E39 rool koliseb

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

E39 rool koliseb

Postitus Postitas Tarass »

Tervitus,

problem nimelt selles, et autol mingi asi kolises pidevalt aukudest läbi sõites... kõik mis vajas veermikul vahetust oli vahetatud aga kolks jäi. Eile õhtul ma lõpuks avastasin et kui sõita auklikul teel ja roolist kõvasti kinni võtta ning enda poole tõmmata jõuga kaob kolks ära...
Tuhnisin pisut foorumis ja leidsin ka paar sarnast teemat aga päris õiget vastust ei saanud.
Ainus mõte mis praegu tekkinud on see roolinuut millele saab ligi salongist. Pekas vist peale keerama.

Kas viga võib olla selles või oskab keegi veel miskit tarka nõud anda?
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas taff911 »

Mul ka sama probleem, suure tõenäosusega on loks roolikardaani ristis, kuid päris kindel pole, pole olnud aega probleemi süveneda. Seda risti saab vahetada. Keegi targem võiks kommenteerida.
keltsik
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 17.03.2010 11:25 45

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas keltsik »

Ka sama probleemi ees. Koliseb ka midagi nagu auklikul teel, ja täpselt nagu see rooli kardaani liigend teeb kobinat. Kontrolliti roolilatti, see korras. Ja üks asi veel, et kui auto kohapeal seisab,ja õrnalt rooli vähe nõksutada, siis on tunda, et nagu n.ö. rooliloks on sees. Auto teepeal sõites ei uju , aga lihtsalt see kobin käib närvidele. (Lumise treppis tee peal tuleb ikka tugevasti muusikat kõvemaks keerata, ja siis on ikka veel kosta seda kobinat).
Kuulaks ka kellegi tarka nõud, et kuidas sellest kobinast lahti saaks. Saab seda peale keerata või peab uue kardaani risti ostma? Kas seda saab ka mõõtude järgi kuskilt osta? ja äkki0 keegi teab ka selle mõõte siis juba.
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas ahto85 »

Täpselt sama jama ka minu e39l, rool koliseb auklikul teel ja olen ka kuulnud kuskilt seda roolikardaani juttu.
Minu autol on veel vasak rooliots läbi mis täna läheb vahetusse, eks siis näib, kas jääb natuke vaiksemaks või mitte.
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas taff911 »

Olen millalgi ka uurinud et palju maksab ja kaua vahetatakse. Infoks olen saanud, et vahetus läheb ligikaudu 1,5h (oleneb kuidas detailid lahti tulevad jne...), hinnaks öeldi umbes 500...700.- eek. Seal hulgas siis vahetus + rist. Kui ei eksi siis oli tegu sellise ettevõttega nagu Remmon (www.remmon.ee).
Arvi442
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 12.09.2009 15:10 55
Asukoht: Elva

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Arvi442 »

Esinesid samad sümptomid ja eriti kõvasti oli kolinad/loginat kuulda, kui sõita killustikulisel teel. Vahetatud sai siis roolikardaani rist ja probleem kadus. Vahetasin ise, kõige rohkem aega võttis risti välja võtmine kruustangide vahel ja selle kinni täkkimine. Natukene kehv oli ka nuutide otsa tagasi panna. Kuna võimalused tegemiseks kodus olemas, siis hoidisn kena summa kokku. Umbkaudu kulus sama aeg.
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas allanasi »

Arvi442 kirjutas:Esinesid samad sümptomid ja eriti kõvasti oli kolinad/loginat kuulda, kui sõita killustikulisel teel. Vahetatud sai siis roolikardaani rist ja probleem kadus. Vahetasin ise, kõige rohkem aega võttis risti välja võtmine kruustangide vahel ja selle kinni täkkimine. Natukene kehv oli ka nuutide otsa tagasi panna. Kuna võimalused tegemiseks kodus olemas, siis hoidisn kena summa kokku. Umbkaudu kulus sama aeg.

