E39 LCM tulekahju

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Sõbra E39 530d läks põlema täna, õnneks oli vesi lähedal ja leiti kuskilt ka pulberkustuti, muidu oleks hullemini läinud. Ehe näide sellest, et miks peab kustuti olema autos.
Tundub, et tuli sai alguse LCM moodulist, kahjustada said ka teised juhtmekimbud armatuuri all. Mõnda aega tagasi oli remonditud seda moodulit, võib-olla läks nihu seal midagi. Nüüd tuleb armatuur välja võtta ja proovida lappida seda jama.
Kui kellelgi on pakkuda sobivat LCM3 moodulit, siis võib teada anda. Vaja oleks seda koos pistikute ja juhtmejuppidega, et saaks kokku ühendada.

Pilt
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Kasutaja Arnis andis infot uue mooduli ostmiseks minu ostuteemas, võiks seda arutelu selles teemas jätkata. Miks ei tohi "uus" moodul olla vanema auto pealt? Millised parameetrid tuleb hiljem üle kodeerida vastavalt autole? Kui see on mingi NCS-Expert teema, siis saaksin hakkama arvatavasti.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas Sulev »

NCS experdiga kodeerides võetakse aluseks auto central kood ZCS kus on ka kirjas plokkide softiversioonid. Vanemat tulemooduli plokki lihtsalt ta ei kodeeri ära, ütleb et ploki ver ei ole õige. Saab plokki kindlasti käsitsi kodeerida aga liiga palju käsitööd ja katsetamist.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Tänud selgitamast!
Põhimõtteliselt siis õiges vanuses moodul külge ja NCS-iga lihtsalt üle kodeerida auto ZCS-i järgi? Aga kas tuleb ka VIN-i ja läbisõidu probleem ja NCS-iga selle vastu ei saa? Iseenesest oleks see teisejärguline asi, esmatähtis on auto sõidukõlblikuks saada jälle.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas Sulev »

teet82 kirjutas:Tänud selgitamast!
Põhimõtteliselt siis õiges vanuses moodul külge ja NCS-iga lihtsalt üle kodeerida auto ZCS-i järgi? Aga kas tuleb ka VIN-i ja läbisõidu probleem ja NCS-iga selle vastu ei saa? Iseenesest oleks see teisejärguline asi, esmatähtis on auto sõidukõlblikuks saada jälle.
Jah õiges vanuses LCM külge ja NCS-ga üle kodeerida. VIN esmalt õigeks muidu ei lase kodeerida LCM-i. Vin-i ja läbisõitu saad muuta BMW 1.4.0 scanneriga.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Mul seda VIN-i pole siis millegagi muuta hetkel.
Kui üldse ei kodeeri, kas siis enamus asju peaksid ikka tööle hakkama? Sõita näeb pimedas? :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas Sulev »

teet82 kirjutas:Mul seda VIN-i pole siis millegagi muuta hetkel.
Kui üldse ei kodeeri, kas siis enamus asju peaksid ikka tööle hakkama? Sõita näeb pimedas? :D
Peaks toimina küll. Ega muidu teada ei saa kui proovi järele.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Hetkel siis uus moodul auto küljes ja vähemalt kõik tuled tunduvad õigesti toimivat. Tänud kasutajale madis666, kes ainsana reageeris minu ostukuulutusele ja vajalikud osad saatis.

Auto kisendab küll midagi tundmatus keeles, tundub et õhkvedrustusest, sest tegemist on sedaaniga. Samuti oli mooduliga kaasas olnud keskmises pistikus kaks sinist kollase triibuga juhet, mis konkreetsel autol puudusid. Eks tuleks siis kodeerida ikkagi, et asi korrektne saaks. Kui keegi on võimeline siin Võru läheduses VIN-i muutma, siis võib teada anda, endal vahendid puuduvad hetkel.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Proovisin huvi pärast siiski kodeerida ZCS järgi tuledemoodulit, ilma et oleks VIN-i muutnud eelnevalt. NCS viskas küll mingi error-i, aga tundub et tegi siiski ära selle, sest õhkpatjade veateadet enam ei loobi. On see VIN-i muutmine siis kohustuslik või mitte, krt seda teab :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
kenwo22
Huviline
Postitusi: 1153
Liitunud: 04.08.2009 16:32 22
Peamine sõiduk: E61 530d

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas kenwo22 »

teet82 kirjutas:Proovisin huvi pärast siiski kodeerida ZCS järgi tuledemoodulit, ilma et oleks VIN-i muutnud eelnevalt. NCS viskas küll mingi error-i, aga tundub et tegi siiski ära selle, sest õhkpatjade veateadet enam ei loobi. On see VIN-i muutmine siis kohustuslik või mitte, krt seda teab :D
Sai hiljuti omalgi LCM välja vahetatud ja ise ümber kodeeritud,algul viskas veateateid ja tuled mängisid veidi lolli. Kuna Vin-i ümberkirjutamise võimalus omal puudub,jätsin selle tegemata. Mingit muud mõju auto elektroonikale see välja näidanud,peale selle,et spidoplokis väike täpp (VIN-i erinevuse tõttu spido-ja LCM plokis) põlema jäi. Seega üldpildis kodeerimine õnnestus.
Ennast see täpp isegi ei häiri,kuid enne auto müümist mõistlik korda teha :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas arnis »

See täpp ei tähenda mitte VIN erinevust, vaid läbisõitude erinevust.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
kenwo22
Huviline
Postitusi: 1153
Liitunud: 04.08.2009 16:32 22
Peamine sõiduk: E61 530d

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas kenwo22 »

Jah.minu aps.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas PeeterA »

See ei vasta tõele. Manipulatsioonitäpp põleb VIN-koodide erinevuse tõttu IKE ja LCM moodulites.

Läbisõidu näitude erinevus IKE ja LCM moodulis on päris paljudel autodel, mida olen skänninud. Manipulatsioonitäpp seejuures ei põle.
arnis kirjutas:See täpp ei tähenda mitte VIN erinevust, vaid läbisõitude erinevust.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas arnis »

Heh, ongi nii vist. Mulle jäi alati mulje, et just läbisõit, aga eks läbisõit on üldjuhul vale
kui teine plokk kasutusel.
Pilt
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Auto omanik räägib, et varem kustusid tal kõik tuled ära kui võti süütelukust välja võtta, sõltumata tulede lüliti asendist ja praegu see enam nii pole. Kas see on mingi LCM kodeeringu teema?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas PeeterA »

See on jah päevasõidutulede automaatika. Ilmselt uuel plokil see mitteaktiivses olekus.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 LCM tulekahju

Postitus Postitas teet82 »

Mulle jääb arusaamatuks veel see asi:
Kui ma muudan mingeid kodeeringuid näiteks LCM moodulis, kas siis auto ZCS päriselt muutub või mitte? Ehk kui ma panen uue LCM mooduli ja kodeerin selle lihtsalt auto ZCS-i järgi, kas siis toimub kodeerimine tehaseseadistuse järgi, või võetakse arvesse ka eelmises LCM moodulis tehtud muudatusi? Antud auto puhul pole seadistus sama enam mis eelmise mooduliga, kuigi sai tehtud ZCS-i järgi kodeerimine. Loomulikul ei pruukinud see korrektselt õnnestuda, sest VIN-i pole muudetud, samas õhkpatjade veateade kadus peale kodeerimist ära :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Vasta