E39 õlikorgi all kollane ollus?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bmwtutorial
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 16.12.2005 15:58 28
Kontakt:

E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas bmwtutorial »

õlikorgi alune ja augu servad koos mingi kollaka ollusega. kas asi selles et õli vana - õlivahetus just ukseees - või pääseb tosool mootorisse? tosooli tase veidi alla normi - ei ole ammu vaadanud niiet ei tea tegelikult millal tosooli vähemaks jäänud. antud teema juures pole vist oluline aga auto siis aastast 97, 2.0 mootoriga E39
Viimati muutis bmwtutorial, 05.02.2007 14:09 23, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

olen kuulnud, et se pidi olemagi külmaga nii, mingi kondensaat vms.
Kasutaja avatar
romm
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 24.08.2006 11:48 14
Asukoht: Tartu- Jõgevamaa

Postitus Postitas romm »

Võib olla viga selles, et tosool pääseb mootorisse. Aga kui sõita külma mootoriga lühikesi otsi, siis võib ka täheldada sellist nähtus.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2614
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

asi ikka pigem lühikestest otsadest.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

vaata õlivarrast kah..kuda seal see õli värv tundub..
mul endal oli tosool õli sees, samuti õlikorgi alla imelik paks ollus, samuti oli näha õlivardast et õli-tosool segamini
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

kollane ollus korgi ümber viitab kindlalt mingi koguse vee olemasolule õlis. Saab muidugi tekkida ka vee kondensaadist külmal mootoril aga see siiski väga lühiajalistel sõitudel ja külma mootoriga ja sedagi enamasti mittetöötava termostaadi kaasabil. Pigem märk kas plokikaane tihendi või plokikaane enese veast.

Kondensaadi puhul üks pikem sõit ja korgialune peaks jääma puhtaks vastasel korral aitab vaid remont.
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas aise »

suvel soojade ilmadega seda ollust ei teki. sai ka õli vahetatud suvel ja kõik oli puhas, nüüd kui temp alla 10C väljas on hakanud jälle tekkima see kollakas plöga. see plöga on aurustunud õli (antud juhul piixus kolvirõngaste pärast). see aurustunud õli haakub mootoris kõige madalama temperatuuriga kohtadesse (klapikambri kaane esimene ots, õlikorgi ümbrus, õlivarda toru alumine ots ja loomulikult kogu karterituulutuse süsteem). nendel kellel rõngad korras ja jahutusvedelik mootoriõliga ei segune ei tohiks seda ollust eksisteerida.

olen sõitnud ka 400+km jutti korralikult vajutades aga ollus ei vähenenenud. see lühikeste otste asi on suht jura imo.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas TarMoH »

Endal oli sama jama, süüdi oli umbes karterituulutus. Kui karterituulutus sai ära vahetatud, siis kadus ka see ollus. Nüüd korgialune ilus puhas. Vähemalt tundub nii. :roll:
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas aise »

TarMoH kirjutas:Endal oli sama jama, süüdi oli umbes karterituulutus. Kui karterituulutus sai ära vahetatud, siis kadus ka see ollus. Nüüd korgialune ilus puhas. Vähemalt tundub nii. :roll:
mis mootoriga tegu ja kas õli sööb? endal sai kogu karterituulutuse torustik vahetatud koos klapiga ja ollust on ikka samapalju.

mujal foorumites räägitakse, et tekib ka nendel mootoritel mis õli ei söö ja jahutusvedelikku ei kao... korras mootoril ei tohiks sellist asja olla imo.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas TarMoH »

aise kirjutas:
TarMoH kirjutas:Endal oli sama jama, süüdi oli umbes karterituulutus. Kui karterituulutus sai ära vahetatud, siis kadus ka see ollus. Nüüd korgialune ilus puhas. Vähemalt tundub nii. :roll:
mis mootoriga tegu ja kas õli sööb? endal sai kogu karterituulutuse torustik vahetatud koos klapiga ja ollust on ikka samapalju.

mujal foorumites räägitakse, et tekib ka nendel mootoritel mis õli ei söö ja jahutusvedelikku ei kao... korras mootoril ei tohiks sellist asja olla imo.
2.3 125kw . Varem sõi õli mõnuga, nüüd pole suvest (juuni) saati midagi peale kalland ja näit ikka keskel ... midagi on võtnud, aga läbisõit pole ka enam 50k. Kondentsist võib ka see ollus olla. Kui jahutusvedelik ei kao, siis pole karta, et plokikaas läbi.