Kas oli tunda ka mingit lõtku sees , kui sõitsid või ainult kolises ?
keltsik
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 17.03.2010 11:25 45

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas keltsik »

Arvi442 kirjutas:Esinesid samad sümptomid ja eriti kõvasti oli kolinad/loginat kuulda, kui sõita killustikulisel teel. Vahetatud sai siis roolikardaani rist ja probleem kadus. Vahetasin ise, kõige rohkem aega võttis risti välja võtmine kruustangide vahel ja selle kinni täkkimine. Natukene kehv oli ka nuutide otsa tagasi panna. Kuna võimalused tegemiseks kodus olemas, siis hoidisn kena summa kokku. Umbkaudu kulus sama aeg.
Ja kui küsida tohib, siis kust sa selle uue risti said? Ja hind oleks ka hea sealjuures.
Arvi442
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 12.09.2009 15:10 55
Asukoht: Elva

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Arvi442 »

Lõtku nagu ei saanud aru, enamasti oli kolin ikka, mis auklikul ja eriti killustikul (mis on väga konarlik ja väristav), tegi väga häirivat kolinat. Aga seda peaks enamasti igast auto poest saama. Mina ostsin Fixusest ja hinnaks ei olnud üle 125.- Ainuke jama on sellega, et vana rist tuleb maha võtta ja üle mõõta, mis mõõdus on kausid ja rist ise. Mulle öeldi poest, et see võib samal automargil ka erinev olla. Täpselt minu mõõtu ei olnudki, aga sai kenasti 1mm suurem pandud, sealjuures kausside läbimõõt peab muidugi sama olema.
HaPe
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 01.09.2010 16:12 16
Peamine sõiduk: F15 M50d
Asukoht: Laagri

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas HaPe »

Kuidas kontrollida, kas on kindlalt tegu ikka selle ristiga (sest ma hakkasin enda masinal juba mootoripatjasid kahtlustama)? Ja on keegi seal Remmonis käinud?


Terv,

Henri
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Rain »

aga tule astu mu juurest läbi, võin sind selles suhtes aidata, ma olen neid riste mitmel autol vahetanud ja mootoripatjadega saan samuti aidata, muretseks ise varuosad, saan soodsamalt. Kui huvi on siis helista tel 53499453 või saada PS või mydimees@hot.ee Risti vahetuse teeks ära mingi 35.- koos ristiga, patjade töörahaks võtaks 15.- + siis padjad. Võin ka muude asjadega aidata kel vaja. Asun ise Tallinnas, Kristiines.
Arvi442
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 12.09.2009 15:10 55
Asukoht: Elva

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Arvi442 »

Minu kontroll oli selline: Ise kanalis ja hoidsin käega alumisest otsast kinni ja teine liigutas rooli üleval imeõrnalt, proovisin ka ise liigutada ja katsuda teda igat pidi. Kui aus olla, siis küljes olles oli lõtk nii väike, et ei oleks uskunud, et nii kõva kolinat/loginat põhjustab. Vahetatud ta sai ja probleem ka lahenes. Muidugi kunagi varem ka uurisin asja, eks tal lõtk oli, aga aru ei saanud, siis mõtlesin, et juu siis roolilatt, aga läks hästi sellega, latt siiski korras.
Bildsebub
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 16.01.2011 21:09 25

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Bildsebub »

Aga mis võib auto tagaosas tekitada sanrnase heliga kolinat, just trepisteedel. Asfaldteel ei midagi. Ülevaatuselt läheb läbi ja olen ka lasknud lihtsalt kontrollida ülevaatuspunktis pukse ja muu sinna juurde kuuluv. Need mida nemad kontrollivad on kõik korras aga kolin on sees. Ees ja tagaosas. Auto e39 universaal
Arvi442
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 12.09.2009 15:10 55
Asukoht: Elva

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Arvi442 »

Nii küllalt raske öelda, aga peale enda ülevaatuses käiku, kust ma läbi ka sain ja siis ise uurisin niisama ajaviiteks tagasilda, siis ma ütleks, et täiesti mõttetu kontroll seal. Vb nad ei peagi nii täpselt kontrollima, aga tagumise stabilisaatori varda kondid olid nii läbi, et seal hoidis kahel kinni ainult see kummist kate, mis peal. Kui to ära võtta, siis sai munaka välja võtta. Aga huvitaval ja küllalt võimatul kombel kolinat ei mäleta, et oleks olnud.
Kasutaja avatar
Alvaro
Huviline
Postitusi: 1854
Liitunud: 21.09.2006 13:19 52
Peamine sõiduk: BMW X5 e70 35d
Telefon: 358445150389
Asukoht: Vantaa-Jõgeva-Loksa
Kontakt:

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Alvaro »

Bildsebub kirjutas:Aga mis võib auto tagaosas tekitada sanrnase heliga kolinat, just trepisteedel. Asfaldteel ei midagi. Ülevaatuselt läheb läbi ja olen ka lasknud lihtsalt kontrollida ülevaatuspunktis pukse ja muu sinna juurde kuuluv. Need mida nemad kontrollivad on kõik korras aga kolin on sees. Ees ja tagaosas. Auto e39 universaal
Sain kunagi yhelt ylevaatajalt sellise info e39 universaali kohta, et kui tagant koliseb ning amordid korras siis järgmisena lasta ylevaadata suured silla puksid ja sabika puksid/vardad. e39universaali tagasild on suht tiheda ehitusega ja tänu sellele jäävad ylevaatusel paljud asjad märkamata.
e34 520 91a*e36 316 94a*e36 320 93a*e34 525tdsa 92a*e34 525 90a*e36 320 93a*e34 525 92a*e39 523 96a*e39 528 97a*e46 328 98a*e30 316i 90a*e46 330d 03a*e60 520d 08a*e36 318i 96a*e30 324d 85a
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Tarass »

sai see roolikardaani rist vahetatud ja kolksumine jäi vaiksemaks küll...
aga midagi kusagil koliseb veel... aru ma ei saa misasi :evil:
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Rain »

Olen kindel, et see tuleb roolilatist, 99% e39-tel on seal lõtk hambumises See on juba ehituselt selline, et kaua vastu ei pea, küll aga annab ilmselt parema roolitunnetuse ja kergema rooli tagasijooksu kui teistel autodel.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Tauri_J »

Ei hakka uut teemat tegema, aga kas keegi üldse pakub Eestis detaile 1 ja 2?

http://bmwfans.info/parts-catalog/E46-S ... oint_assy/

UM-i varuosapäringust leidsin ainult esimese, H2-st saab mõlemat aga ei jõua 1-2 kuud oodata.

Ja kas kardaaniristi saaks äkki eraldi vahetada?
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas taff911 »

Tauri_J kirjutas:Ei hakka uut teemat tegema, aga kas keegi üldse pakub Eestis detaile 1 ja 2?

http://bmwfans.info/parts-catalog/E46-S ... oint_assy/

UM-i varuosapäringust leidsin ainult esimese, H2-st saab mõlemat aga ei jõua 1-2 kuud oodata.

Ja kas kardaaniristi saaks äkki eraldi vahetada?
Saab ikka eraldi vahetada. Mina lasin töö teha Remmon OÜ-s mõni aasta tagasi, kus vahetati see sama roolikardaani rist, siiamaani ei ole ühtegi lõtku tekkinud, töö väga korralik, soovitan! Kui tahad ise vahetada saab neilt juppe ka kindlasti osta.

Netiaadress oli ka: http://www.remmon.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutatud roolikardaani saad ka näiteks http://www.carway.ee" onclick="window.open(this.href);return false; kaudu.
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Rain »

Selle roolikardaani osas võiks pöörduda ikka uusi varuosi pakkuvate poodide poole.
Komplekt ei maksa suurt midagi. See sisaldab siis risti ainult. Vana pead välja saama ja uue sisse pressima.
Väga kaelamurdev töö ei ole aga kui õigeid tööriistu pole siis suhteliselt jant töö.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas Tauri_J »

peaks vist kuskilt kasutatud ostma, kuna ei saa autot seisma jätta. Carways ainult parempoolse rooliga autod, roolikardaan aga erinev vasak ja parempoolse rooliga autol.

Olen Remmon-ist kuulnud jah et väga hea koht aga ma ise satun Tallinna harva.
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: E39 rool koliseb

Postitus Postitas taff911 »

Remmonis tehti töö ära umbes 3 tunniga mul, peale seda ilmselt võib olla vaja ka sillareguleerimist, kuna rooli oli veidi viltu hiljem.

Foorumis ka ju varuosadeks autosid, äkki leiad nende hulgast korraliku asja.
Vasta