E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

Tere. Olen uus liige siin foorumis ning hiljuti ostsin endale oma esimese BMW, seega kannatust kui mu küsimused on nagu blondilt naiselt :D

Üldiselt on auto heas korras aga tekkis paar küsimust mis mu loogikale tundub et midagi on valesti:

1. Armatuuri käigunäituri displei (automaatkast) on hommikuti selgelt nähtav aga paari minuti tagant läheb uduseks ja nagu kaob ära ja ei loe välja mis tähti näitab. Selgelt näitab ainult siis kui auto on üle öö või pikemat aega puutumata olnud. Ideid?

2. Armatuuri kilometraaži- ja õlinäituri displei valgus töötab ainult kui süüte sisse keerad, paari sekundipärast kustub ära ja enam põlema ei lähe enne kui süüde välja keerad ja taas sisse. Ideid?

3. Mul salongivalgusti pandud ukse avamise režiimi. Kui auto lukku panen kustuvad ära, aga kui ukselingist tõmban (auto ikka lukus ja valve all) siis tuled lähevad sees põlema.. kas peabki nii olema? Ei taha eriti et keegi varas käib näppimas ja näeb selgelt mis mul autos on :)

4. Automaatkäigukastil on nupp Economy, Sport ja lumehelbeke, kas keegi võiks selgitada mis see lumehelbekese režiim tegema peaks? Ei leia kuskilt vastust sellele...

5. Vahest harva kui D käigu sisse panen siis võib ta venitada 5-10 sekundit enne kui käik sisse läheb (lisaks kui sel ajal olen natuke gaasi andnud siis läheb käik löögiga sisse), kas tüüpviga, hoiatus et kast varsti laguneb või see normaalne?

6. Kas selline võti on kiibiga või ilma? (Pildil nr.1 - valgustusnupuga) alarmipult on mul eraldi.
Küsin kuna on vaja tagavara võtit tellida (kuna eelmine omanik suutis selle kaotada).
Ja mitu võtit autoga uuena kaasa tuli, 2 või nagu pildil 4?
Pilt
*Pildil on E36 võtmed

Tervitustega,
Eero
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas Kaupo_K »

1. Aut. kasti displeil on pixlid lihtsalt ära kadunud, aidata võib lintkaabli puhastamine või pixlite taastamine.
2. Spidoplokil mõni pistik vast tagant lahti
3.Salongi tuled tehasest nii sätitud et pimedas ei peaks kobama ukseluku järgi.
4. Lumehelbeke on talvereziim ehk läheb kohalt ära 2 käiguga mitte 1ga
5. Käigud ei tohi pauguga lülituda, aint väike jõnks käib tavaliselt. Soovitan soojalt asjalikku remondikohta pöörduda. Näiteks kasutaja Leho.
6. See peaks olema see immoga võti jah. Seal muidu tootekood ka kirjas mille järgi otsida näiteks siit http://bmwfans.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Või otsi sealt vin koodi järgi enda auto varustus üles.



Edit: See aut. kasti displei junn makab UMis 100.- juuro kanti nii et tasub remontida.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas erikred »

1. Otsi mõne töötava spido pealt käiguvahetus tule plokk kui muud moodi ei saa.
3. Salongi tuled süttivad lingi tõstes kui autol on ukseluku soojendus.
6. Alates 95 aastast tulid kõik bmwd immoga, kontrolli VIN koodi järgi üle täpne valmistamise aeg. Vajadusel saad uue immoga võtme UM'ist. Originaalis tuli tehasest 4 võtit.

terv
erich
Kasutaja avatar
killer666
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 16.02.2006 09:19 53
Peamine sõiduk: BMW 525tdsa t
Asukoht: idavirumaa

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas killer666 »

5.

