K: E39 sedaan subwoofer

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
raunoh
Huviline
Postitusi: 1084
Liitunud: 24.11.2009 08:04 44
Peamine sõiduk: Passat CC 4MOTION 13`
Asukoht: Pärnu

K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas raunoh »

Kas eelistada freeair-i või kastiga mudelit? Ei ole oluline et taga numbrilaud pläriseks, pigem tahaks salongi meeldivat bassi orig. kõlaritele lisaks.
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas Günther »

freeair on päris hea variant tegelt. Ise olen kaks korda juba sisse ehitanud freeair süsteemi. Bass jääb puhas ja kõik tuleb otse salongi ;)

Muideks mul on ka praegu freeair projekt käsil. Panen pilte oma teemasse lähipäevade jooksul ;)

Olen kasutanud igast erinevaid lahendusi tegelt ja ütleme ausalt, et kui on hästi ehitatud, siis on kõik variandid teretulnud ja head (nii kinnise kastiga, inverter kastiga, freeair jne.).
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
DaddyV
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 23.09.2012 18:24 34
Peamine sõiduk: BMW 330 XD
Asukoht: Tartu

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas DaddyV »

Kas freeair suppari paigaldus läheks väga kalliks?
Kui ei suitse rehv, siis suitseb sidur..
lev...
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 08.06.2012 00:05 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Telefon: 56669552

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas lev... »

Kuna bmw ikka väga isolatisooniga siis see subwoofer peab ikka väga võimas olema, et hea efekt saavutada. Samas kui paned võimsa kasti siis luuk pläriseb mis kole. Endal hetkel kast ja tundub, et väga suur potensiaal jääb bassikast peitu.
DaddyV
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 23.09.2012 18:24 34
Peamine sõiduk: BMW 330 XD
Asukoht: Tartu

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas DaddyV »

Ma ei taha,et plekk pläriseb,tahan,et mul lõualott väriseks :)
Peaks free-airi panema,aga kalliks läheb paigaldus
Kui ei suitse rehv, siis suitseb sidur..
Kasutaja avatar
raunoh
Huviline
Postitusi: 1084
Liitunud: 24.11.2009 08:04 44
Peamine sõiduk: Passat CC 4MOTION 13`
Asukoht: Pärnu

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas raunoh »

DaddyV kirjutas:Ma ei taha,et plekk pläriseb,tahan,et mul lõualott väriseks :)
Peaks free-airi panema,aga kalliks läheb paigaldus
Ega ta suurt kallimaks lähe kui kastiga. Ise panin freeairi ja lõikasin suusaluugi kuju välja(seal punktid olemas mille järgi lõigata). Hiljem kui supaka ära võtan, ostan kuskilt suusakoti ja panen asemele. Vajadusel saab ka praegu kõik plekid plärisema, kuid vaikselt on päris mõnus, heli tuleb ikka otse salongi.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7832
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas arnis »

Tee projektikas, kast spetsiifiliselt E39 sedaani suusaluugi jaoks. Mõõda ära, tee mingi slimmim variant, kus kõlar ja see õhuava otse suusaluuki vaatavad ja kast lausa kinnita istme/pagasi vahelise metalli külge. Kogu õhu liikumine peaks toimuma siis salongist salongi. Audiosõber võiks näidata, kuhu poole pöial selle ideega liigub.

Ja muidu plärisemisest saab lahti, tihti pole see numbrimärk vaid pagasiluuk ise, vajab uut silikooni, vana kuivab ja kaotab oma pläristamisvastase võime.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
DaddyV
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 23.09.2012 18:24 34
Peamine sõiduk: BMW 330 XD
Asukoht: Tartu

Re: K: E39 sedaan subwoofer

Postitus Postitas DaddyV »

arnis kirjutas:Tee projektikas, kast spetsiifiliselt E39 sedaani suusaluugi jaoks. Mõõda ära, tee mingi slimmim variant, kus kõlar ja see õhuava otse suusaluuki vaatavad ja kast lausa kinnita istme/pagasi vahelise metalli külge. Kogu õhu liikumine peaks toimuma siis salongist salongi. Audiosõber võiks näidata, kuhu poole pöial selle ideega liigub.

Ja muidu plärisemisest saab lahti, tihti pole see numbrimärk vaid pagasiluuk ise, vajab uut silikooni, vana kuivab ja kaotab oma pläristamisvastase võime.
Ma ise pole piisavalt tark,et seda kasti teha. Peab maksma kellelegi,ja need ei taha vähe raha.
Mul on kaks ideed,kas DSL vabaõhukas koos Alpine monovõimuga,või kinnise kastiga Alpine max.800w SBG-12KIT suunaga salongi sealt susualuugist. Sõber tötab audioalal,ja soovitas SBG-KIT-i.Ise peaksin ainult nakerdajaga augu lõikama viisaka,mille pärast korrektse suusaluugiga asendada,kui vaja.Ja selle värgi õhutihedaks muutma,et pagassi ei läheks soundi,sest ma ju ei sõida pagassis :)
Kui ei suitse rehv, siis suitseb sidur..
Vasta