E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

Tere

Mul on 97 a e39 siis, mis hakkas nädala algul nöökima. Probleem siis selles, et ühel päeval lihtsalt süütevõtit keerates, kõik süüde läheb sisse ja tuled hakkavad armatuuris põlema ja edasi võtit keerates, ei tee mitte midagi. ei klõpsu ega kõpsu. Siis lambist paari tunni pärast istud autosse ja auto käivitub nii nagu peab, ei mingeid probleeme. Ja siis paar käivitust edasi, jälle sama probleem.
Ühesõnaga, vahepeal saab käivitada, vahepeal mitte. Täiesti lambist vist millal. Öeldi, et ilmselt immoblokk hakkab läbi minema. ja tuleks ära vahetada. kas on kellelgi sarnane mure olnud ? millise lahenduse leidis ? kui palju maksma võiks minna. on kellelgi aimu mis blokk, kus täpselt läbi minema hakkab ? jne.

Infoks veel siis nii palju, et võtit olen proovinud mitmeid kordi tuvastada autole uuesti, kuid sama jama ikka. See on vist keskluku jaoks rohkem üldse, see võtme tuvastus, kui ma õieti aru olen saanud :)
Olen proovinud ka nupust vajutamise asemel keerata auto uksed kinni ja lahti võtmest, väga mitmeid kordi. kuid ka sellest pole abi.

Auto on helsingis, nii et paras jama. siin on vaid bemmi esindus ilmselt kus tehakse, vähemalt ei ole seni leidnud muud kohta ja ei oska otsida ka väga. loodetavasti detsembris kui eesti minek, siis veel käivitub, et saaks laevale ja auto ära tuua.
Tore oleks, kui keegi oskaks soovitada ka peale bemmi esinduse tallinnas, või pärnus, kohti, kus tegeletakse selliste asjadega.

Kokkuvõttes, igasugune info ja arutelu ja soovitused on teretulnud.

ahjaa ja veel üks küssa, kui on immos asi, siis kas remondi ja vahetamise asemel, ei oleks võimalik üldse immot vahelt ära võtta ? kuna mul ei oleks suurt vajadust sellel.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas BMW 525 »

mul oli sama asi et vahepeal läks ja vahepeal mitte. mina arvan et viga oli starteris aga võibolla ka muus sest kui ei läind siis proovisin ikka 5-6 korda üldiselt niimoodi ikka läks. aga kui nii ka ei läind siis võtsin pisikese haamri ja koputasin vasta starterit ja siis küll läks alati. muidugi kõigeparem on koputada nii et keegi hakkab samal ajal käivitama ja kui siis samal ajal keegi koputab ka vasta starterit ja mul läks igatahes nii.
aga nüüd on probleem väiksemaks jäänud. võibolla sain abiks olla.
ja kõige lihtsam on nii et pane süüde siise ja las keegi lükkab ja siis saad käima. mul ka vahepeal üldse ei läind ja siis lükkasin ja pärast käis jälle.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

ei usu, et starteris viga. sest ta ei tee mitte midagi kui keerata. ei mingi klõpsu, ja samas kui töötab, siis ilma probleemideta käivitub. starter ei jupsi ega midagi. immo nagu ei lase läbigi starterini asja üldse.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas BMW 525 »

e39kristo kirjutas:ei usu, et starteris viga. sest ta ei tee mitte midagi kui keerata. ei mingi klõpsu, ja samas kui töötab, siis ilma probleemideta käivitub. starter ei jupsi ega midagi. immo nagu ei lase läbigi starterini asja üldse.
minul ei teinud ka mingit klõpsu ega midagi , selline tunne oli et keerad lihtsalt tühja. ja immo kohta ma ei oska tõesti midagi õelda ehk targemad mehed vastavad selle kohta.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas enn1 »

Immo vea peaks diagnostika ära näitama. Kui seda pole, siis kahtlustaks süütelukupõhja. Ega autom. kast ei ole?
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

