K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

Tere, tere. Pikalt juba vaevanud selline mure, et tagumine kojamees ei tööta. Otsustasin siis ükspäev lahti kiskuda ja asja uurima hakata.

Tulivälja , et kojamehe mootori toite juhtmes ei olnud voolu. Hakkasin siis mööda juhtmeid edasi liikuma, et kus võib siis mingi lühis või probleem olla. Lõpuks andsin alla kuna juhtmeid seal sees päris mitu ja kõik üsna päevi näinud ka nii, et ei osanud midagi peale hakata. Hakkasin siis ära kistud plastikut tagasi paigaldama ja avastasin, et kaks juhet olen nagu läbi lõigatud(lilla ja punase-valgega). Tegin pildi ära ja küsiksin siis kohe kas voolu mitte jõudmine võib põhjustatud olla sellest juhtmestikust? Pildil siis tähistan lilla juhtme otsad ringi ja nr 2-ga ning punase-valgega juhtme ringi ja nr 1-ga
Pilt

Oskab keegi aidata:)? Juhtmed kokku ja katsetada või äkki peavadki mingid juhtmed lahti olema :mrgreen:
Pole suuremasi elektrik sry:)
Kasutaja avatar
Tadzikk
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 04.09.2008 19:55 08
Asukoht: Viljandi mk võhma..

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Tadzikk »

enam kui tüüpiline viga touringutel. juhtmed ühenda ikka ära. Midagi lahtist seal olla ei tohiks.
Endal sama teema üleelatud. külla aga e34 -näol
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Leopold661 »

Endal juhtus selline asi et kojamees oli nii u. nädala ajaga kinni roostetanud ja kui seda nüüd lülitati enam tööle ei hakanud,alguses vett pritsis aga nüüd isegi seda ei tee enam?
Vaatasid kaitsmed läbi,kõik nagu terved(kuigi ma täpselt aru ei saanud saksa keelest milline on tagakojamehe kaitse), kust nüüd peaks viga otsima,kas põles mootor maga või kojameeste lüliti?
Samas nagu mootorit ise ei usu,sest vett peaks ikka pritsima kui ka muu asi ei tööta?
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

No mul ei priitsi vett ka, ilmselt see on ka ikka jutme probleemis, eeldan vähemalt.
Ja kaitsmed on ka kõik terved...
Proovin täna juhtmed ära ühendada. ja annan siis teada kui targemaks olen saanud.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Leopold661 »

ma liigutasin luuki ja peale seda proovisin,hakkas tööle
seega peab ka need juhtmed üle vaatama
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

Aga peaks mainima, et ikka jube hunnik plastikut on vaja ära lammutada, et üldse kuhugile pääseda. Proovin täna juhtmed ära ühendada ja kui kõik toimib tuleb vist nuputama hakata, et kuidas see värk uuesti kokku käib:)
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Mihkel_O »

Tänu BMW-inseneride geniaalsusele neid plastikuid ilma lõhkumata kätte pole võimalik saada, vut-vut pärast rahakotti kergendama, endalgi see osa veel tegemata.
Kasutaja avatar
pedalos
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 04.08.2006 14:15 29

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas pedalos »

kui masina ostsin, siis tagumine kojamees ei töötanud üldse. Kiskusin need kojamehe kinnitust katvad plastikud ära (mingi kruvi ära keerata ning pärast kruvikaga aidata) ning keerasin mutri lahti. Sikutad selle kojamehe ära. Nüüd ma täpselt ei mäleta, et ehk oli seal veel mingi mutter aga kui ei paista, siis tuleb see võll sissepoole ära koputada. Kui võlli pole pikalt õlitatud, siis nõuab päris palju mune, et mitte tagaklaasi katki lüüa. Meelitad võlli välja, puhastad sodist ja paned mingit määret (midagi tavoti vms sarnast). Siis kokku tagasi ning kui kojamehe käima paned, siis alguse jääb mulje, et lendab tagant minema...

