E39 '97 525TDS - elektri anomaalia

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
TheJX
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 06.12.2005 07:42 32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

E39 '97 525TDS - elektri anomaalia

Postitus Postitas TheJX »

sümptomid siis järgmised:
hommikul eelsüüdet andes ei tulnud infotabloole vastavat teadet, et eelsüüteküünlad oleks rakendunud.
kui lõpuks auto juba käis, siis avastasin, et ka raadio osa on tumm(sh BC, TEL jne funktsioonid sellel)...
samuti ei anna kompuuter hoiatusteateid sinna kellade juures olevale infodispleile(uks lahti jne). samas sellel samal displeil on võimalik vaadata keskmisi kytusekulusi jne ilma probleemita.
kõigele lisaks on veel mingi kamm suunatuledega...suunad küll töötavad, kuid relee plõksumist pole ning kellade juures vastavad indikaatorid ei vilgu.

...justkui üks ajupoolkera oleks halvatud vms :?

antud tõrked on miskit pidi omavahel seotud, sest aeg-ajalt hakkavad kõik need funktsioonid taas korraga tööle ja mõni hetk hiljem taas kustuvad koos.

on kellelgi sama anomaalia kunagi esinenud või oskab keegi kasvõi poole sõnaga vihjet anda, kust võiks hakata viga otsima?

Ette tänades. ;)
And btw, drag racing a BMW is like going fishing with a hooker, it's fun but it's not what you got her for...
NotAnotherDigg
patrik
Huviline
Postitusi: 4594
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

suunad ei tööta sest i-bus on lühises. põhjus võib olla mittetöötavas raadios- mingi toide puudu: klemm-R?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4594
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

samas võib ka olla mõni eelsüüteküünal läbi, mis ei oma seost muule anomaaliale.

ise sellise veaga( i bus) hakkama ei saa
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4367
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

Kui anomaalia uuesti tekib, proovi kommunikatsiooni veel teiste i-bus seadmete vahel. Näiteks kui sul on nuppudega rool ja täiskliima, proovi vajutada õhu retsirkulatsiooni nuppu roolil. Kui see töötab(kliimaplokil peab süttima retsirkulatsiooni lülitil tuluke), siis ei tohiks siinil lühiseid olla, kuna kõik i-bus seadmed on omavahel ühenduses ning lühise korral ei töötaks kogu võrk(s.t. ükski seade). Edasi tuleb otsima hakata vigasid juhtseadmetest endaist.
tel. 51 949 859
TheJX
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 06.12.2005 07:42 32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TheJX »

autol on küll kliima, kuid roolil nuppu pole...roolil on kontrollnupud kruisi ning raadio juhtimise jaoks.

täna raadio ning suunad töötasid...KUID täna oli juba uus anomaalia...nimelt kui lülitasin sisse suuna, siis hakkas see tööle ~5 sekundilise viivitusega ning kui suuna välja lülitasin siis suund töötas veel edasi ~5 sekundit...sama lugu oli näiteks kaugtulede lülitamisega...

...mu kallil raudkullakesel on vist ajuvähk :? :(

ps: tänud patrikule ja peetrile senise abiinfo eest... ;)
And btw, drag racing a BMW is like going fishing with a hooker, it's fun but it's not what you got her for...
NotAnotherDigg
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8281
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tulede anomaaliad viitaksid nagu LCM-le. Oli vist ka Hannol siin selline auto, mille LCM (tulede ja check-control moodul) kogu i-Bus-i pimedaks tõmbas. Aga see oli ka niiskust saanud, kui ma ei eksi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
TheJX
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 06.12.2005 07:42 32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TheJX »

hmmmm....kas läbi selle LCM toimub äkki ka tulede automaatne kõrguse reguleerimine? ega ma muidu ei küsiks, kuid nädal enne käesoleva anomaalia tekkimist kadus mu autol tulede automaatne kõrguse reguleermine (http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=37512).
....äkki on tõesti kõige selle kõige kurja juureks aiataha minev LCM... :roll:

ma realoem'ist uurisin selle LCM mooduli kohta ning seal väidab,et antud moodul tuleb kodeerida...kas see on vaid uue jupi puhul nii või tuleb alati antud jubin üle kodeerida, kui autole peale panna? et näiteks kui ma võtan sama aastaarvuga autolt prooviks selle mooduli, siis see ei hakka minu masinal niisama lihtsalt tööle?
And btw, drag racing a BMW is like going fishing with a hooker, it's fun but it's not what you got her for...
NotAnotherDigg
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8281
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Automaatne kõrguse korrektor on jah ka LCM funktsioon.
Kodeerimisest oli siin juba juttu:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=47789
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Vasta