Millal sa vahetasid? UM'is öeldi mulle, et tuleb kuskil kuu sõita, et süsteem puhtaks saaks. Ei tea, eks targemad andku nõu.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas aise »

eelmise aasta detsembris. suvel sai pärsi palju sõidetud + õlivahetus koos loputusega ja ikka pilt täpselt sama. kuna auto sööb õli siis on loogiline, et see sinna tekib.

vana klapp lahtivõetuna. tõenäoliselt on ka uus selline, suvel vast ei olnud aga praegu küll.
Pilt
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas Ivo81 »

Mul ka see rõõm seal korgi all, üleeile puhastasin ära päris jube löga oli seal. Täna hommikul kui aknapesu vedeliku valasin kontrollisin, ja väga vähe hakkas juba tekkima. Samas õlikork oli alt märg, vesine , tilkus vett, seega ise arvan ka et kondents.
Õli mul auto ei võta, või noh minu esimese 9k peale pole grammigi võtnud pulga järgi vaadates.
Kasutaja avatar
roheline j2nes
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 30.01.2012 14:03 16
Peamine sõiduk: Audi a6c6 3.0tdi
Asukoht: Tallinn

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas roheline j2nes »

Naise autol on sama löga korgi all. Mingiaeg tekkis surve karterisse. Ajas õli korgi vahelt välja. Sai kiiresti autosõbrasse aeg kirja. Seal öeldi et pole midagi viga kõik ok. Jah, õli enam välja ei pressi, aga ei usu eriti et auto ise end remondib. Jahutusvedelilkku pole vähemaks jäänud. Mootor suitseb palju nüüd. Siuke täiesti tavaline valge nagu ikka tuleb, ainult et koguaeg suht palju.
Kas ma nüüd olen foorumitest lugedes aru saanud, et see viitab kolvirõngastele.
Oskab keegi kohta soovitada kus remondi mehed kõige pädevamad ja hind mõistuse piires? Ausalt öeldes ei oskagi kuhugi enam põörduda, suuremad reklaamitud tõõkodades öeldakse kas koik on ok voi et koik on täiesti piixus. Autoks on siis 316 e46. Sorry et teiste teemasse selle kirjutasin, probleem ehk sama mis algatajal.
cooldream
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 23.04.2010 21:55 21

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas cooldream »

kui pikema sõiduga see ollus ei kao, õli on muutnud värvi ning summutist tuleb olenevalt aastaajast valget auru ka siis kui mootor juba ammu soe, siis on õli ja jahutusvedelik omavahel koos, plokikaan on kas kõver või on mõra sees. Kas annab pead remontida või tuleb osta näiteks kasut. pea.Kolvirõngastega pole mingit pistmist siin.
Kasutaja avatar
Bimmers
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 04.01.2010 21:38 51
Asukoht: lõuna Eesti

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas Bimmers »

mul on hoopis selline kysimus. mis õli sa kasutad :?:
karmo
Huviline
Postitusi: 1360
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas karmo »

Vanal e36l oli iga talv seal korgi all see olemas,kõik 3 aastat,mis ta minu käes oli,jahutusvedelikku sõi/kaotas 1l aastas,õli ka ok alati,ei näinud põhjust muretseda. Kui jahutusvedelik ja õli puhtad,kadu ei esine suurel määral,siis ei näe probleemi.
cooldream
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 23.04.2010 21:55 21

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas cooldream »

bmw soovitab castrol õli ja seda ma ka kasutan 5w40 diesel see on aastaringne
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas taff911 »

Mul ka iga talv see, lühikesed otsad enamusjaolt. Peale pikemat sõitu kadunud. Kui ära kaob, siis tegu lihtsa kondensiga, see normaalne nähtus. Mul lisaks oli selle olluse peale veel pisikesed veetilgad, mis väga otseselt viitab kondesile mootoris.
cooldream
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 23.04.2010 21:55 21

Re: E39 õlikorgi all kollane ollus?

Postitus Postitas cooldream »

üldjuhul on see muidugi kondents. Et õli ja jahutusvedelik kokku läheksid peab midagi mootoriga juhtuma.Kui lased mootori keema, siis 6 silindrisel tõmbab pea kohe kõveraks ja selle tagajärjel juhtub küll see, et moosid on koos.
Vasta