Aga jah, kui tahad ikka teada, mis värvi juhtmed mootorisse läheb, siis võin homme vaadata.
e39 525tds touring siiamaani meeldib
e90 525i sedaan meeldib veel rohkem
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Mihkel_O »

jah, see kojamehe süsteem roostetab kinni, nagu kõik muu selle luugi juures. Ma sain juhtmeparandusega asjad tööle, kuid kojamees on ikka nii kinni, et tuleb vist relakaga kallale minna. Olen juba mitu kuud roostesurmas leotanud seda, ei midagi.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Leopold661 »

ma ostsin sellepärast kunagi uue kojamehe UM-ist(kui auto ostsin 2a tagasi) ja nüüd siis hakkab see kinnijäämine uuesti peale
Audi A6 3.0tdi
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Klots »

Ja ära ei määrinud,et ta uuesti kinni ei jääks? Võll peene liivakaga üle korralikult ja määrdega kokku, ja ei jää ta midagi kinni.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Leopold661 »

Klots kirjutas:Ja ära ei määrinud,et ta uuesti kinni ei jääks? Võll peene liivakaga üle korralikult ja määrdega kokku, ja ei jää ta midagi kinni.
määrisin aga 2a. meie kliimat on ikkagi oma töö vist teinud juba
Audi A6 3.0tdi
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Klots »

Mis määret sa sinna panid?
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Leopold661 »

krt ei mäleta enam
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

Kas seda osa peaks saama muidu näpuga liigutada ka?
Pilt
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

leko kirjutas:Ja see number 7 mutter on mul seal ikka totaalselt roostes ja kinni. Lasin WD40 vahele ja mässasin aga ei julge väga tugevasti seda keerata ka kuna selline tunne, et väänab kas luugi hinged ära koos sellega või läheb klaas igahetk katki :shock:
Kasutaja avatar
pedalos
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 04.08.2006 14:15 29

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas pedalos »

kui sa mõtled seda junni, mille külge kojamees kinnitub, siis jah, see peab vabalt käima. Tõsta klaasiosa üles ning proovi kojamees liikuma saada, alles siis mine mutrite kallale. See ei pruugi nüüd kõige parem soovitus olla, aga kui mutter ikka lahti ei tule, siis proovi seda hooba tagant poolt koputada (mõistuse piires).
Ära universaalõli (wd40 vms pihustatav) määrimiseks kasuta, see kaob sealt hiljemalt paari kuuga.
e39 525tds touring siiamaani meeldib
e90 525i sedaan meeldib veel rohkem
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

mkei. sellesuhetes, ei liigu seal see junn kuhu kojamees külge käib ja ka mitte alumine detail, kuhu siis nn mootor külge käib. wd40 panin vahele sellepärast, et see mutter sealt lahti saada.

Proovin õhtul seda koputamise meetotid ka. Igatahes oleks vaja siis ikkagi see nr 7 mutter lahti saada, et see nn kojamehe võll liikuma hakkaks?
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Mihkel_O »

Kui sa ka mutri lahti saad, siis see ei pruugi veel asja lõpp olla. Minul tuli mutter suhteliselt lihtsalt lahti aga sealt edasi kohe kuidagi ei saa, asi on nii kinni roostetanud. Vars ei tule lahti ja kojamees ei liigu, täiesti lootusetu. Minul on kindlalt relaka teema ja uus süsteem.
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

Ei tea palju need uued süsteemid maksavad sinna?
Kahjuks olen nüüd 6 päeva järjest tööl ja ei saa ilmselt autot näppima hakata :(
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

testeriga tsekkides, sinna ära murdunud juhtmetesse voolu ei tulnudki. peaks siis ikka selle kõlari lahti võtma ja edasi otsima v? Kuidas teada saada kas relee ikka korras?
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

leidsin vea ülesse, tinutasin juhtmed ära ja mootor hakkas tööle ilusti.
Nüüd on ainult see kojamehe liikumis mehanismis jama. Nimelt siis ei saa seda lahti et seest ära määrida. peab vist selle mutri läbi puurima ja uue asemele ostma.
Hetkel see kojamehe "võll" nagu liigub nõppudega alt keerates aga ma ei tea kui hästi ta peaks seal liikuma??
Ei julge veel mootorit külge panna, sest võibolla liigub liiga vaevaliselt ja siis kärsataksin mootori läbi?
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Robska »

