e34 525TDS plokikaan

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
põltsukas
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 05.08.2009 21:53 31
Asukoht: Põltsamaa

e34 525TDS plokikaan

Postitus Postitas põltsukas »

Autoks 93aasta 525TDS manuaal
tervist avastasin enda autol et lekib plokikaanetihendi vahelt jubedalt õli
ja oleks vaja kaas maah võtta
mida peaksin silmas pidama ja kus asub keti pinguti?
kuidas pärast kõik paika tagasi saan (Märgid) ?
oleks tänulik kui keegi saaks aidata.
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e34 525TDS plokikaan

Postitus Postitas Rain »

kõrgrõhu pumba eemaldamiseks on spetsiaalne võti(rakis), seda niisama kusagilt ei saa. Keti pinguti ja taldadega peab ka ettevaatlik olema. Kui valesti lahti kakud kukuvad need karterisse. Seal pidi mingi pulga panema ühest avast sisse, et vältida pinguti allakukkumist. Kunagi sai tehtud seda tööd oma auto kallal. Aga jah kõige keerulisem on pumba pool. Seda ei tasu ise näppima hakata. See rakis mida ennist mainisin lükkab pumba hammasratta otsast ära ja jääb sinna siis ise nö pumba asemel seda hammasratast hoidma. Pump käib eraldi ketiga ja kui valesti lahti kakkuda kogu kremplit siis võib jällegi juhtuda, et kogu kupatus lendab karterisse. Kett ja hammasratas siis võivad kukkuda karterisse.
Kasutaja avatar
põltsukas
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 05.08.2009 21:53 31
Asukoht: Põltsamaa

Re: e34 525TDS plokikaan

Postitus Postitas põltsukas »

ma vaatasin et pumpa ma ei pea ära võtma või pean?
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e34 525TDS plokikaan

Postitus Postitas Rain »

õige küll jah, ajasin ise segi. Mul oli kogu remont kapitaalsem, vahetasin mootori välja. Enne seda sai plokikaas maha võetud ja sain jahutussärgis rõhutekitajale jälile, vigane plokk seekord. Sellepärast võtsingi pumba ka maha. aga ma usun, et kui piisavalt googeldada siis leiab isegi piltidega õpetusmaterjali.
urks
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 29.05.2009 21:06 38
Peamine sõiduk: BMW f11 530D
Asukoht: Harjumaa, Rae vald

Re: e34 525TDS plokikaan

Postitus Postitas urks »

mul oli selleks protseduuriks TIS CD .Aga lühidalt 1)võtad klapikambri kaane maha. 2)ajad esimese silindril nukkvõlli nukad ülesse V asend. 3) fikseerid mootori asendi hoorattast , starteri all oleva augu kaudu. 4)Vaakumpump maha ja http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... ing_chain/ poldid 19,21 lahti. 5) http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... ming_case/ keerad nr.4 korgi lahti ja sealt fikseerid ketipinguti peenikese ca 3mm kruvikeerajaga(minul ei õnnestunud,selle saab ka hiljem enne kokkupanekut paika panna). 6) teed ise mingid märgid nukkvõllile ja nuka hammasrattale(jälgides,et sel momendil oleks kett pumba ja nuka hammasrataste vahel piisavalt pinges) 7. keerad hammasratta lahti ja võtad vahelt välja.
Üldiselt pole leevendil ja pingutil seal erilist ruumi alla kukkuda.Ehk jäi midagi vahele aga seda näed töökäigus.
Kasutaja avatar
põltsukas
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 05.08.2009 21:53 31
Asukoht: Põltsamaa

Re: e34 525TDS plokikaan

Postitus Postitas põltsukas »

tänud eks uurib garages:P
Vasta