E60/61 level control failure!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
visla
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 19.08.2004 09:10 34
Asukoht: Tln

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas visla »

Ka mul sama jama kummitab aegajalt, esindus ei osanud midagi tarka öelda. Öeldi vaid et tavaliselt mingi ühenduse viga. Vaja lahti võtta ja vaadata mis toimub. Kompressor iseenesest mingi 10 kilo maksab
X5 E70 3,5D, X5E70, F11
cazzex
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 02.03.2009 20:13 04

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas cazzex »

jama on vist kõigil nende aasta bemmidel....asi selles, et kui auto kaua seisab või saab niiskust, siis tekib seal taga kompressori juures lühis vms ja auto comp arvab, et midagi viga...tegelikult ei ole midagi viga ja ei ole vaja lähiajal 10 000 kulutada:D...
tänu sellele veale sain oma auto ka 15000 odavamalt niiet tuli hoopis kasuks:D
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas leits »

Kompressoreid remonditakse ka väga eduliselt.
visla
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 19.08.2004 09:10 34
Asukoht: Tln

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas visla »

Ei saa küll õelda et neid nüüd kuidagi paha lahti võtta on. Olen ise laiali võtnud ja midagi kerulist seal ei ole.
X5 E70 3,5D, X5E70, F11
rr2r
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 08.06.2009 15:37 20
Asukoht: TLN

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas rr2r »

E61 2004 Tere. Ostsin aastaega tagasi E61 suvel mõnikord viskas vea koodi(level control failure!).
Talvel kadus viga ära ja pump toimis ilusti sai 5kesi ka kalal käidud kui auto oli pilgeni täis.
Aga nüüd kevadel mõni nädal tagasi lõi vea jälle sisse. Istusin auto taha luugi juurde, pumpas nii nagu alati auto kõrgemale aga veakood eest ära ei kadund ja nüüd ei taha enam üldse pumbata.
Kas kuskilt leiaks mingeid joonised või oskab keegi veits soovitusi jagada.
Tõesti pumpa ma arvan uut vaja ei läheks kuna pump ise töötab.
Mis variandid mul oleks? Kuidas asjale läheneda?
rr2r
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 08.06.2009 15:37 20
Asukoht: TLN

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas rr2r »

Kas siis rõnga kulumisest annab ka see vea kood märku? Ma pigem arvan,et süsteemis on mingi muu viga. Andurid ei tööta mis lubaks pumbal tööle hakata. Kas keegi osakb öelda kes on asjaga kokku puutun ja remondib sellist viga?
Ei tahaks seda juttu kuulda,et osta uus pump -10k :)
rr2r
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 08.06.2009 15:37 20
Asukoht: TLN

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas rr2r »

Nädala vahetusel kiskusin siis põhja kaitsme maha oh seda sitta oli sinna kogunenud normaalselt.
Aga leidsin vead üles. Seal olev kummivoolik oli nii läbi ja praguline lõikasin jupi maha kinnitasin uuesti külge. Siis avastasin,et rappumisega oli pistiku otsast juhtme puruks väristranud. Kookisin juhtme otsa tihendi seest välja, joodsin juhtme kokku ja pärast lasin korralikult silikooni külge. Puhastasin Pumba korralikult ära. Lasin juhtme ühenduskontakstid puhastusainega üle.Likvideerisin rooste akukarbipealt ja värv peale. Remont läks maksma ajaliselt 4h ja 20kr
kõik töötab nii nagu peab. Ja 10k jäi tasku. :lol: :D :)
Kasutaja avatar
northesfew
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 27.09.2012 14:36 51
Peamine sõiduk: BMW 525d e61
Asukoht: Tallinn

Re: E60/61 level control failure!

Postitus Postitas northesfew »

Kui see saladus ei ole, siis mis nipiga ma kompressori kolvile ligi pääsen? Lammutasin kompressori nii pulkadeks, kui oskasin, aga kolbi kätte ei saanud. Sain ainult need membraanklapid ära puhastada mis kolvi peal on.
Tundub, et mul just selle kolvirõnga viga ongi. Diagnostist tuli välja, et kompressor pumpab liiga kaua rõhku üles. Ülejäänud süsteemis lekkeid ei ole (õhkpadjad peavad õhku ja kõik voolikud on ka õhutigedad), seega ei oska muud kahtlustada.
Igasugune abi on teretulnud.

Kristjan
Vasta