Mul on ka selline lugu , et kohalt minnes nagu hakkab kohe vedama , aga kui kuskil pidurdan ja siis gaasi annan , siis vedu taha ei tule. Ootan sekundi , siis hakkab ilusti tööle. Kui aga järsult lappa anda, siis tuleb vedu ka järsult pauguga taha.
530>525>535>325e>318>320>528i>318>528>318>520>318>535>325>316>316>524>318>316>524>524>524>316>520it>318>524>525dsat>520>318>525tdst>316>525tds>528>525tdsa
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

Tänud vastuste eest!

3. Kas siis ei saa kuidagi seda muuta et valgus läheb seest põlema ainult siis kui uks avatakse? või kui signa maha võtad vms?

5. Tundub jah kahtlane kuidas ta vahest käiku sisse lülitab. Nüüd kui natuke veel sõidetud siis olen tähele pannud et kui panen D käigu sisse ja ta kohe ei liigu siis pumpan gaasi natukene ja ta läheb kuidagi kiiremini käiku (muidugi mitte liiga palju gaasi, siis läheb löögiga sisse)

Killer666 -> Mul sama nagu sinulgi, v.a et kohalt minnes on mul ka probleem.

6. Kui palju võib uus võti tänapäeval maksma minna? Olen siin vanu postitusi lugenud küll kui kallid need võivad olla... ja arvata on siis see kaotatud võti/võtmed oli ka immoga ehk siis on mõttekam vahetada võtit (ehk tellida 2 uut ja lasta vana blokkida) ?

Uus punkt on ka:

7. Katuse luuk ei tööta. Mul panoraam luuk ja kui nuppu edasi või tagasi liigutada siis ei toimu mitte midagi, aga kui üles vajutan siis on kosta et mingi mootor taga nõksub.. ehk üritab aga midagi ei liigu. Kas kedagi siit leidub kes viitsiks abistada selle remondiga (ei hakka üksi sellega tegelema peale lugedes nende kohta ja diagramme vaatanud millest ma muf*igi aru ei saa) :)
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas erikred »

3. Peaks süüvima juhtmeskeemidesse aga arvan et siis kaob ka lukusulatuse funktsioon. EL. skeemid on foorumis kuskil lingina olemas

6. Ilma puldita võti ~70€. Väheke kallim on puldiga(IR) võti ~186€. Kui puhtalt ainult tagavara vaja mida hädajuhul kasutada siis saad plastikust varuvõtme ~55 €. Küsi UM'ist täpset pakkumist. Sealsamas saab ka kadunud võtmed kohe välja progeda. Kauple see teenus võtme hinna sisse. Lukuvahetus eriti mõistlik pole kuna siis peaks ka kõik muud lukud uued tellima. Kui võtad romulast mõne suva komplekti siis arvesta selleda et esindusest sa enam uut võtit ei saa.

7. Katuseluuk tahab peale aku maha võtmist alati saada algasendite tuvastamist. Hoia sulgemisnuppu all 20-30 sekki kuni luuk on mõned klõpsud teinud ja jääb vait. Peale seda proovi kas hakkas tööle. Kui luuk õpetamise ajal väga ragiseb siis on midagi kulunud ja ei soovita proovida lahti tegemist. Ei pruugi pärast kinni saada.
Kasutaja Leho peaks olema tallinnas pädev ka neid luuke remontima vajadusel.

terv
erich
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

3. Kas ei saa lihtsalt ukselingi andurit lahti ühendada vms? või see on seotud ka teiste funktsioonidega?

6. IR'i mul vaja pole kuna häiresüsteem ei ole originaal, ehk võtmel nuppe pole (v.a led valgustus). Kas saab ka olemasolevat võtit ümber kodeerida et vanad võtmed (kaotatud) immoga ei töötaks? Lukke vahetama ei hakka aga tahaks et mul oleks 2 töötavat võtit uue immo kodeeringuga.

7. Sulgemisnupp on siis ette, üles, või taha? :)
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas erikred »

3. ilmselt saab, ei ole teadlik et sellel lingi anduril mõni teine funktsioon oleks.

