Mure E60 A-käigukastiga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
tagor
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 02.09.2007 14:24 21
Peamine sõiduk: bmw 523i e60
Asukoht: loo

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas tagor »

lifetime ei tähenda ka niiöelda eluaegset.tehase arvates on auto eluiga 200000-300000 km...kuskilt kuulsin sellist juttu kunagi.niiet lifetime võrdub 200000
eesti-rootsi
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

tagor kirjutas:max 15000 km.kõige odavam mootori hooldus on ju õli vahetus.
Leian sama :)
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

ttsys kirjutas:ATF iga norm koormusel on 8 aastat.

https://serviceline.zf.com/interoelepdf ... en0700.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Ei oska ATF-ga kaasa rääkida...olen üldiselt veel suht võhik õlide suhtes kuid tean,et näiteks e60 automaatkasti on pakkumisel 3 erinevat sorti õlisid tehase poolt ja neis kolmes ei ole kindlasti atfi sees...igal kastil pidi peal kirjas olema mis õli seal täpselt sees käib...ei saa lampi mingit suvalist peale valada.isegi kui vahetad kasti õli ja paned ühe õli asemel teise margi sisse siis ei pruugi pärast enam käigud tööle hakata..tuleb taaskord õli vahetada originaali vastu.Reaalselt läbi elatud lugu see ühel tuttaval enda e60 530-ga
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas ttsys »

Selle lingi just lisasin selle jaoks, et saaksid ATF osas ennast kursi viia.

PS: ATF tähendab automaatkäigukasti õli :)
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

:D oh mind lolli....aga eks me kõik õpime terve elu kuid sureme ikka lollina.
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas maarekl »

a selle väljalaske kollekoriga selline asi, et ei pea olema 142kw oma. sobib täitsa e39 3.0 d, 2.5d . Enda autole tuli just 2.5 pealt. Ja kui bmwfans.info vaadata siis seal neil kõigil samad. aga seda peak salongi ka tunda olema kui vingu ajab. Just kohapeal tiksudes saab seda aru.
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

maarekl kirjutas:a selle väljalaske kollekoriga selline asi, et ei pea olema 142kw oma. sobib täitsa e39 3.0 d, 2.5d . Enda autole tuli just 2.5 pealt. Ja kui bmwfans.info vaadata siis seal neil kõigil samad. aga seda peak salongi ka tunda olema kui vingu ajab. Just kohapeal tiksudes saab seda aru.
Kui nüüd järele mõelda siis olen jah paar korda vingu haisu tundnud aga arvasin,et see tuleb õuest mõnelt teiselt ees seisvalt autost salongi kuidagi aga see hea,et sobib siis ka e39 kollektor...vähemalt on valik vähe suurem ja seda saada tõenäosus suurem aga kas see on vaja osta ka tutikas või võib olla see ka kasutatud?...malmist kolle ma usun,et võib olla ka kasutatud...sauelt bmw romulast igori käest ehk saab ka korraliku kolle ma loodan :)
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas maarekl »

mina panin kasutatud. nägi hea välja. Uued tihendid ainult panin kõik.
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

maarekl kirjutas:mina panin kasutatud. nägi hea välja. Uued tihendid ainult panin kõik.
Selge selge...siis tean mida teha ja kuidas edasi toimida :) Aga tänud!
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

Tere jälle.
Sain siis oma auto automaadi lõpuks ilusti töötama....nimelt õli viga ei saanud olla kuna seda ei olnudki seal sees pm...veidi üle 1 liitri..aga oleks ju olema pidanud mingi 7l.
Algselt peale foorumis teema kirjutamist ning vastuste saamist läksin autoga kohe diagnostikasse kus võeti kast avariireziimist maha(oli koguaeg 3 käik edaspidi sõites).Paar päeva sõitsin edasi ning kast toimis kuigi kui käike vahetas siis käis ikka korralik nõks läbi .Eile siis lõpuks sai auto tegemisse viidud ja seal vahetati ära kasti õli ja õlifilter....deem ma ütlen...ei tunne kohe autot äragi...polnud teine ostes ka nii hästi sõitnud :D
Igatahes selle murega on selleks korraks punkt pandud kuid see on alles algus...nüüd edasi teiste murede kallale.
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Rain. »

