e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kaur51
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 30.03.2012 23:30 33
Peamine sõiduk: bmw 530d manuaal

e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas kaur51 »

Tervist. Mure selline, et kuskil vist lühis autol kuna hommikuks autol aku tühi. Kust peaks viga otsima. aku viga see olla ei saa kuna kui juhtmed maha võtan siis on kõik ok. Ühtegi salongi tuld ega midagi põlema ei jää. Kõik tundub olema nagu ok. Viga tekkis üle öö. Kui keegi oskab aidata siis abi on vägagi tere tulnud.
Ette tänades.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas Rist0 »

pead minema mõne pädeva diagnostiku juurde,minul oli täpselt sama teema ja üks moodul oli rikkis mis kasutas vist 0,7a voolu koguaeg,lasin ära remontida endal selle,sest uue hind oli kosmiline
kaido170
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 01.09.2005 20:13 44
Asukoht: Tartu, Räpina

Re: e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas kaido170 »

Endal sama häda, autoks 2003.a e60 530d.
Bmw tegi diagnostika, vahetati akupeale minev miinusklemmi juhe, tutvustati uuesti aku. Minu probleem seisnes selles, et täpselt kaks aastat panin Varta uue aku, kuid ei tutvustanud autole. Viisin ca 2 nädala pärast aku kontrolli ja laadimisse, kuna sai tühjaks. Arvatavasti oligi häda tutvustamises, kuid seda ma tol hetkel ei teadnud. Nüüd sel talvel, lasin testida kui elujõuline aku on. Akukeskuse tester näitas 60% algsest mahtuvusest.
Sain auto keskusest kätte, kõik pidi väidetavalt OK olema. Kuna auto on pidevalt garaažis, siis jätsin nimelt veel viimase külmaga üheks päevaks auto välja , öö temp oli -17. Eelnevalt oli enne bmw keskusesse viimist aku täislaetud. Hommikul läksin autot käivitama ja ei suutnud isegi starterit ringi ajada!!
Viisin uuesti kontrolli, kontrolliti uuesti ja ei leitud midagi ja öeldi, et akut peab rohkem siis laadima.
Saan aru, et pean talve saabudes uue aku peale panema, kuid et 60% mahutavusega aku ei suuda isegi starterit ringi ajada on pehmelt öeldes kahtlane?
Uurisin välismaa foorume ka, seal on erinevate blokkide vigu tuvastatud, kuid neid hetkel vähemalt minu autol keskus ei tuvastanud.
Ootaks isegi lahendust sellele murele.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas TiitR »

kaido170 kirjutas:Endal sama häda, autoks 2003.a e60 530d.
Bmw tegi diagnostika, vahetati akupeale minev miinusklemmi juhe, tutvustati uuesti aku. Minu probleem seisnes selles, et täpselt kaks aastat panin Varta uue aku, kuid ei tutvustanud autole. Viisin ca 2 nädala pärast aku kontrolli ja laadimisse, kuna sai tühjaks. Arvatavasti oligi häda tutvustamises, kuid seda ma tol hetkel ei teadnud. Nüüd sel talvel, lasin testida kui elujõuline aku on. Akukeskuse tester näitas 60% algsest mahtuvusest.
Sain auto keskusest kätte, kõik pidi väidetavalt OK olema. Kuna auto on pidevalt garaažis, siis jätsin nimelt veel viimase külmaga üheks päevaks auto välja , öö temp oli -17. Eelnevalt oli enne bmw keskusesse viimist aku täislaetud. Hommikul läksin autot käivitama ja ei suutnud isegi starterit ringi ajada!!
Viisin uuesti kontrolli, kontrolliti uuesti ja ei leitud midagi ja öeldi, et akut peab rohkem siis laadima.
Saan aru, et pean talve saabudes uue aku peale panema, kuid et 60% mahutavusega aku ei suuda isegi starterit ringi ajada on pehmelt öeldes kahtlane?
Uurisin välismaa foorume ka, seal on erinevate blokkide vigu tuvastatud, kuid neid hetkel vähemalt minu autol keskus ei tuvastanud.
Ootaks isegi lahendust sellele murele.
Sihuke loll vaheküsimus, et ega Um juhuslikult starterile tähelepanu ei pööranud? Muidu ei küsiks, kuid töökaaslane astus oma e53 (3,0d)-ga sellisesse ämbrisse, et arvas aku surnud olevat, kuid uue (geel) aku soteamisel ei suutnud ka see starterit ringi lüüa - viga oli kinnijooksnud starteripuksis, mis oli toimunud suht-koht üleöö.
Teemaalgatajale - eks sel autol ikka mingi tarbija taha jääb, et kuivaks imeb. E39 näitel oli üks kurjajuurtest näiteks telefon....
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
kaido170
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 01.09.2005 20:13 44
Asukoht: Tartu, Räpina

Re: e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas kaido170 »

Starter tundub toimivat väga hästi. Sai talvel aku sooja toodud ja täislaetud, ka karmide miinuste juures tõmbas korralikult.(kui akuvool oli tugev).
Pigem starteri minu auto puhul välistaks.

----
Tuli meelde veel, et hommikul käima pannes on spidokatabloo suht "segases" seisus, odomeetri ja trip näidikud hullud kui võtit keerata, siis keskmine infotablool (mis näitab keskmist kiirust, palju sõita jne) vilgub/kaob pilt eest ja tekib must triipu ka keskele ja arvatavasti mingi relee tõksub ainult.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas Rist0 »

Samad süptomid olid ka minul,need displeid vilkusid ja sada häda veel,siis saigi see moodul korda tehtud ja kõik mured kadusid,mul ei läinud ühesõnaga auto magama ja sealt edasi otsides leiti see viga.
kaido170
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 01.09.2005 20:13 44
Asukoht: Tartu, Räpina

Re: e60 530 diisel. imeb ööga aku tühjaks

Postitus Postitas kaido170 »

Rustisan - äkki sa suudad meenutada või paberitest otsida, mis mooduliga võis tegu olla, sest lasen siis UM veel ühe korra spetsiaalselt seda moodulit testida, sest minu oma pidi magama ilusti minema.
Siis tean kui oktoobris/nov uue aku panen, et vähemalt elektrisüsteem on ok.
Vasta