VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

ASI siis selline , et kui auto ostsin siis panin sinna cd- maki peale ja autol oli veel selline asi et makk käis ainult siis kui süüde see või kui auto käis, siis võtsin maki välja ja auto poolselt juhtmetest ( punane ja kollane ) seistes oli neist ainult kollases vool sees ja punasesse tuli ainult siis kui süüde sisse panna. siis võtsin ühendasin kollase ja punanse omavahel kokku ja siis oli sesistes ka seal vool sees. siis toimis makk ka kohapeal ja sõites ideaalselt, mingeid problasid polnud. aga täna ostsin uue raadio suht kallis ja moodne värk. aga kui ma ta taha ühendasin autosse, siis makk läks ilusti käima aga kui makk seisma jätta siis vool ei lähe makist ära jääb kuidagi hõõguma. ise arvan et viga ongi selles et ma need juhtmed kokku panin.
küsimused siis. 1) kuidas ma saan niimoodi et mul seistes ka makk käiks, kust ma peaks voolu tooma sinna teise juhtmesse, kuhu ainult süüde sees vool tuleb.
joobel
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 14.07.2006 23:53 12

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas joobel »

No kui Sa ostsid kalli automaki, siis oli vist ühendusskeem ikka kaasas või ei?
Püsipinge 12V - eraldi juhe, ACC - süütelukust eraldi juhe. Puna-kollane ots ühendati kokku siis, kui raadio paigaldati mingile vene traktorile :lol: , millel polnud süütelukus raadio-asendit.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas TimoA »

mis autost jutt käib üldse.
See on vast WDS ist lihtsalt vaadatav ju, aga jah selleks on vaja auto marki ja vast aastat kah..
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

joobel kirjutas:No kui Sa ostsid kalli automaki, siis oli vist ühendusskeem ikka kaasas või ei?
Püsipinge 12V - eraldi juhe, ACC - süütelukust eraldi juhe. Puna-kollane ots ühendati kokku siis, kui raadio paigaldati mingile vene traktorile :lol: , millel polnud süütelukus raadio-asendit.
ma ostsin eraisiku käest ja raamatut polnud :( aga makk täiesti tuitikas. äkki veel mingeid nõuandeid, sest homme lähen hakkan lihtsalt katsetama ja vaatama kuidas asi toimima hakkab :)
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

TimoA kirjutas:mis autost jutt käib üldse.
See on vast WDS ist lihtsalt vaadatav ju, aga jah selleks on vaja auto marki ja vast aastat kah..
räägi lähemalt. auto BMW 525td 95aasta
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas TimoA »

nagu ma su tekstist aru sain siis sa ühendasid autopooled juhtmed punase ja kollas ekokku või sain valesti aru ja ühendasid makil need juhtmed kokku.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

TimoA kirjutas:nagu ma su tekstist aru sain siis sa ühendasid autopooled juhtmed punase ja kollas ekokku või sain valesti aru ja ühendasid makil need juhtmed kokku.
autopoolsed jah :) siis polnud ohtu et makk läbi põleks sest kaitse vahel ju :)
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas TimoA »

see nüüd päris jah õige ei ole.. :) autopoolsed juhtmed ju ongi, osadele tuleb vool peale kui autol pole isegi võtit ees, tiestele tuleb vool peale kui keerad süüte sisse ja mingi keskmine asend vast on ka veel. 95 aasta autost ei oska öelda.

Äärmisel juhul ühendati jah kunagi neid nii et makil ühendad süüte ja lihtsalt plussi juhtme kokku, siis sai nii et makk käib koguaeg. :)

aga auto küljes seda kindlasti teha ei tohi. Siis ju jääbki auto voolu tarbima koguaeg vms.. :)

Mul on VDS tööl, ma kodus kahjuks ei saa vaadata... mis teema sellel autol süüteluku juhtmetega on...
Kui jõuan siis homme saan vaadata..
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

TimoA kirjutas:see nüüd päris jah õige ei ole.. :) autopoolsed juhtmed ju ongi, osadele tuleb vool peale kui autol pole isegi võtit ees, tiestele tuleb vool peale kui keerad süüte sisse ja mingi keskmine asend vast on ka veel. 95 aasta autost ei oska öelda.