4. Kadunud võtmed progetakse välja, käivitama hakkavad ainult olemasolevad võtmed.

7.üles

terv
erich
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

3. Oletame et ühendan anduri lahti ukselingist, kas siis sisetuled ikka lähevad põlema kui ukse lahti teen? Ehk kas on ka mingi andur ukses?

7. Proovin õhtul ja vaatab kas läheb tööle.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas erikred »

ukse sulgemis andur on kerepoolses postil asuvas vastuses.

terv
erich
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

1. Nii sai terve värk välja monteeritud ja üle vaadatud. Silmaga on näha et see displei on pees, ühelt poolelt on ta täitsa musta värvi ja teiselt poolt pool läbipaistev. Pikslid tundub et töötavad aga lihtsalt see klaas või seal sees midagi katki. Silmaga on ka näha et keegi on seda kunagi üritanud parandada kuna jootmised on nagu elevandi tehtud nii et peab jah kuskilt teise saama et välja vahetada.

Keegi oskab soovitada kust sellist leida? Siin paar pilti sellest:

http://www.upload.ee/files/2389025/E34_ ... i.zip.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lisaks vaatasin et selle spidoplokil taga mitu pirni puudu (seal kus peaks olema) ning kõik 1,5W pirnid olid katki, ja kui üritasin lahti keerata siis see pirni plastik osa purunes tolmuks, ehk kust saaks neid juurde osta?

Lisaks et seda spidoplokki välja saada pidin rooli eemaldama, ja peale airbag'i lahti ühendamisest ja tagasi ühendamist põleb airbag'i tuli konstantselt, kas saab seda kuidagi resettida?

3. Jah, leidsin üles, ühendan selle lingianduri nädalavahetusel lahti, vaatab siis kas kõik töötab nii nagu soovin.

7. Uurisin seda katuseluuki, ja nuppu vajutades ta nõksub ikka natuke liiga palju, seega võtsin lahti ja kangiga manuaalselt üritasin teda natuke sikutada edasi tagasi aga ei liikunud, seega vist ikka kinni kiilunud kuidagi. Ehk lasen siis Leho'l üle vaadata.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas erikred »

Uue ploki saad automaatkäigukastiga 520 või 525td/tds spidoplokist.
Tegelikult tuleb spido ilma rooli võtmata ka ära. Kui rooli ära võtad siis ei tohi süüdet sisse keerata.
Airbagi tule kustutamiseks vajalik diagnostika aparatuur, leho teeb ära katuseluugi kõrvalt.
Ürita üks pirn lahti saada tervelt ja pöördu normaalsesse autokauplusesse, sealt ikka saab.

terv
erich
Kasutaja avatar
killer666
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 16.02.2006 09:19 53
Peamine sõiduk: BMW 525tdsa t
Asukoht: idavirumaa

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas killer666 »

Minumeelest bmwl need väiksed pirnid vahetataksegi koos pesadega. Ise ostsin suure hurraaga karbitäie väikseid pirne ja siis vastasin , et need pirnid ei käigi pesast välja vaid myyakse koos pesaga.

Kooner ma nagu olen ei lasknud sellest heidutada ja lõin vanad pirnid puruks ja jootsin uued asemele pesadesse , aga väga ebameeldiv ja tyytu töö. :D
Ega need koos pesaga pirnid on suht kallid . Üldse kui pirni hindu vaadata , siis pirnid on samas hinnas , mis vanasti , ainult hinnasildil pole enam 0,40 eek vaid 0,40 €.
530>525>535>325e>318>320>528i>318>528>318>520>318>535>325>316>316>524>318>316>524>524>524>316>520it>318>524>525dsat>520>318>525tdst>316>525tds>528>525tdsa
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

Nii, on siis natukene jälle autot näpitud...

1. Ei ole siiani leidnud kedagi kellel oleks müüa spidoplokk (või ainult seda käigunäiturit).. kellelgi ei vedele üks kuskil nurgas?

