Bmw e39 ABS probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
--Vahur--
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 04.08.2015 18:24 54
Peamine sõiduk: Bmw E39
Telefon: 56624266

Bmw e39 ABS probleem

Postitus Postitas --Vahur-- »

Tere!

Probleem siis selline, alguses vahelduva eduga põles abs ja asc tuli. Diagnostika andis veaks parempoolse abs anduri. Sai vahetatud delphi anduri vastu, koheselt lõi vea ka vasakusse, sai siis seegi delphi vastu vahetatud, alguses paremas rattas viga puudus(see mis sai vahetatud), kuid nüüd mõlemal esirattal viga sees, vahetatud ka rattalaagrid(hammasvöö oli ühel tõesti natuke ära). Viga siiani alles, kustutad koodi ära, siis asc maas auto ei liigu üldse. Asc sisse lülitades hakkab liikuma ja max 1km sõidu järel lööb jälle esimeste rataste vea.
Olen ka proovinud andureid omavahel ringi tõsta, ei muutu miskit.

Kas tõesti mõlemad andurid vigased või mida veel tasuks vaadata?
Autos siis 1997 E39, hallid andurid.

Endal juba mõistus otsas, kas tõesti alla boschi ei saa teda tööle?

Igasuguse abi eest ettetänades,
Vahur.

Ps, olen tutvunud selle teemaga, viewtopic.php?t=55418" onclick="window.open(this.href);return false;
Kahjuks sealt otsest abi ei saanud, nagu aru sain siis hallide pistikutega aju ei tohiks hävineda?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Bmw e39 ABS probleem

Postitus Postitas ooDDoo »

Enamasti b varuosa anduritega ongi selline jama.. alla 60 eur abs andur reeglina normaalselt tööle ei hakka. Ja töölehakkamiseks peab tavaliselt üks originaal olema.. vahet pole kas laager või andur..... korralik diagnostik leiab vea
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Bmw e39 ABS probleem

Postitus Postitas teet82 »

--Vahur-- kirjutas:kas tõesti alla boschi ei saa teda tööle?
Mina olen küll lihtsalt selle külge kruvinud mis poest antakse ja pole nagu probleeme olnud kunagi. Teistel markidel on neid muidugi rohkem vahetatud kui BMW-l. Ei saa ju päris vigast kaupa ka müüa poes, kui kõik neid tagasi tooks järjest, siis korjataks lihtsalt ära müügist.
Arvutiga saab ju vaadata ka rataste kiiruseid sõidu ajal. Kui mõni andur hiljem lugema hakkab teistest, siis on vast lihtsalt liiga kaugel hammasvööst. Kui üldse kiirust näitama ei hakka, siis pigem viga mujal. Kas andurid muidu lõpuni pesas ja rehvid sama suurusega?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
eerik911
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 09.01.2016 17:53 10
Peamine sõiduk: BMW 520iA E39

Re: Bmw e39 ABS probleem

Postitus Postitas eerik911 »

Endal oli sama probleem. Peale rattalaagri vahetust hakkas asi pihta. Uurisin siit ja sealt, keerasin selle rattalaagri ja anduri mitu korda maha ja peale tagasi, käisin ja ropendasin. Kui tuli aeg esiamorte vahetada, siis ei hakanud ma seda ise tegema vaid saatsin töökotta. Diagnost näitas ka, et abs sensor peetis, kuid kohalik mehaanik teadis paremini ja keeras sensorile veel jõuga peale.. Ja see aitas. Ilmselgelt peab see asi olema ikka väga tugevalt kinni keeratud. Kontrolli üle.
Vasta