Äärmisel juhul ühendati jah kunagi neid nii et makil ühendad süüte ja lihtsalt plussi juhtme kokku, siis sai nii et makk käib koguaeg. :)

aga auto küljes seda kindlasti teha ei tohi. Siis ju jääbki auto voolu tarbima koguaeg vms.. :)

Mul on VDS tööl, ma kodus kahjuks ei saa vaadata... mis teema sellel autol süüteluku juhtmetega on...
Kui jõuan siis homme saan vaadata..
suht nõme värk jah. ise mõtlesin präegu, et kui kollases on koguaeg vool sees siis on vaja sinna punasesse ka voolu kuidagi. võibolla võtan kuskilt sigaretisüütajast või kuskilt, aga ega teisiti vist ei saa kui ei katseta. sigaretisüütajas on vist koguaeg vool sees ju. ja ei tea palju ta ikka tarbib seda siiamaani pole probleemi olnud ja aku ka vaevalt mõni kuu vana
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas enn1 »

Tester, või äärmisel juhul kontroll-lamp on see, millega saad vaadata kus on pinge ja kus pole. Niisama katsetades võid makist lahti saada ja auto el. süsteemis midagi maha kärsatada... :roll:
PS. enamike tuntud firmade uuemate makkide ühendusskeemid on netist leitavad :)
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

enn1 kirjutas:Tester, või äärmisel juhul kontroll-lamp on see, millega saad vaadata kus on pinge ja kus pole. Niisama katsetades võid makist lahti saada ja auto el. süsteemis midagi maha kärsatada... :roll:
PS. enamike tuntud firmade uuemate makkide ühendusskeemid on netist leitavad :)
ei no loomulikult testriga. aga makki kärsatada vaevalt saab sest kaitse enne vahel, pigem siis autopool :lol: tegelt vaevalt asi nii hulluks läheb ma homme vaatan seda asja ja juba tean vist ka mida teha. üks juhe tuleb juured vedada vist, sest autol on originaalmaki pisitk ja sinna on üleminek pandud aga sealt on mõned juhtmed puudu. aga ega originaalmakk ka seistes ei käinud :roll:
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas yllar21 »

Ma nüüd ei mõista, milles probleem. Süütelukus on kolm asendit- I, II (süüde), III (starter).
Välistades isetegevuse tuleb originaalis I asendi peal tuledele-viledele ja raadiole vool peale, mis mõttega sa neid juhtmeid kokku keerad?
Keerates selle I asendist raadiole tuleva juhtme pideva vooluga kokku, lööb ka teistele samas ahelas tarbijad pideva voolu alla (jutust küll raske aru saada, aga keerasid auto pool need kaks juhet kokku?). Üks asi jah kui anda raadio mõlemale klemmile pidev peale ja jättes selle süüteplokist tuleva juhtme üldse kõrvale- aga ei mõista milleks. :)

Auto vanus ka siin ei loe, kolm asendit on auto süütelukkudel juba ei tea mis aegadest.
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

yllar21 kirjutas:Ma nüüd ei mõista, milles probleem. Süütelukus on kolm asendit- I, II (süüde), III (starter).
Välistades isetegevuse tuleb originaalis I asendi peal tuledele-viledele ja raadiole vool peale, mis mõttega sa neid juhtmeid kokku keerad?
Keerates selle I asendist raadiole tuleva juhtme pideva vooluga kokku, lööb ka teistele samas ahelas tarbijad pideva voolu alla (jutust küll raske aru saada, aga keerasid auto pool need kaks juhet kokku?). Üks asi jah kui anda raadio mõlemale klemmile pidev peale ja jättes selle süüteplokist tuleva juhtme üldse kõrvale- aga ei mõista milleks. :)

Auto vanus ka siin ei loe, kolm asendit on auto süütelukkudel juba ei tea mis aegadest.
SELLES ASI ONGI, et pole mingit esimest astet, vool tuleb just siis sinna kui süüde täisesti sees ( katsetatud )
aga präegu paningi niimoodi asja kokku, et makk käib ainult siis kui auto käib. aga nüüd jääb ta samamoodi veits hõõguma :lol: ja kui süüde välja keerata siis on raadio töitsa pime ja ma arvan et ta peabgi niimoodi siis olema, vb mingi taustavalgustus. ja kunagi hiljem võtan vaatan seda asja ja vean kuskilt voolu või panen juhtmed jälle kokku nagu nad olid. präeguste ilmadega nagunii auto käib kohapeal koguaeg. ja üks asi veel et seda süüteluku juhet ma kõrvale ei jätnud lihtsalt keerasin ta sinna kollase külge kokku :cool: asi toimis ideaalselt
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: VAJAN KIIRET ABI !! AUTORAADIO JUHTMED

Postitus Postitas BMW 525 »

Tere !!
nüüd oleks vaja teada kas keegi teab kust saada sellist kasutusjuhendit eesti või vene keelset.
http://www.jet-apolda.de/jetweb/media/P ... T_web2.pdf
Vasta