525TDS hakkab pooma

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mkII
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 04.07.2010 22:03 00

525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas mkII »

Tervist.

Diisli teemasid siin miljoneid ja probleeme ka ilmselt palju erinevaid kuid küsiks siiski nõuandeid. Nimelt 525TDS e39 on viimasel ajal kiirendades n.ö. pooma hakanud. Viga tekkis kuskil paar nädalat tagasi esimest korda kui 3. käiguga kiirendades paar korda nagu jõnksutas. Nüüd on asi läinud palju hullemaks, nalja teeb kõikide käikudega, hullem on asi külma mootoriga. Kui mootor soe muutub jõnksutamine väiksemaks ja vahepeal peagu puudub. Vahetasin kütusefiltri, see muutis asja tiba paremaks. Kütusekulule pole probleem mõjunud, see on endiselt täiesti mõistlik. Jõnksutab masin nii madalatel kui kõrgetel pööretel. Tühikäik on korras, ei tõmble ja on ühtlane. Ehk oskab keegi midagi arvata või endal kogemusi olnud. Ilmselt aitab diagnostika leida, kuhu koer maetud on, aga ootan ka siinseid arvamusi ja ettepanekuid.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas maarekl »

vaata vaakumvoolikud üle. Kas pump muidu kuiv?
mkII
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 04.07.2010 22:03 00

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas mkII »

Pump tundub olevat kuiv jaa. Vaakumeid pole veel väga terava pilguga uurida jõudnud.
mkII
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 04.07.2010 22:03 00

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas mkII »

Kas siukest jama võib põhjustada ka etteande pump, kui seal on mingi sõel umbes vms´?
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas Veljo_V »

Üldiselt on probleemne sisselaske alla minev Map anduri voolik!
Mis aasta masin sul muidu on ka sellel on õhulugeja ka juba peal?
mkII
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 04.07.2010 22:03 00

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas mkII »

Veljo_V kirjutas:Üldiselt on probleemne sisselaske alla minev Map anduri voolik!
Mis aasta masin sul muidu on ka sellel on õhulugeja ka juba peal?
97. aasta masinaga tegu
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas maarekl »

õhulugeat ma küü ei usu, et võib viga olla, see jumala mõttetu vidin sellel autol minu arust, endal vahetatud, kui erinevust küll ei märgand. töötab samamoodi, kui katkise lugejaga, kütet õgib ka sama palju.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas Veljo_V »

maarekl kirjutas:õhulugeat ma küü ei usu, et võib viga olla, see jumala mõttetu vidin sellel autol minu arust, endal vahetatud, kui erinevust küll ei märgand. töötab samamoodi, kui katkise lugejaga, kütet õgib ka sama palju.
Usu või mitte aga minu 725 olid samad sümptomid ja viga oli õhulugejas ja egr-is!
mkII
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 04.07.2010 22:03 00

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas mkII »

Veljo_V kirjutas:
maarekl kirjutas:õhulugeat ma küü ei usu, et võib viga olla, see jumala mõttetu vidin sellel autol minu arust, endal vahetatud, kui erinevust küll ei märgand. töötab samamoodi, kui katkise lugejaga, kütet õgib ka sama palju.
Usu või mitte aga minu 725 olid samad sümptomid ja viga oli õhulugejas ja egr-is!
Aga diagnostika peaks ära näitama selle, kui sealt poolt mingit viga sisse lööb?
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas Veljo_V »

JAh aga vaata et pädeva diagnostiku juurde ikka lähed!
Bildsebub
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 16.01.2011 21:09 25

Re: 525TDS hakkab pooma

Postitus Postitas Bildsebub »

Mina pakuks et õhulugeja hakkab peeti minema. mul endal oli sama mure suvel. paar nädalat jõnksutas kiirendades. läks aeg edasi siis kadus üldse kiirendus ära. sihuke tunne oli et sõidan 1.0 mootoriga. ja mäest ülesse sõites üle esimese käigu panna ei saanud. ja sama vaatad aknast välja kuidas mõni mees lihtsalt sust mööda jookseb. kindlasti mine pädevasse diagnostikusse. ma sain alles kolmandas diagnostist õige vastuse. eelmised sokkisid mulle ainult turbot.
Vasta