Hmm, keegi seletab, kuidas ma selle plastik katte kätte saan , mis seal kojamehe peal kohe on? Proovisin meelitada teda kruvikaga, aga ennem läheb ta katki kui järele annab.
Kasutaja avatar
pedalos
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 04.08.2006 14:15 29

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas pedalos »

kui seda kolmnurkset silmas pead, siis ära unusta kruvi lahti keerata, enne kui ära hakkad sikutama.
Robska kirjutas:Hmm, keegi seletab, kuidas ma selle plastik katte kätte saan , mis seal kojamehe peal kohe on? Proovisin meelitada teda kruvikaga, aga ennem läheb ta katki kui järele annab.
e39 525tds touring siiamaani meeldib
e90 525i sedaan meeldib veel rohkem
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Robska »

jes pean küll seda silmas ja sa mõlted seda väikest tähikut eks? sellesmõttes,et kas ta peabgi sinna sisse jääma ja teatud ajal "hoiab" ta seda kolmnurka kinni ja siis jälle mitte? **** keeruline nii seletada :D
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

Robska kirjutas:jes pean küll seda silmas ja sa mõlted seda väikest tähikut eks? sellesmõttes,et kas ta peabgi sinna sisse jääma ja teatud ajal "hoiab" ta seda kolmnurka kinni ja siis jälle mitte? **** keeruline nii seletada :D
Kus kandis liigud?
Ma ise liigun tunnipärast Tallinna ja võin sul selle lahti võtta kui kusagi l kokku viitsid saada.
Seal on tegelikult päris palju kruve(luugi "polstril" siis) mida alles kangutamise ajal avastab
Fakt on see, et mõni tüübel või "naga" läheb nii kui nii katki :(

minu nr 55678023
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

leko kirjutas:leidsin vea ülesse, tinutasin juhtmed ära ja mootor hakkas tööle ilusti.
Nüüd on ainult see kojamehe liikumis mehanismis jama. Nimelt siis ei saa seda lahti et seest ära määrida. peab vist selle mutri läbi puurima ja uue asemele ostma.
Hetkel see kojamehe "võll" nagu liigub nõppudega alt keerates aga ma ei tea kui hästi ta peaks seal liikuma??
Ei julge veel mootorit külge panna, sest võibolla liigub liiga vaevaliselt ja siis kärsataksin mootori läbi?
Puurisin selle mutri läbi ja sain kojamehe selle võlli kätte, määrin ära ja panen kokku tagasi. Vaatasin ka seda et kui alt selle metall hoidiku ilusti tugevasti kinni keerata ja pealt poolt pärast kojamees ka, siis pole uut mutrit sinna peale vajagi. hoiab ilusti ennast kinni.
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas Robska »

ooy, ma ise põlvast ,et see ei toimi. aga eks ma uurin ja annan teada kuidas õnnestub.

edit: proovisin, see väike tähik igatahes ära ei tule sealt ja kui keerata siis on näha, et see kolmnurk natukene liigutab end seal peal,aga ei saa mina hakkama selle ära võtmisega.
Viimati muutis Robska, 30.07.2010 15:19 26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
leko
Huviline
Postitusi: 1538
Liitunud: 23.07.2008 17:13 30
Asukoht: Tallinn

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leko »

Mul oli tegelikult hull plaan teha sellest teemast TSI aga kahjuks polnud fotokat käeprast ja telefoniga oleks olnud.
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: K:E39 Touringu tagumise kojamehe süsteem

Postitus Postitas leits »

Nonii, ma ka kojamehega nii kaugele jõudnud, et "ei jõua" ennast korralikult liigutada enam. Liigub, kuid algasendisse "ei jõua" sõita enam ja üle poole ennast "lükata" ei jõua. Ise väga tehnika inimene pole, seega kysin ehk teate kus tartus selle probleemiga pöörduda (ei peaks ju suur töö olema, ala määrida või puhastada vms midagi). UMi variandi jätaks viimaseks võimaluseks, kuna seal tahavad üldjuhul kõik uue panna
Vasta