K:e36 318i 1992 kardaani leevendaja?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
UFO-N_A_U_T
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 13.05.2007 14:44 29
Asukoht: Tallinn

K:e36 318i 1992 kardaani leevendaja?

Postitus Postitas UFO-N_A_U_T »

Tere.
Mure siis selline et see mul autol tükideks(kardaani leevendaja) ja proovin oma suure tarkusega ise asja parandada, kuid ei sa vana risu küljest ära.Mutrid olen lahti saanud, lasin ka kardaani vahelaagri/toe lahti kuid ei midagi!
On kellelgi kogemusi sellise tööga, mida võiks võib peab kindlaslti tegema? Kardaan kogupikkuses alt ära? ja summuti ka? oleks väga tänulik mõne hea nõuande eest!
unis
Huviline
Postitusi: 3629
Liitunud: 03.12.2006 13:20 45
Peamine sõiduk: E36 M3/F31 320D
Asukoht: tallinn/rakvere

Re: K:e36 318i 1992 kardaani leevendaja?

Postitus Postitas unis »

Kardaanil on kesel üks suur mutter kui see lahti keerata siis saab kardaani kokku lükata(nagu teleskoop :D )siis saad vahelt kätte. Kui ikka ei saa kätte siis lase reduktori küljest ka lahti. Pärast keerad mõlemast otsast kinni ja siis alles keskelt selle suure mutri. Endal sai kunagi vahetatud 2,5-sel aga päris täpselt enam ei mäletagi aga kuidagi nii oli ja sai ilusti hakkama. Jõudu!
If everything seems under control, you're just not going fast enough
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: K:e36 318i 1992 kardaani leevendaja?

Postitus Postitas Tauri_V »

Kui ma kunagi vahetasin e36-l leevendit, siis võtsin maha summutijooksu, kuumakaitsepleki ja lasin gardaani lahti diffrist, vahepukist ja siis eest. Kuigi oleks ilmselt aidanud, kui lihtsalt leevendi poolt ja keskelt ,siis oleks saanud gardaani külje peale tõmmata ning vahetada leevendi. Kui kõik lahti ja gardaan ikka ei tule, siis võid järsemalt tõmmata ja loksutada, küll ta siis lahti tuleb. Midagi rasket ei tohiks olla.
BMW f11 530xd 2015
Vasta