Õli võidi juurde ju lisada, aga kas selgitati välja ka põhjus, miks õli kadunud oli? Niisama ta sealt ju ära ei tohiks kaduda, mis tähendab, et seal kuskil on leke ning varsti on sul jälle kastis õli vähem kui ette nähtud. Kindluse mõttes võiks ikkagi dünaamilise õlivahetuse ära teha kui auto sõitnud rohkem kui 200000km ja lasta filtri koos kastipõhjaga ka ära vahetada. (E60/61-l on kastipõhi koos filtriga!)

Edit: Ei saanud kohe aru, et mingi õlifilter ka ära vahetati. Kas vahetati kasti õlifilter ära ikka?
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas maarekl »

minu autol lekkis kasti tihendi äärest näiteks. Aga see üks liiter mis seal oli, see oligi filtri põhjas olev õli. tegelt süsteemis ikka vast oli midagi. selle ühe liitirga oleks see kast juba ammu kotis olnud.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Rist0 »

No minul oli neli liitrit puudu kastist siis auto enam sõita ei tahtnud,põhjuseks oli surnud kastipõhja tihend,mis lihtsalt kolinal ühel päeval tänavale valgus.
Lenx5
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 17.09.2011 18:43 19
Peamine sõiduk: bmw 530d e60
Asukoht: Tallinn

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas Lenx5 »

Mul autol vahetatigi ära nii õli kui ka käigukasti õlifilter...ja õli kadumise põhjuseks oli samamoodi tihend mis oli väsinud ning arvata oli et peale tehasest väljumist ei olnud sellel autol käigukasti õli vahetust tehtud.
Nüüd loodan,et jääb ilusti tööle see kast ning et ei teinud miskit hullemat...igatahes teisipäev lähen lasen veel üle vaadata nii õli taseme kui ka lasen juhtme külge panna...eks siis näha ole,et kus,mis ja mida :)
Iga bmw juht ei ole rullnokast liiklushuligaan!
ass18
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 14.03.2008 15:02 27
Kontakt:

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas ass18 »

Lenx5 kirjutas:Mul autol vahetatigi ära nii õli kui ka käigukasti õlifilter...ja õli kadumise põhjuseks oli samamoodi tihend mis oli väsinud ning arvata oli et peale tehasest väljumist ei olnud sellel autol käigukasti õli vahetust tehtud.
Nüüd loodan,et jääb ilusti tööle see kast ning et ei teinud miskit hullemat...igatahes teisipäev lähen lasen veel üle vaadata nii õli taseme kui ka lasen juhtme külge panna...eks siis näha ole,et kus,mis ja mida :)
kust abi said kastiõli vahetusel? endal ka tarvis kastiõli ära vahetada e60nel.
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: Mure E60 A-käigukastiga

Postitus Postitas bmw e60 :) »

ass18 kirjutas:
Lenx5 kirjutas:Mul autol vahetatigi ära nii õli kui ka käigukasti õlifilter...ja õli kadumise põhjuseks oli samamoodi tihend mis oli väsinud ning arvata oli et peale tehasest väljumist ei olnud sellel autol käigukasti õli vahetust tehtud.
Nüüd loodan,et jääb ilusti tööle see kast ning et ei teinud miskit hullemat...igatahes teisipäev lähen lasen veel üle vaadata nii õli taseme kui ka lasen juhtme külge panna...eks siis näha ole,et kus,mis ja mida :)
kust abi said kastiõli vahetusel? endal ka tarvis kastiõli ära vahetada e60nel.
Soovitan kasutaja R129 kontakteeruda. Asub Kadrinas Rakvere küljeall ja mees teab mis teeb. :)
Vasta