Ei, manuaalkast on. siin mehaanik kahtlustas ka algul süütelukupõhja. aga ma proovisin autot käima tõmmata, kiirusel umbes 20-30 km tunnis, ja ei lubanud ka midagi. aga samas kui proovisin tõmbamise ajal keerata võtmest starterit, siis sekundiks lubas ja kõik, ja proovisin mitu korda nii, koguaeg sama, ainult sekundiks lubas. siis jätsin auto seisma, kutsusin sõbra oma autoga sleppis vedama. vedasime mõned kilomeetrid edasi ja siis suure tee peal proovisin 5ndaga ja läks käima. samas ta oleks pidanud minema ka väikse hooga käima, aga ei lubanud ka isegi, täiesti tyhja nagu veaks. ja see, et korraks sekundiks lubas igakord kui võtit keerata tõmbamise ajal on ka imelik.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

ma migni aeg hiljuti üritasin kompuutrit ingliskeeleseks ka panna( siis kui ma veel ei teadnud, et käsitsi ei saa ise :D) ja torkisin seda menüüd, hoides seda parempoolset nuppu all ja siis muutsin seal ka mingeid asju kogemata. kas sellest ei võinud midagi viltu minna ? kuigi mulle väideti, et sealt ei saa midagi sellist juhtuda eriti, aga igaksjuhuks mainin kogu võimaliku info.
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas Tarmo_N »

proovi siis kui vötmest käima ei lähe otse starteri pealt.kui starter töötab siis saad ju selle välistada.aga jah kui tömberelee tuksis siis vöib kull nii teha et vahest töötab ja samas ei tee klöpsugi.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

starter ja tõmberelee sai tegelikult sellega juba ju välistatud, et tõmmates ei käivitunud. kuna tõmbasime aeglasema hooga pikalt suht ja ei lubanud ka, välja arvatud see sekund kui syydet keerata 3 asendisse.
seega ilmselt immo ikka, või kas see süütelukupõhi võib ka mõjutada kui autot tõmmata ? loogika järgi nagu ei tohiks mõjutada, kui syyde sees ja tuled põlevad siis peaks käima minema auto suht igal juhul vist. ja kui ei lähe siis ikkagi ilmselt immo jamab. keegi targem oskab kommenteerida ehk. ma olen täiesti võhik ja üritan vaid loogiliselt läheneda :D
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas enn1 »

Soovitaks diagnostikas ära käia, saad vea teada, või vähemalt paljud asjad välistada :)
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

nojah, mul ta seisab praegu ühes töökojas, sinna tuleb paari nädala pärast arvuti millega saab vaadata järgi need asjad. ma mõtlesin, et keegi äkki on midagi sarnast teinud või teab milles viga on sümptomite järgi.

teiseks ma tahaks tegelikult teada, kuna suure tõenäosusega on immos asi, kas ei anna seda immo süsteemi üldse vahelt ära võtta, et teda ei olekski. et ei peaks uue panemisele raha raiskama. sest ausalt öeldes mul ei ole vaja seda immot :)
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

ja see huvitaks ka veel, et kas ma pean ta kindlasti esinudusse viima, või siin on igasugu spetsialiste koos, äkki ei pea .
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

No kas keegi ei oska rohkem midagi soovitada ?
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas BMW 525 »

e39kristo kirjutas:ja see huvitaks ka veel, et kas ma pean ta kindlasti esinudusse viima, või siin on igasugu spetsialiste koos, äkki ei pea .
mina isiklikult arvan et esindus on viimane koht kuhu oma autot viia, põhiline seal on et ei tea mis asjad kõik ära vahetavad ja pärast auto ikka samasugune. kordan veel et see on minu arvamus.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas BMW 525 »

ja süütelukuga selline asi et mul ühel autol oli nii et kui põhi läbi siis süüte võttis alati sisse aga starterit ei võtnud lihtsalt, või noh vahepeal võttis ka. aga ega ma ei tea mis sümtomid selle kulumisega tulevad aga täitsa võimalik ka et süütelukupõhi sellist janti teeb. mina arvan nii
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