Sai tervele spidoplokile uued LED pirnid pandud, tõepoolest on need pirnid pesaga ühes tükis, aga neid müüdi õnneks automaailmas. Ainuke mis veel teha tuleb on see et kui panin sinised led'id taustavalguseks siis on raske seda näha, ehk pole piisavalt äredad pirnid (W5W), on kellelgi soovitusi või pean ise välja mõtlema mingi viisi et led'e lisada et oleks normaalne? (mõte hetkel et lisada mitu väiksemat led pirni otse kellade valgus ääre sisse ja tinutada kokku kuidagi... originaalis oli taustavalguseks 3 tk W3W pirni).

Lisaks sain nippi kätte kuidas spidoplokki välja saada, rooli eemaldamata

2. Lahendatud, asi oli katkine pirn.

3. Nüüd sai ukselingi andur lahti ühendatud ja töötab ideaalselt. (eks vaatab kas see mõjutab sulatamisfunktsiooni talvel).

5. Sain aru Leholt et probleem võib olla kas madal õlitase kastis, pees andur või mehaaniline rike. Alustaks õli taseme kontrolliga aga ei tea mis sinna juurde valama peaks kui vähe on. Sain aru et eelmine omanik oli selle õli vahetanud, aga mis ta sinna valas ma ei tea kuna ei saa teda kätte.

uued teemad:

8. Tekkis probleem kui juhi akna alla lasin, tõmbas täitsa viltu... ehk üks hoidja all (tagumine) lasi klaasist lahti, ning see oli kinnitatud mingi musta värvi lögaga mis oli kivi kõva ja purunes ära.. teisel poolel sellist löga ma ei näe nii et ilmselgelt on selle keegi kunagi üritanud parandada... mida soovitate sinna panna et taas kinni hoiaks?

9. Tahan panna autole taha pagasiruumi vooluaugu (http://pood.automaailm.ee/est/autokauba ... uctID=8527) ning sellele kolme astmelise lüliti millega saaks valida 1.otse akult vool 2. välja lülitatud ja 3. sees kui süüde sees. On seal taga kuskilt voolu võtta või pean eest kuskilt seda võtma ja juhtme vedama? (otse akult pole probleem muidugi kuna see taga istme all).

10. Automaatne aknasulgemine. Nimelt kui võtmega keeran lukku siis aknad sulgevad, aga kui puldipealt vajutan lukku siis ei sulge.. tegemist siis Eaglemaster E5'ga. ideid?
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas joffe »

10. Et signa puldist lukustades aknad/luuk sulguksid, peab olema aktiveeritud "comfort function".
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

Joffe, kuidas ma tean kas see on sisse lülitatud/ühendatud? Ja kui ei ole, kuidas seda sisse lülitan/ühendan?
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas joffe »

Kui ei tööta, siis pole aktiveeritud! Aktiveerima peaks saama manuaali kasutades vastavate koodide sisestamisega. Tuleb kasutusjuhendist uurida.
orenco
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 22.05.2012 14:57 38
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDS
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas orenco »

Oeh, Kasutusjuhendis (nii eesti keelses kui ka inglise keelses) pole sõnagi kuidas aktiveerida seda komfort funktsiooni, kõik muu tundub et on olemas aga just seda ei leia :/

Est: http://www.ravolar.ee/userfiles/catalog ... E5-est.pdf
Eng: http://www.nettrading.ro/alarme%20cu%20 ... 1)TR45.pdf

Palun abi.
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 525TDS Universaal 95 - Nõu vaja

Postitus Postitas joffe »

Sinu antud juhendis lk.14: Programmeeritav lisakanal Nr. 3 (väljund „Komfort“) Tõsi, selle funktsiooni programmeerimist ma juhendist ei leidnud(nagu sa isegi). samas nii müüja kui paigaldaja peaksid oskama õpetusi jagada või siis ise selle progemise tasuta ära tegema.
Vasta