus Postitas Heigoo »

:arrow:
Kasutaja avatar
fabio17
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 17.10.2006 18:46 05

soojendus

Postitus Postitas fabio17 »

Mul endal on selline probleem: kui maanteel sõidan ja soojendust natukene alla keeran läheb külmaks ja tagasi keerates enam soojaks ei lähe aga kui paar korda järsemini kaasi annan tuleb tagasi, probleem on kas termostaadis või radiaatoris.
olge normaalsed...
Kasutaja avatar
imps.-
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 13.09.2006 00:05 53

e36 2.0

Postitus Postitas imps.- »

Kuidas kellelgi on nüüdseks sooja asjad lahenenud ,mul sama jama mootori temp näitab nati üle sinise ja kui kaks korda käigud peeneks sõtkusin läks osuti juba keskele ,muidu kui küla vahel sõidan on sinises võiks nagu paremini puhkuda.Kas on võimalik et auto kuskilt lõuna saksamaalt tulnud ja termostraat mingi teiste tingimuste jaoks loodud?
Bmw 320 95
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

Postitus Postitas Kristjan.K »

Ma ise olen mõelnud, et kui seisma jätad auto ja hakkab külmemaks minema õhk, samas pöördeid andes lääb soojemaks tagasi, on veepump äkki koolemas, sest tühikäigul ei pumpa nii aktiivselt enam...vaevalt, et kuskil ca 2000rpm mingid klapid paremini tööle hakkavad või releed kui 600 rpm :?
Original BMW Teile
Kasutaja avatar
-MDX-
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 18.11.2005 09:03 16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas -MDX- »

Kristjan.K kirjutas:Ma ise olen mõelnud, et kui seisma jätad auto ja hakkab külmemaks minema õhk, samas pöördeid andes lääb soojemaks tagasi, on veepump äkki koolemas, sest tühikäigul ei pumpa nii aktiivselt enam...vaevalt, et kuskil ca 2000rpm mingid klapid paremini tööle hakkavad või releed kui 600 rpm :?
Suure tõenäosusega ikkagi soojaklapp. Endal samade sümptomite puhul Patriku abiga hiljuti vahetatud ning see mis mudru seal klapis kümne aastaga tihenditest järel oli, oli ikka õudne. Nõelasuurune auk oli järel ainult.
Kui oled Tallinna kandis, soovitan soojalt Patriku poole pöörduda, teab kust viga otsida kui sooja ei tule salongi kui pöördeid ei ole.
520 Touring
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

mul oli probleemiks siseringluse klappe reguleeriv hoob, mis oli kinnitusest lahti tulnud..asub juhi poolt minnes paremal keskkonsooli taga..oli sedasi et kui siseringile panin, siis tuli õrnalt sooja ja jäigi tulema, kui keerasin jahedama poole tuli sooja-külma läbisegi..võttis õhku nii seest kui väljast, nüüd probleem lahendatud ja kõik töötab.ehk saite aru mida mõtlesin
:)
arvi
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 30.08.2004 21:54 29
Asukoht: Kesk-Eesti

Postitus Postitas arvi »

Küsimus kas detail nr.10(termostat) mõjutab salongi tempratuuri?www.realoem.com/bmw/showparts.do?model= ... g=11&fg=35
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

mu e36 325 oli termostaat ära, sai vahetatud ja probleem kadus.. ;)
arvi
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 30.08.2004 21:54 29
Asukoht: Kesk-Eesti

Postitus Postitas arvi »

Kasutaja avatar
tomy1
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.01.2007 18:48 09
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tomy1 »

Mul sama jama....ei lää soojax....reostaat on vahetatud, ilusti on ka õhutatud.....ja kas viga võib olla veepumbas, sest kuskile kaob ka tosool ära.üks tark mees oskas öelda et see on veepumba viga kui tosool ka kaob.
Aga ja kui annad korralikult sooja mootoriga pöördeid, siis naq natuke tuleb sooja. kui keegi oskab siis andku ka oma tarka nõu....
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Postitus Postitas extsy »

Minu sama probleem lahenes nii,et pesin salongi soendus radika äädikaga läbi ja nüüd tuleb juba sinise peal sooja.
Kui temp. juba ilusti keskel siis mõõtsime sooja 53 kraadi ja sellest on küll
Kasutaja avatar
tomy1
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.01.2007 18:48 09
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tomy1 »

a veepumbas ei saa viga olla we?
madalate pööretega viliseb ja, aga rihmad on normaalselt pingul.
Ja võtsin soojendus ploki salongis lahti kuna kiiruse astme regul. töötab ainult viimane aste...ja klemmide juures lööb särtsu ainult selle 4 astme juures....segane jutt, aga kui ostan uue ploki ei ole sellest kasu....sest ei saanud neid juhtmeid mis sinna läävad lahtigi....
Kasutaja avatar
tomy1
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.01.2007 18:48 09
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tomy1 »

lõpux sain jagu probleemist....krdi teeninduses polnd korralikult õhutatud...nüüd puhub nii et ....
Vasta