aga oskab keegi soovitada mingeid kohtasid, tehnikuid, kelle poole pöörduda selle murega, et ei peaks esindusse viima ? :?:
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas BMW 525 »

sa võta vaata mõni selline koht kus sa ise ka juures olla ja näha mis tehakse, kohti on palju olenevat asukohast, ise juuresoleku kohta mõtlen seda et siis saad näha kuidas neil see tõõ käib, näiteks kui sind ennast juures pole siis **** teab kas seal üldse midagi vahetataksegi, mida päreast väidetakse.
edu selle asjaga siis, loodan et saad auto ikka käima.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

sai proovitud ka starteri klemmidest, auto käias täiesti tühja.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas BMW 525 »

mm....käiata küll võid aga kui ta sul üldse ei luband ka siis võimalik et pumbapeal olev magnetklapp oli kinni. siis ei saagi auto käima minna. magnetkalpi põhimõte on see, et kui süüte sisse paned siis avaneb ja kui välja keerad sulgeb. sinna võid proovida otse voolu peale panna ja kui klõpsub voolu peale andmise hetkel siis ta avaneb ja toimib. siis võid uuesti proovida käiata. ega tühja käiamisel mõtet pole kui üldse ei luba ka.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

Nüüd oleks selline küsimus targematele, et sõbral on ka e39, ja ta ütles, et tal oli sama asi ja tal võeti maha immo, et immot enam ei olegi vahel. kas keegi oskab öelda kus ja kes seda teha võiks ja palju maksta võiks ja kas on keeruline protsess ?

tänud ette !
pents
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 27.03.2008 18:15 33
Asukoht: Viljandi

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas pents »

Sama asi, et hommikul ei teinud starter võtmest keerates plõksugi..kapoti alt pannes hüppas kohe käima.
Kas ka immo jama? :mad:
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas enn1 »

Kusagilt on meelde jäänud, et EWS I ja EWS II'ga sai sellist asja teha, et immo vahelt ära võtta. EWS III'ga see enam ei õnnestu. EWS III tuli alates 09/98. Immo eemaldamisks peab BMW elektrisüsteemi päris hästi tundma. "Teenuste" alt leiad kindlasti mõne pädeva kontakti :)
e39kristo kirjutas:Nüüd oleks selline küsimus targematele, et sõbral on ka e39, ja ta ütles, et tal oli sama asi ja tal võeti maha immo, et immot enam ei olegi vahel. kas keegi oskab öelda kus ja kes seda teha võiks ja palju maksta võiks ja kas on keeruline protsess ?
Eeldusel, et tegemist E39'ga ei saa asi kindlasti immos olla, kuna immo ei blokeeri ainult starterit, vaid tervet süütesüsteemi.
pents kirjutas:Sama asi, et hommikul ei teinud starter võtmest keerates plõksugi..kapoti alt pannes hüppas kohe käima.
Kas ka immo jama? :mad:
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas e39kristo »

probleemiks osutus siis võti. mis hakkas ära surema ilmselt. vahepeal siis ei tundud auto võtit ära. lahenduseks oli kõige odavam variant, ehk tehase immo eemaldamine.
Kasutaja avatar
PowerBoy
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.04.2010 21:40 07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 525 TDS 97a käivitub, ei käivitu

Postitus Postitas PowerBoy »

mul oli kunagi sama probleem, läks käima siis kui tahtis. käisin immo plokiga võrus tinutaja juures kes tegi selle ploki 60 eek korda. nimelt oli paaril sellel pistiku ja plaadi vahelisel yhendusel mikro vahed. ise seda tinutada ei ole soovitav kuna peab olema maandusega kolb jne. nüüd töötab igaljuhul korralikult.
BMW 525 TDS 97a
Vasta